HomePod za dosud nejnižší cenu. Druhá generace chytrého reproduktoru stojí 7990 Kč | Zdroj: Apple

Zdroj: Apple

HomePod za dosud nejnižší cenu. Druhá generace chytrého reproduktoru stojí 7990 Kč

Apple u nás HomePody kvůli chybějící české Siri ani neprodává, e-shopy se ale spoléhají na vlastní distribuci. Kvůli ní jsou však ceny trochu vyšší, než by se slušelo, a zároveň nebývají moc často ve slevách.

Na Smarty.cz ale dnes srazili o tisícovku cenu letos uvedeného HomePodu druhé generace. Stojí 7990 Kč. Levněji zatím nebyl, byť předchozí generace už okolo sedmi tisíc stála také.

Ta druhá má trochu přepracovaný design, jiné reproduktory (a je jich méně), ale zní pořád stejně. Uvnitř ale najdeme novější čip S7 známý z Watch Series 7 a s ním i nové funkce. Předně jde o UWB pro lokalizací iPhonů. AirPodů a AirTagů. HomePod si také rozumí s IoT sítí Thread a protokolem Matter. Sám navíc do chytré domácnosti přispěje i tím, že obsahuje teploměr a vlhkoměr. Do toho umí také rozpoznávat sirény z hlásičů CO a detektorů kouře.

  HomePod mini (2020) HomePod (2018) HomePod (2023)
čip Apple S5 Apple A8 Apple S7
reproduktory celopásmový měnič + 2 pasivní radiátory 7 tweeterů + woofer 5 tweeterů + woofer
mikrofony 4 6 4
zvukové funkce Intercom, AirPlay, stereo párování, rozpoznání hlásičů Intercom, AirPlay, stereo párování, Dolby Atmos Spation Audio, room sensing, beamforming Intercom, AirPlay, stereo párování, Dolby Atmos Spation Audio, room sensing, beamforming, rozpoznání hlásičů
konektivita Wi-Fi 4, Bluetooth 5, UWB, Thread (+ Matter) Wi-Fi 5, Bluetooth 5 Wi-Fi 4, Bluetooth 5, UWB, Thread (+ Matter)
snímač teploty a vlhkosti ano ne ano
rozměry 98 × 84 mm 142 × 172 mm 142 × 168 mm
hmotnost 345 g 2,5 kg 2,3 kg
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud