23 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je můžete najít online

Vybrali jsme jedinečné filmy, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Smrt čeká všude

Proč vidět: Nejlepší film o válce v Iráku z pohledu pyrotechnika

Příběhy vojáků, kteří během války v Iráku nebojují v první linii, ale i tak je jejich práce extrémně nebezpečná – likvidují nastražené bomby a miny. Válečné mise postupně přestávají být splněním vlastenecké nebo profesní povinností, ale mění se na jediné prostředí, kterému rozumí a v němž je jim dobře. Právě takovou osobou je i seržant William James. Z něho se postupně stává hazardní hráč, pro něhož práce pyrotechnika představuje jakousi odnož nebezpečím zavánějícího sportu a rodinný život přestává být pro něj snesitelný.

Film byl nominovaný na devět Oscarů a šest jich získal. Včetně ocenění pro nejlepší film, režii a původní scénář. 

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení IMDb: 75 %

  • Žánr: Válečné filmy
  • Původní název: The Hurt Locker
  • Režie: Kathryn Bigelow
  • Hrají: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Guy Pearce, Ralph Fiennes, David Morse, Evangeline Lilly
  • Původ a premiéra: USA, 2008
  • Délka: 131 minut

Kde si film můžete pustit: HBO Max (dabing a titulky)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: ,