15
Fotogalerie

Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2011/12 – EISA

Podívejme se, jaké televizory a videokamery si letos odnáší prestižní ocenění EISA a jsou považovány za nejlepší ve svých kategoriích.

Kapitoly článku:


Jako každý rok zástupci z odborného tisku vybírali podle jejich mínění ty nejlepší a nejzajímavější výrobky na trhu, zástupcem za Českou republiku je časopis Stereo-Video. Dnes se podíváme na kategorii video, čili přístroje, které se starají o obraz v našich domovech.

V televizorech se stále razantněji prosazuje 3D, a tak i když 3D obraz nebudete sledovat, tak u vyšší třídy, mezi kterou oceněné televizory patří, se už prostorovému obrazu zpravidla nevyhnete. To ale neznamená, že na něj musíte koukat. 3D nám proniklo i do projektorů, kamer, Blu-ray přehrávačů, domácí kin, zkrátka 3D je už pomalu všude. Pokud bychom se dívali na trendy z hlediska oceněných výrobků, tak bez 3D si zkrátka neškrtnete. Což je velký omyl. Všechny oceněné produkty se snaží nabídnout i špičkový klasický 2D obraz, na který se přeci jen koukáme převážnou většinu času. Vyjádření poroty EISA k oceněným produktům v článku jsou převzaté z oficiálních zdrojů.

Evropská videokamera roku 2011-2012 - Canon LEGRIA HF M41

Canon LEGRIA HF M41.jpg 

LEGRIA HF M41 má být pro amatéry, kteří touží po profesionální kvalitě. LEGRIA HF M41 využívá senzor HD CMOS Pro, který byl dříve pouze u profesionálních videokamer Canon, a proto vyniká i při špatném osvětlení a detaily jsou vždy dokonale prokreslené. Canon HD videoobjektiv je vybaven clonou pro měkké rozostření pozadí a 10x optickým zoomem. Výklopný dotykový LCD displej, režim Story Creator, Filmové filtry a technologie Smart Auto poskytují nové možnosti zachycení videa a zachycení výjimečně kvalitních snímků s lehkostí.

Porota EISA: „Canon LEGRIA HF M41 je špičková kompaktní kamera, takže je ideální pomocník pro natáčení kvalitních videí za téměř jakýchkoli podmínek. Kamera disponuje LCD displejem i tradičním hledáčkem. Je vybavena přehledným menu a všemi důležitými automatickými i manuálními funkcemi, které si jen uživatel může přát, včetně plně manuálního záznamu zvuku a možnosti připojení externího stereo mikrofonu. Automatické zaostřování je velmi rychlé a dva sloty pro SD karty rozšiřují vestavěnou 32 GB paměť, takže se uživatel nemusí obávat, že by došlo místo pro nahrávání. Kvalita obrazu je na velmi vysoké úrovni i kvůli mimořádně nízké úrovni šumu, a to i za špatných světelných podmínek.“

Evropský videoprojektor roku 2011-2012 - JVC DLA-X7

JVC DLA-X7.jpg 

Už dlouhou dobu projektory od JVC patří mezi absolutní špičku, byť drahou, DLA-X7 není výjimkou. Full HD rozlišení, 3D obraz perfektní možnosti nastavení, tichý provoz – prostě sázka na jistotu.

Porota EISA: „Abyste se zcela a dokonale ponořili do říše 3D, k tomu potřebujete především rozměrný obraz, a DLA-X7 takový umí vytvořit vzorně! Tento model vybavený obrazovou technologií D-ILA je jako jeden z prvních oceněný certifikátem THX 3D, chlubí se nativním kontrastem 70 000:1 a vskutku vydatným jasem 1300 ANSI lumenů.

Protože JVC navrhlo tento projektor pro použití s aktivními závěrkovými brýlemi, dovoluje vám to pozorovat stereoskopický obraz na daleko širším počtu projekčních ploch, než bylo až dosud obvyklé. Parametry obrazu lze ovlivnit citlivým nastavením plynulosti nejtmavších a nejsvětlejších míst obrazu (gamma) přímo na projekční ploše a precizní kalibrací barev v sedmi osách (Colour Management System). Výkonný video procesor plynule převádí všechny typy video signálů do optimální podoby.“

Evropská 3D-videokamera 2011-2012 - JVC Everio GS-TD1

JVC Everio GS-TD1.jpg
 

Mezi 3D kamerami JVC vyniká výborným světelným objektivem, mnoha možnostmi nastavení, které využije i pokročilý amatér, výborný je i 3D displej, u kterého pro kontrolu záznamu nepotřebujete brýle. Vypadá jako dvě 2D kamery nalepené k sobě a také je tak velká.

Porota EISA: „S Everiem se každý z nás stává producentem trojrozměrného filmu. Tato univerzální a snadno ovladatelná kamera je vybavena mnoha automatickými funkcemi pro jednoduché vytvoření vysoce kvalitního 3D videa, zachovává si však pořád dostatek manuálních nastavení, aby měl zkušený tvůrce úplnou kontrolu nad svým definitivním dílem. Vaše výtvory si můžete prohlédnout na 3D LCD dotykovém monitoru, aniž byste pro prostorový efekt potřebovali speciální brýle.

Uživatel si může vybrat, zda svou nahrávku uloží buď v perspektivním firemním formátu 2x Full HD, nebo ve standardním kodeku AVCHD side-by-side, jenž lze snadno upravovat současnými editačními programy. Videokamera má pár velmi kvalitních zoom objektivů s vysokou světelností F1.2, jež fotí a natáčejí ve standardním 2D i 3D modu i s minimem světla.“

Evropské řešení domácího 3D kina roku 2011-2012 
LG 55LW650S + HLX56S

 

 LG 55LW650S + HLX56S.jpg
 

Pasivní 3D kino – to je letošní hit LG, a také náležitě oceněný. Model 55LW650S LG CINEMA 3D TV přináší špičkový obraz, jak ve 2D, tak ve 3D. Pro 3D používá pasivní technologii LG CINEMA 3D, která přináší ostrý obraz bez blikání, pro sledování navíc stačí použít lehké pasivní brýle s polarizovanými skly, obraz pak nebliká. Úhlopříčka televizoru o velikosti 140 cm pak nabízí neskutečný zážitek, který nadchne i nejnáročnějšího diváka. Televizor je vybaven funkcemi Smart TV, takže snadno lze prohlížet internetový obsah, přehrávat multimédia z počítače nebo domácí sítě a přímo do televizoru lze instalovat interaktivní aplikace.

55LW650S CINEMA 3D Smart TV and HLX56S 3D Blu-ray Sound Bar-[20110812103841741].jpg

Druhou částí oceněného setu je LG HLX56S 3D Blu-ray Sound Bar, kombinace 3D Blu-ray přehrávače a výkonného zvukového systému v konfiguraci 4.1 s úctyhodným výkonem 430 W. Subwoofer je připojen bezdrátově, takže instalace je velmi jednoduchá. Přehrávač je vybaven novou technologií Wi-Fi Direct, díky které lze velmi rychle a jednoduše sdílet multimediální obsah ze smartphonů. Celý systém lze navíc velmi komfortně ovládat pomocí smartphonu se systémem Android. Aplikace, která se do zařízení nainstaluje, slouží jako dálkové ovládání s dotykovým displejem.

Porota EISA: „Tento rok EISA spojila dva výrobky LG, které podle našeho mínění ideálně doplňují jeden druhý, a vytvářejí tak kombinaci dominující komponentům domácího kina. 55LW650S využívá pasivní technologii prostorového obrazu, což oproti aktivním řešením přináší okamžité výhody v podobě lehounkých a levnějších brýlí, které nepotřebují baterie. Umožňují tak vychutnat si trojrozměrné filmy a sportovní přenosy početné rodině či partě kamarádů.

Pohodlí však není jediným důvodem pro výběr 55LW650S. 3D obraz je reprodukován velmi přirozeně, se zanedbatelným překrýváním barev a blikáním, proto nejsou oči nijak unavovány a sledování běžných Blu-ray disků a TV vysílání se také zdokonaluje na vysoký standard. Nastavení televizoru je maximálně jednoduché, a pokud jej spojíte s domácím kinem HLX56S s vestavěným Blu-ray přehrávačem a bezdrátovým subwooferem, dostáváte výkonnou sestavu s přesvědčivým prostorovým zvukem i obrazem. Vysoká konektivita, včetně firemních služeb Smart TV, doplňuje důvody úspěchu v letošních volbách EISA“

Evropský Blu-ray přehrávače roku 2011-2012 - Sony BDP-S780

Sony BDP-S780.jpg

Klesající ceny Blu-ray přehrávačů znamenají jedno. Blu-ray přehrávač už není pouhou dražší náhradou DVD přehrávače, ale nabízí mraky dalších užitečných funkcí, a to za výbornou cenu. Sony přidává nejen síťovou podporu s on-line informacemi o poslouchané hudbě, ale například i podporu přehrávání SACD. Zkrátka dobrý přístroj nejen pro videa, ale i pro poslech hudby.

Porota EISA: Jako první firemní Blu-ray přehrávač využívající výhody mikroprocesorů vyvinutých výhradně Sony pronikl do vysoké výkonnostní třídy a dostanete jej přitom za „začátečnickou“ cenu. Jeho skvělou obrazovou kvalitu jistí vlastní firemní obrazová technologie, divácký zážitek pak umocňuje přístup do on-linového archivu Entertainment Database Browser, který vás vybaví doplňkovými informacemi o sledovaném pořadu či poslouchané hudbě.

Přehrávač konvertuje běžný obraz do prostorového 3D a lze jej s ostatním komponenty propojit přes protokol DLNA – po kabelu i bezdrátově. Blu-ray disky, a to i vybavené obsáhlou databází informací, čte velmi rychle, zatímco tatáž mechanika si rozumí s CD i SACD. S přehrávačem můžete telefonovat prostřednictvím technologie Skype, je vybavený základním webovým prohlížečem a otvírá tak moderní svět zábavy a informací ve vaší domácnosti.“

Evropská rodinná videokamera roku 2011-2012
Sony Handycam HDR-PJ10E


 

Sony Handycam HDR-PJ10E.jpg

Povedenou digitální kameru s projektorem Sony jsme již testovali, za výbornou cenu nabídne nejen neobvyklý vestavěný projetor, ale slušný obraz i zvuk. Zkrátka jako rodinná kamera nabídne něco navíc, co konkurence nemá (projektor), aniž byste museli sahat hluboko do kapsy a výrazně slevovat na nárocích.

Porota EISA: Oceněný Handycam unikátně nabízí nafotit obrázky, natočit video a díky vestavěnému videoprojektoru si pak obojí prohlédnout na velké obrazové ploše. Širokoúhlý objektiv s výkonným optickým zoomem, velmi citlivý obrazový snímač CMOS a skvělý ovládací automatický systém vytváří z této videokamery výjimečně flexibilní nástroj, jenž si poradí i s velkou pestrostí podmínek, v nichž natáčíte.

Záznamy ukládáte do interní 16GB paměti, obsah můžete jednoduše upravovat a snadno tak vytvořit například kratší film s hudbou v pozadí. Miniaturní, ale výkonný LED projektor promítá ideálně na bílou, ale i na lehce barevnou zeď v zatemněné místnosti. Kombinace kamery a projektoru je ideální rodinný pomocník v zábavě, na trhu zcela exkluzivní, jenž umožní okamžitě potěšit celou rodinu z čerstvě natočených a nafocených obrázků.“

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud