Nejlepší sci-fi filmy a seriály, které musíte vidět. Víme, kde je najdete online

18. května 2023
TWEET SDÍLET
Do výběru nejlepších sci-fi filmů a seriálů jsme zvolil tituly, které představují základ žánru a které by měl vidět asi každý. Vybrali jsme to nejlepší z každé podkategorie, kterých je ve sci-fi více než dost.

Matrix

Thomas A. Anderson žije dva životy. Ve dne je průměrným počítačovým programátorem a v noci zlovolným hackerem známým jako Neo. Ocitne se v hledáčku policie, když ho kontaktuje Morfeus, legendární počítačový hacker, který odhalí šokující pravdu o naší realitě. Život je jen počítačová simulace zvaná Matrix, kterou umělá inteligence stvořila pro zotročení lidstva.

Klepněte pro větší obrázek

Toto dnes už kultovní kyberpunkové sci-fi přineslo velkou revoluci v digitálních tricích, ve způsobu vyprávění, ale také v dokonale přehledném způsobu, jakým byly natočené bojové scény. Matrix byl často citován, parodován i vykrádán, takže mladším možná už nepřijde tak revoluční. Ale originál je jen jeden a tento musíte vidět.

Hodnocení IMDb: 87 %

  • Žánr: Sci-fi filmy
  • Původní název: The Matrix
  • Režie: Lilly Wachowski
  • Hrají: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving, Joe Pantoliano, Marcus Chong, Anthony Ray Parker, Matt Doran, Gloria Foster, Belinda McClory, Paul Goddard
  • Původ a premiéra: USA, 1999
  • Délka: 136 minut

Kde si film můžete pustit: HBO Max (dabing a titulky), O2TV (dabing a titulky), Google Play (bez dabingu a titulků), iTunes (dabing a titulky), Rakuten (dabing a titulky)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Filmy on-line, Seriály, Sci-fi