Nejočekávanější a největší filmové hity roku 2013

12. ledna 2013
TWEET SDÍLET
Nejočekávanější a největší filmové hity roku 2013
Jaké budou nejvýdělečnější filmy roku 2013? Nabízíme vám výhled s upoutávkami na snímky, které si už teď nárokují pozici komerčně nejúspěšnějších titulů roku.

2 Guns
(r. Baltasar Kormákur, USA 2013)

Marku Wahlbergovi se loňská spolupráce s islandským režisérem Baltasarem Kormákurem (S milenkou mé matky, Severní blata) na akční kriminálce Kontraband zřejmě natolik zalíbila, že se s ním pustil i do jeho dalšího projektu. Má v názvu dvě zbraně a přibrali do něj i Denzela Washingtona.

Oba herci se představí v kriminální komedii, která vznikla podle komiksové předlohy Stevena Granta. Scenáristicky ji upravil Blake Masters (seriál Brotherhood) a původně ji měl točit David O. Russell (Tři králové, Fighter).

Film pojednává o dvou elitních agentech, kteří se spolu dohodnou, že vykradou mafiánskou banku, aniž by znali své identity. Záhy se ale zjistí, že všechno je podraz a že peníze nepatří mafiánům, ale CIA. Oba se společně rozhodnou naložit těm, kteří je do tohoto komplotu zatáhli. Ve stylu, který má blízko k Dannyho parťákům.


The Seventh Son
(r. Sergej Bodrov, VB / USA 2013)

Ve čtyřiašedesáti letech se rozhodl v Hollywoodu prorazit zkušený ruský režisér Sergej Bodrov. Ten natočil na Oscara nominované drama Kavkazský zajatec i velkolepou historickou fresku Mongol - Čingischán. Nyní to zkouší s žánrem fantasy.

Děj se odehrává v osmnáctém století a seznamuje nás se zkušeným mistrem Gregorym (Jeff Bridges), jenž je lovcem duchů. Pronásleduje nemrtvé, čarodějnice a potřebuje najít někoho, kdo by po něm řemeslo převzal. Většina adeptů jeho zkoušky nepřežila, teď však natrefil na Thomase Warda (Ben Barnes), který má pro toto povolání evidentně talent. Začne u něj studovat, aby se i z něj jednou stal exorcista a likvidátor monster.

Problém ale nastane ve chvíli, kdy o sobě začne hlasitě dávat najevo nejmocnější čarodějnice v okolí, smrtelně nebezpečná matka Malkin (Julianne Moore). Gregory, Thomas i Thomasova přítelkyně, čarodějka Alice (Alicia Vikander) se proti ní společnými silami postaví.

Film se natáčel částečně v Čechách. Bena Barnese z Letopisů Narnie jistí silná herecká dvojka Bridges-Moore a my můžeme být zvědaví, zda půjde spíše o temnou a drsnou fantasy nebo dobrodružnou pohádku.


Sin City 2
(r. Robert Rodriguez, Frank Miller, USA 2013)

Od prvního Sin City uběhlo osm let. Robert Rodriguez během té doby natočil grindhouseovou Planetu Teror, tři dětské filmy (Dobrodružství Žraločáka a Lávovky, Prckové, Spy Kids 4D: Stroj času) a dva díly Machete. Teď se do noirového města hřícha konečně znovu noří.

Film má podtitul A Dame to Kill For, což naznačuje, že by mohl vycházet z druhé knihy komiksové série Sin City, která v češtině vyšla pod názvem Ženská, pro kterou bych vraždil. Mělo by jít tedy o adaptaci pravděpodobně nejkompaktnějšího příběhu Franka Millera, který se na dvojce opět podílí jako spolurežisér.

Dwight McCarthy (Clive Owen) se rozhodne pomoci ženě, která ho kdysi odkopla a zlomila mu tak srdce. Nikdy na ni nezapomněl, to ona je ženou, pro kterou by zabil. A také tak učiní, dokonce jednoho z nejbohatších mužů v Sin City. Ještě štestí že má několik přátel, násilnického bijce Marva, děvku Gail a pár dalších, kteří mu pomohou zbavit se jeho tíživé minulosti navždy. Jinak by ho stálo život.

Ve filmu se v roli Dwighta vrací nejen Clive Owen, ale i Mickey Rourke coby Marv, Jessica Alba jako Nancy Callahanová či Rosario Dawson jako Gail. Nově se objeví Dennis Haysbert, jenž nahradí zesnulého Michaela Clarka Duncana. V úloze Dwightovy osudové lásky Avy Lord by se mohla představit Alexa Vega, ale není to jisté.


Thor: Temný svět
(r. Alan Taylor, USA 2013)

Pokračování se dočká i komiksová fantasy od Marvelů. Vypravíme se opět do Asgardu, na jehož pokoření se chystají temní elfové v čele s jejich drsným šéfem Malekithem (Christopher Eccleston). Ti by rádi celý vesmír uvrhli do nekonečné zimy a zdá se, že na ně nestačí ani samotný Odin (Anthony Hopkins). Naštěstí je tu Thor (Chris Hemsworth), který své přátele, pozemskou lásku Jane Fosterovou (Natalie Portman) i celý vesmír ochrání před armádou nadpřirozených kreatur.

Vrací se všichni významní herci z jedničky, změna nastává jen na postu režisérském. Shakespearovského adaptátora Kennetha Branagha nahrazuje Alan Taylor. Zkušený americký seriálový a filmový režisér, producent a scénárista, který se podílel na množství úspěšných seriálů a minisérií, nejčastěji ve spolupráci s HBO. Z poslední doby například na seriálu Hry o trůny. A velkolepé bitevní scény opravdu naznačují, že film bude mít hodně fantasy ráz a že spíše než na Zemi se bude zápletka tentokrát odehrávat na Asgardu.


Captain Phillips
(r. Paul Greengrass, USA 2013)

Po dvou bourneovkách a Zelené zóně se britský režisér Paul Greengrass, domestikovaný v Hollywoodu, obrací ke skutečné události z roku 2009, kdy byla americká nákladní loď MV Maersk Alabama přepadena piráty a unesena. Šlo o vůbec první únos americké lodi po dvou stech letech.

Kámořní kapitán této lodi Richard Phillips (Tom Hanks) se rozhodl se somálskými piráty spolupracovat a nabídl se jako rukojmí, když celou jeho posádku propustí. Jeho pobyt mezi piráty, až do vysvobození jednotkami Navy SEALs, jistě skýtá napínavou podívanou.


Hobbit: The Desolation of Smaug
(r. Peter Jackson, USA / Nový Zéland 2013)

Druhý Hobit ze tří. Studio MGM potřebuje peníze a tak natahuje látku, která by vydala na jeden delší snímek, na tři části, stopáží rovnocenné jednotlivým dílům Pána prstenů.

Dvojka už se snad nebude zdržovat hodinovou expozicí, v níž by se tak jako v jedničce skoro hodinu hodovalo v Bilbově příbytku, a tak trpaslíci s Bilbem zamíří rovnou do Temného hvozdu. Gandalf se od výpravy odděluje a trpaslíci jsou zajati místními elfy, kterým nechtějí prozradit cíl své výpravy. Bilbo jim ze zajetí pomůže a družina může pokračovat směrem k Osamělé hoře, kde sídlí drak Šmak. Bilbo trpaslíkům opět pomůže najít dveře k pokladu a pyšný drak se o něj s trpaslíky utká.

I druhého dílu putování Středozemí, v níž houstne atmosféra, se ujme Peter Jackson. Film by měl přijít do kin tak jako loni na konci roku, třetí a poslední díl pak v červenci 2014.

Témata článku: Filmy

Určitě si přečtěte

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

39 Alexandr Bray

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík

TCL 55DC760: 4K HDR všeuměl za lidovku nejen pro geeky [test LCD TV]

TCL 55DC760: 4K HDR všeuměl za lidovku nejen pro geeky [test LCD TV]

Otestovali jsme cenově dostupný televizor méně tradiční značky, nicméně s velmi zajímavou výbavou.

24 Alexandr Bray

TCL EC78: nový 4K HDR LCD televizor s integrovaným soundbarem Onkyo

TCL EC78: nový 4K HDR LCD televizor s integrovaným soundbarem Onkyo

Výrobce televizorů TCL dlouhodobě patří mezi značky, které nabízí především cenově dostupné modely s výborným poměrem cena/výkon. To ale neznamená že v jejich nabídce chybí i luxusnější řady. Právě takovou má být EC78.

17 Jaromír Puk

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

16 Jaromír Puk

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Vlastníci, Nabarvené ptáče, Budiž světlo, Ostrým nožom, Staříci, Na střeše, Tiché doteky, Amnestie, Národní třída, Karel, já a ty, Hra, Abstinent. Dvanáct nejzajímavějších domácích a slovenských titulů, které se letos objevily v našich kinech.

7 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

46 Jaromír Puk

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech