I levnější soundbar dokáže značně vylepšit zvuk televizoru, dražší pak přidávají i prostorový zvuk. Vybrali jsme nejlepší soundbary v různých cenových kategoriích, můžete si vybrat dle finančních možností a nároků.
Pokud spíše posloucháte hudbu, přidáváme ještě tipy na mikrosystémy. U většiny výrobci předpokládají připojení televizoru, takže je můžete využít i k tomuto účelu. Zaměřili jsme se na dostupnou kategorii, zkrátka dobré Hi-Fi, které neudělá díru do domácího rozpočtu a přístroje mají výborný poměr cena/výkon. Na závěr nechybí ani dostupné aktivní reproduktory k PC, či do pokoje na poslech hudby.
Výběr je čistě redakční, produkty jsou seřazeny dle ceny, odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.
Creative Stage V2 2.1: Upgrade za pár babek
Chybu neuděláte s dostupným soundbarem Creative Stage V2 2.1. Druhá verze má proti předchůdci nejen vyšší výkon, ale působí dospěleji a nekřičí na první pohled „Já jsem levný soundbar“. Nepočítejte samozřejmě s Hi-Fi zvukem pro náročné. Creative ale díky slušným ozvučnicím a výkonu nabídne daleko hlasitější a plnější zvukový projev, než mají televizory. Svými menšími rozměry je určen také pro ozvučení počítačových monitorů, například při hraní her.
Pro připojení TV poslouží konektor HDMI ARC, zůstává digitální optický a analogový AUX vstup, nechybí Bluetooth 5.0 a USB. Potěší solidní dálkový ovladač poskytující přístup k důležitým funkcím, například Surround režimu či zvýraznění dialogů.
Soundbar Stage V2 má šířku 68 cm. Plochý a vysoký subwoofer je osazený měničem o průměru 13,3 cm a připojuje se kabelem. Udávaný celkový výkon je 160 W, frekvenční rozsah je solidních 55 Hz až 20 000 Hz. V redakci jsme byli velmi mile překvapeni plným, čistým zvukem. Za ty peníze není co řešit.
Stále se prodává také levnější první model Creative Stage 2.1 (1 869 Kč až 3 615 Kč), který má také HDMI. Ale současně nižší výkon, o něco slabší subwoofer a starší verzi Bluetooth. Pokud tedy můžete, pár set korun si připlaťte a pořiďte novou, o čtyři roky mladší verzi V2.
Pokračování 2 / 20
LG SN5: Za málo peněz hodně muziky
Do tenkého televizoru nedostanete velké reproduktory. Potřebují prostor. Soundbar LG SN5 těží z dostatečného objemu pro měniče a ze samostatného subwooferu. Výrobce zde spolupracuje s britskou firmou Meridian, která vkládá své zkušenosti se zpracováním zvuku.
Systém je 2.1kanálový, má udávaný výkon 400 W, samotný subwoofer pak 220 W. O virtuální prostor se stará DTX Virtual: X a výrobce se chlubí také podporou Hi-Res zvuku. Je zde HDMI ARC, optický vstup a Bluetooth pro bezdrátové připojení zvukového zdroje.
Nastavení správného zvukového režimu můžete nechat na automatice, nebo si vybrat sami. Nechybí ani noční režim, který redukuje dynamiku, abyste nerušili sousedy.
Jestli máte televizor s „malým“ zvukem, tento soundbar vám ho za dostupnou částku zvětší, přičemž instalace je velmi jednoduchá.
Pokračování 3 / 20
Samsung HW-B650D: 3.1 soundbar s centrálním kanálem
Soundbar Samsung HW-B650 nabízí vyvážený, univerzální, zkrátka dobrý zvuk. Jde už o 3.1kanálový systém, výhodou tedy bude samostatný centrální kanál, který má svůj vlastní měnič. Díky tomu dialogy uslyšíte skutečně uprostřed, a to i když nebudete sedět přímo před televizorem; navíc budou celkově srozumitelnější.
Tento systém potěší nejen automatickou úpravou zvuku, možností zesílit dialogy, ale také několika zvukovými profily, ze kterých si můžete vybrat ten, který vám zní nejlépe. Celkově dokáže systém hrát velmi hlasitě bez rušivého zkreslení, nechybí virtuální 3D zvuk DTS Virtual:X. Basy jsou vcelku mohutné, jen pomalejší. To není ideální pro hudbu, ale u filmů budete spokojeni.
Subwoofer má 6,5" basový měnič, udávaný celkový výkon systému je 410 W. Pro připojení jsou zde dva vstupy HDMI (1x HDMI ARC), optický vstup i Bluetooth.
Pokračování 4 / 20
TCL TS8132: Nejdostupnější soundbar s Dolby Atmos a streamováním hudby
TCL TS8132 zaujme ty, kteří chtějí maximální výbavu s co nejnižšími náklady. Soundbar velmi dobře hraje, ostatně obdržel ocenění EISA 2022 za nejlepší produkt ve své kategorii. Jako jeden z mála dostupnějších modelů umí také přímé streamování hudebních služeb přes Wi-Fi.
Soundbar nabízí podporu Dolby Atmos a boduje zejména tím, že není jen virtuální. Má reálně 3.1.2kanálový zvuk – tedy dva fyzické reproduktory směřující nad posluchače a vytvářející horní zvukové pole. V sestavě je k tomu kompaktní, velmi dobře basující bezdrátový subwoofer. Celkový výrobcem uváděný výkon atakuje 350 W.
Jsou zde dva konektory HDMI, nechybí Bluetooth, Wi-Fi MIMO. Implementovány jsou vyhledávané způsoby streamování hudby a vlastně i řízení, tj. Amazon Alexa, Google Assistant (Chromecast). Nechybí ani podpora Apple AirPlay a potěší přímé přehrávání z on-line služeb Spotify a Tidal.
Pokračování 5 / 20
JBL BAR 300: Kompaktní univerzál
Držitel ceny EISA v kategorii kompaktních soundbarů JBL BAR 300 i své přes malé rozměry nabídne výkon 260 W, velmi dobré basy i virtuální podání prostorového zvuku – to díky technologii MultiBeam. Zvuku rozhodně pomáhá automatická kalibrace, při které si soundbar sám proklepne a ohodnotí místnost.
Vedle podpory Dolby Atmos nechybí ani integrovaný ChromeCast pro streamování hudby přes Wi-Fi. Je zde i podpora Apple AirPlay 2 a Bluetooth pro přímé připojení smartphonu. Samozřejmostí je jeden HDMI vstup a HDMI eARC výstup do TV, či optický digitální vstup.
Potěší také podpora hlasových asistentů Google Assistant nebo Siri. O patřičně čitelné hlasy se stará technologie PureVoice, která využívá algoritmus k optimalizaci zvuku. Díky kombinaci s automatickou kalibrací dle místnosti bude soundbar vyhovovat těm, kdo ho jednou nastaví a pak už se o nic nechtějí starat. Kdo chce nastavovat, využije pak aplikaci – umožňuje doladit basy, středy i výšky.
Pokračování 6 / 20
Sony HT-S40R: Dostupný prostorový zvuk 5.1
Plnohodnotný prostorový zvuk nabídne překvapivě dostupný soundbar Sony HT-S40R. Zde se nemusíte spoléhat na virtuální dopočty a simulace – kolem vás bude pět měničů, kterým basový základ dodává samostatný subwoofer. V čem je háček? Není zde „3D“ Dolby Atmos. To ale nevadí, protože lepší prostorový zvuk v této ceně nenajdete a fyzické zadní kanály jsou daleko důležitější a v reálu rozhodně užitečnější.
Základem je subwoofer s kompletní elektronikou a celkovým udávaným výkonem 600 W. Je zde konektor HDMI ARC pro připojení televizoru, nechybí bezdrátový Bluetooth 5.0, optický vstup ani USB. K subwooferu pak připojíte tříkanálový čelní soundbar, dvě zadní reprobedny mají svůj bezdrátový přijímač. Z formátů je podporován 5.1 Dolby Digital.
Vedle automatického režimu můžete ručně zvolit nastavení Hudba, Kino a Standard. Nechybí režim Noc a zvýraznění řečového pásma. Když neplánujete utrácet moc peněz, přesto si chcete užít filmy jako v kině a mít reálný prostorový zvuk, Sony HT-S40R tyto požadavky splní.
A pokud chcete hodně ušetřit, ale stále byste měli rádi neošizený prostorový zvuk 5.1, pořiďte si levnější „drátovou“ verzi Sony HT-S20R (4 741 Kč až 11 590 Kč), ta má mimořádný poměr cena/výkon. Počítejte ale s tím, že budete tahat kabely přes místnost k zadním bednám.
