15
Fotogalerie

Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2011/12 – EISA

Kapitoly článku:


Evropský plazmový televizor roku 2011-2012
Panasonic VIERA TX-P50VT30

 Panasonic VIERA TX-P50VT30.jpg
 

Televizor Panasonic VIERA TX-P50VT30E/B, představený počátkem tohoto roku, patří do řady VIERA VT30 a má úhlopříčku 127 cm. Řada VT30 představuje špičku v domácí 3D zábavě díky technologii 600 Hz, krátké odezvě panelu (0,001 ms) a nově vyvinuté fosforové technologii, která omezuje tzv. efekt crosstalku. Modely řady VT30 získaly také certifikát THX pro 2D i 3D obraz. Tento certifikát je důkazem, že kvalita obrazu odpovídá představám hollywoodských filmových režisérů. Plazmy Panasonic zkrátka představují absolutní špičku.

P50VT30_EU_04_hjpg.jpg

Porota EISA: „Plazma nejvyšší řady zaujme zejména úchvatnou kvalitou klasického i trojrozměrného obrazu. Zákazník je překvapený podmanivou úrovní černé barvy, působivým kontrastem a věrnými barvami. Rychlé pohyby jsou zobrazeny plynule a ostře zároveň, funkce Viera Connect nabízí zevrubnou škálu nejnovějších internetových služeb. Vestavěný subwoofer zajišťuje velmi bohatý a přesvědčivý zvuk. TV vysílání můžete nahrávat na SD kartu, harddisk nebo flashovou paměť a prostřednictvím rozhraní USB přehrajete široký sortiment digitálních formátů.“

Evropský 3D televizor roku 2011-2012 - Philips 46PFL9706

Philips 46PFL9706.jpg
 

Jako každý rok, i letos představuje Philips absolutní špičku. Nově vyvinutý 3D Max dělá z tohoto modelu špičku mezi ostatními televizory díky perfektně jasnému obrazu a rovněž díky rozlišení Full HD a viditelnosti obrazu v úhlu 180°. S 3D Max můžete konvertovat 2D obraz do 3D a ovládat úroveň hloubky 3D zobrazení. Dále je televizor vybaven filtrem "Moth Eye“, vytvářejícím dokonalý antireflexní povrch, který oživuje obraz prohloubením černě temných tónů a zabraňuje tak zobrazování tzv. duchů. Nejde o marketingový trik, je to ověřeno v praxi, jestli chcete něco bez nežádoucích odrazů obrazovky, Philips je zde sázka na jistotu.

46PFL9706.jpg

Porota EISA: „Philips s tímto líbivým modelem učinil výrazný krok kupředu zejména v účinném oddělení obrazu levého a pravého oka, což je rušivý projev každé aktivní technologie 3D, a snížil tak blikání stereoskopického obrazu. Hloubku efektu původního (nativního) trojrozměrného obrazu si můžete jemně nastavit, věrnost a přirozenost zobrazení je díky přesným digitálním obvodům velmi přesvědčivá, k ovlivnění parametrů lze využít také profesionální kalibraci ISF.

Nepříjemné odrazy a odlesky vnějšího světla od obrazovky pozoruhodně účinně snižuje filtr Moth Eye (Muří oko) a černá barva je skutečně černá bez ztráty jemných detailů. Jako vždy, nejrychlejší pohyby v obraze jsou plynulé a bez trhání, zobrazeny nejlépe ve své třídě. A co víc, za tento špičkový televizor zaplatíte opravdu příjemnou cenu.“

Evropský nejvýhodnější (Best Buy) televizor roku 2011-2012
Samsung UE40D6500


 

Samsung UE40D6500.jpg 

Podobně jako v nedávné recenzi musíme ocenit snahu Samsungu nabídnout maximální výbavu, povedený design, který uchvátí snad každého, dobrý obraz i zvuk a nízkou spotřebu. Pokud chcete maximální výbavu za dobrou cenu, řada D6000 je u Samsungu ta pravá.

Porota EISA: Samsung UE40D6500 nabízí ve své kategorii nejlepší poměr výkon/cena, nejbohatší výbavu, skvělou kvalitu a design, to vše za úžasnou cenu. Obrazovka s trojrozměrným obrazem je podsvícena technologií Edge LED, další přístroje můžete připojit protokolem DLNA, případně je Samsung připravený na bezdrátovou síť WLAN. Funkce Smart TV poskytují přístup k novému světu on-line zábavy a praktickým aplikacím jako třeba Skype a sociálním mediálním službám. Vzhledem ke kategorii TV je obraz velice dobrý, a to v módu 2D i 3D.

LED technologie zaručuje štíhlost televizoru a snižuje spotřebu na absolutní minimum. Divákovo pohodlí zvyšuje možnost ovládat TV pomocí přenosných přístrojů Apple a s operačním systémem Android. Samsung UE40D6500 má všechny běžné tunery DVB-T, DVB-C a DVB-S, takže zvládne příjem ze všech běžných zdrojů televizního vysílání.

Evropský ekologický televizor roku 2011-12 – Philips 46PFL9706

TV 46PFL6806.jpg 

Inovativní a cenově dostupný televizor je energeticky úsporný a jeho význačným rysem je použití recyklovaného hliníku namísto plastových dílů. Televizor můžete naprogramovat tak, aby se automaticky vypnul po 4 hodinách, přičemž vypínač „Zero“ znamená, že na rozdíl od jiných televizorů dosahujete po vypnutí skutečně nulové spotřeby. Tato funkce, stejně jako mnohé další u Philips Econova ECO Smart LED TV jsou k dispozici napříč řadou televizorů Philips. Jeho loňského předchůdce, taktéž držitele ocenění EISA, můžete často vidět na našich videích na Živě, AVmánii i Mobilmánii, kde jej (vzhledem k nejen pro nás ideálním vlastnostem) používáme.

Porota EISA: "Ve svém úsilí ozvýšení energetické účinnosti Philips46PFL6806H dosahuje ve standardním režimu spotřeby pouhých56 W, díky čemuž překonal přímou konkurenci. Chemické analýzy provedené SIMSMirec Recycling Solutions,největší společností na světě v oblasti rekuperace a recyklace elektrotechniky a elektroniky, prokázaly, že Philips46PFL6806H představuje pro životní prostředí menší zátěž než jiné televizory."

Evropský LCD televizor 2011-2012 - Sony BRAVIA KDL-55HX920

Sony BRAVIA KDL-55HX920.jpg 

Televizory Sony patří ke špičce, a to nejen díky obrazu, ale i pozoruhodným vzhledem. Sony lze využít jako obraz na stěnu, jako zajímavý designový doplněk do interiéru, ale samozřejmě i jako výborný přístroj nabízející kvalitní obraz i zvuk.

Porota EISA: „Tento atraktivní kus nábytku s trojrozměrným, obrazem vypadá krásně, i když je vypnutý a jeho vzhled zapadne především do moderní hi-tech domácnosti. Úroveň černé barvy je hluboká, jak jen může být, aniž byste však přitom postrádali jemné detaily, a proto si ve velmi temných scénách můžete vychutnat plnohodnotné stupňování barev.

Vedle působivé palety funkcí najdete jednoho starého známého: technologii Super Bit Mapping (SBM), s níž Sony vylepšuje zvukovou kvalitu standardních 16bitových CD. Obvod Super Bit Mapping Video (SBMV) v tomto televizoru vylepšuje běžné 8bitové zpracování obrazu na 14bitové s viditelným zdokonalením barevné gradace, což napomáhá především věrnosti podání pleťové barvy.“

Evropský AV-Streaming televizor roku 2011-2012
Loewe Individual 46 Compose 3D

Loewe Individual 46 Compose 3D.jpg 

U nás nepříliš známá značka, na veletrhu IFA ale vždy má jednu z nejrozsáhlejších expozic. Právem. Vynikající design, výborně vybavené televizory doplňuje kvalitní obraz. Letošní ocenění si odnáší za výbavu (všimněte si možnosti přenosu videa přes elektrickou síť).

Porota EISA: „Novinkový model vám poskytne působivou kvalitu obrazu a zvuku, stejně jako širokou paletu propojovacích možností. Vestavěný 500GB pevný disk nahraje veškeré typy TV vysílání a distribuuje je do libovolného pokoje vaší domácnosti, a to dokonce i v trojrozměrném obraze. Jakékoli nahrané video může být vysláno přes počítačovou síť po drátě (LAN), bezdrátově (WLAN) i pomocí elektrického napěťového rozvodu (Powerline) a uživatel si jej jednoduše může prohlédnout na dalších televizorech Loewe vybavených ojedinělou funkcí Follow me.

Ta dokáže kdykoli pozastavit TV vysílání, které máte rozkoukané v obýváku, a pokračovat v jeho sledování třeba v ložnici či koupelně od chvíle přerušení stiskem tlačítka na ovladači. Loewe Individual 46 Compose 3D je nejjednodušším a maximálně flexibilním způsobem, jak si užívat multimédia kdekoli v domě či bytě. Je navíc opravdu elegantní, stylový, noblesní a dokonale zpracovaný.“

Zdroj: EISA, LG, Phlips, Panasonic, Canon

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud