15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

13. listopadu 2019
TWEET SDÍLET
I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Proč připlácet za prémiový televizor? S rostoucí cenou roste nejen velikost obrazovky, ale také kvalita panelů, přichází lepší upscaling, pokročilejší zpracování obrazu a také lepší zvuk. Navíc už můžete volit i obrazovky typu OLED, které uchvátí svou dokonalou černou.

Po tipech na levnější televizory se v tomto výběru zaměříme na LCD a OLED televizory v cenách od 20 000 Kč výše. Upozorňujeme, že přesné modelové označení se může v různých obchodech mírně odlišovat, protože se některé modely televizorů lehce upravují pro určité obchodní řetězce.

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Výběr televizorů je čistě redakční, v článku jsme je seřadili od nejlevnějších po nejdražší. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Hledej ceny.cz. 


Sony KD-55XF9005: výborný LCD televizor pro 4K HDR 

Cena: 23 990 Kč až 26 660 Kč hce counter

Sony KD-55XF9005 je LCD televizor s rozlišením 4K nejen pro filmové fanoušky. Jde sice o loňský model, ale díky tomu je jeho cena zajímavější. Televizor je osazen kvalitním 100Hz panelem typu VA s vysokým statickým kontrastem a výborným podáním černé. Tomu napomáhá přímé zadní LED podsvícení s lokálním řízením jasu (FALD) a maximálním jasem 1 000 cd/m2

Klepněte pro větší obrázek

Rychlé a velmi kvalitní zpracování zdroje zajistí ostrý obraz s mimořádným množstvím detailů a fantastickým podáním HDR. Nechybí podpora standardů Dolby Vision, HDR10 a HLG. Podání černé je přesvědčivé a televizor je vhodný jak pro večerní sledování filmů, tak pro běžné televizní vysílání za jasného dne. Tradičně má Sony skvěle nastavený obraz už z výroby. 

Sony KD-55XF9005: prémiový 4K HDR LCD televizor s výborným obrazem [test]

Sony KD-55XF9005: prémiový 4K HDR LCD televizor s výborným obrazem [test]

Sony se snaží navázat na úspěšnou XE9005. Údajná vylepšení by novější typ mohly posunout do ještě vyhledávanější kategorie LCD. Bude i letos Sony patřit do naprosté špičky?

Sony využívá platformu Android TV, která nabídne mnoho funkcí včetně přehrávače Netflixu a Amazonu (s podporou 4K). Nechybí nahrávání na pevný disk, Chrome Cast, Miracast pro smartphony a další funkce, jako je třeba hlasové vyhledávání přes dálkové ovládání. Také po zvukové stránce jde o dobrý televizor.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, 4K TV, Kupujeme TV, HDR, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

Jedním z vedlejších efektů současné koronavirové krize je i to, že takřka ustal nebo dostává jinou podobu společenský život, mezi nějž patří i návštěvy kina. Ta jsou zavřená a vy se tak mnohem více než jindy obracíte k nabídce televizního vysílání, streamovacích platforem nebo k obsahu vaší domácí videotéky.

11 Marek Čech

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech