Ani když máte malý rozpočet, nemusíte rezignovat na kvalitu. Připravili jsme výběr sluchátek všech kategorií s nejlepším poměrem cena/výkon.
Také mezi levnými sluchátky se dají najít zajímavé modely, které nabídnou dobrý zvuk i výbornou cenu. Oproti jiným výběrům, které jsme vydali, zde máme všechny konstrukce, drátové i bezdrátové připojení. Teď se řídíme jen co nejlepším poměrem cena/výkon a maximální cenou kolem 1 500 Kč.
V článku najdete levné špunty do uší (drátové i bezdrátové), které jsou skladné a ideální jako záložní sluchátka na cesty. Budou vždy po ruce a zaberou minimum místa. Ve výběru máme i klasická sluchátka s náhlavním mostem (drátová i bezdrátová). Ta bodují plnějším zvukem a větším pohodlím.
S čím musíte počítat u levných sluchátek? Mají spíš zábavnější charakter zvuku s větším podílem basů, ale dají se najít i neutrální modely. Počítejte s tím, že při stejné ceně hrají drátová sluchátka lépe než bezdrátová. U drátových si musíte dávat pozor na poškození kabelu, u bezdrátových po letech odejde baterie.
Výběr sluchátek v článku je čistě redakční, odkazy vedou na náš srovnávač cen Hledej ceny. Výjimečně v těchto přehledech začneme od nejdražších.
Philips SHB2515: Univerzální zcela bezdrátové špunty s obrovskou výdrží
Malé bezdrátové špunty typu True Wireless Philips SHB2515 doporučíme tomu, kdo hledá naprosto univerzální model za skvělou cenu. Design sluchátek i nabíjecího pouzdra je velmi nenápadný a minimalistický, počítejte ale s tím, že pouzdro je trochu rozměrnější. Nabízí ale obrovskou výdrž 100 hodin.
Sluchátka jsou velmi malá. Na vnitřní straně je dvojice kovových kontaktů pro nabíjení, na vnější pak jedno velké tlačítko s podsvíceným logem. Tělo je vloženo do tenkého silikonového obalu s výraznou vzpěrou pro bezpečné usazení v uchu. Sluchátka také dobře tlumí okolní zvuky, takže i když nebudete mít špunty plně zaražené do zvukovodu, odizolují vás od okolí.
Zvukové naladění miniaturních Philipsů je velmi dobré. Není ani příliš neutrální a ani se nejedná o moderní dunivý projev s přemírou basů. Basů je sice více, než bychom čekali, nicméně nezahltí zbytek pásma, jsou příjemně pevné a dynamické. Původní cena atakující tři tisíce korun nyní padla prakticky na třetinu, což z Philipsů dělá opravdu skvělou koupi.
Audio-Technica ATH-M20X: Nejlevnější profesionální Hi-Fi sluchátka
Audio-Technica ATH-M20X jsou sluchátka s normálním, neutrálním, přirozeným zvukem. Nejlevnější model z profesionální řady je lehký, vcelku pohodlný. Ani po několika hodinách nebudete unaveni, jen počítejte s průměrnou izolací.
Jde o circumaurální uzavřený model, tedy s mušlemi okolo uší. O pohodlí se starají náušníky z umělé kůže, které se dají v případně potřeby snadno vyměnit. Po zvukové stránce sluchátka potěší nezabarveným, věrným a čitelným, neutrálním zvukem bez zkreslení, jen prostor by mohl být lepší. Tento model se dá využít jak pro domácí poslech, tak pro základní profesionální práci.
Frekvenční rozsah je 15 Hz až 20 000 Hz, měnič má průměr 40 mm, impedance je 47 ohmů, nejsou tedy náročná na zdroj signálu. Kabel je pevný s délkou 3 m a končí jackem 3,5 mm, v ceně je i redukce na 6,3 mm. Potěší nízká hmotnost 190 gramů.
Sennheiser HD 250BT: Německá kvalita i aptX LL
Letošní novinkou jsou sluchátka Sennheiser HD 250BT. Lehký, uzavřený, bezdrátový model od tradičního německého výrobce sluchátek potěší i ty náročnější.
Výdrž baterie je 25 hodin, nabíjí se přes USB-C. O připojení se stará Bluetooth 5.0 a jako jeden z mála levných modelů má i kodeky aptX a aptX LL – ten druhý vyhledávají hráči her. Samozřejmostí je AAC i SBC.
Po zvukové stránce sluchátka odpovídají tomu, na co jsme od Sennheiseru zvyklí. Dostanete kvalitní, plný, ale nepřebasovaný zvuk, proti dražším modelům je užší prostor. Komfort je dobrý, odpovídá konstrukci, samozřejmě roli hraje, jak vám sluchátka sednou na hlavě, případně zda nosíte brýle.
Realme Buds Air 2: Dobrý zvuk a funkční ANC za babku
Velmi levná alternativa k Air Pods Pro, sluchátka Realme Buds Air 2, nabídnou mimořádně velký komfort, stabilitu v uchu a dobré aktivní potlačení hluku. Pro nás v redakci byla sluchátka poměrně velké a milé překvapení.
Zvuk je kvalitní, dynamický, ale není zahlcený plnými basy. Charakter představuje dobrý kompromis mezi zábavností a čistotou.
Sluchátka mají Bluetooth 5.2, kodeky AAC a SBC, slibují i nízkou latenci, což můžeme potvrdit. Překvapí také odolností dle IPX5, takže s nimi klidně můžete sportovat nebo zmoknout. Výdrž 4 hodiny představuje základ, ale dostačuje, s pouzdrem se dostanete na 25 hodin. Nabíjení pouzdra sice není bezdrátové, ale za tu cenu se smíříte s USB-C. Zápor? Na dotekové ovládání si člověk musí zvyknout.
AKG K72: Značková Hi-Fi sluchátka pod tisíc korun
Pokud byste chtěli pořádná domácí sluchátka od známé značky a za málo peněz, AKG K72 je model pro vás. Velká uzavřená sluchátka nabízejí zejména vynikající poměr cena/výkon. Velké náušníky z umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most je relativně odolný. Design ale odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliká. Přestože jde o uzavřenou konstrukci, izolace není silnou stránkou těchto sluchátek.
Zvuk je čistý, dynamický, vyrovnaný s dobře kontrolovanými a nijak přemrštěnými basy. Výšky jsou čisté, příjemné, proti dražším modelům počítejte s lehce zabarvenými středy. Ve své cenové kategorii patří sluchátka zvukově do absolutní špičky.
Hledáte-li levná značková sluchátka, která vám přes nízkou cenu budou dlouho dělat radost, AKG K72 to splní do puntíku.
Sony WI-C310: Skvělá bezdrátová sluchátka s famózní výdrží
Hledáte lehké bezdrátové špunty? Sluchátka Sony WI-C310 váží jen 19 gramů, přitom vydrží výborných 15 hodin. Po ergonomické stránce jsou velmi povedená a pohodlná. Úrovní izolace okolních ruchů patří k těm lepším a nabídnou ideální poměr, kdy potlačí okolní hluk, ale neodříznou zcela od okolního dění.
Zvukově patří sluchátka k tomu nejlepšímu, co můžete za tuto cenu mít. Zvuk je čistý, jasný s hezkými vokály. Basová složka je překvapivě čistá a přiměřená, nový model neválcuje celé spektrum mohutnými basy jako třeba řada Sony XB. Můžete tedy poslouchat jakoukoliv hudbu. Kodek je zde AAC a standardní SBC, nechybí podpora hlasových asistentů.
Velmi potěší magnetické koncovky pro spojení na krku. Zápory? Někomu může vadit kratší kabel. Typickou slabinou této konstrukce je větší náchylnost na vypadávání signálu.
Díky technologii NFC sluchátka snadno spárujete s kompatibilním zařízením. Nechybí ovládaní na kabelu sluchátek ani mikrofon, sluchátka podporují hlasové ovládání. Novinka se zkrátka povedla a nabízí výborný poměr cena/výkon. Vybrat si můžete ze čtyř barev.
Existuje i starší, levnější, ale stále dobrý model Sony WI-C300 (448 Kč až 1 137 Kč) s výdrží 8 hodin a konektorem mikroUSB. Má však jinak umístěné ovládací prvky a mikrofon.
Sony WH-CH510: Značková bezdrátová klasika s fantastickou výdrží
Sony je v této cenové kategorii sázka na jistotu. Model Sony WH-CH510 má navíc fantastickou výdrž – až 35 hodin na jedno nabití. A když je náhodou vybijete, tak za deset minut dobíjení budete mít už dost šťávy na další 90 minut poslechu.
Nízká hmotnost je vykoupena lehkou plastovou konstrukcí a nemožností sluchátka složit. Mušle jsou naštěstí otočné, což usnadní případný transport. Zpracování je kvalitní, design velmi povedený, pohodlí je příkladné. Potěší pro Sony typické velmi intuitivní ovládání.
Po zvukové stránce se dočkáte vyrovnaného, čistého zvuku. Objem basů je zábavný, ale nijak přehnaný. Vokály zůstávají čisté a sluchátka s nadhledem zvládají všechny žánry.
Bluetooth je ve verzi 5.0, párování usnadní NFC, sluchátka jsou kompatibilní s hlasovými asistenty, podporovány jsou kodeky AAC a SBC. Vybrat si můžete ze tří barevných provedení.
Creative SoundBlaster Jam V2: Otevřená, lehká, spolehlivá
Nemáte rádi špunty a uzavřené modely? Otevřená sluchátka SoundBlaster Jam V2 budou váš favorit. Klasický bluetoothový headset (sluchátka s mikrofonem) sice designem neoslní, konstrukce je lehká, celoplastová, tím ale zápory končí.
Jam je určen těm, kteří mají rádi otevřený, vzdušný model – tedy netlumící zvuky okolí. Sluchátka jsou velmi pohodlná, hezky sedí, úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Sluchátkům nesedí pouze moc hlasitá, ostrá, přebasovaná a rychlá hudba, jako je rock a metal, pak může dojít ke zkreslení. V ostatních případech nabídnou velmi hezký, příjemný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech.
Z výbavy nechybí posílení basů, poslech a dobíjení přes USB-C při propojení s PC a současném dobíjení. Nová verze dostala Bluetooth 5.0, v této ceně překvapí kodeky aptX, aptX LL, aptX HD a SBC. Nechybí Multipoint, díky konstrukci signál dobře drží i v zarušeném prostředí. Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát mimořádných 22 hodin na jedno nabití.
Varianta V2 přidala i duální mikrofony pro telefonní hovory a technologii pro potlačení hluku Qualcomm CVC 8.0.
Sony MDR-XB50AP: Výborné značkové špunty pro milovníky basů
Jestli máte rádi taneční a klubovou hudbu, ideální pro vás bude zástupce řady XB (Extra Bass). Sluchátka Sony MDR-XB50AP mají výrazné a hluboké basy, nicméně na rozdíl od ostatních značek Sony výborně zvládá i ostatní části zvukového spektra.
Zvuk tedy není zahuhlaný, temný, jak je zvykem u jiných nabasovaných sluchátek. Tato od Sony mají správné čisté basy a hrají s velkou energií, kterou oceníte. Zvuk je krásně čitelný s hezkými středy, se správně podanými vokály i jasnými výškami.
Ani po konstrukční stránce si Sony nestřihne ostudu. Odolná sluchátka mají kvalitní kabel s mikrofonem a tlačítkem pro příjem hovoru. Jeho provedení má také zabránit zamotávání kabelu v kapse, nicméně součástí balení je i transportní pytlík.
Vzhledem k tomu, že sluchátka jsou osazena velkými 12mm měniči, jsou samotné špunty o něco rozměrnější, než je zvykem. Nicméně i díky tomu nabídnou kmitočtový rozsah 4 Hz až 24 000 Hz. Vybrat si můžete z několika efektních barev.
JBL Tune 500BT: Zábavná sluchátka pro mladé
Značka JBL patří podobně jako Beats mezi ty, které jsou populární zejména mezi mladší generací uživatelů a sluchátka JBL Tune 500BT přesně zapadají do této kategorie. Jedná se o nejlevnější bezdrátová sluchátka přes hlavu v nabídce tohoto výrobce – teenagera nadchnou, pro zkušenější uživatele budou průměrným modelem. Výdrž je 16 hodin.
Při používání vás sluchátka velmi dobře odizolují do okolí a pokud požadujete vyšší přítlak, budete spokojeni. Zvukově se jedná o standardní zábavný projev určený pro poslech popu a elektronické hudby.
Konstrukce z levně působících plastů předurčuje sluchátka také ke každodennímu „pracovnímu“ nasazení, poslouží jako ideální otloukánek do batohu, neboť snesou opravdu dost. Zamrzí ale absence volitelného drátového propojení v případě vybité baterie a neergonomicky umístěný konektor microUSB.
Od jara se prodává nový model JBL Tune 510BT s výdrží 40 hodin a konektorem USB-C. Je však o něco dražší.
Koss Porta Pro: Otevřená legenda pro konzervativce
Sluchátka Koss Porta Pro jsou dlouhými léty ověřená klasika z roku 1984. Ve své kategorii jsou už sice zvukově překonaná, přesto mají mnoho fanoušků. Patří mezi stálice, které většinou nezklamou.
Sluchátka mají výrazně nabasovaný, líbivý zvuk. Basové pásmo však poněkud halí středy a výšky, takže pro náročnější hudební žánry a posluchače nemusí zvukově vyhovovat. Konstrukce je zcela otevřená, takže u poslechu hudby uslyšíte i naprosto všechny okolní ruchy (a okolí zvuk z vašich sluchátek).
Konstrukce je skládací, kmitočtový rozsah je 15–25 000 Hz, sluchátka váží pouze 80 gramů. Za zmínku stojí, že se vyrábí několik barevných kombinací, včetně barev české vlajky.
Za verzi s mikrofonem na kabelu, nebo rovnou za bezdrátové Koss Porta Pro Wireless si připlatíte o hodně více, než odpovídá zvukové kvalitě těchto sluchátek. Bezdrátové Porty určitě nedoporučujeme.
Niceboy Hive podsie (2021): Odolná s velkou výdrží
Jako první kvalitnější bezdrátová sluchátka můžeme doporučit Niceboy Hive podsie v nové verzi 2021. Příjemné a překvapivě plné basy doplňují slušné středy a výšky. Potěší i ty, kdo rádi poslouchají hlasitě, mají dobrý výkon. Na druhou stranu moc to nepřežeňte, protože při maximu roste agresivita výšek, působí nepřirozeně.
Po ergonomické stránce se sluchátka velmi povedla. Jsou malá, lehká, dobře drží v uších a dá se s nimi i sportovat. Mají odolnost dle IP54, takže snesou prach, pot i déšť.
Model 2021 má parádní výdrž 9,5 hodin na jedno nabití, s pouzdrem se dostanete na 35 hodin. Nabíjí se přes USB-C, což pro někoho může být důležité. Bluetooth je ve verzi 5.1 s kodeky AAC a SBC. Mikrofony jsou samozřejmostí.
Sportujete? Pak si připlaťte na výborné Niceboy HIVE Pods 3 PRO. Vzhledem k výborné stabilitě a odolnosti výborně poslouží i při běhání či ve fitku; mají totiž pružný háček, který se jemně zapře o ucho. Zvuk také bude o něco lepší – příjemný, zábavný, dynamický, s překvapivě širokým prostorem.
Superlux HD 681: Domácí Hi-Fi sluchátka za babku
Superlux se zaměřuje na levné modely a polouzavřená sluchátka Superlux HD 681 jsou jedny z nejlevnějších. Vyrábějí se už hodně let, získaly si oblibu zejména skvělým poměrem cena/výkon. Jsou to velká sluchátka, ale lehká a překvapivě velmi komfortní.
Jde o polouzavřený model s malým útlumem, nepočítejte s velkou izolací okolních zvuků. Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a sluchátka snesou i pár pádů, aniž by se rozbila. Kabel s délkou 2,5m není odnímací.
Po zvukové stránce sluchátka poskytují poměrně neutrální projev. Basy jsou bohaté s překvapivě rychlou odezvou, při příliš velkém zvýraznění ekvalizérem mají tendence ke zkreslení. Nečekejte tedy basovou vypalovačku. Středy a výšky jsou čisté, teplé a příjemné.
Tato sluchátka jsou sice velmi levný kompromis, za tyto peníze ale těžko najdete něco lepšího. K počítači a pro poslechu hudby doma představují Superlux HD 681 překvapivě kvalitní základ.
KZ ZST: Ultralevná hybridní dvouměničová sluchátka
Sluchátka čínské značky KZ jsou takový malý, levný zázrak, dvouměničový model KZ ZST navíc zaujme i designem. Jedná se o dostupná hybridní sluchátka, která jsou osazena zpravidla několika měniči, přičemž používají dva typy – tlakové a dynamické. Ve výsledku se tak sčítají pozitiva obou technologií.
Tlakové měniče se u starají o velmi čisté a detailní výšky a středy, větší dynamické měniče zase o pořádný spodek. Zvuk má jiný charakter, než jste zvyklí – je čistější, jasnější, přičemž nechybí úplně nejhlubší, silné basy, které však neovlivňují vyšší frekvence.
Konstrukce je rozměrnější, sluchátkový kabel ale vede za uchem směrem vzhůru a snižuje tak riziko vypadnutí špuntů z uší. Kabel je odnímatelný, dá se nahradit samostatným Bluetooth kabelem (od 500 Kč dle verze), takže lze snadno přejít na bezdrátovou verzi.
Prodávají se dvě verze sluchátek, bez ovladače pro smartphone a s ním. Sluchátka KZ si můžete objednat z Číny (vyjdou levněji), nebo koupit u nás (o něco dražší, ale máte záruku).
Rádi doporučíme i další sluchátka této značky: čtyřměničová KZ ZS6 či pětiměničová KZ SZ10 a SA10. Povedená jsou také malá kovová dvouměničová KZ ZSA (odkazy vedou na testy). Hybridní špunty od KZ bývají levná, ale zajímavá sluchátka pro náročnější posluchače, nebo pro ty, kteří chtějí zkusit něco jiného.
Sony MDR-ZX310AP: Dobrá a dostupná značková sluchátka na cesty
Bílá, černá, červená sluchátka Sony MDR-ZX310AP asi vídáte na ulici. Jsou právem populární. Mezi levnými modely vyčnívají nejen čistým vzhledem, nabídnou i velmi pohodlné náušníky a odolný hlavový most. Jedná se o uzavřená sluchátka, takže nabízejí i slušné tlumení okolních hluků. Při přenášení se dají jednoduše složit.
Kabel je dlouhý 1,2 m, nechybí na něm mikrofon a ovládání. Měniče mají průměr 30 mm, výrobce uvádí rozsah 10–24 000 Hz.
Sony nabízí sluchátka s nabasovanějším, zábavným charakterem zvuku, přitom ale hutné basy nepřekrývají ostatní středy a výšky. Pro taneční hudbu jsou skvělá, u té ostatní ale také nezklamou.
Obecně celá řada Sony MDR-ZX patří mezi vydařená sluchátka, i nejlevnější model Sony MDR-ZX110 dělá spoustě lidí radost. Případně vyzkoušejte větší a léty prověřený model Sony MDR-XD150.
Xiaomi Mi AirDots Basic 2/2S: Dobrý základ
V nejnižší cenové kategorii jsou překvapivě dobré zcela bezdrátové špunty Xiaomi Mi AirDots Basic 2. Tato sluchátka vydrží 4 hodiny na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na 16 hodin. Nabíjení přes mikroUSB trvá 2 hodiny. Novější verze Xiaomi Mi AirDots Basic 2S má už USB-C, celkovou výdrž 20 hodin a dobu nabíjení 1 h.
Ovládání je už dotekové, dokonce nechybí podpora hlasového asistenta. Bluetooth je ve verzi 5.0, signál drží celkem stabilně. Sluchátka sedí v uchu dobře, díky odolnosti IPX4 se nemusíte bát potu a trochy deště, o vyloženě sportovní model ale nejde.
Sluchátka mají 7,2mm měniče, po zvukové stránce dostanete běžný líbivý standard s dobrými středy a výškami. Basy jsou vcelku kontrolované, a pokud chcete je údernější, pomůže ekvalizér.
AirDots Basic 2 potěší, pokud jste nenároční, nebo hledáte levný dárek. Při nákupu si však dejte pozor, kterou verzi objednáváte, v obchodech najdete obě za podobnou cenu.
Sony MDR-EX110AP: Levné značkové špunty s dospělým zvukem i mikrofonem
Velmi levné značkové špunty Sony MDR EX110AP překvapivě dobře hrají. Váží jen 5 g, jsou osazeny 9mm měničem a výrobce slibuje frekvenční rozsah 5 až 24 000 Hz. Zvuk je už dospělý, vyrovnaný a spadá spíše do kategorie dražších sluchátek. Sony nabídnou zábavný a šťavnatý, univerzální zvuk. Na své si přijdou milovníci elektroniky i metalu.
Konstrukčně patří Sony k menším sluchátkům. V uších jsou velmi pohodlná, perfektně padnou ucha a trefíte se s nimi napoprvé, přestože mají anatomicky tvarované tělo. Potěšil nás kabel, který na pohled nepůsobí nijak světoborně, ale dlouhé zkušenosti Sony se sluchátky jsou znát.
Kabel není příliš silný, je poddajný i při nižších teplotách a velmi dobře eliminuje mikrofonní efekt. Ovladač na kabelu kromě mikrofonu nabídne jedno tlačítko, takže je univerzální pro všechny smartphony.
Jestli patříte mezi milovníky zvýrazněných basů, hledejte u Sony sluchátka v řadě XB (eXtra Bass).
QCY T1C: Levné skutečně bezdrátové špunty
Sluchátka True Wireless dospěla, konkurence je obrovská, ceny spadly a základní modely jsou za babku. Jestli si chcete skutečně bezdrátové špunty vyzkoušet, doporučujeme QCY T1C.
Výdrž mají 4 hodiny. Dobíjecí pouzdro je malé a vejde se do kapsy, má dost energie na dobití sluchátek pro poslech v délce 15 hodin.
Bluetooth je ve verzi 5.0, stabilita propojení je dobrá. U kodeků AAC a SBC mohou vnímavější jedinci vnímat malé zpoždění zvuku vůči obrazu. Mikrofony pro vyřizování hovorů nechybí, ale srozumitelnost bude horší. Podpora hlasových asistentů je v této třídě utopií.
Po zvukové stránce jde o slušný standard. Běžná hudba je bez problémů, trochu se tlačí na basy, vokály jsou subtilnější, nicméně většina posluchačů bude spokojena. Hudba má spoustu energie, kterou si užijete, potěší slušné utlumení okolních ruchů. Horší vytahování z pouzdra či rozlišení stran sluchátkům za tu cenu odpustíte.
Samozřejmě najdete podstatně lepší sluchátka, ale zároveň podstatně dražší.
Sencor SEP300: Levné, dobré, kovové špunty
I když jsou levná, hrají špuntová sluchátka Sencor SEP300 lépe než některé dražší značkové produkty. Překvapí nejen kovovou konstrukcí, ale také tím, že jsou osazeny 10mm měničem. Díky tomu hrají překvapivě dospěle, dynamicky a vyrovnaně.
V této cenové relaci málokterá sluchátka nabídnou nehalené, přirozené vokály. A přestože mají čistý projev s jasnějšími středy a výškami, nechybí ani hutný basový základ, který mají rádi mladší posluchači.
Kabel je plochý, nemotá se, dobře se s ním manipuluje a působí odolně. Výrobci se podařilo najít dobrý kompromis mezi tuhostí a poddajností a srazit tak přenášení zvuku otírání kabelu o oblečení do uší. Jack 3,5 mm je rovný, pevný a pozlacený; působí, že by mohl vydržet i pár nechtěných vyškubnutí. Malý mikrofon s jedním ovládacím tlačítkem je na pravé straně, v balení nechybí sponka pro připnutí na oblečení. Za kovové provedení platíte o něco většími rozměry a o chloupek vyšší hmotností (14 g).
Sencory udělají radost i těm, kteří často likvidují či ztrácejí sluchátka, nebo nechtějí za špunty utratit víc než pár stovek. Jsou to levná sluchátka s dobrým hudebním projevem, která můžeme doporučit.
Panasonic RP-HJE125E: To nejlevnější značkové, co hraje a dobře vypadá
Základní sluchátka Panasonic RP-HJE125E jsou určena těm, kteří chtějí něco, co hraje, a přitom to stojí co nejméně peněz. Mají velmi dobrou ergonomii a kvalitu zvuku vzhledem k ceně. Mají také nízkou impedanci a slušnou citlivost, takže budou hrát dostatečně hlasitě s jakýmkoliv zdrojem zvuku.
Panasonic i přes nízkou cenu sluchátka osadil 9mm měniči s neodymovými magnety a slibuje frekvenční rozsah 10 Hz až 24 000 Hz. U těchto sluchátek je důležité správné usazení v uchu, pak poskytnou vyrovnaný dobrý zvuk (vzhledem ke své ceně). Jak je u této cenové kategorie zvykem, výrobce sází zejména na design a na barvy.
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů doporučují nejlepší produkty v různých kategoriích.