I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.
Proč připlácet za prémiový televizor? S rostoucí cenou roste nejen velikost obrazovky, ale také kvalita panelů, přichází lepší upscaling, pokročilejší zpracování obrazu a také lepší zvuk. Navíc už můžete volit i obrazovky typu OLED, které uchvátí svou dokonalou černou.
V tomto výběru zaměříme na LCD a OLED televizory v cenách 20 000 Kč a výše. Upozorňujeme, že přesné označení televizorů se může v různých obchodech mírně odlišovat, protože výrobci některé modely lehce upravují pro určité obchodní řetězce.
Výběr televizorů je čistě redakční, v článku jsme je seřadili od nejlevnějších po nejdražší. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.
LG OLED55A2: Nejlevnější OLED TV
LG s modelem OLED55A2 stlačilo cenu televizoru OLED velmi nízko, menší 48" verzi dokonce pořídíte za 18 490 Kč až 26 991 Kč. Je to sice základ, ale bude stačit těm, kdo chtějí OLED a hezký obraz se skvělým kontrastem, přitom vyšší modely jsou už nad jeho finanční možnosti. LG A2 nabídne totiž pouze 50 Hz panel a vstupy HDMI 2.0. Kromě slabšího obrazového procesoru má také nižší jas, což může vadit při sledování za denního světla.
Takto se pohybují ceny u většího modelu s 55" úhlopříčkou:
LG má výborný systém WebOS. Je svižný, přehledný, se spoustou aplikací, nechybí hlasoví asistenti Google Assistant a Amazon Alexa. Přičtěte k tomu pohybový firemní dálkový ovladač a roky ladění systému – zde nemáme co vytknout. Zpracování obrazu je velmi dobré, k dispozici je Dolby Vision IQ a firemní HDR10 Pro.
LG A2 ale nedoporučíme hráčům. Ti by si měli připlatit za vynikající LG C2 (), který má plné čtyři vstupy HDMI 2.1 a panel 100 Hz/120Hz. V tomto článku o něm ještě napíšeme podrobněji. Základní řada A2 sice těží z kladů technologie OLED, ale je nejlevnější, nejořezanější a celkově nejchudší.
Sony XR-55X93J: Hi-Tech LED televizor nejen pro hráče
Sony XR-55X93J představuje relativně dostupný televizor se 100Hz panelem a především dvojicí konektorů HDMI 2.1 s podporou funkcí pro herní konzole PS5. K tomu přidejte kvalitní přímé zadní podsvícení a lokální řízení jasu. Výsledkem bude excelentní kontrast. Televizor má také výborné zpracování obrazu a patří na špičku, pokud jde o ostrost v pohybu. I když je o model 2021, je vybaven špičkovým firemním procesorem Cognitive Processor XR. Prodávají se také varianty 50", 55", 65"a 75".
Nejde o televizor pouze pro hráče a filmové fanoušky. Vzhledem k velmi jasnému LCD obrazu je vhodný také pro fanoušky sportu. HDR formáty jsou zde Dolby Vision, HDR10 a HLG, televizor má i certifikaci IMAX Enhanced. U filmů s HDR potěší možnost rozzářit obraz ve špičkách, vysoký jas celé obrazovky ale televizor nabídne i u her a běžného televizního vysílání. Výborný je zde také upscaling.
Systém Android 10 má Sony skvěle vyladěný a provázaný se svými funkcemi a možnostmi nastavení. Tradicí je zabudovaný ChromeCast a podpora Apple AirPlay/Apple HomeKit. Příkladná je též stabilita a překlad. Hráče potěší vynikající input lag, který je v herním režimu a 120 Hz jen 9,6 ms. Zajímavostí je automatická kalibrace zvuku. Filmový režim je dobře nastavený, pozorovací úhly jsou velmi dobré. Celkově jde o výborně vybavený televizor s hardwarovou podporou nových funkcí pro HDMI 2.1
Prodává se také výborný letošní model Sony XR-55X93K, logicky si ale připlatíte (31 480 Kč až 40 566 Kč). O třídu lepší, ale podstatně dražší je pak 4K MiniLED televizor Sony XR-65X95K (80 000 Kč až 82 990 Kč).
