Nejpirátěnější seriály roku 2021. Jasně vedou komiksovky z Disney+ | Zdroj: Disney+

Zdroj: Disney+

Nejpirátěnější seriály roku 2021. Jasně vedou komiksovky z Disney+

Magazín Torrent Freak vydal každoroční žebříček seriálů, o které byl největší zájem na torrentových sítích. Vzniká spojeních několika zdrojů včetně statistik samotných trackerú. V tom letošním dominovaly pořady vysílané na streamovacích službách, klasické televizní stanice jsou na ústupu.

Jednoznačný „vítězem“ je pak Disney+, neboť v první šestce je hned pět tamních seriálů, ve všech případů jde o komiksy ze světa Marvelu. Jejich hegemonii narušuje jen netflixovský Zaklínač.

Nejpirátěnější seriály roku 2021
Pořadí 2021 Pořadí 2020 Seriál Původ
1. WandaVision Disney+
2. Loki Disney+
3. The Witcher Netflix
4. The Falcon and the Winter Soldier Disney+
5. Hawkeye Disney+
6. What If…? Disney+
7. The Foundation Apple TV+
8. 6. Rick and Morty Adult Swim
9. Arcane Netflix
10. Wheel of Time Amazon Prime Video

Torrent Freak upozorňuje, že žebříček nemůže plně odrážet realitu, protože BitTorrent je jen jedním z mnoha způsobů šíření pirátských kopií. Zároveň ani tuto síť nelze plně pokrýt.

Rezervy jsou také v metodice. Magazín uvádí, že započítává stahovanost jednotlivých epizod a znevýhodněny jsou seriály, které se pirátí v balících po celých sezónách. To je příklad hlavně u Netflixu, který většinou vydává všechny díly najednou. Torrent Freak proto odhaduje, že při započtení jednotlivých epizod by v Top 10 musely být i seriály Case de Papel a Squid Game.

Určitě si přečtěte

Články odjinud