Tahle bezdrátová sluchátka od Sony dobře hrají, dlouho vydrží a zlevnila na tisícovku | Zdroj: Sony

Zdroj: Sony

Tahle bezdrátová sluchátka od Sony dobře hrají, dlouho vydrží a zlevnila na tisícovku

Sluchátka Sony WH-CH520 dorazila na trh teprve na jaře a po půl roce už stojí o třetinu méně. Ve všech tuzemských e-shopech totiž nedávno zlevnila z původních 1500 Kč na 1000 Kč. Žádný z e-shopů k nim nenabízí žádný bonus, takže výběr závisí na vašich preferencích. Datart a T.S.Bohemia alespoň lákají na bezplatné doručení až domů.

V květnu jsme sluchátka testovali a odnesla si známku 8/10. Petr Březina chválil velmi dobrý zvuk (vzhledem k ceně), dlouhou výdrž a hodně funkcí. Mrzelo jen chybějící kabelové připojení a vyšší přítlak mušlí, takže sluchátka nejsou moc pohodlná pro několikahodinový poslech. Aktivní potlačení hluku byste hledali marně, ani to pasivní není dobré, protože mušle nepřekryjí celé ucho.

Sony WH-CH520 se připojují přes Bluetooth 5.2, podporují standardní kodek SBC a „applovský“ AAC. Podporují funkci Najdi moje zařízení (Find My) od Googlu i rychlé párování Fast Pair s Androidem a Swift Pair s Windows 10+. Navíc jde o jeden z nejlevnějších modelů s funkcí multipoint, takže se sluchátka dají najednou spárovat se dvěma zařízeními a rychle se mezi nimi přepínat.

Výrobce slibuje 50hodinovou výdrž, což potvrzují i recenze. Nabízí se pomocí USB-C, z nuly na sto procent to trvá tři hodiny. Ale už za pět minut v síti získáte dost energie pro poslech dlouhý hodinu a půl.

Nechybí funkce DSEE, která poměrně účinně ve zvuku rekonstruuje detaily ztracené kompresí. Potěší také dostupná mobilní aplikace s ekvalizérem a dalším možnostem nastavení.

Přes WhatsApp vás upozorníme na novou slevu

Slevové akce někdy netrvají dlouho nebo obchody mohou mít jen malé množství zlevněných produktů. Než se k článku dostanete, může být pozdě.

Proto začínáme s experimentem, do kterého se můžete přidat. Hlídač slev má svůj kanál v komunikátoru WhatsApp. Klikněte na odkaz, otevře se v aplikaci. Jakmile vydáme článek o slevě, hned na WhatsApp pošleme zprávu. O akci se tak dozvíte v době, kdy je ještě stoprocentně platná. O některých, kde je zjevné, že nebudou trvat dlouho, napíšeme pouze na WhatsApp.

V kanálu Hlídače slev to potom bude vypadat jako na tomto obrázku. Jen se zdá, že WhatsApp standardně nenastavuje upozornění na nové zprávy. Změníte to přes ikonu zvonku v pravém horním rohu.

whatsapp.jpg
Nezapomeňte si u kanálu nastavit upozornění

Kanály na WhatsApp jsou zatím trochu experimentální funkce. Někdo k nim ještě vůbec nemá přístup, naopak jiní je už dokonce mohou i zakládat. Záleží také na aplikaci: určitě ji proto aktualizujte. Ověřili jsme, že na webovém WhatsAppu už kanály jsou, ale třeba v aplikaci pro Windows zatím ne.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud