Televizory s cenou do 20 tisíc korun nabídnou při rozumné ceně dobrý obraz i zvuk a také mnoho užitečných funkcí, pokud o ně stojíte.
Větší televizory z této kategorie mají rozlišení 4K. U menších úhlopříček je však rozlišení Full HD naprosto dostačující. Ceny televizorů 4K a Full HD se už stejně srovnaly, takže s nižším rozlišením moc neušetříte.
Výběr televizorů v tomto článku je čistě redakční, seřadili jsme je od nejlevnějšího po nejdražší. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.
LG 32LQ6300: Levný chytrý značkový Full HD televizor
Zájemcům o menší 32" televizor by měl vyhovovat LG 32LQ6300. Jde o základní Full HD přístroj s podporou HDR a přímým zadním podvícením. Nečekejte jasný obraz a HDR je zde pouze v levném základu. LG se sice chlubí funkcí Aktivní HDR, která by měla oživit obraz, ale spíše klade důraz na funkce.
Televizor je vybaven všemi digitálními tunery (DVB-T2/C/S2). LG využívá svůj oblíbený a povedený systém WebOS, zde v letošní verzi 22. Nabídne Netflix, HBO Max, služby IPTV. Nechybí připojení k internetu, Wi-Fi či Bluetooth, DLNA nebo Miracast. Dostanete dva vstupy HDMI a jedno USB. Kromě možností přehrávat soubory lze vysílání i nahrávat či využít časový posun.
Zvuk má vzhledem k velkosti přístroje menší výkon (2 × 5 W), televizor ale už podporuje virtuální prostorové ozvučení. Nečekejte samozřejmě zázraky, spíše jasný, srozumitelný zvuk.
Celkově jde o dobře vybavený malý televizor. Nicméně pozor, dodává se k němu normální, nikoli pohybový ovladač Magic, který LG nabízí až u dražších modelů.
Pokračování 2 / 12
TCL 43P635: Levný televizor s Google TV
Značka TCL dlouhodobě nabízí produkty s výborným poměrem cena/výkon. TCL 43P635 představuje zajímavý model pro toho, kdo chce levný chytrý televizor se systémem Google TV (Android TV 11), jenž má bohaté možnost rozšíření o velké množství služeb a aplikací. Ocení to zejména ti, kdo využívají IPTV a streamovací služby jako Netflix.
Televizor má panel VA a přímé zadní podsvícení, což přináší vysoký statický kontrast, dobré podání černé i podporu HDR. Po obrazové stránce nabídne velmi slušný standard. Divák si může vybrat z několika obrazových režimů, přičemž nechybí ani dobře nastavený filmový režim. O zvuk se postará Dolby Audio.
Opět je zde plná tunerová výbava, ale také zabudovaný Chromecast. Nechybí podpora hlasových asistentů Google a Alexa. Potěší i integrovaný Bluetooth, tři vstupy HDMI a dva konektory USB.
Pokračování 3 / 12
Samsung UE43CU7172: Dobrý obraz i zvuk, skvělá výbava a výborná cena
Vynikající poměr cena/výkon nabízí 4K televizor Samsung UE43CU7172. Je osazen panelem VA a využívá stranové LED podsvícení. Zvládá HDR formáty HDR10, HDR10+ a HLG, ale čekejte pouze standardní jas. Potěší slušné podání černé.
Chytrý televizor využívá osvědčený systém Tizen, který je rychlý a nabídne spousty aplikací a jednoduchý přístup k zajímavému obsahu. Je zde HbbTV, aplikace pro Netflix, Voyo, Spotify, Youtube, Amazon, HBO Max, Disney+ a spousta dalších. Z obrazových režimů nechybí ani Moviemaker. Přes nízkou cenu má tento Samsung dobrý, vyvážený a příjemný obraz.
Televizor dobře spolupracuje s telefony, tunerovou výbavu má standardní, tedy DVB-T2/C/S2. Využít samozřejmě lze i IPTV. Zvuková část má výkon 2x 10 W, adaptivní zvuk se přizpůsobuje obsahu. Pokud chcete využít sluchátka, připojují se bezdrátově přes Bluetooth 5.2. K dispozici je trojice vstupů HDMI 2.0 (1x eARC), konektor USB je pouze jeden. Nechybí herní režim, potěší podpora HGiG.
