42
Fotogalerie

Není čas zemřít: James Bond se vrací v nabušeném finálním traileru a láká do kin

Poměrně dost filmů, které mířily primárně do kin, nakonec skončilo na streamovacích službách. Ne tak nový Bond. Ten půjde pouze do kin a žádné kompromisy se nekonají. Finální trailer vypadá výborně a rozhodně se snaží nalákat diváky, aby přišli do kina. 

Spousta filmů, které měly jít do kin, byla odložena, protože návrat mnohamilionových investic do výroby filmů byl prakticky vyloučen. Jedním z filmů, které odklad termínu uvedení potkal, byl také nejnovější film s agentem Jamesem Bondem, který nese název Není čas zemřít (No Time to Die). Jde do kin téměř o dva roky později. 

no_time_to_die_ver18.jpg

Není čas zemřít je poslední film, kde hlavní roli hraje Daniel Craig. V pátém filmu této série už hrát nechtěl – prohlásil, že by si raději podřezal žíly, než aby agenta 007 opět ztvárnil. No, na konec se nechal přeci jen přesvědčit.

Celkově má jít s časem 163 minut o nejdelší natočenou bondovku. Jde také o první bondovku, kterou natočil režisér pocházející z USA. Režisér a scénárista Cary Joji Fukunaga má za sebou několik filmů, z nichž nejznámější je asi Jana Eyrová z roku 2011, režíroval však také výborný seriál HBO Temný případ (první sezona z roku 2014). Hlavního záporáka ztvárnil Rami Malek, držitel Oscara za film Bohemian Rhapsody.

A o čem film oficiálně má být? "James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií." 

O rozruch se tvůrci nového Bonda už postarali, když titulní skladbu nechali složit a nazpívat mladou zpěvačkou Billie Eilish, reakce filmových fanoušků však byly poněkud rozporuplné. 

Původní dubnový termín roku 2020 byl kvůli karanténě oficiálně zrušen. Další termín byl stanoven na 19.11.2020... a ten také nevyšel. Nyní, po ročním odkladu, se snad už konečně dočkáme premiéry, ta je 30.09.2021. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud