Audio-Technica ATH-M20X:  Tento nejlevnější model z profesionální řady plní vše, co je potřeba v této třídě. Jsou lehká, vcelku pohodlná, takže ani po několika hodinách nebude unaveni, jen počítejte s průměrnou izolací.  zvukové stránce potěší nezabarveným, věrným a čitelným, neutrálním zvukem bez zkreslení, jen prostor by mohl být lepší. Celkově se tento model dá použít nejen pro domácí poslech, ale také pro základní profesionální práci. 

Audio-Technica ATH-M20X: Tento nejlevnější model z profesionální řady plní vše, co je potřeba v této třídě. Jsou lehká, vcelku pohodlná, takže ani po několika hodinách nebude unaveni, jen počítejte s průměrnou izolací.  zvukové stránce potěší nezabarveným, věrným a čitelným, neutrálním zvukem bez zkreslení, jen prostor by mohl být lepší. Celkově se tento model dá použít nejen pro domácí poslech, ale také pro základní profesionální práci. 

 Sony WF-C500:  Tyhle sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost.

Sony WF-C500: Tyhle sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost.

 Sony WF-C500:  Na výběr je z několik barev. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 10 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších 10, celkově jste tak na 20 hodinách. Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC.

Sony WF-C500: Na výběr je z několik barev. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 10 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších 10, celkově jste tak na 20 hodinách. Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC.

 AKG K72:  Velká uzavřená sluchátka nabízí zejména vynikajíc poměr cena/výkon. 

AKG K72: Velká uzavřená sluchátka nabízí zejména vynikajíc poměr cena/výkon. 

 AKG K72:  Velké náušníky s umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most je relativně odolný, design odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliké.

AKG K72: Velké náušníky s umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most je relativně odolný, design odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliké.

 AKG K72:  Co se zvuku týče, tak je čistý, dynamický, vyrovnaný s dobře kontrolovanými a nijak přemrštěnými basy, výšky jsou čisté, příjemné, proti dražším modelům počítejte s lehce zabarvenými středy, nicméně zvukově přesto patří do absolutní špičky ve své cenové relaci. 

AKG K72: Co se zvuku týče, tak je čistý, dynamický, vyrovnaný s dobře kontrolovanými a nijak přemrštěnými basy, výšky jsou čisté, příjemné, proti dražším modelům počítejte s lehce zabarvenými středy, nicméně zvukově přesto patří do absolutní špičky ve své cenové relaci. 

 Jabra Elite 2:  Na rozdíl od jiných výrobců Jabra využívá stejnou propracovanou ergonomii, jako ve vyšších řadách. Tahle „budegetovka“ vypadá prakticky stejně, jako excelentní prémiový a podstatně dražší model Elite 7. Navíc zde máte odolnost dle IP55, takže pot a déšť nemá šanci. Zvuk je zábavný, ale čistý, výdrž více než 7 hodin, co více chtít?  

Jabra Elite 2: Na rozdíl od jiných výrobců Jabra využívá stejnou propracovanou ergonomii, jako ve vyšších řadách. Tahle „budegetovka“ vypadá prakticky stejně, jako excelentní prémiový a podstatně dražší model Elite 7. Navíc zde máte odolnost dle IP55, takže pot a déšť nemá šanci. Zvuk je zábavný, ale čistý, výdrž více než 7 hodin, co více chtít?  

 Logitech G435 LIGHTSPEED:  Tento headset lze bezdrátově připojit nejen přes Bluetooth (třeba k NTB, smartphonu, TV), ale v balení máte i LIGHTSPEED USB dogle, který zajistí nulové zpoždění. Zvukově jsou velmi příjemná s širokým prostorem, nižší frekvence jsou lehce efektnější, ale celkově nabízí překvapivě čistý a vyrovnaný zvuk, takže je lze bez problémů využívat i na poslech hudby při práci.

Logitech G435 LIGHTSPEED: Tento headset lze bezdrátově připojit nejen přes Bluetooth (třeba k NTB, smartphonu, TV), ale v balení máte i LIGHTSPEED USB dogle, který zajistí nulové zpoždění. Zvukově jsou velmi příjemná s širokým prostorem, nižší frekvence jsou lehce efektnější, ale celkově nabízí překvapivě čistý a vyrovnaný zvuk, takže je lze bez problémů využívat i na poslech hudby při práci.

 Logitech G435 LIGHTSPEED:  Headset je mimořádně lehký (jen 165 gramů), mušle jsou hluboké a pohodlné i pro mnohahodinové hraní, poslechu hudby, či sledování filmů. Po designové stránce jsou sluchátka povedená, kromě obligátní černé verze si můžete vybrat decentní šedomodrou variantu, odvážnější mohou zvolit růžovo/modrou divočinu.  [---]

Logitech G435 LIGHTSPEED: Headset je mimořádně lehký (jen 165 gramů), mušle jsou hluboké a pohodlné i pro mnohahodinové hraní, poslechu hudby, či sledování filmů. Po designové stránce jsou sluchátka povedená, kromě obligátní černé verze si můžete vybrat decentní šedomodrou variantu, odvážnější mohou zvolit růžovo/modrou divočinu.  [---]

 JBL Tune 510BT:  Jedná se o nejlevnější bezdrátová sluchátka přes hlavu v nabídce tohoto výrobce a v Evropě jde celkově o jeden z nejprodávanějších modelů. Výdrž je vynikajících 40 hodin, konstrukce je skládací (a odolná), na výběr máte z několik barev. Zvuk je zábavný, zejména mladší posluchači budou nadšení. 

JBL Tune 510BT: Jedná se o nejlevnější bezdrátová sluchátka přes hlavu v nabídce tohoto výrobce a v Evropě jde celkově o jeden z nejprodávanějších modelů. Výdrž je vynikajících 40 hodin, konstrukce je skládací (a odolná), na výběr máte z několik barev. Zvuk je zábavný, zejména mladší posluchači budou nadšení. 

 Sony WI-C100:  Lehké bezdrátové špunty váží jen 20 gramů, přitom vydrží výborných 25 hodin. Po ergonomické stránce jsou to velmi povedená a pohodlná sluchátka.

Sony WI-C100: Lehké bezdrátové špunty váží jen 20 gramů, přitom vydrží výborných 25 hodin. Po ergonomické stránce jsou to velmi povedená a pohodlná sluchátka.

 Sony WI-C100:  Zvukově patří sluchátka v této cenové kategorii k tomu nejlepšímu. Zvuk je čistý, jasný s hezkými vokály. Basová složka je překvapivě čistá a přiměřená, můžete tedy poslouchat jakoukoliv hudbu. O připojení se stará Bluetooth 5.0, kodek je zde AAC a standardní SBC, kvalita hovorů je dobrá.

Sony WI-C100: Zvukově patří sluchátka v této cenové kategorii k tomu nejlepšímu. Zvuk je čistý, jasný s hezkými vokály. Basová složka je překvapivě čistá a přiměřená, můžete tedy poslouchat jakoukoliv hudbu. O připojení se stará Bluetooth 5.0, kodek je zde AAC a standardní SBC, kvalita hovorů je dobrá.

 Sony WH-CH520:  Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry. 

Sony WH-CH520: Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry. 

 Sony WH-CH520:  Sluchátka už podporují Multipoint (současné připojení dvojice zařízení) a mají už i vylepšení komprimovaného zvuku DSEE. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC a SBC, podporováno je dokonce 360 Reality Audio. Nemají sice možnost připojit kabel, plně to ale vynahrazují 50 hodinami na jedno nabití.

Sony WH-CH520: Sluchátka už podporují Multipoint (současné připojení dvojice zařízení) a mají už i vylepšení komprimovaného zvuku DSEE. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC a SBC, podporováno je dokonce 360 Reality Audio. Nemají sice možnost připojit kabel, plně to ale vynahrazují 50 hodinami na jedno nabití.

 SoundBlaster Jam (900 Kč):   Je to klasický bluetoothový headset – sluchátka s mikrofonem. Designem a ani použitými materiály neoslní, konstrukce je lehká, celoplastová, vzhled si na nic nehraje, Jam zkrátka vypadají jako levná sluchátka. Tím ale zápory končí.

SoundBlaster Jam (900 Kč):  Je to klasický bluetoothový headset – sluchátka s mikrofonem. Designem a ani použitými materiály neoslní, konstrukce je lehká, celoplastová, vzhled si na nic nehraje, Jam zkrátka vypadají jako levná sluchátka. Tím ale zápory končí.

 SoundBlaster Jam V2:  Sluchátka jsou překvapivě pohodlná, hezky sedí, úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Nesedí jim moc hlasitá, ostrá, přebasovaná, rychlá hudba, jako je rock a metal, pak může dojít ke zkreslení. V ostatních případech nabídnou velmi hezký, příjemný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech. 

SoundBlaster Jam V2: Sluchátka jsou překvapivě pohodlná, hezky sedí, úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Nesedí jim moc hlasitá, ostrá, přebasovaná, rychlá hudba, jako je rock a metal, pak může dojít ke zkreslení. V ostatních případech nabídnou velmi hezký, příjemný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech. 

 SoundBlaster Jam V2:  Z výbavy nechybí posílení basů, poslech přes USB-C při propojení s PC a současném dobíjení. Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát 22 hodin na jedno nabití, takže nemusíte nabíjet každý den. Bluetooth je ve verzi 5.0, nechybí ani kodek aptX LL a propojení dobře drží i v zarušeném prostředí.

SoundBlaster Jam V2: Z výbavy nechybí posílení basů, poslech přes USB-C při propojení s PC a současném dobíjení. Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát 22 hodin na jedno nabití, takže nemusíte nabíjet každý den. Bluetooth je ve verzi 5.0, nechybí ani kodek aptX LL a propojení dobře drží i v zarušeném prostředí.

 Sony MDR-XB55AP : Mají výrazné a hluboké basy, nicméně na rozdíl od ostatních značek Sony výborně zvládá i ostatní části zvukového spektra. Na výběr máte z několika efektních barev. Nabasovanou řadu sluchátek XB dělá Sony dlouhé roky, pro ty, co poslouchají taneční hudbu, je bude sázka na jistotu.

Sony MDR-XB55AP: Mají výrazné a hluboké basy, nicméně na rozdíl od ostatních značek Sony výborně zvládá i ostatní části zvukového spektra. Na výběr máte z několika efektních barev. Nabasovanou řadu sluchátek XB dělá Sony dlouhé roky, pro ty, co poslouchají taneční hudbu, je bude sázka na jistotu.

 Koss Porta Pro:  Dlouhými léty ověřená klasika z roku 1984. Ve své kategorii jsou už sice zvukově překonaná, přesto mají mnoho fanoušků. Zvukově patří mezi stálice, které většinou nezklamou.

Koss Porta Pro: Dlouhými léty ověřená klasika z roku 1984. Ve své kategorii jsou už sice zvukově překonaná, přesto mají mnoho fanoušků. Zvukově patří mezi stálice, které většinou nezklamou.

 Koss Porta Pro:  Sluchátka mají výrazně nabasovaný zvuk, který se líbí. Basové pásmo však poněkud halí středy a výšky, takže pro náročnější hudební žánry a posluchače nemusí zvukově vyhovovat. Konstrukce je zcela otevřená, takže u poslechu hudby uslyšíte i naprosto všechny okolní ruchy, což někdo vyhledává.

Koss Porta Pro: Sluchátka mají výrazně nabasovaný zvuk, který se líbí. Basové pásmo však poněkud halí středy a výšky, takže pro náročnější hudební žánry a posluchače nemusí zvukově vyhovovat. Konstrukce je zcela otevřená, takže u poslechu hudby uslyšíte i naprosto všechny okolní ruchy, což někdo vyhledává.

 Koss Porta Pro:  Pokud chcete něco neobvyklého, tak si můžete vybrat z několika barevných kombinací, včetně barev české vlajky. Konstrukce je skládací, kmitočtový rozsah je 15–25 000 Hz, sluchátka váží pouze 80 gramů.

Koss Porta Pro: Pokud chcete něco neobvyklého, tak si můžete vybrat z několika barevných kombinací, včetně barev české vlajky. Konstrukce je skládací, kmitočtový rozsah je 15–25 000 Hz, sluchátka váží pouze 80 gramů.

 Superlux HD 681:  Skuchátka se vyrábí se už několik hodně let, za tu dobu si získaly oblibu skvělým poměrem cena/výkon. Jsou velká, ale lehká a překvapivě velmi komfortní, 2,5m kabel není odnímací. 

Superlux HD 681: Skuchátka se vyrábí se už několik hodně let, za tu dobu si získaly oblibu skvělým poměrem cena/výkon. Jsou velká, ale lehká a překvapivě velmi komfortní, 2,5m kabel není odnímací. 

 Superlux HD 681:  Po zvukové stránce poskytují poměrně neutrální projev. Basy jsou poměrně bohaté s překvapivě rychlou odezvou, při příliš velkém zvýraznění ekvalizérem mají tendence ke zkreslení. Nečekejte tedy basovou "vypalovačku". Středy a výšky jsou čisté, teplé a příjemné.

Superlux HD 681: Po zvukové stránce poskytují poměrně neutrální projev. Basy jsou poměrně bohaté s překvapivě rychlou odezvou, při příliš velkém zvýraznění ekvalizérem mají tendence ke zkreslení. Nečekejte tedy basovou "vypalovačku". Středy a výšky jsou čisté, teplé a příjemné.

 Superlux HD 681:  Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a snesou i pár pádů, aniž by se rozbily. 

Superlux HD 681: Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a snesou i pár pádů, aniž by se rozbily. 

 JLab Go Air Pop:  Byť vypadají jako levné stylovky, tak se můžou pochlubit s výbornou výdrží 8 hodin, pouzdro přidává další 24 hodin, takže se dostanete na 30 hodin, což neumí spousta o hodně dražších sluchátek.

JLab Go Air Pop: Byť vypadají jako levné stylovky, tak se můžou pochlubit s výbornou výdrží 8 hodin, pouzdro přidává další 24 hodin, takže se dostanete na 30 hodin, což neumí spousta o hodně dražších sluchátek.

