Takhle levná OLED TV tu zatím nebyla, 55" Metz s Androidem stojí 16 600 Kč

3. listopadu 2022
TWEET SDÍLET

Nejlevnější OLED TV od LG nebo Philips dlouhodobě stojí 20 tisíc, ale pokud byste chtěli ušetřit ještě více, televizor německé značky Metz můžete na Okay.cz koupit jen za 16 553 Kč. To je ještě lepší akce, než když ji v říjnu měl Mall.cz za 17 399 Kč.

Model spadající do řady MOC9010 disponuje 55" úhlopříčkou, rozlišením 3840 × 2160 px a frekvencí 50/60 Hz. Dosahuje jasu až 900 nitů, což se bude hodit při sledování filmů a seriálů v HDR, Metz si rozumí s formáty HDR10, HLG i Dolby Vision.

Uvnitř najdeme tuner s podporou DVB-C/T2/S2, HbbTV a slotem CI+ pro případné dekódovací moduly. Operačním systémem je Android TV 10, což znamená širokou kompatibilitu pro aplikace, ale je otázkou, jak svižně na TV poběží. Nejlevnější modely obvykle šetří na procesoru a paměti, takže prostředí může být méně plynulé. Tento model Metz se ale zřejmě zatím neobjevil v recenzích, takže to nemůžeme posoudit.

Na TV najdeme tři HDMI 2.0 s podporou CEC (jeden i s ARC), dvojici USB, Ethernet a Wi-Fi. Zvuk lze vyvést pomocí S/PDIF i poslat přes Bluetooth, součástí jsou ale samozřejmě i reproduktory s výkonem 2 × 10 W.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Televizory, OLED, Televize na Heureka.cz