Pokračování 7 / 20
Sony HT-S2000: Kvalitní zážitek s Dolby Atmos/DTS:X
Soundbar Sony HT-S2000 s Dolby Atmos je excelentní volbou, když chcete výkon, čistý zvuk, a přitom byste neradi, aby vám v obýváku překážel externí subwoofer. Navíc fyzicky jde sice o 3.1kanálové zařízení, ale díky technologiím Vertical Surround Engine a S-Force PRO Front Surround si troufne vytvořit virtuální 7.1.2kanálový 3D prostor.
Podporovány jsou naprosto všechny formáty zvuku včetně Dolby Atmos a DTS:X. Televizor stačí připojit přes HDMI eARC a užívat si například zvuku Dolby Atmos z Netflixu. Vzhledem ke zpětné kompatibilitě nechybí ani digitální optický vstup, pro streamování a poslech hudby využijete bezdrátové připojení Bluetooth 5.2.
Na výběr máte z několika režimů, nebo můžete vše nechat na automatice. Udávaný celkový výkon je 250 W. Integrovaný subwoofer usnadňuje instalaci, když budete ale chtít vylepšení, můžete později dokoupit externí bezdrátový kus, nebo dokonce zadní bezdrátové efektové bedny. Celkově Sony HT-S2000 představuje dostupné, kvalitní a prostorově nenáročné řešení.
Pokračování 8 / 20
Sonos Beam 2: Soundbar na filmy i streamovanou hudbu
Sonos Beam 2 poskytuje při svých rozumných rozměrech výborný zvuk, který patří na špičku toho, co soundbary v této třídě dokážou nabídnout. Budí rozhodně dojem, že ve skutečnosti posloucháte daleko větší bedny. Beam má čtyři širokopásmové měniče, tři pasivní zářiče a jeden centrální výškový měnič. O zvuk se stará pět zesilovačů třídy D, druhá generace přidala podporu Dolby Atmos.
Sonos oproti ostatním soundbarům využívá i firemní systém multiroom pro přímé streamování hudby. Nenajdete zde rozhraní Bluetooth jako u běžných soundbarů, hudbu tedy nelze streamovat přes mobil.
Beam je malý, relativně dostupný soundbar se vstupem HDMI a podporou AirPlay a hlasových asistentů (Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri). Zvuk v konfiguraci 2.1 je bez externího subwooferu, což oceníte v panelácích.
Na rozdíl od konkurence lze Sonos snadno rozšiřovat o další bezdrátové Wi-Fi multiroom reproduktory. K Beamu doporučíme zadní efektové repro, stačí přikoupit se Sonosem kompatibilní dvojici Ikea Symfonisk po 2690 Kč. Výsledkem je pak reálný prostorový zvuk.
Pokračování 9 / 20
Philips TAB8507B: Zvuk jako v kině
V dané třídě asi nejmohutnější zvuk nabídne soundbar Philips TAB8507B/10. Udávaný výkon je 600 W, rozměrný bezdrátový subwoofer je naštěstí relativně plochý, takže s jeho umístěním nebudou problémy. Zvuk je v 3.1kanálové variantě, nechybí virtuální Dolby Atmos, potěší podpora formátů DTS HD, či Dolby True HD.
Systém má integrovaný ChromeCast a podporuje streamování Spotify a dalších on-line hudebních služeb přímo přes Wi-Fi. Nechybí AirPlay ani Bluetooth. Z USB pak lze přehrávat hudbu přímo, mezi podporované formáty patří AIFF, FLAC, AAC a další. Pro ovládání můžete využít hlasové asistenty Alexu, Google nebo Siri. HDMI konektory jsou zde dva, z toho jeden s eARC.
Kvalita zvuku je vysoká, systém nabízí překvapivě dospělý, dynamický a mohutný zvuk s pořádnými basy, přitom zůstává čistý s čitelnými dialogy. Měniče mířící do stran znatelně přidávají zvuku na prostoru. Pokud byste chtěli ještě povýšit, díky podpoře standardu Play-Fi můžete jednoduše přidat bezdrátové zadní efektové reproduktory a mít tak plnohodnotný prostorový zvuk. Tohle je náš redakční oblíbenec, s takto výkonným soundbarem si filmový zvuk mohou užít třeba i vaši sousedé.
Pokračování 10 / 20
Sonos Arc Ultra: Výborný a výkonný Dolby Atmos soundbar a ideální základ pro multiroom
Sonos Arc Ultra cílí především na náročné zákazníky bez vlastního systému domácího kina. Nebo na ty, kteří už systém Sonos mají a chtějí jej povýšit na výrazně lepší úroveň. Nejvíc jej využijete s moderním televizorem a prémiovým předplatným Netflixu. Ale i když nebudete přehrávat filmový obsah v Dolby Atmos, stále oceníte špičkový zvuk i pro náročnější poslech běžné hudby nebo klasických filmů s obyčejným prostorovým zvukem.
Soundbar Arc Ultra je osazen čtrnácti reproduktory, proti předchůdci přibyl integrovaný výkonný subwoofer nazvaný Sound Motion woofer. Každý měnič má svůj zesilovač a středobasové reproduktory zaberou díky svému oválnému tvaru méně místa na výšku při větší ploše měniče. Největší důraz se tu klade na centrální kanál, který má vyhrazené rovnou tři reproduktory, výškový a dva středobasové. Díky tomu je dialogový kanál perfektně zřetelný a i případné doplňkové zvýraznění příliš nedeformuje jeho zvuk.
Pro ovládání hlasem si můžete vybrat mezi Google Assistantem a Alexou od Amazonu. U Sonosu je samozřejmostí multiroom streamování hudby. Podobně jako Beam, i Arc Ultra lze velmi snadno doplnit o bezdrátové zadní reproduktory i subwoofer a vytvořit tak plnohodnotné domácí kino.
Pokračování 11 / 20
Samsung HW-Q990D: Kompletní set pro Dolby Atmos
Když máte doma místo a také dost peněz, určitě vás osloví Samsung HW-Q990D. Jde o kompletní set soundbaru, bezdrátových zadních efektových reproduktorů a aktivního subwooferu. Ve výsledku se tak 22 reproduktorů stará o 11.1.4kanálový prostorový 3D zvuk Dolby Atmos a DTS:X.
Soundbar má dva vstupy HDMI, optický vstup a a jeden výstup s podporou eARC. Mikrofon soundbaru umožňuje zadávat příkazy přes integrovaný asistent Amazon Alexa, soundbar ho ale používá i pro přizpůsobení zvuku místnosti, ve které je umístěn. Funkce zesílení středového kanálu se pak v hlučnějším prostředí automaticky postará o projasnění dialogů.
U sestavy potěší, že i zadní reproduktory mají fyzické měniče směřující nahoru. Při použití s televizory Samsung lze pak zvuk ještě rozšířit o jejich reproduktory – zvukové pole získá na výšce a prostoru. Celkový výkon 656 W zajišťuje mohutný poslechový zážitek. Ano, lze mít přesnější zvuk a rychlejší basy, ale zaplatíte více, než kolik stojí tento set.
Systém je vhodný také pro poslech hudby. Má integrovaný ChromeCast, můžete tak přes Wi-Fi streamovat Spotify a další oblíbené služby, nechybí podpora AirPlay, Bluetooth 5.2, ani firemní SmartThings.
Pokud chcete, k dispozici je o něco levnější varianta Samsung HW-Q930D s 9.1.4 kanálovým zvukem, o který se stará sedmnáct reproduktorů. Výkon je také o něco nižší – 540 W.
Pokračování 12 / 20
Sennheiser Ambeo Soundbar: Pro nejnáročnější
Jestli nemusíte řešit peníze a hledáte high-end mezi soundbary, tak cenou i kvalitou sem patří Sennheiser Ambeo Soundbar. Za pomoci třinácti samostatných měničů dokáže vytvořit 5.1.4kanálový zvuk. Šest čtyřpalcových basových měničů se stará o hloubky, které i bez samostatného subwooferu sahají k 30 Hz.
Soundbar má dekodéry Dolby Atmos a DTS:X, formáty nižší kvality přepočítá na nejvyšší dostupnou kvalitu a i z běžného sterea dokáže vytvořit působivý 5.1kanálový prostorový zvuk. Sennheiser se stará, aby vás zvuk skutečně obklopoval a abyste i bez zadních reproduktorů měli dokonalý prostorový dojem. Výjimečnou kvalitu, mimořádné množství detailů a dynamiku poskytuje soundbar i při reprodukci hudby.
Pro připojení zdrojů signálu zde jsou tři vstupy HDMI a jeden výstup HDMI eARC. Nesmí chybět ani Bluetooth, optický vstup, připojení k síti, z dispozici je také zabudovaný ChromeCast pro přímé streamování hudby. Poctivost konstrukce dokladuje hmotnost soundbaru 18,5 kg.
Německý výrobce nabízí i zmenšenou verzi Sennheiser Ambeo Mini (naše recenze). Pokud potřebujte excelentní malý soundbar do menší místnosti, který nabídne perfektně srozumitelné dialogy, klidně zvolte tento – používá totiž stejnou špičkovou technologii zpracování zvuku, jako nejvyšší High-End model.
Pokračování 13 / 20
Panasonic SC-HC200EG: Plochý mikrosystém s Bluetooth
V nejlevnější kategorii mikrosystémů je velký výběr. Když chcete něco dobrého a méně obvyklého, doporučíme Panasonic SC-HC200EG. Jedná se plochý systém s hloubkou necelých 11 cm, který se dá pověsit i na zeď. Vejde se všude. Je vybaven FM rádiem, CD přehrávačem, nechybí USB, možnost přehrávání MP3 souborů a především Bluetooth pro streamování on-line hudby.
Dva širokopásmové reproduktory nabízejí výkon 2 × 10 W a velmi slušný zvuk. K dispozici je možnost úpravy zvuku zvýrazněním basů D.Bass, vybrat se dá z pěti přednastavených křivek. Prodává se elegantní bílé nebo tradiční černé provedení.
Kdyby byl plochý Panasonic moc avantgardní a rádi byste klasiku, tak tu pro vás bude jeho bratříček, velmi levný mikrosystém Panasonic SC-PM250EC. Cena je prakticky stejná, výbava a výkon taktéž, ani Bluetooth nechybí.
Pokračování 14 / 20
Panasonic SC-PMX92EG: Kvalitní Hi-Fi mikrosystém, vhodný i k televizoru
Jestli chcete opravdu kvalitní poslech hudby za rozumnou cenu, doporučujeme mikrosystém Panasonic SC-PMX92EG. Léty osvědčená řada má fantastický poměr ceny a zvuku, dokáže uspokojit i náročnější posluchače, přitom nestojí mnoho. Tohle je náš tradiční oblíbenec, prakticky sázka na jistotu.
Panasonic i přes malé rozměry nabídne výkon 120 W a ve své třídě neobvyklé a skvělé třípásmové reprobedny. Poskytnou plný, dynamický, přitom přesný zvuk, který uspokojí i náročnější posluchače jazzu a klasiky. Zvládá bez problémů taneční hudbu, rock či rap. Přes malé rozměry velmi překvapí dobrými a hutnými basy.
Panasonic má FM rádio i digitální DAB+. Samozřejmě přehraje CD a MP3, z USB vstupu přehrává i bezztrátové formáty a Hi-Res audio: AIFF, ALAC, FLAC/WAV (až 192kHz/24 bitů) či DSD 2,8 MHz. Přes USB připojíte i PC. Nechybí Bluetooth ani NFC pro bezdrátové připojení smartphonu. Mikrosystém má také linkový vstup pro další zdroj zvuku, který automaticky mikrosystém zapne – snadno tak můžete připojit televizor. Tradiční zápor: displej by mohl být větší.
Chcete pár korun ušetřit? Prodává se I prakticky stejný model Panasonic SC-PMX90EG – nemá digitální tuner DAB+, jinak je výbava shodná.
Pokračování 15 / 20
Denon RCD-N12: Síťový Hi-Fi mikrosystém
Hi-Fi mikrosystém Denon RCD-N12 míří na ty, kteří poslouchají fyzická média i streamovanou hudbu. Díky aplikaci HEOS app, kterou celý přístroj ovládáte, můžete poslouchat online hudební služby a streamovat audio ve vysokém rozlišení přímo z domácí sítě nebo z připojeného USB zařízení.
Nechybí ani CD mechanika a rádio FM/DAB+, bezdrátový Bluetooth, Wi-Fi či AirPlay2. Je zde podpora DLNA, hudbu můžete přehrávat i z NASu. Zařízení je kompatibilní s Windows, nabízí možnost poslechu internetových rádií a podporu on-line služeb, jako jsou Spotify, Tidal, Deezer.
Denon podporuje audioformáty MP3, WMA, AAC, ALAC, FLAC 192/24, WAV 192kHz/24bit, či DSD 2.8/5.6MHz. Výkon velmi kvalitního zesilovače je 2 × 65 W. Kdyby to bylo málo, přes výstup můžete přidat aktivní subwoofer.
Sluchátka můžete připojit klasicky kabelem, nebo bezdrátově přes Bluetooth. Mikrosystém nabízí jeden analogový a digitální optický vstup, přes HDMI můžete připojit i televizor. Přes Phono vstup připojíte gramofon s MM přenoskou.
Pro informaci o skladbách slouží třířádkový displej. Denon doplnil do výbavy také hlasové ovládání Amazon Alexa a Google Assistant.
Cena je za systém bez reproduktorů, nicméně prodejci často nabízejí zvýhodněné sety s reproduktory jiných značek. Vyplatí se trochu hledat, nebo se při nákupu zeptat. Hifi studia vám určitě doporučí vhodnou kombinaci dle vašich nároků.
Pokračování 16 / 20
Marantz Melody X: All-in one síťový Hi-Fi mikrosystém pro milovníky hudby
Bezdrátový mikrosystém Marantz Melody X (Marantz M-CR612) představuje prostorově i finančně úsporné a přitom plně vybavené řešení pro každého, kdo vyžaduje Hi-Fi standardy, ale nemá možnost nebo nechce využít Hi-Fi sestavu klasického střihu s velkými oddělenými prvky.
Marantz kombinuje CD přehrávač, hudební streamer a rádio DAB/FM. Přidává hlasové ovládání, podporu multiroomu a technologii HEOS. Zesilovač má výkon 2 × 60 W, nechybí ale možnost připojit dva páry reprobeden, v této konfiguraci výrobce udává výkon 4 × 30 W.
CD přehrávač umí přehrát i soubory MP3 a VMA, systém také zvládne Hi-Res audio formáty WAV, FLAC, ALAC 192 kHz/24bit a také DSD 2.8 MHz/5.6 MHz z USB či ze sítě. Marantz nabídne také možnost poslechu streamované hudby z internetových rádií či on-line služeb jako jsou Spotify, Amazon Prime Music, Deezer nebo Tidal. Zvolit lze i přímý poslech ze smartphonu přes Bluetooth, či AirPlay 2.
Pozor, jde o systém bez reprobeden, ty si musíte dokoupit. Je na vás, zda zvolíte malé regálové bedny, nebo velké sloupy s mohutnějšími basy. Některá Hi-Fi studia rovnou nabízí cenově zvýhodněné sety, případně vám poradí, která kombinace je nejlepší právě pro vaše poslechové podmínky.
Pokračování 17 / 20
Technics SC-C70MK2: Prémiový all-in-one audiosystém
Jestli hledáte opravdu kvalitní Hi-Fi systém a přitom nechcete řešit reprosoustavy a jejich umístění, doporučíme Technics SC-C70MK2. Jde o kompletní síťový all-in-one audiosystém s vestavěnými reproduktory.
Technics je kompatibilní například se službami Spotify Connect, Amazon Music, Deezer a internetovými rádii. Nechybí integrovaný Chromecast, či podpora Airplay 2. Samozřejmostí je přehrávání souborů FLAC, DSD, AIFF, ALAC, AAC, MP3 z USB, nebo přímo ze sítě. CD přehrávač je vestavěný, stejně jako analogový FM a digitální DAB+ tuner. Přes analogový, nebo digitální vstup můžete připojit i další zdroje zvuku, anebo hudbu poslat přes Bluetooth.
O kvalitní zvuk se stará integrovaný 2.1 reprosystém o výkonu 100 W, kdy přední dvoupásmové reproduktory doplňuje subwoofer. Byť jsou měniče skryté, akustické čočky zajistí ozvučení celého prostoru. O optimalizaci zvuku přesně dle umístění v místnosti se pak stará systém Space Tune. Vestavěný zesilovač se chlubí prémiovými technologiemi, které mají i podstatně dražší samostatné zesilovače Technics.
Pokud byste raději chtěli samostatný streamovací síťový Hi-Fi zesilovač s podobnou výbavou, ke kterému připojíte už vlastní reproduktory, doporučíme vynikající Technics SU-GX70.
Pokračování 18 / 20
Acoustique Quality M25: Výborné aktivní Hi-Fi reprobedny s BT a USB nejen k počítači
Pro poslech hudby, sledování filmů nebo hraní her jsou sázkou na naprostou jistotu bedýnky AQ M25. Fantastické aktivní Hi-Fi reproduktory od českého výrobce doporučujeme už několik let. Po zvukové stránce patří k tomu nejlepšímu, co můžete v dané cenové kategorii koupit. Uspokojí milovníky náročné hudby (jazz, klasika) a vzhledem k čistému a rychlému podání basů je ocení i vyznavači taneční muziky. Výhodou je, že mají poctivé dřevěné ozvučnice z MDF desek a kvalitní měniče.
Nesmí chybět možnost bezdrátového přenosu zvuku přes Bluetooth s kodeky AAC a aptX. Hráče počítačových her potěší aptX Low Latency. Kromě jednoho klasického analogového stereovstupu je k dispozici také USB-B pro přímé připojení PC či notebooku a využití vestavěného vestavěný D/A převodníku.
O vysoké tóny se stará 1" textilní kalota, basový 5" reproduktor s polypropylenovou membránou je pak vyráběn na zakázku přímo pro AQ. Proti předchůdcům má M25 přesvědčivější basy a sladění jednotlivých pásem zajišťuje výhybka ručně pájená technologií součástka na součástku. Výrobce udává velmi seriózně frekvenční rozsah: 53 Hz až 40 000 Hz (± 4dB).
Výkon vestavěného digitálního zesilovače je 2 x 30 W. Čelní ovládací panel je menší než dřív a vystupuje z průzvučné tkaniny. Kontrolka informuje o zvoleném vstupu, otočný volič umožní nejen ovládání napájení a hlasitosti, ale také přepínání mezi jednotlivými zdroji. Produkt se vyrábí ve dvou barevných variantách: ořech a černá.
Jestli nechcete aktivní reproduktory, od stejného výrobce by se vám mohly líbit výborné reprosoustavy AQ Labrador 39 (19 990 Kč až 26 490 Kč). Přečtěte si naši recenzi.
Pokračování 19 / 20
KEF LSX II LT: Aktivní bedny se streamováním
Aktivní stereo reproduktory KEF LSX II LT integrují síťový streamer, Bluetooth přijímač a zesilovač do jednoho kompaktního systému. Budou ideální pro posluchače, který hledá pohodlí a kvalitní hudební zážitek v minimalistickém provedení.
Reproduktory nejsou levné, ale mají vše a parádně hrají. Disponují výkonem 2 x 100 W, umožňují připojení pomocí HDMI ARC, USB-C i optického vstupu. Integrovaná je podpora streamování hudby přes Wi-Fi a služby Qobuz, Spotify, TIDAL, nechybí internetové rádio, AirPlay 2, Google Chromecast a UPnP. Reproduktory tak snadno propojíte s televizory, notebooky, chytrými telefony i dalšími zařízeními, podporují všechny formáty zvuku až do kvality 24-bit/384kHz. Mají také Bluetooth 5.0, asi jediným záporem je, že zde není analogový AUX vstup.
Mezi klíčové výhody patří vyvážený a koherentní zvuk s plnými basy, kompaktní velikost a výborný poměr cena/výkon. Pokud chcete mohutnější zvuk, můžete využít výstup pro aktivní subwoofer. Rozměry jsou kompaktní 24 x 15,5 x 18 cm spolu s hmotností 6,8 kg se reproduktory hodí na pracovní stůl, nebo do menších místností.
Pokračování 20 / 20
Podívejte se ještě, jaké soundbary v různých cenových kategoriích jsou dnes nejoblíbenější podle srovnávače cen Heureka, s jehož daty pracuje naše Zboží Živě
Nejoblíbenější soundbary s cenou do 5 tisíc korun
Všechny soundbary v této cenové kategorii
Nejoblíbenější soundbary s cenou 5–10 tisíc
Všechny soundbary v této cenové kategorii
Nejoblíbenější soundbary s cenou 10–20 tisíc
Všechny soundbary v této cenové kategorii
Nejoblíbenější soundbary s cenou nad 20 tisíc
Všechny soundbary v této cenové kategorii
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři Živě.cz vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně