Tipy na 20 nejlepších sluchátek do 1500 Kč. Jak se dostat k dobrému zvuku za málo peněz

6. června 2023
TWEET SDÍLET
Ani když máte malý rozpočet, nemusíte rezignovat na kvalitu. Připravili jsme výběr sluchátek všech kategorií s nejlepším poměrem cena/výkon.

Také mezi levnými sluchátky se dají najít zajímavé modely, které nabídnou dobrý zvuk i výbornou cenu. Oproti jiným výběrům, které jsme vydali, zde máme všechny konstrukce, drátové i bezdrátové připojení. Teď se řídíme jen co nejlepším poměrem cena/výkon a maximální cenou kolem 1 500 Kč.

V článku najdete levné špunty do uší (drátové i bezdrátové), které jsou skladné a ideální jako záložní sluchátka na cesty. Budou vždy po ruce a zaberou minimum místa. Ve výběru máme i klasická sluchátka s náhlavním mostem (drátová i bezdrátová). Ta bodují plnějším zvukem a větším pohodlím.

S čím musíte počítat u levných sluchátek? Mají spíš zábavnější charakter zvuku s větším podílem basů, ale dají se najít i neutrální modely. Počítejte s tím, že při stejné ceně hrají drátová sluchátka lépe než bezdrátová. U drátových si musíte dávat pozor na poškození kabelu, u bezdrátových po letech odejde baterie.

Výběr sluchátek v článku je čistě redakční, odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.


Audio-Technica ATH-M20X: Nejlevnější profesionální Hi-Fi sluchátka

Audio-Technica ATH-M20X jsou sluchátka s normálním, neutrálním, přirozeným zvukem. Nejlevnější model z profesionální řady je lehký, vcelku pohodlný. Ani po několika hodinách nebudete unaveni, jen počítejte s průměrnou izolací.

Jde o circumaurální uzavřený model, tedy sluchátka s mušlemi okolo uší. O pohodlí se starají náušníky z umělé kůže, které se dají v případně potřeby snadno vyměnit. Po zvukové stránce sluchátka potěší nezabarveným, věrným a čitelným zvukem bez zkreslení, jen prostor by mohl být lepší. Tento model se dá využít jak pro domácí poslech, tak pro základní profesionální práci. 

Frekvenční rozsah je 15 Hz až 20 000 Hz, měnič má průměr 40 mm, impedance je 47 ohmů, sluchátka nejsou tedy náročná na zdroj signálu. Kabel je pevný s délkou 3 m a končí jackem 3,5 mm, v ceně je i redukce na 6,3 mm. Potěší nízká hmotnost 190 gramů.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, True Wireless, Vánoce, Sluchátka na Heureka.cz