Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Ty nejlepší z nejlepších, které dnes můžete mít

20. prosince 2023
TWEET SDÍLET
I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší.

Proč připlácet za prémiový televizor? S rostoucí cenou roste nejen velikost obrazovky, ale také kvalita panelů, přichází lepší upscaling, pokročilejší zpracování obrazu a také lepší zvuk. Navíc už můžete volit i obrazovky typu OLED, které uchvátí svou dokonalou černou.

V tomto výběru zaměříme na LCD a OLED televizory v cenách 20 000 Kč a výše.  Upozorňujeme, že přesné označení televizorů se může v různých obchodech mírně odlišovat, protože výrobci některé modely lehce upravují pro určité obchodní řetězce. 

Výběr televizorů je čistě redakční, v článku jsme produkty seřadili od nejlevnějších po nejdražší. Odkazy vedou na srovnávač cen Zboží Živě.


TCL 55C845: Prémiový MiniLED za cenu nižší třídy

Televizor TCL 55C845 má prémiový obraz za velmi dobrou cenu. Kombinuje kvalitní a kontrastní 144Hz panel (VA QD LCD) s podsvícením MiniLED, přičemž tento nový model pro rok 2023 navýšil počet lokálně řízených zón z 240 na 480. V HDR špičkách pak TCL bez problémů překračuje 1000 nitů. 


TCL 55C845


S televizorem dostanete nejen překvapivě kvalitní černou, ale zároveň tak vysoký jas, že levné OLEDy mohou závidět. Zpracování obrazu je kvalitní, podpora formátů HDR je plná – HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, PQ10, HLG. Hráči ocení dva vstupy HDMI 2.1 a podporu frekvence 144 Hz. Zamrzí jediný konektor USB. 

Prezentovaný zvukový systém Onkyo 2.1 není jen marketing. Poskytne kultivované a vyvážené podání s čitelnými hlasy, ale zároveň se slušným podání basů. Systém Google TV (Android 11) je osvědčený, v podání TCL občas zaskřípou překlady, čehož si ale asi všimnou jen věční nastavovači. Dálkový ovladač je přehledný a ergonomický.

Jestli chcete větší úhlopříčku, TCL má i zde výborný poměr cena/výkon: 65" stojí 24 990 Kč až 32 382 Kč a 75" 39 990 Kč až 50 953 Kč.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , ,