Nejoblíbenější televizor zlevnil na minimum. Tento QLED od Samsungu stojí jen 12 690 Kč

19. července 2022
TWEET SDÍLET

Padesátipalcový Samsung QE50Q80A uvedený před rokem za 25 tisíc už stojí jen polovinu. V Alze jej koupíte za 12 690 Kč, jinde stojí minimálně o dva tisíce víc. Podle Heuréky jde o nejpopulárnější televizor v Česku.

Parametry odpovídají nižší střední třídě. Jde o LCD VA s Direct LED podsvícením a kvantovými tečkami, které pomáhají zlepšit barvy a navýšit jas. Ten zde ve špičkách HDR září až 1000 nity. Panel je pochopitelně v rozlišení 4K (3840 × 2160 px) a v dané cenové hladině nepřekvapí 50Hz frekvence.

Televizor disponuje duálním tunerem s podporou DVB-T2/S2/C a HbbTV 2.0. Na těle má čtyři HDMI, optický výstup, dva USB 2.0, nabízí Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2 i Ethernet. Reproduktory zvuší výkonem až 40 W.

Jak je u Samsungu zvykem, i tento model stojí na Smart TV platformě Tizen. Pro ni jsou k dispozici všechny klíčové streamovací aplikace jako YouTube, Netflix, HBO Max, Disney+, Apple TV+, Prime Video, Voyo a další včetně tuzemských IPTV. Umí se také spojit s mobilem či počítačem prostřednictím technologií AirPlay 2, Chromecast a DLNA.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Televizory, QLED, Samsung, Tizen, Televize na Heureka.cz