 JLab Go Air Pop:  Přes svojí nízkou cenu mají už odolnost dle IPX 4, takže snesou déšť a pot. Pro připojení využívají Bluetooth 5.1, po zvukové stránce nabídnou solidní projev, potěší ty, kdo mají rádi výrazné basy.

JLab Go Air Pop: Přes svojí nízkou cenu mají už odolnost dle IPX 4, takže snesou déšť a pot. Pro připojení využívají Bluetooth 5.1, po zvukové stránce nabídnou solidní projev, potěší ty, kdo mají rádi výrazné basy.

 KZ ZSN PRO X : Jedná se o dostupná hybridní sluchátka, která používají dva typy měničů – tlakové a dynamické. Ve výsledku se tak sčítají pozitiva obou technologií. Tlakové měniče se u starají o velmi čisté a detailní výšky a středy, větší dynamické měniče zase o pořádný spodek.

KZ ZSN PRO X: Jedná se o dostupná hybridní sluchátka, která používají dva typy měničů – tlakové a dynamické. Ve výsledku se tak sčítají pozitiva obou technologií. Tlakové měniče se u starají o velmi čisté a detailní výšky a středy, větší dynamické měniče zase o pořádný spodek.

 KZ ZSN PRO X : Konstrukce je rozměrnější, sluchátkový kabel ale vede za uchem směrem vzhůru a snižuje tak riziko vypadnutí špuntů z uší. Kabel je odnímatelný, dá se nahradit samostatným Bluetooth kabelem (od 500 Kč dle verze), takže lze snadno přejít na bezdrátovou verzi, vyrábí se bezdrátový BT modul za uši.

KZ ZSN PRO X: Konstrukce je rozměrnější, sluchátkový kabel ale vede za uchem směrem vzhůru a snižuje tak riziko vypadnutí špuntů z uší. Kabel je odnímatelný, dá se nahradit samostatným Bluetooth kabelem (od 500 Kč dle verze), takže lze snadno přejít na bezdrátovou verzi, vyrábí se bezdrátový BT modul za uši.

 Sony MDR-ZX310AP:  Bílá, černá, červená sluchátka Sony vídáte na ulici. Jsou právem populární. Mezi levnými modely vyčnívají nejen čistým vzhledem, který hned neříká „mám levná sluchátka“, ale nabídnou velmi pohodlné náušníky a odolný hlavový most. 

Sony MDR-ZX310AP: Bílá, černá, červená sluchátka Sony vídáte na ulici. Jsou právem populární. Mezi levnými modely vyčnívají nejen čistým vzhledem, který hned neříká „mám levná sluchátka“, ale nabídnou velmi pohodlné náušníky a odolný hlavový most. 

 Sony MDR-ZX310AP:  Jedná se o uzavřená sluchátka, takže nabízí i slušné tlumení okolních hluků. Při přenášení se dají jednoduše složit. Kabel je dlouhý 1,2 m, nechybí na něm mikrofon a ovládání.

Sony MDR-ZX310AP: Jedná se o uzavřená sluchátka, takže nabízí i slušné tlumení okolních hluků. Při přenášení se dají jednoduše složit. Kabel je dlouhý 1,2 m, nechybí na něm mikrofon a ovládání.

 Sony MDR-ZX310AP:  Jsou to sluchátka s nabasovanějším, zábavným charakterem zvuku, přitom hutné basy nepřekrývají ostatní středy a výšky. Pro taneční hudbu jsou skvělá, u té ostatní ale také nezklamou.

Sony MDR-ZX310AP: Jsou to sluchátka s nabasovanějším, zábavným charakterem zvuku, přitom hutné basy nepřekrývají ostatní středy a výšky. Pro taneční hudbu jsou skvělá, u té ostatní ale také nezklamou.

 Sony MDR EX110AP:  Velmi levné značkové špunty Sony MDR EX110AP dobře hrají. Váží jen 5 g, jsou osazeny 9mm měničem a výrobce slibuje frekvenční rozsah 5–24 000 Hz. Zvuk je už dospělý a spadá spíše do kategorie dražších sluchátek. Sony nabídnou zábavný a šťavnatý, univerzální zvuk. 

Sony MDR EX110AP: Velmi levné značkové špunty Sony MDR EX110AP dobře hrají. Váží jen 5 g, jsou osazeny 9mm měničem a výrobce slibuje frekvenční rozsah 5–24 000 Hz. Zvuk je už dospělý a spadá spíše do kategorie dražších sluchátek. Sony nabídnou zábavný a šťavnatý, univerzální zvuk. 

 Sony MDR EX110AP:  Konstrukčně patří Sony k menším sluchátkům. V uších jsou velmi pohodlná, perfektně padnou ucha a trefíte se s nimi napoprvé, přestože mají anatomicky tvarované tělo. Potěšil nás kabel, který na pohled nepůsobí nijak světoborně, ale dlouhé zkušenosti Sony se sluchátky jsou znát.

Sony MDR EX110AP: Konstrukčně patří Sony k menším sluchátkům. V uších jsou velmi pohodlná, perfektně padnou ucha a trefíte se s nimi napoprvé, přestože mají anatomicky tvarované tělo. Potěšil nás kabel, který na pohled nepůsobí nijak světoborně, ale dlouhé zkušenosti Sony se sluchátky jsou znát.

 Sony MDR EX110AP:  Na výběr máte z několika barevných variant, záleží jen na vás, jaká vám padne do oka. 

Sony MDR EX110AP: Na výběr máte z několika barevných variant, záleží jen na vás, jaká vám padne do oka. 

 QCY T1C:  Jestli si chcete vyzkoušet True Wireless sluchátka, levné "skutečně bezdrátové" špunty  QCY T1C  jsou tím pravým. 

QCY T1C: Jestli si chcete vyzkoušet True Wireless sluchátka, levné "skutečně bezdrátové" špunty QCY T1C jsou tím pravým. 

 QCY T1C:  Výdrž mají 4 hodiny, což pro cestu do práce a zpět stačí. Samotné dobíjecí pouzdro je malé a vleze se do kapsy, přesto má ještě dost energie na dobití sluchátek, a to pro poslech v délce 15 hodin.

QCY T1C: Výdrž mají 4 hodiny, což pro cestu do práce a zpět stačí. Samotné dobíjecí pouzdro je malé a vleze se do kapsy, přesto má ještě dost energie na dobití sluchátek, a to pro poslech v délce 15 hodin.

 QCY T1C:  Bluetooth je ve verzi 5.0, stabilita propojení je dobrá, kodeky jsou AAC a SBC, tudíž vnímavější jedinci budou vnímat malé zpoždění zvuku vůči obrazu. Mikrofony pro vyřizování hovorů nechybí, ale srozumitelnost bude horší. 

QCY T1C: Bluetooth je ve verzi 5.0, stabilita propojení je dobrá, kodeky jsou AAC a SBC, tudíž vnímavější jedinci budou vnímat malé zpoždění zvuku vůči obrazu. Mikrofony pro vyřizování hovorů nechybí, ale srozumitelnost bude horší. 

 Panasonic RP-HJE125E):  Základní sluchátka, která jsou určena pro ty, kteří chtějí něco, co hraje, a přitom stojí co nejméně peněz. Kladem těchto sluchátek je velmi dobrá ergonomie a dobrá kvalita zvuku vzhledem k ceně. 

Panasonic RP-HJE125E): Základní sluchátka, která jsou určena pro ty, kteří chtějí něco, co hraje, a přitom stojí co nejméně peněz. Kladem těchto sluchátek je velmi dobrá ergonomie a dobrá kvalita zvuku vzhledem k ceně. 

 Panasonic RP-HJE125E:  Sluchátka mají nízkou impedanci a slušnou citlivost, takže budou hrát dostatečně hlasitě s jakýmkoliv zdrojem zvuku. Přes nízkou cenu Panasonic sluchátka osadil 9 mm měniči s neodymovými magnety a slibuje frekvenční rozsah 10 Hz až 24 000 Hz. 

Panasonic RP-HJE125E: Sluchátka mají nízkou impedanci a slušnou citlivost, takže budou hrát dostatečně hlasitě s jakýmkoliv zdrojem zvuku. Přes nízkou cenu Panasonic sluchátka osadil 9 mm měniči s neodymovými magnety a slibuje frekvenční rozsah 10 Hz až 24 000 Hz. 

 Panasonic RP-HJE125E:  Jak je u této cenové kategorie zvykem, výrobce sází zejména na design a na barvy, vybrat si může jak mladík, kdo chce něco decentnějšího, tak dívka, která chce svá sluchátka sladit se svým oblečením. 

Panasonic RP-HJE125E: Jak je u této cenové kategorie zvykem, výrobce sází zejména na design a na barvy, vybrat si může jak mladík, kdo chce něco decentnějšího, tak dívka, která chce svá sluchátka sladit se svým oblečením. 

 Sencor SEP300:  I přes svoji velmi nízkou cenu hrají špuntová sluchátka Sencor SEP300 lépe než některé dražší značkové produkty. Překvapí nejen kovovou konstrukcí, ale také tím, že jsou osazeny 10 mm měničem. 

Sencor SEP300: I přes svoji velmi nízkou cenu hrají špuntová sluchátka Sencor SEP300 lépe než některé dražší značkové produkty. Překvapí nejen kovovou konstrukcí, ale také tím, že jsou osazeny 10 mm měničem. 

 Sencor SEP300:  Hrají překvapivě dospěle, dynamicky a vyrovnaně. V této cenové relaci málokterá sluchátka nabídnou nehalené, přirozené znění vokálů. Přestože sluchátka mají čistý projev s jasnějšími středy a výškami, nechybí ani hutný basový základ, který mají rádi mladší posluchači.

Sencor SEP300: Hrají překvapivě dospěle, dynamicky a vyrovnaně. V této cenové relaci málokterá sluchátka nabídnou nehalené, přirozené znění vokálů. Přestože sluchátka mají čistý projev s jasnějšími středy a výškami, nechybí ani hutný basový základ, který mají rádi mladší posluchači.

 Sencor SEP300:  Kabel je plochý, nemotá se, dobře se s ním manipuluje a působí odolně. Výrobci se podařilo najít dobrý kompromis mezi tuhostí a poddajností a srazit tak přenášení zvuku otírání kabelu o oblečení do uší. Jack 3,5 mm je rovný, pevný a pozlacený; působí, že by mohl vydržet i pár nechtěných vyškubnutí. 

Sencor SEP300: Kabel je plochý, nemotá se, dobře se s ním manipuluje a působí odolně. Výrobci se podařilo najít dobrý kompromis mezi tuhostí a poddajností a srazit tak přenášení zvuku otírání kabelu o oblečení do uší. Jack 3,5 mm je rovný, pevný a pozlacený; působí, že by mohl vydržet i pár nechtěných vyškubnutí. 

 Sencor SEP 300:  Tato sluchátka udělají radost i těm, kteří často likvidují či ztrácejí sluchátka, nebo nechtějí za špunty utratit víc než pár stovek. Celkově jde o skvělá levná sluchátka s velmi dobrým hudebním projevem, která můžeme jen doporučit.

Sencor SEP 300: Tato sluchátka udělají radost i těm, kteří často likvidují či ztrácejí sluchátka, nebo nechtějí za špunty utratit víc než pár stovek. Celkově jde o skvělá levná sluchátka s velmi dobrým hudebním projevem, která můžeme jen doporučit.

 Sony WF-C500:  Tyhle sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost.
 Sony WF-C500:  Na výběr je z několik barev. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 10 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších 10, celkově jste tak na 20 hodinách. Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC.
 AKG K72:  Velká uzavřená sluchátka nabízí zejména vynikajíc poměr cena/výkon. 
 AKG K72:  Velké náušníky s umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most je relativně odolný, design odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliké.
44
Fotogalerie

Tipy na 20 nejlepších sluchátek do 1500 Kč. Jak se dostat k dobrému zvuku za málo peněz

Ani když máte malý rozpočet, nemusíte rezignovat na kvalitu. Připravili jsme výběr sluchátek všech kategorií s nejlepším poměrem cena/výkon.

Také mezi levnými sluchátky se dají najít zajímavé modely, které nabídnou dobrý zvuk i výbornou cenu. Oproti jiným výběrům, které jsme vydali, zde máme všechny konstrukce, drátové i bezdrátové připojení. Řídíme se jen co nejlepším poměrem cena/výkon a cenou od několika set korun až přibližně k 1500 Kč.

V článku najdete levné špunty do uší (drátové i bezdrátové), které jsou skladné a ideální jako záložní sluchátka na cesty. Budou vždy po ruce a zaberou minimum místa. Ve výběru máme i klasická sluchátka s náhlavním mostem (drátová i bezdrátová). Ta bodují plnějším zvukem a větším pohodlím.

S čím musíte u levných sluchátek počítat? Mají spíš zábavnější charakter zvuku s větším podílem basů, ale dají se najít i neutrální modely. Počítejte s tím, že při stejné ceně hrají drátová sluchátka lépe než bezdrátová. U drátových si musíte dávat pozor na poškození kabelu, u bezdrátových po letech odejde baterie.

Výběr sluchátek v článku je čistě redakční, odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.


Audio-Technica ATH-M20X: Nejlevnější profesionální Hi-Fi sluchátka

Audio-Technica ATH-M20X jsou sluchátka s neutrálním, přirozeným zvukem. Nejlevnější model z profesionální řady je lehký, vcelku pohodlný. Ani po několika hodinách nebudete unaveni, jen počítejte s průměrnou izolací.

Jde o circumaurální uzavřený model, tedy sluchátka s mušlemi okolo uší. O pohodlí se starají náušníky z umělé kůže, které se dají v případně potřeby snadno vyměnit. Po zvukové stránce sluchátka potěší nezabarveným, věrným a čitelným zvukem bez zkreslení, jen prostor by mohl být lepší. Tento model se dá využít jak pro domácí poslech, tak pro základní profesionální práci. 

Frekvenční rozsah je 15 Hz až 20 000 Hz, měnič má průměr 40 mm, impedance je 47 ohmů, sluchátka nejsou tedy náročná na zdroj signálu. Kabel je pevný s délkou 3 m a končí jackem 3,5 mm, v ceně je i redukce na 6,3 mm. Potěší nízká hmotnost 190 gramů.

Pokračování 2 / 21

Sony WF-C500: Značka, kvalita, výdrž, zvuk 

Sony v levnější kategorii sluchátek typu True Wireless chyběl zajímavý model, ale Sony WF-C500 to napravil. Sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž a na svou cenu i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost. Spousta lidí ocení, že pro ovládání slouží přesné jemné tlačítko, nikoliv nevyzpytatelná doteková ploška.

Po zvukové stránce si sluchátka berou vzor z drahých, prémiových modelů Sony – zvuk je plný, dynamický, čistý, vyvážený. Nechybí firemní funkce DSEE, což je v podstatě upscaling zvuku, který má za úkol obnovit ztracené zvukové informace u komprimovaných formátů.

Poloprůhledné pouzdro je ukázkově malé a praktické. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž deset hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších deset, celkově jste tak na dvaceti hodinách.

Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC. Podporováno je rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Co se kvality hovoru týče, mikrofony pracují dobře a spolehlivě. Jde zkrátka o univerzální a odolná sluchátka (IPX4), která lze využít bez problémů i pro sportovní účely.

Sony WF-C700N
Sony WF-C700N
nabízí 53 obchodů za ceny od 1 624 Kč
Srovnat ceny

Excelentní poměr cena/výkon mají také sluchátka Sony WF-C700N. Přidávají praktické aktivní potlačení hluku, výborná cena zůstává.

Pokračování 3 / 21

AKG K72: Levná, ale poctivá značková Hi-Fi sluchátka

Pokud byste chtěli pořádná domácí sluchátka od známé značky a za málo peněz, AKG K72 je model pro vás. Tato uzavřená sluchátka nabízejí zejména vynikající poměr cena/výkon. Velké náušníky z umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most poměrně odolný. Design ale odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliká. Přestože jde o uzavřenou konstrukci, izolace není silnou stránkou těchto sluchátek.

Zvuk je čistý, dynamický, vyrovnaný s dobře kontrolovanými a nijak přemrštěnými basy. Výšky jsou čisté, příjemné, proti dražším modelům počítejte s lehce zabarvenými středy. Ve své cenové kategorii ale tato sluchátka zvukově patří do absolutní špičky.

Pokračování 4 / 21

Jabra Elite 2: Nejlepší odolné špunty, třeba pro sportovce

Nejen pro sportovcům doporučíme výborná TWS sluchátka Jabra Elite 2. Výrobce využívá stejnou propracovanou ergonomii ve všech řadách, takže tahle „budgetovka“ vypadá prakticky stejně jako excelentní prémiový a podstatně dražší model Elite 7 (4 699 Kč až 5 197 Kč). Máte zde i odolnost dle IP55, takže pot a déšť nemají šanci.

Přestože sluchátka nemají rozměrnější háčky za uši nebo opěrky, díky ergonomii a silikonovým špuntům velmi dobře drží i při běhu a dalších aktivitách. K tomu přidávají dobré pasivní utlumení okolí.

Sluchátka jsou příjemně malá, výrobce slibuje sedm hodin na jedno nabití, v reálu se ale dostanete klidně až k devíti hodinám. Kapesní pouzdro dává dalších čtrnáct hodin, takže se dostanete téměř na celý den. Nabíjí se přes USB-C.

O zvuk se starají 6mm měniče, zvuk je dynamický, zábavný se silnými basy, ale přitom s velmi hezkými a čistými vokály. V dané kategorii jde o jedny z nejlépe hrajících sluchátek.

Jsou zde dva integrované mikrofony (Jabra 3 má čtyři), nechybí Alexa, podpora Siri & Google Assistant. Pro připojení slouží Bluetooth 5.2, kodeky aptX a SBC, párování zjednodušuje Google Fast Pair. Na výběr máte ze dvou barev.

Pokud jste ochotni si připlatit, chybu neuděláte s TWS špunty Jabra Elite 3 (1 565 Kč až 2 006 Kč), prakticky bezchybné jsou Jabra Elite 4 Active (2 559 Kč až 3 244 Kč), přitom zůstávají stále cenově dostupné. Sportovní  model 4 přidává především účinné aktivní potlačení hluku.

Pokračování 5 / 21

Logitech G435 Lightspeed: nejlepší levný headset 

Jestli hledáte levná bezdrátová sluchátka k počítači a na hraní her, Logitech G435 Lightspeed jsou sázkou na jistotu. Můžete je bezdrátově připojit nejen přes Bluetooth (třeba k notebooku, mobilu či televizoru), v balení dostanete i Lightspeed USB dongle, který zajistí nulové zpoždění při hraní na PC. Sluchátka lze připojit i k PS5/PS4, k Nintendu a jsou kompatibilní s Dolby Atmos, Tempest 3D AudioTech a Windows Sonic Spatial Sound.

Zvukově jsou sluchátka příjemná a mají široký prostor. Nižší frekvence jsou lehce efektnější, ale celkově tento model nabízí překvapivě čistý a vyrovnaný zvuk, takže sluchátka lze bez problémů využívat i na poslech hudby při práci. Mikrofon využívá technologii dual beamforming, takže i když „netrčí na drátu“, srozumitelnost je dobrá. Zajímavostí je možnost aktivace omezení maximální hlasitosti, třeba kvůli dětem.

Headset je mimořádně lehký, váží jen 165 gramů. Mušle jsou hluboké a pohodlné i pro mnohahodinové hraní, poslech hudby či sledování filmů. Průdušná lehká konstrukce zajistí, že se nebudete potit, nicméně izolace od okolí je ale kvůli tomu slabá. Sluchátka na jedno nabití vydrží až osmnáct hodin, pro dobití zde slouží běžné USB-C, lze současně nabíjet a hrát. Tlačítka pro nastavení hlasitosti jsou mechanická s hmatovými symboly. 

Po designové stránce jsou sluchátka povedená, kromě obligátní černé verze si můžete vybrat decentní šedomodrou variantu, odvážnější mohou zvolit růžovo/modrou divočinu. 

Pokračování 6 / 21

JBL Tune 510BT: Zábavná sluchátka pro mladé 

Značka JBL patří podobně jako Beats mezi ty, které jsou populární zejména mezi mladší generací. Sluchátka JBL Tune 510BT přesně zapadají do této kategorie. Jedná se o nejlevnější bezdrátová sluchátka přes hlavu v nabídce JBL a v Evropě jde o jeden z nejprodávanějších modelů. Výdrž je vynikajících čtyřicet hodin, konstrukce je skládací, na výběr máte z několika barev.

Při používání vás sluchátka poměrně dobře odizolují do okolí a pokud požadujete vyšší přítlak, budete spokojeni. Zvukově se jedná o standardní zábavný projev určený pro poslech popu a elektronické hudby. Teenagera tato sluchátka určitě nadchnou, pro náročnější uživatele budou ale spíše průměrným modelem.

Konstrukce z levně působících, ale jinak odolných plastů předurčuje sluchátka ke každodennímu „pracovnímu“ nasazení. Poslouží jako ideální otloukánek do batohu, neboť snesou opravdu dost. Zamrzí absence volitelného drátového propojení v případě vybité baterie a neergonomicky umístěný konektor USB-C. Nechybí podpora hlasových asistentů.

Pokračování 7 / 21

Sony WI-C100: Skvělá bezdrátová sluchátka s famózní výdrží

Lehké bezdrátové špunty Sony WI-C100 váží jen dvacet gramů, přitom vydrží výborných 25 hodin. Po ergonomické stránce jsou to velmi povedená a pohodlná sluchátka. Také úrovní izolace okolních ruchů patří k těm lepším a nabídnou ideální poměr, kdy potlačí okolní hluk, ale neodříznou zcela od okolního dění.

Zvukově patří sluchátka v této cenové kategorii k tomu nejlepšímu. Zvuk je čistý, jasný s hezkými vokály. Basová složka je překvapivě čistá a přiměřená, můžete tedy poslouchat jakoukoliv hudbu. O připojení se stará Bluetooth 5.0, kodek je zde AAC a standardní SBC, kvalita hovorů je dobrá.

Sluchátka jsou odolná proti potu a dešti dle IPX4, v aplikaci si můžete doladit nastavení funkcí i zvuku. Někomu může vadit kratší kabel, ale nechybí ovládaní na kabelu sluchátek, sluchátka podporují i hlasové ovládání. Vybrat si můžete ze čtyř barev.

Jde o velmi povedená sluchátka s výborným poměrem cena/výkon, která díky propojovacímu kabelu neztratíte. Sony WI-C100 představují výbornou, lehkou a skladnou alternativu k TWS špuntům.

Pokračování 8 / 21

MoonDrop Space Travel: Zvukové překvapení s aktivním potlačením hluku 

Sluchátka MoonDrop Space Travel jsou velmi levná, přitom jsou osazena dynamickým měničem s 13mm membránou pokrytou titanovou vrstvou. Nejenže sluchátka nabídnou překvapivě dobře vyvážený zvuk s dobrými basy, ale v aplikaci si můžete vybrat ze tří variant naladění: Reference, Monitor a Basshead. V kategorii levných TWS modelů jde zvukově o jedny z nejlepších sluchátek.

K tomu přidejte aktivní potlačení hluku (ANC) které slibuje útlum okolí až 35 dB s režimem příposlechu okolí. O připojení se stará Bluetooth 5.3, kodeky jsou zde AAC a SBC a kromě hudebního nechybí ani režim Low-Latency Game, který zajistí snížení zpoždění zvuku u her.

Musíte se smířit s originálně, ale nepříliš prakticky řešenou krabičkou. Výdrž na jedno nabití jsou podprůměrné 4 hodiny. Pouzdro pak přidává další 12 hodin, takže jste celkově na 16 hodinách. Pokud vám ale nevadí častější nabíjení, zvukově rozhodně není co řešit.

Pokračování 9 / 21

Sony WH-CH520: Dostupná, kvalitní a značková

Sluchátka Sony WH-CH520 nabídnou nadprůměrných padesát hodin poslechu na jedno nabití. Letošní novinku Sony oproti předchůdci vylepšilo, hlavový most je nyní polstrovaný a zvýšilo se pohodlí. I když jsou sluchátka lehká, nepadají při běhu. Potěší pohodlné náušníky a kvalitní kodek AAC.

Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry.

Elektronika zní výborně, soudobý pop má tu správnou šťávu, protože vokálům a výškám zůstalo dost prostoru. Pro sluchátka je typický zábavný projev s plnými hlubokými tóny. U filmů je znát lehký posun dialogů směrem k basům, ale výborné středy to kompenzují.

Sluchátka podporují Multipoint (současné připojení dvojice zařízení) a mají už i vylepšení komprimovaného zvuku DSEE. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC a SBC, podporováno je dokonce 360 Reality Audio.

Do kategorie „nejlepší koupě“ patří i o něco dražší a větší sluchátka Sony WH-CH720N  (1 740 Kč až 2 999 Kč), která přidávají především aktivní potlačení hluku (ANC). Nabídnou velmi dobrý zvuk, jsou pohodlná a výdrž na jedno nabití je 35 hodin.

Pokračování 10 / 21

Creative SoundBlaster Jam V2: Otevřená, lehká, spolehlivá

Nemáte rádi špunty a uzavřené modely? Otevřená sluchátka SoundBlaster Jam V2 mohou být váš favorit. Klasický bluetoothový headset (sluchátka s mikrofonem) sice neoslní designem a konstrukce je lehká, celoplastová, tím ale zápory končí.

Jam je určen těm, kteří mají rádi otevřený, vzdušný model, který netlumí zvuky okolí. Sluchátka jsou velmi pohodlná, hezky sedí, úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Sluchátkům nemusí sednout moc hlasitá, ostrá, přebasovaná a rychlá hudba, jako je rock a metal, pak může dojít ke zkreslení. V ostatních případech nabídnou velmi hezký, příjemný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech.

Z výbavy nechybí posílení basů, poslech a současné dobíjení přes USB-C při kabelovém propojení s PC. Druhá verze dostala Bluetooth 5.0, v této ceně překvapí kodeky aptX, aptX LL, aptX HD a SBC. Nechybí Multipoint, díky konstrukci signál dobře drží i v zarušeném prostředí. Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát mimořádných 22 hodin na jedno nabití.

Varianta V2 přidala i duální mikrofony pro telefonní hovory a technologii pro potlačení hluku Qualcomm CVC 8.0. Tohle je náš zaručený tip, pokud chcete nejvybavenější sluchátka do tisíce korun, navíc s parádním zvukem.

Pokračování 11 / 21

Sony MDR-XB55AP: Výborné špunty pro milovníky basů

Jestli máte rádi taneční a klubovou hudbu, ideální pro vás bude zástupce řady XB (Extra Bass). Sluchátka Sony MDR-XB55AP mají výrazné a hluboké basy, nicméně na rozdíl od ostatních značek Sony výborně zvládají i ostatní části zvukového spektra. Zvuk tedy není zahuhlaný a temný, jak je zvykem u jiných nabasovaných sluchátek.

Basy jsou správně čisté a hrají s velkou energií. Zvuk je krásně čitelný s hezkými středy, se správně podanými vokály i jasnými výškami. Ani po konstrukční stránce si Sony nestřihne ostudu. Odolná sluchátka mají kvalitní kabel s mikrofonem a tlačítkem pro příjem hovoru. Provedení kabelu má také zabránit jeho zamotávání v kapse, součástí balení je ale i transportní pytlík.

Vzhledem k tomu, že sluchátka jsou osazena velkými 12mm měniči, jsou samotné špunty o něco rozměrnější, než je zvykem. Nicméně i díky tomu nabídnou kmitočtový rozsah 4 Hz až 24 000 Hz. Výrobce k špuntům dodává rovnou čtyři velikosti silikonových nástavců, takže snadno zvolíte ideální velikost.

Na výběr máte z několika barev. Nabasovanou řadu sluchátek XB dělá Sony dlouhé roky a pro ty, kdo poslouchají taneční hudbu, to bude sázka na jistotu.

Pokračování 12 / 21

Koss Porta Pro: Otevřená legenda pro konzervativce

Sluchátka Koss Porta Pro jsou dlouhými léty ověřená klasika z roku 1984. Ve své kategorii jsou už zvukově překonaná, přesto mají mnoho fanoušků. Patří mezi stálice, které většinou nezklamou, byť mají pověst lepší, než jaká je realita.

Sluchátka mají výrazně nabasovaný, líbivý zvuk. Basové pásmo však poněkud halí středy a výšky, takže pro náročnější hudební žánry a posluchače nebudou  Porta Pro vyhovovat. Konstrukce je zcela otevřená, takže u poslechu hudby uslyšíte i naprosto všechny okolní ruchy (a okolí uslyší zvuk z vašich sluchátek).

Konstrukce je skládací, kmitočtový rozsah 15–25 000 Hz, sluchátka váží pouze 80 g. Za zmínku stojí, že se vyrábí několik barevných kombinací, včetně barev české vlajky.

Za verzi s mikrofonem na kabelu, nebo rovnou za bezdrátové Koss Porta Pro Wireless (1 399 Kč až 2 999 Kč), si připlatíte o hodně více, než odpovídá zvukové kvalitě těchto sluchátek. Bezdrátové Porty určitě nedoporučujeme.

Pokračování 13 / 21

Superlux HD 681B: Domácí Hi-Fi sluchátka za babku

Superlux se zaměřuje na levné modely a polouzavřená sluchátka Superlux HD 681B jsou jedny z nejlevnějších. Vyrábějí se už hodně let, získaly si oblibu zejména skvělým poměrem cena/výkon. Jsou to velká sluchátka, ale lehká a překvapivě velmi komfortní. 

Jde o polouzavřený model s malým útlumem, nepočítejte s velkou izolací okolních zvuků. Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a sluchátka snesou i pár pádů, aniž by se rozbila. Kabel s délkou 2,5 m není odnímací.

Po zvukové stránce sluchátka poskytují poměrně neutrální projev. Basy jsou bohaté s překvapivě rychlou odezvou, při příliš velkém zvýraznění ekvalizérem mají tendence ke zkreslení. Nečekejte tedy basovou vypalovačku. Středy a výšky jsou čisté, teplé a příjemné.

Tato sluchátka jsou sice velmi levný kompromis, za tyto peníze ale těžko najdete něco lepšího. K počítači a pro poslech hudby doma představují Superlux HD 681B překvapivě kvalitní základ.

Pokračování 14 / 21

JLab Go Air Pop: Levné TWS špunty s fantastickou výdrží

Velmi zajímavá sluchátka jsou JLab Go Air Pop. Byť vypadají jako levné stylovky, mohou se pochlubit výbornou výdrží osm hodin. Pouzdro přidává další 24 hodin, takže se dostanete na třicet hodin, což nezvládne ani spousta o hodně dražších sluchátek.

Tím to ale nekončí. Sluchátka mají také vestavěný kabel USB, což znamená, že na něj nikdy nezapomenete, když potřebujete dobít pouzdro. Rozměry jsou malé a příjemné, vestavěné mikrofony poskytují dostatečnou kvalitu pro vyřizování telefonních hovorů, ovládání je dotykové. 

I přes nízkou cenu mají sluchátka odolnost dle IPX 4, takže snesou déšť a pot. Pro připojení využívají Bluetooth 5.1, po zvukové stránce nabídnou solidní projev a potěší ty, kdo mají rádi výrazné basy. Po vzhledové stránce se nám líbí, že se odlišují, na výběr máte z několika výrazných barev. V dané ceně ze sluchátek typu TWS poskytují asi nejlepší poměr cena/výkon.

Pokračování 15 / 21

KZ ZSN PRO X: Hybridní dvouměničová a ultralevná sluchátka

Sluchátka čínské značky KZ jsou takový malý a levný zázrak, dvouměničový model KZ ZSN PRO X navíc zaujme i designem. Jedná se o dostupná hybridní sluchátka, která používají dva typy měničů – tlakové a dynamické. Ve výsledku se tak sčítají pozitiva obou technologií.

Tlakové měniče se u starají o velmi čisté a detailní výšky a středy, větší dynamické měniče zase o pořádný spodek. Zvuk má jiný charakter, než jste zvyklí – je čistější, jasnější, přičemž nechybí úplně nejhlubší, silné basy, které však neovlivňují vyšší frekvence.

Konstrukce je rozměrnější, sluchátkový kabel ale vede za uchem směrem vzhůru a snižuje tak riziko vypadnutí špuntů z uší. Kabel je odnímatelný, dá se nahradit samostatným Bluetooth kabelem (od 500 Kč dle verze), takže lze snadno přejít na bezdrátovou verzi, vyrábí se i bezdrátový BT modul za uši. Sluchátka KZ si můžete objednat z Číny, kdy vyjdou levněji, nebo koupit u nás o něco dráž, ale se zárukou.

Doporučíme i další sluchátka této značky: stylová dvouměničová KZ ZST X, čtyřměničová KZ ZS6 či pětiměničová KZ ZS10. KZ vyrábí hromady různých víceměničových IEM sluchátek, které se odlišují počtem měničů a designem, nabídka je možná až příliš roztříštěná a trochu nepřehledná.

Celkově jsou hybridní špunty od KZ levná a zajímavá sluchátka pro ty, kteří chtějí zkusit něco jiného. KZ dokonce vyrábí „budegetovku" pro audiofily s magneto-planárními měniči, model PR1 Pro (2 590 Kč).

Pokračování 16 / 21

Sony MDR-ZX310AP: Dobrá a dostupná značková sluchátka na cesty

Bílá, černá nebo červená sluchátka Sony MDR-ZX310AP asi vídáte na ulici. Jsou právem populární. Mezi levnými modely vyčnívají čistým vzhledem, nabídnou i velmi pohodlné náušníky a odolný hlavový most. Jedná se o uzavřená sluchátka, takže nabízejí i slušné tlumení okolních hluků. Při přenášení se dají jednoduše složit. 

Kabel je dlouhý 1,2 m, nechybí na něm mikrofon a ovládání. Měniče mají průměr 30 mm, výrobce uvádí rozsah 10–24 000 Hz.

Sony nabízí sluchátka s nabasovanějším, zábavným charakterem zvuku, přitom ale hutné basy nepřekrývají ostatní středy a výšky. Pro taneční hudbu jsou skvělá, u té ostatní ale také nezklamou.

Obecně celá řada Sony MDR-ZX patří mezi vydařená sluchátka, i nejlevnější model Sony MDR-ZX110 (293 Kč až 779 Kč) dělá spoustě lidí radost. Případně vyzkoušejte větší a léty prověřená sluchátka Sony MDR-XD150 ().

Pokračování 17 / 21

Sony MDR-EX110AP: Levné značkové špunty s dospělým zvukem i mikrofonem

Velmi levné značkové špunty Sony MDR EX110AP překvapivě dobře hrají. Váží jen pět gramů, jsou osazeny 9mm měničem a výrobce slibuje frekvenční rozsah 5 až 24 000 Hz. Zvuk je už dospělý, vyrovnaný a spadá spíše do kategorie dražších sluchátek. Sony nabídnou zábavný a šťavnatý, univerzální zvuk. Na své si přijdou milovníci elektroniky i metalu. 

Konstrukčně patří Sony k menším sluchátkům. V uších jsou velmi pohodlná, perfektně padnou ucha a trefíte se s nimi napoprvé, přestože mají anatomicky tvarované tělo. Potěšil nás kabel, který na pohled nepůsobí nijak světoborně, ale dlouhé zkušenosti Sony se sluchátky jsou znát.

Kabel není příliš silný, je poddajný i při nižších teplotách a velmi dobře eliminuje mikrofonní efekt. Ovladač na kabelu kromě mikrofonu nabídne jedno tlačítko, takže je univerzální pro všechny smartphony. 

Pokračování 18 / 21

QCY T1C: Levné skutečně bezdrátové špunty

Sluchátka True Wireless dospěla, konkurence je obrovská, ceny spadly a základní modely jsou za babku. Jestli si chcete skutečně bezdrátové špunty vyzkoušet, doporučujeme QCY T1C

Sluchátka mají výdrž čtyři hodiny. Dobíjecí pouzdro je malé a vejde se do kapsy, má dost energie na dobití sluchátek pro poslech v délce patnáct hodin. Horší vytahování z pouzdra či rozlišení stran sluchátkům za tu cenu odpustíte. 

Bluetooth je ve verzi 5.0, stabilita propojení je dobrá. U kodeků AAC a SBC mohou vnímavější jedinci vnímat malé zpoždění zvuku vůči obrazu. Mikrofony pro vyřizování hovorů nechybí, ale srozumitelnost bude horší. Po zvukové stránce jde o slušný standard. Běžná hudba je bez problémů, trochu se tlačí na basy, vokály jsou subtilnější, nicméně většina posluchačů bude spokojena. 

Tento model sluchátek není nejnovější, ale i díky tomu se dá koupit za velmi dobrou cenu. Pokud vám nevadí přidat ještě pár korun, tak letošním králem levných sluchátek je novější model QCY T13 ANC.

QCY T13 ANC
QCY T13 ANC
nabízí 38 obchodů za ceny od 439 Kč
Srovnat ceny

Tato sluchátka mají lepší zvuk, nechybí základní aktivní potlačení hluku (ANC), měnič o průměru 7,2 mm se postará o zábavný zvuk. Výdrž už je parádních osm hodin na jedno nabití, s pouzdrem se dostanete na čtyřicet hodin, dokonce nechybí firemní aplikace pro doladění funkcí.

Pokračování 19 / 21

Panasonic RP-HJE125E: To nejlevnější značkové, co hraje a dobře vypadá

Základní sluchátka Panasonic RP-HJE125E jsou určena těm, kteří chtějí něco, co hraje, a přitom to stojí co nejméně peněz. Mají velmi dobrou ergonomii a kvalitu zvuku vzhledem k ceně. Mají také nízkou impedanci a slušnou citlivost, takže budou hrát dostatečně hlasitě s jakýmkoliv zdrojem zvuku.

Panasonic i přes nízkou cenu sluchátka osadil 9mm měniči s neodymovými magnety a slibuje frekvenční rozsah 10 Hz až 24 000 Hz. U těchto sluchátek je důležité správné usazení v uchu, pak poskytnou vyrovnaný dobrý zvuk; samozřejmě vzhledem ke své ceně. Jak je u této cenové kategorie zvykem, výrobce sází zejména na design a na barvy. 

Pokračování 20 / 21

Sencor SEP 300: Levné, dobré, kovové špunty

I když jsou opravdu levná, hrají špuntová sluchátka Sencor SEP 300 lépe než některé dražší značkové produkty. Překvapí nejen kovovou konstrukcí, ale také tím, že jsou osazeny 10mm měničem. Díky tomu hrají překvapivě dospěle, dynamicky a vyrovnaně. 

V této cenové kategorii málokterá sluchátka nabídnou nehalené, přirozené vokály. A přestože mají čistý projev s jasnějšími středy a výškami, nechybí ani hutný basový základ, který mají rádi mladší posluchači.

Kabel je plochý, nemotá se, dobře se s ním manipuluje a působí odolně. Výrobci se podařilo najít dobrý kompromis mezi tuhostí a poddajností a srazit tak přenášení zvuku otírání kabelu o oblečení do uší. Jack 3,5 mm je rovný, pevný a pozlacený; působí, že by mohl vydržet i pár nechtěných vyškubnutí. Malý mikrofon s jedním ovládacím tlačítkem je na pravé straně, v balení nechybí sponka pro připnutí na oblečení. Za kovové provedení platíte o něco většími rozměry a o chloupek vyšší hmotností (14 g).

Sencory udělají radost i těm, kteří často likvidují či ztrácejí sluchátka, nebo nechtějí za špunty utratit víc než pár stovek. Jsou to levná sluchátka s dobrým hudebním projevem, která můžeme doporučit.

Pokračování 21 / 21

Přečtěte si článek s tipy, jak dobře vybrat zcela bezdrátová True Wireless sluchátka:

I když jsou bezdrátová sluchátka pohodlná, připojení kabelem má stále své výhody:

Podívejte se ještě, jaká levná sluchátka jsou dnes nejoblíbenější podle srovnávače cen Heureka, s jehož daty pracuje naše Zboží Živě.


Nejoblíbenější sluchátka do 500 Kč

Xiaomi Redmi Buds 4 Lite
Xiaomi Redmi Buds 4 Lite
nabízí 79 obchodů za ceny od 350 Kč
Porovnat ceny
Silvercrest In Ear True Wireless
Silvercrest In Ear True Wireless
nabízí 1 obchod za ceny od 400 Kč
Porovnat ceny
Apple EarPods MMTN2ZM/A
Apple EarPods MMTN2ZM/A
nabízí 88 obchodů za ceny od 330 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Buds 4 Active
Xiaomi Redmi Buds 4 Active
nabízí 63 obchodů za ceny od 371 Kč
Porovnat ceny
JBL T110
JBL T110
nabízí 64 obchodů za ceny od 172 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená sluchátka do 500 Kč


Nejoblíbenější sluchátka za 500 až 1000 Kč

Xiaomi Redmi Buds 5
Xiaomi Redmi Buds 5
nabízí 80 obchodů za ceny od 734 Kč
Porovnat ceny
JBL Tune 520BT
JBL Tune 520BT
nabízí 78 obchodů za ceny od 767 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-CH520
Sony WH-CH520
nabízí 71 obchodů za ceny od 831 Kč
Porovnat ceny
Madvell Mantis
Madvell Mantis
nabízí 1 obchod za ceny od 899 Kč
Porovnat ceny
Niceboy Hive Podsie 3
Niceboy Hive Podsie 3
nabízí 64 obchodů za ceny od 607 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená sluchátka s cenou 500 až 1000 Kč


Nejoblíbenější sluchátka za 1000 až 1500 Kč

Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
nabízí 71 obchodů za ceny od 1 200 Kč
Porovnat ceny
Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
nabízí 10 obchodů za ceny od 1 290 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy Buds FE SM-R400
Samsung Galaxy Buds FE SM-R400
nabízí 59 obchodů za ceny od 1 408 Kč
Porovnat ceny
JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
nabízí 62 obchodů za ceny od 1 235 Kč
Porovnat ceny
JBL Tune 720BT
JBL Tune 720BT
nabízí 70 obchodů za ceny od 1 348 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená sluchátka s cenou 1000 až 1500 Kč


Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud