30 nejskandálnějších erotických filmů, které překročily hranici. Zakazovali je, odsuzovali…

26. dubna 2023
TWEET SDÍLET
Erotické filmy mohou být rafinované a těžící hlavně z atmosféry. Bývají i historické a erotiku více či méně využívají k posunu děje či popisu událostí. Některé jsou velmi názorné, jiné pracují spíše v náznacích. Velmi často ale jde o filmy, které prolamují společenská tabu.

Zvrácený

Co přesně se stalo před tím, než byla v noci na ulici krásná Alex brutálně znásilněna a zbita? Události jedné traumatické noci v Paříži se odehrávají v obráceném chronologickém pořadí. Její přítel a bývalý milenec vezmou věci do vlastních rukou, chtějí násilníka najít a pomstít se. Krásné a zároveň hrůzné zkoumání povahy příčiny a následku ukazuje, jak čas všechno ničí.

Drsný, naturalistický a syrový film doporučíme pouze odolnějším jedincům. Je originální, šokující, ale zároveň překvapivý. Film při premiéře provázel skandál, kdy diváci kvůli brutálnímu ději na plátně odcházeli. Nakonec se ale dočkal ocenění kritiků a nominace za Zlatou palmu. Hlavní role si zahráli manželé Monica Bellucci a Vincent Casse.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení IMDb: 73 %

  • Žánr: Thrillery
  • Původní název: Irreversible
  • Režie: Gaspar Noé
  • Hrají: Monica Bellucci, Vincent Cassel, Albert Dupontel, Jo Prestia, Philippe Nahon, Jean-Louis Costes, Mourad Khima
  • Původ a premiéra: Francie, 2002
  • Délka: 97 minut

Kde si film můžete pustit: Amazon Prime Video (titulky)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Filmy on-line