TCL 55C835: Dostupný prémiový MiniLED televizor
Letošní MiniLED LCD televizor TCL 55C835 má prémiový obráz za velmi dobrou cenu. Kombinuje kvalitní a kontrastní 144Hz panel (VA QD LCD) s MiniLED podsvícením s 240 zónami. Ve výsledku tak divák dostane nejen překvapivě kvalitní černou, ale zároveň tak vysoký jas, že levné OLEDy budou závidět.
Podpora formátů HDR je úplná – HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, PQ10, HLG. Celý obraz dokáže TCL rozsvítit na 500 nitů, v HDR špičkách pak na 1000 nitů. Zpracování obrazu je kvalitní. Hráči ocení dva vstupy HDMI 2.1 a podporu frekvence 144 Hz. Zamrzí jediný USB konektor.
Prezentovaný zvukový systém Onkyo 2.1 není jen marketing, poskytne kultivované a vyvážené podání s čitelnými hlasy, ale zároveň se slušným podání basů. Systém Google TV (Android 11) je osvědčený, v podání TCL jen občas zaskřípou překlady, to ale za tuhle cenu omluvíme. TCL navíc přidává dva dálkové ovladače, takže si můžete vybrat ten, který vám sedne.
LG OLED55C2: OLED nejen pro hráče s vynikajícím poměrem cena/výkon
Hned v úvodu jsme doporučovali levnější LG A2. Z nabídky jihorejského výrobce upozorníme ale ještě na televizor LG OLED55C2. Jde o excelentní přístroj s perfektní černou a výbornou kvalitou obrazu, kterému přes výrazně efektní dojem nechybí přirozenost.
LG podporuje HDR formáty Dolby Vision, HDR10 Pro a HLG, nechybí Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode; není zde jen HDR 10+. Výrobce masivně sází na zájem hráčů a nabízí čtyři vstupy HDMI 2.1 s VVR, 4K120P. Design je tradičně minimalistický, televizor uspokojí i po zvukové stránce. Co se systému týče, aktuální WebOS 22 patří ke špičce – je intuitivní se spoustou aplikací, nabízí mraky možností, funkcí a nastavení.
Proti řadě B2 je letošní C2 je osazen 120Hz OLED EVO panelem s vyšším jasem a lepším procesorem. Zápory? Špičkové OLEDy mají ještě vyšší jas a nároční filmofilové si budou muset obraz dokalibrovat. Hráče budou možná lákat menší velikosti 42" (21 300 Kč až 31 990 Kč) a 48" (). Mají sice všechny funkce, ale celkově nižší jas než 55" verze, přitom nejsou o moc levnější.
Philips 55OLED707: Nejlevnější OLED s Ambilightem
Televizor Philips 55OLED707 má i přes svou nízkou cenu 100Hz panel OLED, což je výhodou například proti LG A1. Dalším rozdílem je, že Philips má o jeden vstup HDMI více. Také zvuková část má vyšší výkon, k dvojici reproduktorů o výkonu 2 × 20 W se přidává 30W subwoofer. Lákadlem je i firemní specialitka – třístranný Ambilight, který podsvěcuje televizor, osvětluje stěnu za ním a tím tak zvětšuje zážitek.
Televizor používá systém Android TV 11, který nabízí obrovské množství aplikací, samozřejmostí je například zabudovaný ChromeCast. Nechybí ani DTS Play-Fi, tj. zvuk typu multiroom. Je zde také podpora hlasových asistentů Google Assistant a Alexa.
Philips podporuje HDR formáty HDR10+, HDR10+ Adaptive, Dolby Vision a zvukový formát Dolby Atmos. O zpracování obrazu se stará firemní P5 Perfect Picture Engine AI. Hráče potěší, že ve výčtu nechybí dva HDMI 2.1 vstupy s eARC, podporuje tedy také VRR, režim 4K120P a kompatibilitu s Freesync Premium a G-Sync. Philips navíc slibuje mimořádně nízkou latenci.
Philips OLED707 se vyrábí také v 65" (33 979 Kč až 47 288 Kč) a 48" (22 729 Kč až 32 203 Kč) verzi, zejména ta menší může být zajímavá kvůli nižší ceně a příjemnému Ambilightu do menších prostor.
Jestli se vám Ambilight líbí, za výbornou cenu si v doprodeji stále můžete pořídit i výborný loňský Philips OLED 806 (27 989 Kč až 27 990 Kč), který má už čtyřstranný Ambilight.
Hisense 65U8HQ: Velký, jasný obraz
Velký obraz za dobrou cenu nabízí také Hisense 65U8HQ. Tento prémiový 120Hz televizor s MiniLED podsvícením s 160 zónami je letošním držitelem ocenění EISA. Má jasný obraz, takže se hodí do jasným místností, ve špičce umí až 1 300 nitů.
Hráči ocení dva HDMI 2.1 vstupy, podporu režimu 4K120P, VVR a speciální režim s rychlou odezvu. Filmovým fanouškům obraz vyladí Dolby Vison IQ, nechybí ani certifkace IMAX Enhanced. Zvuková část s Dolby Atmos má výkon 70 W, televizor má vestavěný subwoofer. Operační systém VIDAA U je rychlý, dostupné jsou všechny oblíbené streamovací služby.
V Evropě ale výrobce osazuje televizor panelem typu IPS. Ten sice zaručuje vysoký jas a dobré barvy, má ale slabší černou. Na večerní sledování filmů tak bude lepší volbou třeba levnější OLED.
Sony Bravia XR-55A83K: Výborný OLED se zvukem z obrazovky
Excelentním OLED televizorem nejen pro milovníky filmů je rozhodně Sony Bravia XR-55A83K. Nabídne vynikající kvalitu obrazu prakticky pro jakýkoliv obsah, který do televizoru pošlete, Cognitive Processor XR se stará o zpracování obrazu a zobrazení rychlých scén. Pokud sledujete sport, tak tento OLED můžeme jen doporučit.
Televizor používá technologii Acoustic Surface+, která zajišťuje, že zvuk vyzařuje přímo obrazovka. Kdo neslyšel, asi neuvěří, jak to skvěle funguje a hraje. Design je mimořádně čistý, s kvalitním zpracováním i materiály.
Televizor podporuje Dolby Vision, HDR10 a HLG. Nechybí režim Netflix Calibrated Mode a IMAX Enhanced. Má čtyři vstupy HDMI, z toho 2× ve verzi 2.1, a tak je zde eARC a přenos formátu Dolby Atmos. Hráči ocení velmi rychlou odezvu i podporu VRR či 4K/120P, televizor je tak ideální pro PS5. O pohodlí se stará výborně vyladěný systém Android TV.
V doprodeji můžete levněji pořídit i loňský model Sony Bravia XR-55A83J (26 926 Kč až 40 980 Kč). Ten za svoji cenu stále patří k tomu nejlepšímu, co doma můžete mít, i když proti letošním modelům má o chloupek nižší jas.
Samsung QE55S95B: Fantastický OLED nejen na den
Je to první OLED od Samsungu a hned představuje zásah do černého. Televizor Samsung QE55S95B má výborný, jasný obraz a intenzivní barvy, které doplňují dokonalou černou. Barvy díky vlastnímu QD OLED jsou při vysokém jasu intenzivnější a plnější než třeba u LG. Pro sledování za dne jde v této cenové kategorii o nejlepší OLED.
Televizor využívá firemní systém Tizen s bohatou nabídkou aplikací a maximální výbavou, nechybí duální tuner. Samsung má excelentní upscaling horšího signálu a hráči ocení čtveřici vstupů HDMI 2.1. Poradí si s 4K/120 Hz, VRR a ALLM, a k dispozici je režim HGiG pro lepší přesnost HDR ve hrách.
Vzhledem k supertenkému šasi zní zvuk slušně, i když basy spíše chybí. Proto si tento OLED vysloveně říká, abyste takto dobrý obraz doplnili odpovídajícím zvukem výkonného soundbaru nebo systému domácího kina.
Obraz pro dokonalost vyžaduje drobné zásahy, například podání pleťovek není perfektní, ale nároční diváci ho mohou díky kalibraci doladit. Televizor také nemá Dolby Vision.
Pořídit si můžete také větší variantu s 65" úhlopříčkou (39 625 Kč až 67 992 Kč).
Panasonic TX-55LZ980E: Pro filmové fanoušky i hráče
Panasonic kromě drahé referenční řady vyrábí i o něco dostupnější OLEDy –výborný je Panasonic TX-55LZ980E. I zde si můžete být jisti výbornou kvalitou obrazu a zejména správným vykreslením tmavých odstínů černé. Letošní model přidává i speciální režim Game Mode Extreme pro hraní her a ovládací panel Game Control Board.
U tohoto modelu jsou už HDMI 2.1 vstupy s eARC, VRR v rozsahu 40 Hz až 120 Hz a podpora 4K120P. Unikátem je nejen zdvojený digitální tuner, ale zároveň dvojice slotů CI, což nikdo jiný nenabídne. Systém je osvědčený firemní My Home Screen 7.0. Pro intenzivní večerní sledování filmů potěší možnost bezdrátově přes Bluetooth připojit rovnou dvoje sluchátka.
Televizor má plnou podporu formátů HDR – HDR10, HDR10+, HDR10+ Adaptive, Dolby Vision a HLG. O zpracování obrazu se stará firemní čtyřjádrový procesor HCX Pro AI. Kromě výborně nastavených filmových obrazových režimů (nechybí Filmmaker mode či Netflix Calibrated mode) je zde také CalMAN Ready pro profesionální kalibraci. Panasonic LZ980 se vyrábí také v 65" verzi (52 609 Kč až 63 168 Kč).
Samsung 65QN90B QLED: Vysoký jas, styl a velký obraz i zvuk
Prémiová řada QLED nabízí více modelů, které stojí za pozornost. Optimální poměr ceny a výkonu má Samsung QN90B QLED. Výrobce vyladil svůj televizor tak, aby obraz i zvuk sám inteligentně přizpůsobil obsahu, který sledujete.
Aby byl celek co nejlepší, o to se stará 100Hz panel VA a přímé zadní miniLED podsvícení Quantum Matrix s vysokým jasem. Televizor je tedy vhodný i pro sledování v jasných místnostech. Ostatně jas mu mohou OLEDy jen závidět, přičemž Samsungu se povedlo vyladit také podání černé. Pochválit musíme výborný upscaling, o který se stará nový Neo Quantum Processor 4K.
Vysoký kontrast a barvy zajišťují skvělou hloubku obrazu a spousty detailů. Ani zvuková stránka nezůstává stranou, překvapí svojí silou (60 W), také basy, které je schopen tenký televizor zahrát, a vůbec celkovou energií. K tomu přidejte výrazný prostorový efekt. Nezapomíná se ani na hráče, a tak zde je vstup HDMI 2.1 s podporou eARC, VRR a HFR. Samsung je kompatibilní s FreeSyc a G-Sync, potěší mimořádně nízký input lag.
Přidejte k tomu tradičně vyladěný systém Tizen 6.5 s velkým množstvím aplikací a služeb, zdvojené digitální tunery a dostanete asi nejlepší designový televizor na trhu. Pokud bychom mu chtěli něco vytknout, tak nemá Dolby Vision. Jinak jde o povedený, velmi univerzální model. Televizor se vyrábí i ve velikostech 50", 55", 75" a 85".
Pokud chcete televizor umístit na stěnu, tak zvolte třeba matný Samsung The Frame 2022.
Sony XR-55A95K: Nejlepší OLED pro den i noc
Nejvyšší OLED od Sony řady Master Series nese název Sony XR-55A95K. Může se pochlubit novým panelem QD OLED, který nabídne mimořádný dynamický rozsah barev. Takový běžné OLEDy nejsou schopny poskytnout. Sony dokáže nabídnout přirozené podání pleti, ale přitom maximálně využít expresivních barev, které panel QD OLED umí zobrazit.
Systém Google TV je perfektně vyladěný, nechybí ani bezdotykové hlasové ovládání. Celkově je třeba říci, že Sony má Google TV (dříve Android TV) nejlépe provázaný se svojí nadstavbou. Není problém s rychlostí, přehledností či chybami v překladu.
O zpracování obrazu se stará firemní Cognitive Processor XR, náročné potěší Bravia Core Calibrated Mode. Hráčům udělají radost dva vstupy HDMI 2.1 s podporou 4K120P, VVR, ALLM. Nechybí HGiG mod a herní Auto HDR Tone Mapping. To by bylo, aby firma vyrábějící herní konzoli nenabídla i adekvátní televizor s plnou podporou funkcí. Game režim pak zkracuje input lag na 16 ms ve 4K/60Hz a 8,1 ms v 4K/120Hz.
Výborný obraz doplňuje skvělá specialitka Acoustic Surface Audio+, což je vyzařování zvuku přímo obrazovkou. Celkový výkon dosahuje 60 W, televizor navíc umí zvuk automaticky optimalizovat. Výsledek je famózní. Reproduktory v televizoru se umí navíc chovat jako středový kanál pro domácí kino. Pokud máte AV receiver, tak přímo na televizoru jsou reprosvorky pro přivedení zvuku pro dialogový kanál – ten bude hrát doslova přímo z obrazovky.
Ti, kdo vyžadují precizní tovární nastavení, si budou muset Sony nakalibrovat. Pokud ale chcete nekompromisní obraz s podporou všech podstatných standardů a navíc s výborným zvukem, představuje Sony A95K letošní absolutní špičku, na kterou jiný model na trhu nemá.
LG OLED65G2: OLED jako obraz přímo na stěnu
Jestli chcete něco neobvyklého, je zde LG OLED65G2. Letošní model je osazen panelem EVO s chlazením a díky této kombinaci nabízí signifikantně vyšší jas než třeba řada C2. Vylepšený je i zvuk. Jde o excelentní televizor s perfektní černou a výbornou kvalitou obrazu. Design je naprosto minimalistický, počítá se s přímou instalací na stěnu.
G2 podporuje HDR formáty Dolby Vision, HDR10 a HLG, nechybí Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode; není zde jen HDR 10+. K dispozici jsou čtyři vstupy HDMI 2.1 s VVR, 4K120P. Nový systém WebOS 22 patří ke špičce – je intuitivní se spoustou aplikací, nabízí mraky možností, funkcí a nastavení. Celkově jde o nádherný, prémiový OLED, ovšem za prémiovou cenu.
Televizor se vyrábí také v 55" (32 217 Kč až 43 225 Kč) a 77" (91 750 Kč až 114 990 Kč) variantě. Ještě dražší je potom model s úhlopříčkou 83" (169 990 Kč).
Panasonic TX-65LZ2000: Referenční OLED nejen pro milovníky filmů
OLED televizor Panasonic 65LZ2000 je vybaven panelem Master HDR OLED EX, který nabízí nejvyšší jas přesahující 1 000 nitů. O špičkový obraz se stará firemní obrazový procesor HCX Pro AI, výsledkem je referenční, dechberoucí kvalita obrazu. Ostatně OLED televizory Panasonic využívají profesionálové při masteringu filmů a seriálů. Kromě profesionálního nastavení však letos Panasonic přidává i divácky přitažlivěji nastavené režimy.
Televizor se chlubí i zvukem 360° Soundscape Pro s Dolby Atmos. Výsledkem jsou překvapivě hluboké basy, za které by se nemuselo stydět leckteré domácí kino, a překvapivě věrné podání prostorového zvuku. Ten se ostatně kalibruje přesně na místnost. Jednoduše pak lze připojit aktivní subwoofer.
Podporovány jsou formáty Dolby Vision IQ, Filmmaker Mode, Dolby Vision, HDR 10+, HDR10+ Adaptive, HLG Photo, nechybí Netflix Calibrated Mode. Je zde také HDMI 2.1 s VVR a režimem 4K120P. Bohatá výbava zahrnuje kompletní zdvojenou tunerovou nálož DVB-T/T2/S/S2/C/DVB přes IP se zdvojeným slotem CI+ pro modul a kartu placené TV. Systém byl postaven na platformě My Home Screen 7.0 se zástupem aplikací v čele s YouTube a Netflixem.
Řada 2000 byla vždy referenčně nastavená, ale divácky možná už ne tak atraktivní. Letos ale Panasonic nabízí ideální možnost volby – profesionální přesnost, nebo maximální zážitek.
Panasonic LZ2000 se vyrábí i v menší 55" verzi (64 250 Kč až 75 582 Kč), my bychom však těm nejnáročnějším doporučili připlatit si na největší 77" úhlopříčku (121 990 Kč až 127 479 Kč).
Philips 65OLED937: Jasný OLED EX panel a High-End zvuk od Bowers & Wilkins
Philips 65OLED937 je špičkový televizor s integrovaným soudbarem přímo od Bowers & Wilkins. Kromě známé technologie Tweeter-on-Top OLED+ zde jsou i kuželové reproduktory Bowers & Wilkins Continuum. Televizor je vybaven nejnovější generací dekódování Dolby Atmos pro prostorový zvuk 5.1.2. Společně s čtyřstranným Ambilightem a prémiovým designovým zpracováním zaujme určitě na první pohled.
Televizor je vybavený nejnovějším panelem OLED EX s 30% nárůstem jasu a dvojicí procesorů P5 Intelligent Dual Picture Engine páté generace ke zlepšení obrazové kvality. Nabízí lepší ostrost, přesnější barvy a odstíny pleti a lepší kontrast pro všechny zdroje. Tato kombinace může ještě lépe doplnit obsah podporující Dolby Vision, nechybí ani Filmmaker mode, HDR10+ Adaptive, či IMAX Enhanced režim.
Vstupy HDMI 2.1 jsou samozřejmostí, stejně tak režimy 4K120P a další, které vyžadují hráči. Potěší také podpora bezdrátového multiroom standardu DTS Play-Fi, díky kterému lze snadno přidat bezdrátové reproduktory včetně Ambilightu.
Kdyby se vám tato prémiovka zdála příliš drahá, za nižší cenu se doprodává výborný předchůdce Philips OLED+ 936 (43 989 Kč až 56 335 Kč).
Sony Bravia XR-83A90J: Pořádný OLED na filmy
Na vrcholu televizorů OLED s největšími úhlopříčkami stojí Sony Bravia XR-83A90J řady Master Series. Proti nižšímu modelu má obrazovku OLED s vyšším jasem. Sony navíc ladí tóny do lehce světlejších odstínů, takže televizor bude vyhovovat těm, kdo nemají rádi detaily zanikající v tmavém obrazu. Opět nechybí technologie Acoustic Surface+, která zajišťuje, že zvuk vyzařuje přímo obrazovka.
Design je mimořádně čistý. Stojan má dvě polohy: dole se téměř dotýká stolečku, ale když nožky pootočíte, celý televizor se zvedne a vytvoří prostor pro soundbar. Televizor se dá zapojit i jako centrální dialogový reproduktor do pořádné sestavy domácího kina s výkonným AV recevierem.
Televizor podporuje Dolby Vision, HDR10 a HLG. Nechybí režim Netflix Calibrated Mode a IMAX Enhanced. Přístroj má čtyři vstupy HDMI 2.1, a tak je zde eARC a přenos formátu Dolby Atmos. Hráči ocení velmi rychlou odezvu i podporu VRR či 4K/120P, televizor je tak ideální pro PS5. O pohodlí se stará výborně vyladěný systém Android TV 10.0.
I když jde o loňský model, stále se řadí na špičku. Přitom cena je daleko zajímavější, než dříve.
Samsung QN900B: Prémiový 8K MiniLED QLED
Samsung jako první přišel s televizorem s 8K a jeho QN900B představuje v současné době nejlepší televizor s tímto rozlišením. Letošní novinka má podsvícení MiniLED s výborným lokálním řízením jasu a s fantastickým jasem. Nabídne detailní obraz a na nedostatek 8K obrazových zdrojů si nebudete stěžovat, protože 8K AI Upscaling je fantastický. K tomu přidejte překvapivě dobrý 6.2.2 kanálový zvuk o výkonu 80 W, u kterého budete divit, kde se u televizoru bez rámečku vlastně bere.
Tento QLED televizor má výborný 100Hz a 10bitový panel VA se skvělým podáním černé. Přímé zadní MiniLED podsvícení dělá divy, aby černá byla dokonalá. Z přímého pohledu bez problémů může konkurovat OLEDům. K tomu ale přičtěte vysoký maximální jas celé obrazovky, o kterém si OLEDy mohou nechat jen zdát, což bude skvělé pro celodenní sledování v jasné místnosti.
Systém je svižný, tunery jsou zdvojené. Konektor HDMI 2.1 s režimy VVR a 4K120P zde je jeden, herní režim zajišťuje velmi rychlou odezvu. Samsung podporuje HDR10+ Adaptive, ale už ne Dolby Vison, a to je asi jediná vlastnost, která se mu dá vytknout. Pokud na tento 8K MiniLED máte a vyžadujete jasný obraz, lepší a jasnější LCD televizor nekoupíte.
Přehled nejoblíbenějších prémiových TV
Přidáváme seznam nejoblíbenějších prémiových televizorů z našeho vyhledávače cen Zboží Živě.
Nejoblíbenější TV nad 20 000 Kč
Další oblíbené TV nad 20 000 Kč
Určitě si také přečtěte si, jak dobře vybrat televizor. V článku odpovídáme na otázky, které byste si před koupí měli položit:
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů doporučují nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium
Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.
Doporučujeme také redakční výběry televizorů: