Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v únoru 2024. Nový Papírový dům, Sněžné bratrstvo i polský Forst

1. února 2024
TWEET SDÍLET
Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

30. Pelíšky

Děj je zasazen do konce šedesátých let s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. V jedné dvoupatrové vile žijí dvě rodiny – Šebkovi a Krausovi. Otec Šebek je prostoduchý ale dobrácký důstojník z povolání, je zastáncem panujícího režimu a stejně vehementně obhajuje i vlastní neomylnost v roli hlavy rodiny. Elegantní otec Kraus, bývalý odbojář s trpkou válečnou zkušeností, je naopak zarytým opozičníkem. Jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění paralelních životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení Kinobox.cz: 87 %

  • Žánr: Komedie
  • Původ a premiéra: Česko, 1999
  • Délka: 115 minut

Kde si film můžete pustit: Netflix, HBO Max, iVysílání, Voyo, O2TV, České kino, Filmy česky, iTunes, Prima Plus

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: , , ,