Miroslav Tišer
8. dubna • 14:14

Kromě snahy uspořit nevidím jediný rozumný důvod, proč si koupit TV od někoho jiného, než od Panáka. :hm

xls
8. dubna • 17:51

Až na ten vlastní operační systém, který je nepřehledný, nejsou pro něj skoro žádné aplikace a má mizernou podporu.

MrGardenRoute  (Mr.GardenRoute)
9. dubna • 22:31

Evidentně jste ve svém dosavadním životě nepotkal SONY OLED :D

roman2277
15. dubna • 6:09

Panasonic je pro hrace uplne k nicemu a nejen pro ne.Kupuji uz jen OLED od LG uz 10 let a jsem max spokojen.Asi tak.
PS:Panak mel dobre plazmy ale ted mu ujel vlak.

H0trojka2
8. dubna • 14:03

Ahoj,Může mi někdo poradit ohledně TV? Mám jen tři podmínky. 1. Úhlopříčka 75 až 80 palců
2. Co nejlepší obraz - ideálně asi OLED?
3. Co nejvýkonnější procesor, aby se všechny aplikace typu SledovaniTV, Netflix, Disney, Skyshowtime apod. načítaly co nejrychleji a fungovaly ihned.Teď mám TCL tuším 75C815 a obraz je nic moc a navíc pouštění právě těch aplikaci výše je očistec.Děkuji Honza

S4nt4
8. dubna • 18:02

Ocekavej prichod LG G4, uz jde objednat v USA. Ceny od 4,600$

MrGardenRoute  (Mr.GardenRoute)
9. dubna • 22:31
PavelNovasek
11. dubna • 13:23

Taky jsem mel TCL C815 a ted jsem videl u kamose 85C955, za ty 2 roky udelali obrovsky posun, menu je rychle, vsechny appky funguji a MiniLED podsviceni se mi zda stejny nebo trosku lepsi nez OLED. Asi koupim C845 nebo novinku C855, ta by tomu mela byt nejbliz.

akuhtr
8. dubna • 11:40

Je některejch z těch krámů schopnej nešmírovat? Jde na něj nahrát něco jako libreELEC?

jito
8. dubna • 16:42

Další který si myslí, že jeho telefon, PC a užívání internetu ho nešmíruje...
A Kodi ti v TV bude stačit?

Jaromír Puk
8. dubna • 19:07 • šéfredaktor AVmania.cz

Asi tak, telefon s kamerou vpředu/vzadu s mikrofony, u kterých není žádná indikace, kdy jsou aktivní, lidem nevadí :-).

akuhtr
9. dubna • 1:41

to je dost silnej strawman. Existují telefony s killswitchi, existují OS pro mobily silně omezující možnosti šmírování jako graphene os. Ale určitě lidem nevadí šmírování…

akuhtr
9. dubna • 1:39

Telefonu to zatím v nějaké míře toleruji, ale zrovna PC? Rád bych věděl jak mě můj PC s qubes šmiruje? A můj debian? Mohl bys to rozvést?Pokud by mi kodi nestačilo, asi nebudu psát že chci TV kde můžu nahradit OS, ne? Tak proč se tak blbě ptáš.

generator
9. dubna • 7:39

Myslím, že ty se neptáš. Ty tady něco demonstruješ. Žádný z hlavních výrobců neumožňuje instalaci jiného OS. A ty to moc dobře víš. Jenom tady kazíš vzduch.Jaký OS má v sobě všechny potřebné věci pro ovládání HW komponent TV (adekvátního počtu výrobců, aby to bylo použitelné), zpracování obrazu a zvuku + další desítky specifických funkcí pro běh TV?

akuhtr
10. dubna • 0:33

Naopak, ptám se protože nevím. Televizi nemám, ale uvažuji že si pořídím. Zajímá mě parametr soukromí, tak se ptám, protože je zastrčený.problém nebude to jestli je OS co to podporuje, ale zda je televize na kterou to jde dostat. Pokud by byla televize s odemčeným bootloaderem, což z tvé reakce soudím že etický výrobce který by to umožnil nebude, tak by ovladače vznikly. Bez HW na kterém to poběží svobodné drivery nevzniknou.
Mimochodem, víš že ty TV jedou na relativně standardních arm SoC? těch nestandardních věcí by tam bylo minimum, pokud vůbec něco.

jito
9. dubna • 15:33

Ty se tady akorát předvádíš, jak se "bezpečně" pohybuješ po netu. Tak si taky přečti, jaké má zákonné povinnosti tvůj provider ohledně zálohování dat tvého pohybu na netu...
A žádnou TV si nekupuj, to bude lepší pro všechny.

akuhtr
10. dubna • 0:14

Proč předpokládáš že nevím o zákonných povinnostech ISP v ČR? Víš že pro ochranu existují služby jako TOR případně VPN přes zemi která má zákony které na rozdíl od čr chrání základní lidské právo na soukromí, místo toho aby se tak jen tvářila a pak dělala přesný opak? VPN třeba přes švýcarsko není dokonalé, ale je to pro mě pro mnoho účelů přijatelný kompromis.Takže když někdo chce soukromí, nemá chtít televizi? Co je to za logiku?

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
_Rocco_
10. dubna • 20:27

Já bych si radši na tvém místě žádnou TV nekupoval. A místo toho vyhledal pomoc, ohledně paranoi. Internet používat umíš, zkus nějaké Ambulance okolo tvého bydliště.

akuhtr
11. dubna • 13:56

Myslím že chtít elementární slušnost od výrobce aby když si koupím nějaký produkt aby byl skutečně můj a tedy zodpovídal se mě a nesdílí moje data kde kam rozhodně není něco co by mělo vyžadovat léčbu.
Naopak v době kdy se objevují případy kdy různá zařízení se stávají nepoužitelné protože se výrobce rozhodl ukončit podporu cloudu (zatím se stalo třeba s kamerami) a v době kdy si výrobci registrují patenty (Roku) na vnucování reklam skrz obsah z HDMI pak je jasný že mít možnost na ten nevýkonný AiO PC s uhlopříčkou 55 palců hodit alternativní OS je naopak žádoucí, protože nevím když jim platíš za HW proč bys měl tolerovat reklamy při sledování už zakoupeného obsahu…

Dalibor Michal
22. dubna • 18:06

Požadavek je to sice rozumný, ale podobně nereálný, jako špičková televize prostá chytrých funkcí ( navíc s předpokladem nižší ceny ) . Nejjednodušší by bylo chytré funkce řešit na separátním zařízení, které budete mít plně pod kontrolou a televizor nechat odpojený od sítě jako lepší monitor. Potom může televizor shromažďovat co chce, ale bez úniku ven.

Určitě si přečtěte

Články odjinud