14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

9. prosince 2020
TWEET SDÍLET
Vybrali jsme nejlepší soundbary, které nejen vylepší zvuk televizoru, ale přes které si poslechnete i hudbu. Přidáváme také mikrosystémy, multiroom a další audiozařízení pro ozvučení domácnosti.

I levnější soundbar dokáže značně vylepšit zvuk televizoru, dražší pak přidávají i prostorový zvuk. Vybrali jsme nejlepší soundbary v různých cenových kategoriích, můžete si vybrat dle finančních možností a nároků.

Pokud spíše posloucháte hudbu, přidáváme ještě tipy na mikrosystémy. U většiny výrobci předpokládají připojení televizoru, takže je můžete využít i k tomuto účelu. Zaměřili jsme se na dostupnou kategorii, zkrátka dobré Hi-Fi, které neudělá díru do domácího rozpočtu a přístroje mají výborný poměr cena/výkon. Na závěr nechybí ani aktivní reproduktory.

Výběr je čistě redakční. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Hledej ceny.cz.


LG SN5Y: za málo peněz hodně muziky

Cena: 5 000 Kč

Do tenkého televizoru velké reproduktory neměstnáte. Potřebují prostor. Soundbar LG SN5Y těží z dostatečného objemu pro měniče a ze samostatného subwooferu. Co se kvality ozvučení týče, LG zde těží ze spolupráce s britskou firmou Meridian, která vkládá své zkušenosti se pracováním zvuku.

Klepněte pro větší obrázek

Systém je 2.1kanálový, udávaný výkon je 400 W, samotný subwoofer má výkon 220 W. O virtuální prostor se stará DTX Virtual: X a výrobce se chlubí podporou také Hi-Res zvuku. Je zde HDMI ARC, optický vstup a Bluetooth pro bezdrátové připojení zdroje zvuku. 

Nastavení správného zvukového režimu můžete nechat na automatice, nebo si vybrat sami. Nechybí ani noční režim, který redukuje dynamiku, abyste nerušili sousedy. 

Jestli máte televizor s „malým“ zvukem, tento soundbar vám ho za dostupnou částku zvětší, přičemž instalace je velmi jednoduchá.

Témata článku: Domácí kino, Reproduktory, Průvodce nákupem, Soundbary, Kupujeme TV, Vánoce

Určitě si přečtěte

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

45 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

46 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Půlnoční nebe: George Clooney a jeho sci-fi drama na Netflixu [recenze]

Půlnoční nebe: George Clooney a jeho sci-fi drama na Netflixu [recenze]

Melancholicky laděné survival drama o přežití v podmínkách umírajícího světa se v Clooneyho režijním počinu potkává se sci-fi z vesmírné lodě, která zjišťuje, že se nemá kam vrátit.

26 Marek Čech

Marek Čech
Netflix
Jak zobrazit displej mobilu na televizoru (Miracast)

Jak zobrazit displej mobilu na televizoru (Miracast)

Dostat obraz z mobilního telefonu bezdrátově do televizoru je snadné, jen musíte splnit pár nutných podmínek.

72 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Přenosné
Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

30 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless