19 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a ozvučení domácnosti

26. listopadu 2023
TWEET SDÍLET
Vybrali jsme nejlepší soundbary, které nejen vylepší zvuk televizoru, ale poslechnete si přes ně i hudbu. Přidáváme také mikrosystémy, multiroom a další audiozařízení pro ozvučení domácnosti.

I levnější soundbar dokáže značně vylepšit zvuk televizoru, dražší pak přidávají i prostorový zvuk. Vybrali jsme nejlepší soundbary v různých cenových kategoriích, můžete si vybrat dle finančních možností a nároků.

Pokud spíše posloucháte hudbu, přidáváme ještě tipy na mikrosystémy. U většiny výrobci předpokládají připojení televizoru, takže je můžete využít i k tomuto účelu. Zaměřili jsme se na dostupnou kategorii, zkrátka dobré Hi-Fi, které neudělá díru do domácího rozpočtu a přístroje mají výborný poměr cena/výkon. Na závěr nechybí ani dostupné aktivní reproduktory k PC, či do pokoje na poslech hudby.

Výběr je čistě redakční, produkty jsou seřazeny dle ceny, odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.

Creative Stage V2 2.1: Upgrade za pár babek

Chybu neuděláte s dostupným soundbarem Creative Stage V2 2.1. Druhá verze má proti předchůdci nejen vyšší výkon, ale působí dospěleji a nekřičí na první pohled „já jsem levný soundbar“. Nepočítejte samozřejmě s Hi-Fi zvukem pro náročné. Creative ale díky slušným ozvučnicím a výkonu nabídne daleko hlasitější a plnější zvukový projev, než mají televizory. Svými menšími rozměry je určen také pro ozvučení počítačových monitorů, například při hraní her. 


Creative Stage V2 2.1


Pro připojení TV poslouží konektor HDMI ARC, zůstává digitální optický a analogový AUX vstup, nechybí Bluetooth 5.0 a USB. Potěší solidní dálkový ovladač poskytující přístup k důležitým funkcím, například Surround režimu či zvýraznění dialogů.

Soundbar Stage V2 má šířku 68 cm, plochý a vysoký subwoofer je osazený měničem o průměru 13,3 cm a připojuje se kabelem. Udávaný celkový výkon je 160 W, frekvenční rozsah je solidních 55 Hz až 20 000 Hz. V redakci jsme byli velmi mile překvapeni plným, čistým zvukem. Za ty peníze není co řešit.

Creative Stage 2.1 Creative Stage 2.1
nabízí 48 obchodů za ceny od 1 599 Kč
Srovnat ceny na Živě

Stále se prodává levnější první model Creative Stage 2.1, který má také HDMI. Ale současně nižší výkon, o něco slabší subwoofer a starší verzi Bluetooth. Pokud tedy můžete, pár set korun si připlaťte a pořiďte novou, o čtyři roky mladší verzi V2.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , ,