Panasonic RP-HD6ME:  Přes svojí velikost a circumaurální (okolo uší) konstrukci se jedná o přenosná sluchátka. Tomu odpovídá i 1,2m kabel s mikrofonem a univerzálním jednotlačítkovým ovladačem pro smartphony. Hlavový most je bohatě polstrován, pro zvýšení odolnosti má kovové jádro.
 Panasonic RP-HD6ME:  Zvuk je velmi neutrální. Výborné středy a výšky skvěle podávají vokály, které nejsou nijak zabarvené ani posunuté a leckterá dražší sluchátka by si mohla z HD6M vzít příklad. S čistotou projevu souvisí také skvělé podání prostoru a výborná lokalizace. Basy zůstávají přesně definované, čisté, neduní, nemíchají se s nižšími středy, zkrátka vše je jak má být.
 RHA MA750 (2 400 Kč):  Výborné špunty, které nabízejí studiový zvuk za přijatelnou cenu. Mají nejen skvělou kovovou konstrukci, ale také odolný kabel a konektor z nerezové oceli. K bezvadnému zpracování přidejte neutrální, velmi přirozený zvuk, kterému ale nechybí výrazné, přesné basy.
 RHA MA750:  Počítejte zkrátka s věrným, přesným, ale stále zábavným zvukem. Sluchátka budou vyhovovat zejména těm, kteří chtějí něco jiného než jen „fakt hodně basů“, ale stále jim na nich záleží.
29
Fotogalerie

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

Kvalitní přenosná sluchátka vydrží déle než smartphone nebo jiný přehrávač. Vybrali jsme ty nejzajímavější od dostupnějších až po ty nejdražší.

Přes rostoucí popularitu bezdrátových Bluetooth sluchátek zůstávají i drátové modely stále velmi oblíbené. Za stejnou cenu nabídnou kvalitnější zvuk a nikdy se nevybijí. Po tipech na Bluetooth sluchátka a na levná kabelová sluchátka k mobilům zde máme tip na ta dražší s kabelem. 

Kvalitní přenosná drátová sluchátka nabídnou už lepší konstrukci i zvuk, u nich už můžete počítat s velmi dlouhou životností (klidně i více než 10 let). V našem výběru najdete jak náhlavní, tak špuntové modely, záleží na vaši preferenci. Ne, šíleně nabasované modely s líbivým zvukem, který vám "ustřelí" hlavu, zde nenajdete. Snažili jsme se vybrat spíše sluchátka nabízející kvalitní, přesný zvuk, který uspokojí i náročnějšího posluchače, přitom stále nabízí hudební a živý projev. 

Výběr sluchátek je čistě redakční, řazeny jsou dle ceny.


Panasonic RP-HD6ME: levná, ale kvalitní Hi-Res sluchátka

Cena: 2 300 Kč

Zábavných, nabasovaných sluchátek, která se vám snaží zalíbit, těch jsou mraky. Na rozdíl od nich jdou sluchátka Panasonic RP-HD6ME cestou věrnosti a kvality. Nesou označení „Hi-Res Audio“ a to znamená, že zvládají frekvenční rozsah 4 Hz až 40 000 Hz. V této cenové relaci to nenabízí téměř nikdo jiný.

Panasonic RP-HD6ME.jpg

Přes svojí velikost a circumaurální (okolo uší) konstrukci se jedná o přenosná sluchátka. Tomu odpovídá i 1,2m kabel s mikrofonem a univerzálním jednotlačítkovým ovladačem pro smartphony. Hlavový most je bohatě polstrován, pro zvýšení odolnosti má kovové jádro. Unikátní je možnost nastavení předozadní pozice, kdy mušle můžete posunout proti mostu pár milimetrů dopředu nebo vzad, dle toho co je vám pohodlné.

Zvuk je velmi neutrální, Panasonic exceluje čistotou a rychlostí. Výborné středy a výšky skvěle podávají vokály, které nejsou nijak zabarvené ani posunuté a leckterá dražší sluchátka by si mohla z HD6M vzít příklad.

S čistotou projevu souvisí také skvělé podání prostoru a výborná lokalizace. Basy zůstávají přesně definované, čisté, neduní, nemíchají se s nižšími středy, zkrátka vše je jak má být. Pokud ale patříte mezi milovníky hutných, výrazných a čnějících basů, těch se zde nedočkáte.

Přes nízkou cenu jde o zvukově dospělá sluchátka pro člověka, který ví, co chce.

Pokračování 2 / 10

RHA MA750: zábavný zvuk, skvělá ocelová konstrukce

Cena: 2 400 Kč

RHA MA750 jsou výborné špunty, které nabízejí studiový zvuk za přijatelnou cenu. Mají nejen skvělou kovovou konstrukci, ale také odolný kabel a konektor z nerezové oceli. K bezvadnému zpracování přidejte neutrální, velmi přirozený zvuk, kterému ale nechybí výrazné, přesné basy. Počítejte zkrátka s věrným, přesným, ale stále zábavným zvukem. Sluchátka budou vyhovovat zejména těm, kteří chtějí něco jiného než jen „fakt hodně basů“, ale stále jim na nich záleží.

RHA M750 a.png

Vyztužení kabelu umožňuje i pohodlné nošení přes ucho. Ke stříbrným špuntům dostanete bohatou výbavu, délka kabelu je 1,35 m, udávaný frekvenční rozsah 15 až 20 0000 Hz, impedance 16 Ω, citlivost 100 dB. Pokud máte iPhone, tak potřebujete verzi RHA MA750i.

Pokračování 3 / 10

Sennheiser Momentum in-ear: kovové špunty s krásným zvukem i vzhledem 

Cena: 2 500 Kč

Špunty Sennheiser Momentum in-ear jsou nejdostupnějším modelem této exkluzivní řady. Precizní provedení a luxusní vzhled jde ruku v ruce s výborným zvukem. Ten je přesný, vyvážený, přirozený a vyrovnaný s krásně podaným prostorem. Basy jsou silné, zábavné, neválcují ale vyšší pásma, se zvukem budou spokojeni i náročnější posluchači. 

Sennheiser Momentum in-eara.jpg

Konstrukce je kovová a odolná. Parádní vzhled doplňuje velmi kvalitní kabel, který se nemotá, což je také příslibem dlouhé životnosti. Součástí výbavy je luxusní, tuhé a odolné pouzdro pro přenášení a čtyři velikosti ušních adaptérů. Nechybí třítlačítkový ovladač s mikrofonem na kabelu. 

Sennheiser vyrábí dvě verze, pro Android i pro smartphony s iOS, na webu výrobce si můžete ověřit kompatibilitu s telefonem. Jestli chcete pro sebe či pro někoho kvalitní, luxusní, ale stále dostupná sluchátka, tak Sennheiser Momentum in-ear budou to pravé. 

Pokračování 4 / 10

iBasso IT01: malé a dostupné High-End špunty

Cena: 2 700 Kč

Jestli patříte mezi náročnější posluchače a máte rádi technické zajímavosti, tak audiofilská in-ear sluchátka iBasso IT01 mohou být pro vás to pravé. Jsou osazena 10mm grafénovým měničem s dvojicí rezonátorů, přičemž membrána má tloušťku 5 μm.

iBasso IT01a.jpg

Kmitočtový rozsah je 10 Hz až 42 000 Hz, impedance je 16 ohmů, takže sluchátka nejsou náročná na zdroj zvuku. Výrobce ke sluchátkům dodává odpojitelný, čtyřžilový kabel z 4N OFC mědi. 

Díky konstrukci je zvuk rychlý, velmi detailní a přitom nechybí bohaté, objemné basy i čisté středy. Právě basy jsou překvapivě rychlé, kontrolované, prokreslené, přitom „nepřetékají“ do nižších středů a nemají tendence barvit či halit zvuk.

Středy a výšky jsou skvělé, detailní, dokážou krásně vykreslit zvuk hudebního nástroje. Ve srovnání s dražšími sluchátky nepůsobí iBasso IT01 už tak naprosto suverénně, ale je třeba vzít na vědomí, že za tyto malé high-end špunty zaplatíte velmi dostupnou částku. 

 

Pokračování 5 / 10

Panasonic RP-HD10E: skvělá, přesná Hi-Res sluchátka pro náročné

Cena: 4 000 Kč

Pokud se vám zajídá zábavnost a líbivost, tak sluchátka Panasonic RP-HD10E jsou přesně pro vás. Jsou výborným příkladem sluchátek s dospělým a vyrovnaným zvukem. Jsou velmi pohodlná a dají se použít k poslechu téměř čehokoli. Hodí se velmi dobře na ven, velmi dobře izolují, ale velké měniče to pravé, co v nich je, předvedou s výkonnějším zesilovačem. Ať už doma u Hi-Fi, nebo s přenosným sluchátkovým zesilovačem.

Panasonic RP-HD10E.jpg

Jestli Panasonic slibuje, že jde o sluchátka pro Hi-Res audio, tak to plní na 100 %. Prim těchto výborných sluchátek je ale hlavně hudba, kterou tvoří fyzické nástroje. Jde o univerzální model a je celkem jedno jestli si vyplachujete hlavu Maxem Cavalerou nebo Vivaldim. Vždycky to bude zážitek plný dynamiky a širokého vzdušného podání prostoru. Jedině snad ortodoxní vyznavači dunivé elektroniky nemusí být spokojeni. Sluchátka se snaží o citlivý přístup k basům, tak aby měl každý záchvěv hlavu a patu, tudíž se jim prosté rytmické dunění nedaří tak, jak si to současné generace přeje. Pro mládež budou basy zkrátka slabé.

V balení máte dva kabely, delší 3m s rovnými jacky a kratší 1,2m s jedním pravoúhlým jackem. Jde tedy o sluchátka vhodná domů i na cesty. 

Pokračování 6 / 10

Sony MDR-1AM2: pohodlí a čistá zábava v Hi-Res kvalitě

Cena: 4 600 Kč

Sony MDR-1AM2 jsou výborná sluchátka pro běžné posluchače od Sony, nyní v druhé generaci. Náročného posluchače potěší dodávaným druhým kabelem se symetrickým konektorem průměru 4,4 mm, zvukově opět nabízí věrnější, ale stále zábavný projev. Sluchátka jsou lehčí, než první generace. 

Celkově sází na pohodlí a na zábavnější, velmi příjemný zvuk s excelentní dynamikou. Po zvukové stránce zaujmou hlubokými, dynamickými basy, plným podáním vokálů, i čistými, jasnými výškami. Předností je široké, nadprůměrné podání prostoru.

81q3jYgeh6L._SL1500_.jpg

Kombinace těchto vlastností dělá ze sluchátek univerzální model pro poslech všech žánrů, ale užijete si také filmy či hry díky dobře lokalizovatelným zvukům v prostoru. Sluchátka dokážou odpustit chyby v nahrávkách, u kvalitních nahrávek si naopak můžete užít energii a expresivnost podání.

Sluchátka přes své kvality jsou tolerantní nejen k nahrávkám, ale i ke zdrojům zvuku, kvalitnější však rozhodně poznáte. Sluchátka nesou označení Hi-Res a mají udávaný kmitočtový rozsah 3 Hz až 100 000 Hz, vyrábějí se ve dvou barvách.

Pokračování 7 / 10

Mee Audio Pinnacle P1: kovové audiofilské Hi-Fi špunty 

Cena: 5 000 Kč

Mee Audio Pinnacle P1 jsou pohodlná kovová špuntová sluchátka pro náročné za stále přijatelnou cenu. Tělo sluchátek je vyrobeno ze slitiny zinku, laděný měnič má průměr 10 mm.

Mee Audio Pinnacle P1c.jpg

Kabel se dá měnit a v příslušenství naleznete rovnou dva kvalitní stříbřené – normální bez mikrofonu a s integrovaným mikrofonem a ovladačem. Kromě mnoha variant nádstavců v příslušenství nechybí ani pěnové Comply. Navíc se sluchátka dají nosit jak klasicky, tak za uchem. 

Zvuk je čistý, přesný, nicméně stále líbivý. Dynamický měnič nabízí velmi dobře kontrolované a přesné basy i výšky, zvuk zní velmi přirozeně a detailně. Jde tedy o model pro ty, kdo hledají příjemný a přesný zvuk pro moderní žánry, nečekejte však přemíru energických basů. Vyšší impedance (50 ohmů) a nižší citlivost znamenají, že se ke sluchátkům hodí spíše pro kvalitnější zdroje zvuku. Celkově jde o špuntová sluchátka s výborným poměrem cena/výkon. 

Pokračování 8 / 10

Bang & Olufsen BeoPlay H6 2nd Gen: prémiová značka, vzhled, zvuk i cena

Cena: 5 000 Kč

Exkluzivní značka Bang & Olufsen není levná, ale pokud hledáte kvalitu, styl a prémiovost produktu, tak sluchátka BeoPlay H6 druhé generace mohou pro vás být to pravé. Zvuk patří ke špičce, je čistý, vzdušný, muzikální, šťavnatý. Druhá generace přidala důraz na basech, polevila trochu ve vyváženosti a zabrala v zábavnosti.

 Bang & Olufsen BeoPlay H6 2nd Generation.jpg Bang & Olufsen BeoPlay H6 2nd Generationt.jpg

Design je mimořádně čistý, ale nijak výrazně nekřičí do světa „podívejte se, co mám!“. Pohodlný hlavový most je potažený pravou kůží, náušníky jsou z paměťové pěny a jemné jehněčí kůže. Sluchátka dobře přiléhají a izolují okolí, takže si hudbu vychutnáte nejen doma, ale i v rušnějším prostředí.

Sluchátka nabídnou i výstup pro připojení dalších sluchátek. H6 můžete pořídit v několik barevných variantách, na kabelu je mikrofon a ovládání pro iPhone, kabel je výměnný za jiný bez mikrofonu, či jednotlačítkový pro Android. Udávaný kmitočtový rozsah je 20 Hz až 22 000 Hz. BeoPlay jsou prémiová sluchátka v každém ohledu – včetně ceny. Zkrátka luxusní dárek pro vás i někoho jiného.

Pokračování 9 / 10

Sennheiser Momentum M2: výborný zvuk, luxusní vzhled, odolná konstrukce

Cena: 8 000 Kč / 5 000 Kč

Famózní přenosná sluchátka Sennheiser Momentum M2 jsou vlajkovou lodí této známé značky - excelují zvukem i konstrukcí. Druhá generace Momentum nabídne větší pohodlí a praktickou skládací konstrukci. Přestože jde o uzavřená sluchátka s velmi dobrou izolací okolního hluku, hrají velmi čistě a přesně, úžasně vzdušně a nabídnou bohatý prostor, kterým připomínají spíše otevřené, velké domácí modely stejné značky. Přitom zvuk zůstává zábavnější a teplejší.

Momentum 2 obojí.jpg
Momentum M2 a Momentum On-Ear

Pozor! Vyrábí se ve dvou verzích, Momentum M2 a Momentum On-Ear. M2 jsou větší a obepínají celé ucho, On-Ear sedí přímo na uchu (a jsou levnější). Nám se líbí více dražší a větší verze (7 990 Kč), ale menší varianta sluchátek, model Sennheiser Momentum On-Ear představuje výbornou volbou za přijatelnější cenu.

Sluchátka Momentum jsou navržena jak pro náročný provoz na cestách, tak i pro audiofilní poslech hudby v domácích podmínkách. Osvědčený výrobce kromě kvalitního zvuku nabízí i stylový vzhled využívající nejkvalitnější materiály - měkké polstrování kvalitní anglickou kůží, stejně jako efektní využití tvrdé oceli v konstrukci sluchátkového mostu. 

Integrovaný ovladač s všesměrovým mikrofonem je pro iPhone, pro Android potřebujete verzi „G“. Pro přenosná zařízení je také přizpůsobena nízká impedance sluchátek – 18 ohmů. Udávaný kmitočtový rozsah je 16 Hz až 22 000 Hz.

Momentum doporučujeme všem těm, kdo chtějí nejen kvalitní zvuk, ale tradiční, odolné materiály. Jde zkrátka o sluchátka, se kterými budete spokojeni dlouhé roky.

Pokračování 10 / 10

InEar Prophile8: špičkové High-End špunty z Německa

Cena: 34 000 Kč

Špičková in-ear sluchátka InEar Prophile8 nabízejí promyšlenou konstrukci zaručující dokonalé usazení a perfektní zvuk pro fanoušky neutrálního podání. Prophile 8 využívají čtyřpásmové osazení s osmi tlakovými měniči pro každé sluchátko. Výrobce do sluchátek přidal dva přepínače, které jsou umístěny v horní části skořepiny. Jimi lze zvuk sluchátek mírně upravovat, přidat +3 dB v basovém pásmu či +2 dB ve výškách. Změna ve výškách je pouze drobná a už v základním nastavení zní tak ideálně, že žádné zvýraznění není potřeba. 

DSCF2554 (1280x960).jpg

Celkově sluchátka patří k těm technicky nejlepším in-earům na trhu. V otázce rychlosti, rozlišení, čistoty, oddělení nástrojů i detailnosti patří mezi naprostou špičku. Zároveň všechna pásma hrají vyrovnaně a zvuk zní správně uceleně a velmi přirozeně. Největší přednost představuje naprosto dokonalá kontrola, při jakékoliv nahrávce vždy působí kultivovaně a nic je nezaskočí. 

Výrobce ke sluchátkům přidává příjemně bohaté příslušenství. Nástavce tu jsou klasické silikonové, prémiové SpinFits i pěnové Comply Tips, od každých několik různých velikostí. S důležitou údržbou sluchátek pomůžou antibakteriální ubrousky, čistící nástroj, protimazové filtry a vysoušecí tableta.

Pokud jste fanouškem neutrálního zvuku a můžete si Prophile 8 dovolit, není nad čím se rozmýšlet. Každým aspektem se sluchátka řadí k tomu nejlepšímu na trhu a výrazný nedostatek se tu hledá velmi těžko.

Určitě si přečtěte

Články odjinud