Nejluxusnější 110" Mikro LED televizor Samsung se začal prodávat, stojí 4 miliony korun

24. června 2021
TWEET SDÍLET

Na český trh dorazil aktuálně asi nejluxusnější a technologicky nejvyspělejší televizor všech dob. Samsung začal oficiálně prodávat první model MICRO LED televizoru pro domácí využití. Mikro LED televizor používá stejnou zobrazovací technologii, jakou mají průmyslové panely The Wall používané například koncernem Škoda Auto.

Klepněte pro větší obrázek

Poprvé se Mikro LED technologie objevuje v kompaktním rozměru určeném do domácnosti, zatím byly k vidění buď průmyslové panely, nebo prototypy. Nový Samsung je "běžný" obří televizor MICRO LED s úhlopříčkou 110“ (242 x 136 cm). 

Základem jsou RGB LED diody, přičemž každý bod obrazu je samostatným zdrojem světla. Na rozdíl od OLED jsou LED diody anorganického původu a zpracovávají barvy na 20-bitové úrovni. Výsledkem mají být naprosto realistické barvy i kontrast, přičemž obraz je stejně kvalitní z jakéhokoli úhlu. Celou obrazovku tvoří 25 milionů LED diod, které jsou od sebe vzdáleny 0,6 mm.

Klepněte pro větší obrázek

Mikro LED má fyzické rozlišení 4K (3 840 x 2 160 bodů), je zde podpora HDR formátů HDR10+ a HLG a samozřejmě kompletní systém Tizen, který znáte klasických LCD televizorů Samsung. Televizní tunery však integrované nejsou, pro sledování TV pořadů je třeba využít IPTV, HDMI konektorů je šest. Zajímavostí je funkce 4Vue (Quad View), díky níž lze na obrazovce zobrazit až čtyři samostatné obrazy z různých zdrojů.

Klepněte pro větší obrázek

Televizor slibuje také výborný zvuk už v základu, technologie Majestic Sound s má prostorový zvuk 6.2.2 s výkonem 100 W. Pokud vás to zajímá, tak udávaný celkový příkon je 950 W.

Samotný televizor váží 87 kg a proto instalaci tohoto televizoru provádí prémiový servis Samsungu a je v ceně. Obrazovka se skládá ze dvou subpanelů, proto je nutná jejich kalibrace na místě instalace. Součástí balení je i držák na stěnu. V případě, že byste chtěli stojan, lze jej dokoupit za 21 990 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Mikro LED se oficiálně prodává za 3 999 990 Kč a dá koupit na e-shopu samsung.cz. Pokud se na něj ale chcete podívat, tak máte bohužel smůlu, v Česku není vzorek MICRO LED k dispozici, ovšem Samsung nabízí vážným zájemcům osobní konzultaci s českým produktovým manažerem.

Vedle současného modelu MICRO LED televizoru s úhlopříčkou 110“ připravuje Samsung ještě menší verzi s úhlopříčkou 99“, která bude dostupná na přelomu posledního čtvrtletí 2021 a prvního kvartálu 2022.

Zdroj: TS, samsung.com/cz

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, Samsung, HDR10 Plus, Kalibrace, MikroLED, 4K televize na Heureka.cz