Našli jsme nejlepší levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

10. prosince 2023
TWEET SDÍLET
Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Televizory s cenou do 20 tisíc korun nabídnou při rozumné ceně dobrý obraz i zvuk a také mnoho užitečných funkcí, pokud o ně stojíte.

Větší televizory z této kategorie mají rozlišení 4K. U menších úhlopříček je však rozlišení Full HD naprosto dostačující. Ceny televizorů 4K a Full HD se už stejně srovnaly, takže s nižším rozlišením moc neušetříte.

Výběr televizorů v tomto článku je čistě redakční, seřadili jsme je od nejlevnějšího po nejdražší. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.


LG 32LQ6300: Levný chytrý značkový Full HD televizor

Zájemcům o menší 32" televizor by měl vyhovovat LG 32LQ6300. Jde o základní Full HD přístroj s podporou HDR a přímým zadním podvícením. Nečekejte jasný obraz a HDR je zde pouze v levném základu. LG se sice chlubí funkcí Aktivní HDR, která by měla oživit obraz, ale spíše klade důraz na funkce.


LG 32LQ6300


Televizor je vybaven  všemi digitálními tunery (DVB-T2/C/S2). LG využívá svůj oblíbený a povedený systém WebOS, zde v letošní verzi 22. Nabídne Netflix, HBO Max, služby IPTV. Nechybí připojení k internetu, Wi-Fi či Bluetooth,  DLNA nebo Miracast. Dostanete dva vstupy HDMI a jedno USB. Kromě možností přehrávat soubory lze vysílání i nahrávat či využít časový posun.

Zvuk má vzhledem k velkosti přístroje menší výkon (2 × 5 W), televizor ale už podporuje virtuální prostorové ozvučení. Nečekejte samozřejmě zázraky, spíše jasný, srozumitelný zvuk.

Celkově jde o dobře vybavený malý televizor. Nicméně pozor, dodává se k němu normální, nikoli pohybový ovladač Magic, který LG nabízí až u dražších modelů. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,