Výborná 55" OLED TV za 20 tisíc. Tohle LG potěší se hodí na filmy i hry | Zdroj: LG

Zdroj: LG

Výborná 55" OLED TV za 20 tisíc. Tohle LG potěší se hodí na filmy i hry

Planeo má tento týden velkou slevovou akci a jedním z nejvýhodnějších produktů je televizor LG OLED55B33LA, který vyjde na 19 992 Kč, registrovaní uživatelé zaplatí ještě o dvě stovky méně. V jiných obchodech cena startuje na 23 tisících.

Aktuálně je vzácnost, když OLED TV jde s cenou pod 20 tisíc. Podle Heureky teď tolik stojí ještě model o rok starší generace LG OLED42C2 (za 19 990 Kč), který má menší 42" úhlopříčku, ale jeho třídní příslušnost je o jedno patro výš. A menší televizor může být pro některé zajímavý jako naopak obří monitor k počítači.

LG OLED55B33
LG OLED55B33
nabízí 16 obchodů za ceny od 22 890 Kč
Srovnat ceny

Avšak zpět k LG OLED55B33LA. Loňský model s 55" úhlopříčkou potěší hráče i ty, kteří chtějí koukat na filmy a seriály, ale nečekají špičkové HDR. Televizor totiž není příliš jasný. Podle recenze většího 65" sourozence na Rtings.com dokáže obrazovka trvale udržet na celé ploše jen 130 nitů a na maximálních 600 nitů se dostane jen ve špičkách pokrývajících 2 % obrazu.

Televizor nabízí frekvenci 100/120 Hz včetně VRR od 40 Hz dostupného na počítačích i konzolích. Samozřejmostí je rozlišení 3840 × 2160 px, podpora 10bitových barev, podání je pak dle recenzí velmi přesné.

LG disponuje všemi potřebnými televizními přijímači a díky webOS lze do něj stáhnout hromadu aplikací. K internetu se připojí přes Wi-Fi 5 nebo Ethernet. Má i Bluetooth pro připojení ovladače, reproduktorů či sluchátek. Na těle najdeme čtyři vstupy HDMI, z toho dva ve verzi 2.1. Zvuk se pak line z 20W stereo reproduktorů s podporou Dolby Atmos a virtuálního 5.1.2 prostoru.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud