Superlux HD 681:  Skuchátka se vyrábí se už několik hodně let, za tu dobu si získaly oblibu skvělým poměrem cena/výkon. Jsou velká, ale lehká a překvapivě velmi komfortní, 2,5m kabel není odnímací. 

Superlux HD 681: Skuchátka se vyrábí se už několik hodně let, za tu dobu si získaly oblibu skvělým poměrem cena/výkon. Jsou velká, ale lehká a překvapivě velmi komfortní, 2,5m kabel není odnímací. 

 Superlux HD 681:  Po zvukové stránce poskytují poměrně neutrální projev. Basy jsou poměrně bohaté s překvapivě rychlou odezvou, při příliš velkém zvýraznění ekvalizérem mají tendence ke zkreslení. Nečekejte tedy basovou "vypalovačku". Středy a výšky jsou čisté, teplé a příjemné.

Superlux HD 681: Po zvukové stránce poskytují poměrně neutrální projev. Basy jsou poměrně bohaté s překvapivě rychlou odezvou, při příliš velkém zvýraznění ekvalizérem mají tendence ke zkreslení. Nečekejte tedy basovou "vypalovačku". Středy a výšky jsou čisté, teplé a příjemné.

 Superlux HD 681:  Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a snesou i pár pádů, aniž by se rozbily. 

Superlux HD 681: Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a snesou i pár pádů, aniž by se rozbily. 

 Superlux HD330  (700 Kč):    Na první, druhý i třetí pohled vzhledově připomínají tato polootevřená domácí sluchátka značku Beyerdynamic.

Superlux HD330 (700 Kč):  Na první, druhý i třetí pohled vzhledově připomínají tato polootevřená domácí sluchátka značku Beyerdynamic.

 Superlux HD330:  Hlavový most je pevný s vyšším přítlakem, koženkové náušníky jsou tvrdší, celková konstrukce působí bytelně.

Superlux HD330: Hlavový most je pevný s vyšším přítlakem, koženkové náušníky jsou tvrdší, celková konstrukce působí bytelně.

 Superlux HD330:  Sluchátka nabídnou kvalitní zvuk – basové pásmo je mohutné, středy výraznější, výšky mají dobré, přirozené podání. Jde o velmi zajímavý model, který nabídne zvuk odpovídající až násobně vyšší ceně. 

Superlux HD330: Sluchátka nabídnou kvalitní zvuk – basové pásmo je mohutné, středy výraznější, výšky mají dobré, přirozené podání. Jde o velmi zajímavý model, který nabídne zvuk odpovídající až násobně vyšší ceně. 

 AKG K72  (900 Kč): Velká uzavřená sluchátka nabízí zejména vynikajícÍ poměr cena/výkon. 

AKG K72 (900 Kč): Velká uzavřená sluchátka nabízí zejména vynikajícÍ poměr cena/výkon. 

 AKG K72:  Velké náušníky s umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most je relativně odolný, design odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliké.

AKG K72: Velké náušníky s umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most je relativně odolný, design odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliké.

 AKG K72:  Co se zvuku týče, tak je čistý, dynamický, vyrovnaný s dobře kontrolovanými a nijak přemrštěnými basy, výšky jsou čisté, příjemné, proti dražším modelům počítejte s lehce zabarvenými středy, nicméně zvukově přesto patří do absolutní špičky ve své cenové relaci. 

AKG K72: Co se zvuku týče, tak je čistý, dynamický, vyrovnaný s dobře kontrolovanými a nijak přemrštěnými basy, výšky jsou čisté, příjemné, proti dražším modelům počítejte s lehce zabarvenými středy, nicméně zvukově přesto patří do absolutní špičky ve své cenové relaci. 

 AKG K92  (1 200 Kč): Domácí uzavřená sluchátka tradičního vzhledu mají kvalitní a odolnou konstrukci a prostorné koženkové náušníky, které netlačí, ani když máte brýle. 

AKG K92 (1 200 Kč): Domácí uzavřená sluchátka tradičního vzhledu mají kvalitní a odolnou konstrukci a prostorné koženkové náušníky, které netlačí, ani když máte brýle. 

 AKG K92:  Tento model má výrazné, dynamické basy, přesto poskytuje čistý a přesný zvuk pro celodenní a každodenní poslech.

AKG K92: Tento model má výrazné, dynamické basy, přesto poskytuje čistý a přesný zvuk pro celodenní a každodenní poslech.

 AKG K92:  Sluchátka díky své konstrukci dobře sedí na hlavě, výrobce s nimi míří do nahrávacích studií, ale jsou vhodná i pro domácí poslech. 

AKG K92: Sluchátka díky své konstrukci dobře sedí na hlavě, výrobce s nimi míří do nahrávacích studií, ale jsou vhodná i pro domácí poslech. 

 Audio Technica ATH M40x  (2 400 Kč): Uzavřená sluchátka s 40 mm měniči představují profesionální, ale cenově dostupný model známé japonské značky. 

Audio Technica ATH M40x (2 400 Kč): Uzavřená sluchátka s 40 mm měniči představují profesionální, ale cenově dostupný model známé japonské značky. 

 Audio Technica ATH M40x:  K profesionálnímu určení patří i odpojitelné kabely, dostanete rovnou dva, jeden spirálový s délkou 1,2 m až 3 m, jeden rovný s délkou 3 m. 

Audio Technica ATH M40x: K profesionálnímu určení patří i odpojitelné kabely, dostanete rovnou dva, jeden spirálový s délkou 1,2 m až 3 m, jeden rovný s délkou 3 m. 

 Audio Technica ATH M40x:  Náročnějšímu účelu odpovídá i pevná, odolná konstrukce a dobré dílenské zpracování, v domácích podmínkách potěší pohodlí i dobrá izolace od okolí, takže vy nebudete rušit okolí a ono vás.

Audio Technica ATH M40x: Náročnějšímu účelu odpovídá i pevná, odolná konstrukce a dobré dílenské zpracování, v domácích podmínkách potěší pohodlí i dobrá izolace od okolí, takže vy nebudete rušit okolí a ono vás.

 Beyerdynamic DT 990 PRO (3 500 Kč):  Vyrábějí se už dlouhé roky a za tu dobu jejich cena klesla na velmi zajímavou hladinu. Můžete si tak za přijatelnou částku pořídit studiová Hi-Fi sluchátka, o kterých spousta lidí kdysi jen snila. 

Beyerdynamic DT 990 PRO (3 500 Kč): Vyrábějí se už dlouhé roky a za tu dobu jejich cena klesla na velmi zajímavou hladinu. Můžete si tak za přijatelnou částku pořídit studiová Hi-Fi sluchátka, o kterých spousta lidí kdysi jen snila. 

 Beyerdynamic DT 990 PRO:  Beyerdynamic vyrábí  více varinat variant – 80 ohmovou variantu pro univerzální použití a 250 ohmovou verzi pro mixování a studiové využití. Pro domácí použití se hodí spíše ta první. Vyrábí se ale také verze DT 990 EDITION 32 Ohm.

Beyerdynamic DT 990 PRO: Beyerdynamic vyrábí  více varinat variant – 80 ohmovou variantu pro univerzální použití a 250 ohmovou verzi pro mixování a studiové využití. Pro domácí použití se hodí spíše ta první. Vyrábí se ale také verze DT 990 EDITION 32 Ohm.

 Beyerdynamic DT 990 PRO:  Zvuk je přesný, vyrovnaný, vyvážený, zkrátka určený pro studiovou práci, kdy potřebujete opravdu slyšet, jak nahrávka ve skutečnosti zní. Nechybí však hutné basy, výšky jsou místy výraznější, jde už o sluchátka, u kterých poznáte kvalitu zdroje zvuku, už neodpouští nekvalitní nahrávky. 

Beyerdynamic DT 990 PRO: Zvuk je přesný, vyrovnaný, vyvážený, zkrátka určený pro studiovou práci, kdy potřebujete opravdu slyšet, jak nahrávka ve skutečnosti zní. Nechybí však hutné basy, výšky jsou místy výraznější, jde už o sluchátka, u kterých poznáte kvalitu zdroje zvuku, už neodpouští nekvalitní nahrávky. 

 Fostex T50RP  (4 300 Kč): Japonská studiová sluchátka, která mají vynikající poměr cena/zvuk a ve své třídě patří mezi nejoblíbenější. 

Fostex T50RP (4 300 Kč): Japonská studiová sluchátka, která mají vynikající poměr cena/zvuk a ve své třídě patří mezi nejoblíbenější. 

 Fostex T50RP:  Sluchátka mají firemní patentované měniče s technologií Regulated Phase (de facto orthodynamický systém). Guma a polstrování hlavového mostu skrývá kov, budou tedy dostatečně odolná.

Fostex T50RP: Sluchátka mají firemní patentované měniče s technologií Regulated Phase (de facto orthodynamický systém). Guma a polstrování hlavového mostu skrývá kov, budou tedy dostatečně odolná.

 Fostex T50RP:  Kmitočtový rozsah je 15 Hz až 35 000 Hz, impedance 50 ohmů naznačuje možnost přenosného využití sluchátek, ostatně výrobce dodává dva odpojitelné kabely (1,2 m a 3 m), nicméně pro běžné přenosné zdroje je moc nedoporučujeme. 

Fostex T50RP: Kmitočtový rozsah je 15 Hz až 35 000 Hz, impedance 50 ohmů naznačuje možnost přenosného využití sluchátek, ostatně výrobce dodává dva odpojitelné kabely (1,2 m a 3 m), nicméně pro běžné přenosné zdroje je moc nedoporučujeme. 

 Sennheiser HD599  (4 400 Kč): Tato sluchátka patří do velmi oblíbené řady 500, přičemž HD 599 směřuje na její samotný vrchol. Jde o model, který vydrží při slušném zacházení dlouhé roky celodenního poslechu. 

Sennheiser HD599 (4 400 Kč): Tato sluchátka patří do velmi oblíbené řady 500, přičemž HD 599 směřuje na její samotný vrchol. Jde o model, který vydrží při slušném zacházení dlouhé roky celodenního poslechu. 

 Sennheiser HD599:  Nová generace osvědčených a oblíbených sluchátek nabízí typickou otevřenou lehkou konstrukci a mimořádně komfortní semišové náušníky. 

Sennheiser HD599: Nová generace osvědčených a oblíbených sluchátek nabízí typickou otevřenou lehkou konstrukci a mimořádně komfortní semišové náušníky. 

 Sennheiser HD599:  Po zvukové stránce sluchátka nabízeji velmi vzdušný, přirozený, vyvážený a přesný zvuk, který uspokojí i náročné. 

Sennheiser HD599: Po zvukové stránce sluchátka nabízeji velmi vzdušný, přirozený, vyvážený a přesný zvuk, který uspokojí i náročné. 

 Sony MDR-1AM2 (až 6 000 Kč):  Výborná sluchátka pro běžné posluchače. Sází na pohodlí a na zábavnější, velmi příjemný zvuk s excelentní dynamikou. 

Sony MDR-1AM2 (až 6 000 Kč): Výborná sluchátka pro běžné posluchače. Sází na pohodlí a na zábavnější, velmi příjemný zvuk s excelentní dynamikou. 

 Sony MDR-1AM2:  Sony MDR-1AM2 jsou výborná sluchátka pro běžné posluchače. Sází na pohodlí a na zábavnější, velmi příjemný zvuk s excelentní dynamikou. Sluchátka dokážou odpustit chyby v nahrávkách, u kvalitních nahrávek si naopak můžete užít energii a expresivnost podání.

Sony MDR-1AM2: Sony MDR-1AM2 jsou výborná sluchátka pro běžné posluchače. Sází na pohodlí a na zábavnější, velmi příjemný zvuk s excelentní dynamikou. Sluchátka dokážou odpustit chyby v nahrávkách, u kvalitních nahrávek si naopak můžete užít energii a expresivnost podání.

 Sony MDR-1AM2:  Druhá generace sluchátek Sony přišla s decentnějším vzhledem, náročného posluchače určitě potěší dodávaným druhým kabelem se symetrickým konektorem průměru 4,4 mm, klasický jack 3,5mm však nechybí také. Sluchátka nesou označení Hi-Res a mají udávaný kmitočtový rozsah 3 Hz až 100 000 Hz. Impedance 16 ohmů je předurčuje pro využití doma i na cestách.

Sony MDR-1AM2: Druhá generace sluchátek Sony přišla s decentnějším vzhledem, náročného posluchače určitě potěší dodávaným druhým kabelem se symetrickým konektorem průměru 4,4 mm, klasický jack 3,5mm však nechybí také. Sluchátka nesou označení Hi-Res a mají udávaný kmitočtový rozsah 3 Hz až 100 000 Hz. Impedance 16 ohmů je předurčuje pro využití doma i na cestách.

 Meze 99 Classics  (8 500 Kč): Sluchátka sázejí na krásné dřevěné, uzavřené ozvučnice a retrodesign. Díky pravému dřevu vypadají velmi originálně a máte jistotou, že nikdo nebude mít úplně stejné, jako vy.

Meze 99 Classics (8 500 Kč): Sluchátka sázejí na krásné dřevěné, uzavřené ozvučnice a retrodesign. Díky pravému dřevu vypadají velmi originálně a máte jistotou, že nikdo nebude mít úplně stejné, jako vy.

 Meze 99 Classics:  Díky neobvyklé konstrukci zůstávají sluchátka lehká, hmotnost je 260 gramů. Příjemnou zajímavostí je, že se všechny díly dají vyměnit či opravit.  

Meze 99 Classics: Díky neobvyklé konstrukci zůstávají sluchátka lehká, hmotnost je 260 gramů. Příjemnou zajímavostí je, že se všechny díly dají vyměnit či opravit.  

 Meze 99 Classics:  Po zvukové stránce nabízejí to nejlepší: přirozený a teplý, transparentní zvuk s mnoha detaily a kvalitními, rychlými basy. Měniče mají průměr 40mm, impedance 32 ohmů ukazuje, že lze využít i přenosná zařízení, výrobce dodává dva kabely: 3m pro domácí poslech a 1,2m pro venkovní využití.

Meze 99 Classics: Po zvukové stránce nabízejí to nejlepší: přirozený a teplý, transparentní zvuk s mnoha detaily a kvalitními, rychlými basy. Měniče mají průměr 40mm, impedance 32 ohmů ukazuje, že lze využít i přenosná zařízení, výrobce dodává dva kabely: 3m pro domácí poslech a 1,2m pro venkovní využití.

 HiFiMAN Sundara (9 000 Kč):  Sluchátka s magnetoplanární konstrukcí patřila dříve mezi cenově velmi náročné, tento model však má už zaplatitelnou cenu.

HiFiMAN Sundara (9 000 Kč): Sluchátka s magnetoplanární konstrukcí patřila dříve mezi cenově velmi náročné, tento model však má už zaplatitelnou cenu.

 HiFiMAN Sundara:  Podání zvuku pří mezi největší klady, sluchátka nabízí velmi široký, otevřený prostor. Mají detailní, reálný a přesný zvuk, avšak bez unavujícího analytického přístupu. Basové pásmo je také skvělé, avšak o něco méně úderné. Udávaný frekvenční rozsah je 6 Hz až 75 000 Hz. 

HiFiMAN Sundara: Podání zvuku pří mezi největší klady, sluchátka nabízí velmi široký, otevřený prostor. Mají detailní, reálný a přesný zvuk, avšak bez unavujícího analytického přístupu. Basové pásmo je také skvělé, avšak o něco méně úderné. Udávaný frekvenční rozsah je 6 Hz až 75 000 Hz. 

 Sennheiser HD 660 S  (12 000 Kč): Díky otevřené konstrukci sluchátka excelují vynikajícím vzdušným, dynamickým, čistým, muzikálním zvukem.

Sennheiser HD 660 S (12 000 Kč): Díky otevřené konstrukci sluchátka excelují vynikajícím vzdušným, dynamickým, čistým, muzikálním zvukem.

 Sennheiser HD 660 S:  Sluchátka jsou osazená novým dynamickým měničem a impedance je snížena na 150 ohmů. Nejsou tedy již tak náročná na zesilovač, dle výrobce se dají použít i s přenosnými Hi-Res audiopřehrávači.

Sennheiser HD 660 S: Sluchátka jsou osazená novým dynamickým měničem a impedance je snížena na 150 ohmů. Nejsou tedy již tak náročná na zesilovač, dle výrobce se dají použít i s přenosnými Hi-Res audiopřehrávači.

 Sennheiser HD 660 S:  Udávaný frekvenční rozsah je 10 Hz až 41 000 Hz (-10 dB), citlivost je 104 dB, hmotnost 260 gramů. Ke sluchátkům dostanete dva kabely (klasický a symetrický), nechybí redukce z 6,3mm konektoru jack na 3,5mm. 

Sennheiser HD 660 S: Udávaný frekvenční rozsah je 10 Hz až 41 000 Hz (-10 dB), citlivost je 104 dB, hmotnost 260 gramů. Ke sluchátkům dostanete dva kabely (klasický a symetrický), nechybí redukce z 6,3mm konektoru jack na 3,5mm. 

 Sennheiser HD820 (60 000 Kč):  Pokud chcete špičková sluchátka, z různých důvodů preferujete uzavřenou konstrukci a vysoká cena není pro vás překážkou, tak tato sluchátka jsou trefou do černého. 

Sennheiser HD820 (60 000 Kč): Pokud chcete špičková sluchátka, z různých důvodů preferujete uzavřenou konstrukci a vysoká cena není pro vás překážkou, tak tato sluchátka jsou trefou do černého. 

 Sennheiser HD820:  Navazují na otevřený model HD800, který byl uveden již v roce 2009 resp. na jejich modernizovanou, 3 roky starou variantu, HD800S. Nijak tedy asi nepřekvapí designová i konstrukční příbuznost s těmito modely. Proti otevřeným HD800 mají lépe podané basové spektrum. Pokud někdo vyžaduje, aby nebyl rušen či naopak nerušil poslechem sluchátek okolí, tak je volba ještě více jasná.

Sennheiser HD820: Navazují na otevřený model HD800, který byl uveden již v roce 2009 resp. na jejich modernizovanou, 3 roky starou variantu, HD800S. Nijak tedy asi nepřekvapí designová i konstrukční příbuznost s těmito modely. Proti otevřeným HD800 mají lépe podané basové spektrum. Pokud někdo vyžaduje, aby nebyl rušen či naopak nerušil poslechem sluchátek okolí, tak je volba ještě více jasná.

 Focal Utopia  (109 000 Kč): Jde o naprostý high-end mezi dynamickými sluchátky a řadí se mezi absolutní špičku. Zvukově se vyrovnají elektrostatické či magentoplanární konkurenci, ale jsou lehčí, pohodlnější a komfortnější. 

Focal Utopia (109 000 Kč): Jde o naprostý high-end mezi dynamickými sluchátky a řadí se mezi absolutní špičku. Zvukově se vyrovnají elektrostatické či magentoplanární konkurenci, ale jsou lehčí, pohodlnější a komfortnější. 

 Focal Utopia:  Konstrukce je z karbonu a náušníky i hlavový most jsou potaženy pravou kůží.

Focal Utopia: Konstrukce je z karbonu a náušníky i hlavový most jsou potaženy pravou kůží.

 Focal Utopia:  Po zvukové stránce sluchátka nabízí mimořádné rozlišní a čistotu, excelentní dynamiku. Záporem je náročnost na zdroj signálu.

Focal Utopia: Po zvukové stránce sluchátka nabízí mimořádné rozlišní a čistotu, excelentní dynamiku. Záporem je náročnost na zdroj signálu.

 Focal Utopia:  Otevřená sluchátka nabízejí frekvenční rozsah 5 Hz až 50 000 Hz, impedanci 80 ohmů a citlivost 104 dB. Symetrický kabel je odpojitelný. 

Focal Utopia: Otevřená sluchátka nabízejí frekvenční rozsah 5 Hz až 50 000 Hz, impedanci 80 ohmů a citlivost 104 dB. Symetrický kabel je odpojitelný. 

 Superlux HD 681:  Po zvukové stránce poskytují poměrně neutrální projev. Basy jsou poměrně bohaté s překvapivě rychlou odezvou, při příliš velkém zvýraznění ekvalizérem mají tendence ke zkreslení. Nečekejte tedy basovou "vypalovačku". Středy a výšky jsou čisté, teplé a příjemné.
 Superlux HD 681:  Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a snesou i pár pádů, aniž by se rozbily. 
 Superlux HD330  (700 Kč):    Na první, druhý i třetí pohled vzhledově připomínají tato polootevřená domácí sluchátka značku Beyerdynamic.
 Superlux HD330:  Hlavový most je pevný s vyšším přítlakem, koženkové náušníky jsou tvrdší, celková konstrukce působí bytelně.
41
Fotogalerie

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

Domácí sluchátka bývají rozměrná a nabízí větší pohodlí pro delší poslech. Mívají delší, obvykle 3 m dlouhý kabel. V ceně bývá redukce z konektoru jack 3,5 mm na větší 6,3 mm. Vybrat si můžete dle konstrukce uzavřená, či otevřená sluchátka. Ve výběru ale najdete také pár univerzálních modelů, které se dají využít i pro poslech na cestách.

Velká domácí sluchátka mohou být těžší a mají robustnější konstrukci než přenosná sluchátka na venkovní nošení. Často vydrží minimálně deset let, takže není na místě šetřit a kupovat za každou cenu ta nejlevnější. 

Náš výběr obsahuje taková sluchátka, která v dané cenové kategorii nabízejí výborný poměr cena/výkon a měla by vám (či jako dárek někomu jinému) ke vší spokojenosti sloužit velmi dlouho.

Všechna sluchátka v tomto článku se ke zdroji zvuku připojují pouze kabelem. Bezdrátová sluchátka najdete v samostatném článku. 


Superlux HD 681: Základní Hi-Fi sluchátka

Cena:

Superlux se zaměřuje na levné modely a polouzavřená sluchátka Superlux HD 681 jsou jedny z nejlevnějších. Vyrábějí se už hodně let, získaly si oblibu zejména skvělým poměrem cena/výkon. Jsou velká, ale lehká a překvapivě velmi komfortní, 2,5m kabel není odnímací. 

superlux-hd681.jpg

Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a sluchátka snesou i pár pádů, aniž by se rozbila. Po zvukové stránce poskytují poměrně neutrální projev. Basy jsou bohaté s překvapivě rychlou odezvou, při příliš velkém zvýraznění ekvalizérem mají tendence ke zkreslení. Nečekejte tedy basovou vypalovačku. Středy a výšky jsou čisté, teplé a příjemné.

Jde o polouzavřený model s malým útlumem, nepočítejte tedy s velkou izolací okolních zvuků. Tato sluchátka jsou sice velmi levný kompromis, za tyto peníze ale těžko najdete něco lepšího. 

Pokračování 2 / 15

Superlux HD330: Levná sluchátka s drahým zvukem

Cena: 720 Kč

Je to léty osvědčený levný model pro ty, kdo chtějí Hi-Fi sluchátka za nízkou cenu. Polootevřená domácí sluchátka Superlux HD330 vzhledem připomínají značku Beyerdynamic. Také materiálem se jim snaží podobat, nechybí umělá kůže. Hlavový most je pevný s vyšším přítlakem, koženkové náušníky jsou tvrdší, celková konstrukce působí bytelně.

Superlux HD330

Sluchátka nabídnou kvalitní zvuk – basové pásmo je mohutné, středy výraznější, výšky mají dobré, přirozené podání. Jde o velmi zajímavý model, který nabídne zvuk odpovídající až násobně vyšší ceně. Udávaný kmitočtový rozsah je 10 Hz až 30 000 Hz, kratší kabel je jednostranný, kroucený. Sluchátka mají hmotnost 300 gramů.

Superlux HD330 vypadají a hrají opravdu velmi podobně jako jejich dražší značkový vzor. Přitom stojí pod tisíc korun. Pokud je chcete sluchátka upgradovat, dokupte si velurové náušníky.

Pokračování 3 / 15

AKG K72: Značková Hi-Fi sluchátka pod tisíc korun

Cena:

Pokud byste chtěli pořádná domácí sluchátka od známé značky a za málo peněz, tak AKG K72 je model pro vás. Velká uzavřená sluchátka nabízí zejména vynikající poměr cena/výkon. Velké náušníky z umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most je relativně odolný, design odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliké. Přestože jde o uzavřenou konstrukci, izolace není silnou stránkou těchto sluchátek.

AKG K72a.jpg

Zvuk je čistý, dynamický, vyrovnaný s dobře kontrolovanými a nijak přemrštěnými basy. Výšky jsou čisté, příjemné, proti dražším modelům počítejte s lehce zabarvenými středy. Ve své cenové relaci patří sluchátka zvukově do absolutní špičky. 

Hledáte-li levná značková sluchátka, která vám přes nízkou cenu budou dlouho dělat radost, AKG K72 to splní do puntíku.

Pokračování 4 / 15

AKG K92: Kvalitní sluchátka domů kolem tisícovky 

Cena: 

Domácí uzavřená sluchátka tradičního vzhledu AKG K92 mají kvalitní a odolnou konstrukci a prostorné koženkové náušníky, které netlačí, ani když máte brýle. Tento model má výrazné, dynamické basy, přesto poskytuje čistý a přesný zvuk pro celodenní a každodenní poslech.

AKG K92

Sluchátka díky své konstrukci dobře sedí na hlavě, nijak netlačí. Výrobce s nimi míří do nahrávacích studií, ale jsou vhodná i pro domácí poslech. Udávaný kmitočtový rozsah je 16 Hz až 22 0000 Hz, kabel má délku 3 metry, hmotnost 200 gramů je při větších rozměrech překvapivě nízká. Konektor je malý 3,5 mm, redukce na 6,3mm jack je v balení.

Jestli toužíte po dostupných, přesnějších sluchátkách s dobrou izolací, tento uzavřený model tyto požadavky splní. 

Pokračování 5 / 15

Audio Technica ATH M40x: Dostupná profesionální studiová sluchátka

Cena:

Uzavřená sluchátka s 40mm měniči Audio Technica ATH M40x představují profesionální, ale cenově dostupný model známé japonské značky. Mezi jejich přednosti patří vedle vynikajícího poměru cena/výkon naprosto vyvážený zvuk. Sluchátka zkrátka čistě zahrají celé slyšitelné zvukové pásmo bez zdůraznění či potlačení části zvukového spektra.

Dostanete studiový zvuk, který se nesnaží nic maskovat zvýrazněnými basy. Ty jsou čisté, čitelné a vyrovnané. Pokud chcete čistou líbivou zábavu, hledejte raději jinde.

Audio Technica ATH M40x.jpg

Náročnějšímu účelu odpovídá i pevná, odolná konstrukce a dobré dílenské zpracování. V domácích podmínkách potěší pohodlí i dobrá izolace od okolí. K profesionálnímu určení patří i odpojitelné kabely. Dostanete rovnou dva: jeden spirálový s délkou 1,2 m až 3 m, jeden rovný s délkou 3 m. 

Ještě o něco lepší jsou sluchátka Audio-Technica ATH-M50X, která jsou osazena většími 45mm měniči. Zaplatíte však už 3 500 Kč, poměr cena/výkon je tak o něco horší, než u popisovaného modelu.

Pokračování 6 / 15

Beyerdynamic DT 990 PRO: prověřená studiová Hi-Fi sluchátka

Cena: 3 200 Kč

Sluchátka Beyerdynamic DT 990 PRO se vyrábějí už také dlouhé roky a za tu dobu jejich cena klesla na velmi zajímavou hladinu. Můžete si tak za přijatelnou částku pořídit téměř legendární studiová Hi-Fi sluchátka, o kterých spousta lidí kdysi jen snila.

Beyerdynamic DT 990 Prod.jpg

Beyerdynamic vyšel navíc vstříc posluchačům, kteří poslouchají přes PC či běžné stereo a vyrábí dvě varianty – 80ohmovou variantu pro univerzální použití a 250ohmovou verzi pro mixování a studiové využití. Pro domácí použití se hodí spíše ta první.

Pro zajímavost: Beyerdynamic vyrábí také verzi DT 990 EDITION 32 Ohm, na přenosné využití ale zapomeňte, přes nízkou impedanci je běžný smartphone nevybudí. 

Zvuk je přesný, vyrovnaný, vyvážený, zkrátka určený pro studiovou práci, kdy potřebujete opravdu slyšet, jak nahrávka ve skutečnosti zní. Nechybí však hutné basy, výšky jsou místy výraznější. Jde už o sluchátka, u kterých poznáte kvalitu zdroje zvuku, už neodpouští nekvalitní nahrávky. Kroucený 3m kabel naprosto jasně určuje jejich domácí využití, stejně jako jejich otevřená konstrukce. 

Pokračování 7 / 15

Fostex T50RP: Skvělá japonská studiová Hi-Fi sluchátka

Cena: 4 300 Kč

Japonská studiová sluchátka Fostex T50RP mají vynikající poměr cena/zvuk a ve své třídě patří mezi nejoblíbenější. Nabízejí mimořádně vyvážený zvuk. Design je lehce neobvyklý, ale nezaměnitelný a pro Fostex typický.

Fostex T50RPb.jpg

Sluchátka mají firemní patentované měniče s technologií Regulated Phase (jde facto o orthodynamický systém). Guma a polstrování hlavového mostu skrývá kov, jsou tedy dostatečně odolná. Kmitočtový rozsah je 15 Hz až 35 000 Hz, impedance 50 ohmů naznačuje možnost přenosného využití sluchátek, ostatně výrobce dodává dva odpojitelné kabely (1,2 m a 3 m). Nicméně pro běžné přenosné zdroje je moc nedoporučujeme. Sluchátka mají hmotnost 315 gramů.

Pokračování 8 / 15

Sennheiser HD599: mimořádné pohodlí a výborný zvuk

Cena:  

Osvědčená a oblíbená sluchátka Sennheiser HD599 nabízí pro tohoto německého výrobce typickou otevřenou lehkou konstrukci a mimořádně komfortní semišové náušníky. Přestože jde o velká domácí sluchátka, dostanete dva kabely (3 m a 1,2 m) s mikrofonem a jednotlačítkovým ovládáním pro přenosná zařízení, takže se počítá s univerzálním použitím.

Sennheiser HD599.jpg

Po zvukové stránce sluchátka nabízejí velmi vzdušný, přirozený, vyvážený a přesný zvuk, který uspokojí i náročné. Udávaný kmitočtový rozsah je 12 Hz až 38 000 Hz, impedance je 50 ohmů.

Tato sluchátka patří do velmi oblíbené řady 500, přičemž model HD 599 směřuje na její samotný vrchol. Při slušném zacházení vydrží dlouhé roky celodenního poslechu. 

Pokračování 9 / 15

Sony MDR-1AM2: pohodlí a čistá zábava v Hi-Res kvalitě domů i na cesty

Cena: 6 800 Kč

Sony MDR-1AM2 jsou výborná Hi-Fi sluchátka pro běžné posluchače. Sází na pohodlí a na zábavnější, velmi příjemný zvuk s excelentní dynamikou. Po zvukové stránce zaujmou hlubokými, dynamickými basy, plným podáním vokálů i čistými, jasnými výškami. Předností je také široké, nadprůměrné podání prostoru. 

Sony.jpg

Druhá generace sluchátek Sony přišla s decentnějším vzhledem, náročného posluchače určitě potěší dodávaným druhým kabelem se symetrickým konektorem průměru 4,4 mm, ani klasický jack 3,5mm však nechybí. Sluchátka nesou označení Hi-Res a mají udávaný kmitočtový rozsah 3 Hz až 100 000 Hz. Impedance 16 ohmů je předurčuje pro využití doma i na cestách.

Jde o naprosto univerzální model pro poslech všech žánrů, ale užijete si také filmy či hry díky dobře lokalizovatelným zvukům v prostoru. Sluchátka dokážou odpustit chyby v nahrávkách, u kvalitních nahrávek si naopak můžete užít energii a expresivnost podání. Právě velmi podařený kompromis mezi zábavností a analytičností dělá ze sluchátek Sony MDR-1AM2 model, ze kterého bude běžný posluchač nadšený.

Pokračování 10 / 15

Meze 99 Classics: unikátní originální vzhled a velmi přirozený zvuk

Cena: 8 500 Kč

Sluchátka Meze 99 Classic sázejí na krásné dřevěné, uzavřené ozvučnice a retrodesign. Díky pravému dřevu vypadají velmi originálně a máte jistotou, že nikdo nebude mít úplně stejné jako vy. 

Meze 99 Classicsa.jpg

Pružný hlavový most nemá typický kovový střed, ale lehký a velmi odolný mangan. Díky neobvyklé konstrukci zůstávají sluchátka lehká, hmotnost je 260 gramů. Příjemnou zajímavostí je, že se všechny díly dají vyměnit či opravit.

Po zvukové stránce nabízejí sluchátka to nejlepší: přirozený a teplý, transparentní zvuk s mnoha detaily a kvalitními, rychlými basy. Měniče mají průměr 40 mm, impedance 32 ohmů ukazuje, že lze využít i přenosná zařízení. Výrobce dodává dva kabely: 3m pro domácí poslech a 1,2m pro venkovní využití, nechybí ani ovládání či redukce do letadla. 

Pokračování 11 / 15

HiFiMAN Sundara: Magnetoplanární Hi-Fi sluchátka

Cena: 9 000 Kč

Sluchátka s magnetoplanární konstrukcí byla dříve velmi drahá, to se však mění. Model HiFiMAN Sundara si bere z dražších modelů to nejlepší, tedy magnetoplanární měniče. 

61eJhLsaV0L._SL1000_.jpg

Podání zvuku patří mezi největší klady, sluchátka nabízí velmi široký, otevřený prostor. Mají detailní, reálný a přesný zvuk, avšak bez unavujícího analytického přístupu. Basové pásmo je také skvělé, i když o něco méně úderné. Udávaný frekvenční rozsah je 6 Hz až 75 000 Hz. 

Sluchátka jsou poněkud rozměrná. Jde o otevřenou, plastovou konstrukci, pronikání zvuku do okolí je značné. Kabel je odnímatelný a má délku 150 cm. Tento velmi zajímavý a zvukově vynikající model nebude pro každého, doporučujeme ho před nákupem vyzkoušet. 

Pokračování 12 / 15

Sennheiser HD 660 S: High-End sluchátka pro audiofily

Cena: 

Sluchátka Sennheiser HD 660 S jsou přímým následovníkem modelu HD650, který byl v nabídce německé firmy Sennheiser už spoustu let. Kdysi představoval maximální kvalitu, jakou si běžný smrtelník mohl pořídit. Díky otevřené konstrukci sluchátka excelují vynikajícím vzdušným, dynamickým, čistým, muzikálním zvukem.

Sennheiser HD 660 S.jpg

Nástupce Sennheiser HD 660 S pokračuje ve stopách svého předchůdce. Po vzhledové a konstrukční stránce jsou sluchátka velmi podobná, včetně mimořádně pohodlných semišových náušníků a odpojitelného kabelu. Novinka je osazená novým dynamickým měničem a impedance je snížena na 150 ohmů. Nejsou tedy již tak náročné na zesilovač, dle výrobce se dají použít i s přenosnými Hi-Res audiopřehrávači.

Udávaný frekvenční rozsah je 10 Hz až 41 000 Hz (-10 dB), citlivost je 104 dB, hmotnost 260 gramů. Ke sluchátkům dostanete dva kabely (klasický a symetrický), nechybí redukce z 6,3mm konektoru jack na 3,5mm. Opět jde o model, který má výměnné díly. 

Pokud chcete utratit více peněz a patříte mezi ještě náročnější, směle zamiřte k modelům Sennheiser HD 700 () a Sennheiser HD 800 (30 000 Kč). Levněji zase pořídíte předchůdce, stále vynikající sluchátka Sennheiser HD 600 (). Mají však vysokou impedanci 300 ohmů, takže potřebujete zdroj zvuku, který je „utáhne“.

Pokračování 13 / 15

Sennheiser HD820: uzavřená High-End sluchátka

Cena: 60 000 Kč

Pokud chcete špičková sluchátka, z různých důvodů preferujete uzavřenou konstrukci a vysoká cena není pro vás překážkou, tak sluchátka Sennheiser HD820 jsou trefou do černého. 

Sennheiser HD820.jpg

Navazují na otevřený model HD800, který byl uveden již v roce 2009, resp. na modernizovanou, tři roky starou variantu HD800S. Nijak tedy asi nepřekvapí designová i konstrukční příbuznost s těmito modely. Proti otevřeným sluchátkům HD800 mají lépe podané basové spektrum. Pokud někdo vyžaduje, aby nebyl rušen či naopak nerušil poslechem okolí, tak je volba ještě více jasná.

Odpojitelný kabel vedoucí do každé mušle zvlášť je výhodou pro ty, kteří rádi experimentují s kabely jiných výrobců či odlišným konektorovým zakončením. Ti druzí nejspíše zajásají, protože již v základním balení je nejen kabel z postříbřené OFC mědi osazený běžným nesymetrický konektorem 6,3mm jack, ale i symetrické varianty s 4 pinovým XLR a 4,4mm Pentacon jackem, který využívá např. firemní DAC a sluchátkový zesilovač HDV820. 

Pokračování 14 / 15

Focal Utopia: zvukový High-End pro nejnáročnější

Cena: 109 000 Kč

Pokud máte dostatek peněz a chcete to nejlepší, sáhněte po sluchátkách Focal Utopia, které se vyrábějí ve Francii. Jde o naprostý high-end mezi dynamickými sluchátky. Zvukově se vyrovnají elektrostatické či magnetoplanární konkurenci, ale jsou lehčí, pohodlnější a komfortnější. Konstrukce je z karbonu a náušníky i hlavový most jsou potaženy pravou kůží.

Focal Utopia.jpg

Tato otevřená sluchátka nabízejí frekvenční rozsah 5 Hz až 50 000 Hz, impedanci 80 ohmů a citlivost 104 dB. Symetrický kabel je odpojitelný. Po zvukové stránce sluchátka nabízí mimořádné rozlišní a čistotu, excelentní dynamiku. Záporem je opět náročnost na zdroj signálu.

Pokračování 15 / 15

Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů doporučují nejlepší produkty v různých kategoriích.

Určitě si přečtěte

Články odjinud