Samsung UE43AU7172 je bohatě vybavený televizor pro každodenní použití, vyrábí se také ve velikostech 50", 55", 65", 75" nebo 85".
Pokračování 4 / 12
Hisense 55E7KQ: Velký, dobrý a velmi dobře vybavený
Jeden z nejlepších poměrů cena/velikost nabízí televizor Hisense 55E7KQ. Je osazen kvalitním panelem VA s velmi dobrou černou, přičemž nechybí podpora Dolby Vision, HDR 10, HDR10+ a HLG.
Výrobce má ve svých evropských televizorech systém VIDAA U6.0. Ten nabízí oblíbené aplikace jako YouTube, Netflix, Amazon Prime, Voyo a spousty dalších. Systém má také vlastní hlasové ovládání. Televizor nabídne tři vstupy HDMI 2.0, sluchátka můžete připojit kabelem i bezdrátově přes Bluetooth. První HDMI vstup podporuje eARC/ARC pro připojení soundbaru. Pro zvuk televizor nabízí jen nižší výkon 2 × 8 W, ale nabízí vylepšení Dolby Atmos a DTS Virtual:X.
Byť jde o 50Hz/60Hz model, hráčům nabízí režim automatického nastavení rychlé odezvy ALLM a Game Mode, který zkracuje input lag na 10,1 ms. Proti dražším TV u této dostanete „jen“ standardní maximální jas (275 cd/m2). Pro běžné využití to ale stačí. Hisense tento model prodává i v úhlopříčkách 43", 50" a 65".
Hisense vyrábí také model E7KQ PRO. Je osazený už 120Hz/144 Hz panelem a má nejen HDMI 2.1 s 4K/120P + VRR, ale také o něco vyšší jas 350 cd/m². Pro hráče bude vhodnější, cena je však o dost vyšší.
Pokračování 5 / 12
Samsung UE50CU8072U: Kvalitní univerzální TV
Velkou 50" úhlopříčku a bohatou výbavu za dobrou cenu nabízí televizor Samsung UE50CU8072U. Skvělý systém Tizen 7.0 má svižné reakce, intuitivní prostředí a velkou nabídku aplikací.
Tento plnohodnotný chytrý televizor má tunerovou výbavu DVB-T2/C/S2. Smart Hub nabídne jednoduchý přístup k zajímavému obsahu, nechybí ani HbbTV, Netflix, Voyo, Spotify, Youtube, Amazon. Televizor také dobře spolupracuje s telefony.
Panel VA RGB má kvalitní černou, tudíž je vhodný i pro hry a pro připojení k PC. Tento model má 10bitový panel (8bit + FRC), nechybí ani podpora HDR obsahu (HDR10+) a režim Filmmaker Mode. Potěší HDMI s eARC, přístroj tedy umí i HD formáty zvuku a připojíte k němu soundbar s Dolby Atmos. Hráče potěší podporou ALLC a velmi malým zpožděním.
Tento Samsung bude ideální pro toho, kdo chce levný televizor střední velikosti s výborným systémem, dobrou kvalitou obrazu a zvuku. Měli byste ale vědět, že se k němu nedají připojit klasická sluchátka, pouze bezdrátová.
Televizor se vyrábí také dalších velikostech:
Pokračování 6 / 12
Panasonic TX-50LX650E: Značkový televizor s filmovým obrazem
Televizory populárního japonského výrobce mívají přirozený, filmový obraz a u dostupného modelu Panasonic TX-50LX650E to platí také. VA obrazovka se stranovým podsvícením nabídne dobrou černou i jas. Televizor podporuje i HDR formáty HDR10 a Dolby Vision.
Digitální tunery jsou zde zde všechny, včetně satelitního, Android 11 potěší svojí rychlostí a přehledností, samozřejmostí je podpora Netflixu, Voyo a dalších streamovacích služeb, nechybí ani IPTV. Zvuk má standardní výkon 2 × 10 W.
Co se vstupů týče, jsou zde tři konektory HDMI (a eARC a ALLM), rovněž dva USB. Chromecast je integrovaný, WI-Fi a Bluetooth jsou samozřejmostí, podobně jako Google Assistant.
Panasonic LX650E se vyrábí také ve velikostech 65" (14 244 Kč až 15 990 Kč), 55" (12 489 Kč až 12 490 Kč), nebo 43" ()
Pokračování 7 / 12
Sony Bravia KD-55X75WL: S parádním obrazem
Sony dlouhé roky vyrábí excelentní prémiové televizory, potom je zde ale model Sony Bravia KD-55X75WL, který podobnou úroveň obrazové kvality nabízí i ekonomické třídě. Televizor je osazen 50Hz/60Hz panelem s širokými pozorovacími úhly.
Výrobce nabízí čisté a zejména ve filmovém režimu precizně nastavené barvy. Tento televizor doporučíme i náročnějším filmovým fanouškům, protože homogenita podsvícení je excelentní. K tomu přičtěte výborné zpracování obrazu. Sportovní fanoušci ocení plynulost a zároveň přirozenost rychlých pohybů.
Sony má svoji verzi systému Google TV vyladěnou asi nejlépe ze všech výrobců. Nabídka aplikací je bohatá, uspějí zejména ti, kdo vyžadují kompatibilitu s DTS zvukem. Vstupy HDMI jsou čtyři, USB konektory dva, bezdrátová sluchátka připojíte přes Bluetooth. Potěší také automatická kalibrace zvuku dle prostoru, kde televizor máte, nebo nový, menší dálkový ovladač. Slabinami jsou jen nižší jas a nativní kontrast.
Pokračování 8 / 12
Philips 55PUS8518: S Ambilightem a maximální výbavou
Asi nejlépe vybaveným televizorem ve své třídě je Philips 55PUS8518. Může se pochlubit zejména firemní specialitou, trojstranným systémem Ambilight. Divácký zážitek umocňuje tím, že v souladu s děním na obrazovce osvětluje za pomoci LED diod také prostor za přístrojem. Ve výsledku vytváří dojem většího obrazu.
Televizor patří do řady The One, která slibuje ideální poměr cena/výkon. Nechybí kompatibilita se všemi formáty HDR (Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG), podsvícení je přímé zadní s lokálním řízením jasu. Zvuková část se může pochlubit inteligentním nastavením a podporou Dolby Atmos. Co se zpracování obrazu týče, tak i zde budete spokojeni, neboť televizor je vybaven procesorem P5 sedmé generace.
Tento model mohou samozřejmě využít i méně nároční hráči, neboť má Auto Game Mode, certifikaci AMD FreeSync Premium a vstupy HDMI 2.0 s podporou ALLM a VVR, nicméně je osazen 50Hz/60Hz panelem. Náročnějším hráčům tak doporučíme dražší verzi Philips 55PUS8818, která už má 100Hz/120Hz a vstupy HDMI 2.1 s 4K/120P a VVR. Tento vyšší model letos obdržel ocenění EISA v kategorii nejlepší rodinný televizor.
O příjemné prostředí se stará systém Google TV, který podporuje hlasové ovládání. Jsou zde předinstalované aplikace Google Play Movies, Google Play Music, YouTube, Netflix, Amazon Instant Video – velké množství dalších lze přidat. Potěší také dálkový ovladač s funkcí vyhledávání hlasem, či podpora multiroom systému DTS Play-Fi.
Televizory Philips řady The One se vyrábí i ve velikostech 43", 50", 65". 75" a také 85".
Pokračování 9 / 12
Samsung QE55Q60C: Dostupný QLED na filmy i sport
Samsung QE55Q60C je jasný televizor pro denní sledování, TV, seriálů, filmů a sportu. Je osazen 50Hz/60Hz VA panelem QLED, který zajišťuje bohaté barvy a vysoký nativní kontrast. EDGE LED podsvícení zajistí příjemně jasný obraz (450 cd/m2).
I tento Samsung má výborný a intuitivní systémem Tizen. Kombinuje jednoduchost a automatické nastavení s manuálními možnostmi. Nabízí velké množství aplikací jako Neflix, Kuki, Voyo atd.
Samsung QE55Q60C má čtyři konektory HDMI 2.0 s eARC. Odezva je výborných 10 ms, ale podpora VRR chybí, takže na hry tato TV ideální nebude. Televizor je kompatibilní s HDR formáty HDR10, HLG, HDR10+ a chlubí se kvalitním upscalingem obrazu na 4K. Zvuková stránka za obrazem nijak nezaostává, výkon je 20 W, TV navíc díky funkci Adaptive Sound+ umí nadstandardně spolupracovat se soundbary Samsung.
Televizor sice svým celoobrazovkovým jasem za dne s přehledem překoná OLED, ale tento model nemá lokální řízení podsvícení (to až řada Q80 a vyšší). Takže v noci se musíte smířit s méně dokonalým podáním černé. Počítejte také s užšími pozorovacími úhly.
Řada Q60C je k dispozici i s dalšími úhlopříčkami:
- 50" ()
- 65" ()
- 75" ()
- 85" ()
Pokračování 10 / 12
TCL 55C745: Povedený 144 Hz 4K QLED nejen pro hráče
Hodně muziky za relativně málo peněz nabízí výborný televizor TCL 55C745, pyšní se i cenou EISA pro rok 2022/2023. Potěší velkou 55" obrazovkou, která je osazena kvalitním, 10bitovým QD VA panelem s vysokým kontrastem a velmi dobrým podáním černé. Přímé zadní podsvícení s 120 nezávisle řízenými zónami se zase postará jak o vysoký jas (až 1000 cd/m2), tak kvalitní podání černé při nočním sledování filmů.
Základem je svižný a oblíbený Google TV (Android 11), přístroj podporuje Dolby Vision IQ a HDR 10+. Některé filmové fanoušky potěší i podpora formátu DTS. Práce s pohybem je dobrá, obraz je až překvapivě velmi působivý a hezký. Nechybí hlasové ovládání. Potěší také zvuk, o který se stará systém 2.0 s Dolby Atmos o výkonu 2x 15 W.
Televizor má čtyři vstupy HDMI, z toho dva HDMI 2.1. Podporuje všechny herní funkce – 4K120P, ALLM a VVR v rozsahu 48 Hz až 144 Hz. Speciální herní režim Game Maaster Pro 2.0 zkracuje input lag na 8 ms, nechybí certifikace AMD FreeSync Premium Pro. Řada TCL C745 se dá pořídit i ve velikostech 65" a 75".
Pokud nehrajete hry a chcete ušetřit, klidně si pořiďte řadu TCL C645, což je levnější verze s 50Hz/60Hz panelem. Nabídne však stejnou výbavu, velmi kvalitní obraz i zvuk obraz, to vše za znatelně nižší cenu.
Pokračování 11 / 12
Hisense 55U7KQ: Dostupný, luxusní MiniLED
Jestli toužíte po vysokém jasu a zároveň parádní černé, ta je tu pro vás Hisense 55U7KQ. Do ekonomické třídy přinesl technologii MiniLED, která byla dosud vyhrazena pro televizory střední a vyšší třídy. Tento model má 240 nezávisle řízených zón, které v jedné scéně dokážou poskytnou prakticky dokonalou černou, ale zároveň rozsvítit slunce až na 900 cd/m2. Jas celé scény pak může dosahovat až 500 cd/m2.
K tomu přidejte kvalitní VA panel s podporou až 144 Hz nebo HDR formáty Dolby Vision IQ, HDR10+, HDR10 a HLG. HDMI konektory jsou čtyři, z toho dva ve verzi HDMI 2.1 s podporu 4K120P a VRR. O zvuk se stará systém 2.1 s podporou Dolby Atmos.
Hisense používá svižný systém Vidda U7.0, který ale přes bohatou výbavu přece jen v některých ohledech na aktuální špičku ztrácí. Proti prémiovým modelům je i o chlup slabší zpracování obrazu, obojí je ale daní za mimořádně zajímavou cenu tohoto MiniLED televizoru.
Pokračování 12 / 12
Nepřehlédněte článek, který shrnuje, jak dobře vybrat televizor. Na co si dávat pozor, co je důležité a co jen marketingové pozlátko:
Podívejte se nyní ještě na to, jaké televizory z nižších cenových kategorií jsou nejoblíbenější. V následujících přehledech je jejich pořadí v našem katalogu Zboží Živě, který připravujeme ve spolupráci se Heurekou. Toto jsou televizory, které se nejvíc prodávají, která mají nejlepší uživatelská hodnocení.
Nejoblíbenější televizory s cenou do 5 tisíc Kč
Všechny televizory v této cenové kategorii
Nejoblíbenější televizory s cenou 5–10 tisíc
Všechny televizory v této cenové kategorii
Nejoblíbenější televizory s cenou 10–20 tisíc
Všechny televizory v této cenové kategorii
Nejoblíbenější televizory s cenou 20–30 tisíc
Všechny televizory v této cenové kategorii
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři Živě.cz vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně
Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.
Doporučujeme také redakční výběry televizorů: