Netflix láká v traileru na seriál Playlist. Bude mapovat složitý vznik Spotify, oblíbené služby, kterou hudební studia nechtěla

Netflix láká v traileru na seriál Playlist. Bude mapovat složitý vznik Spotify, oblíbené služby, kterou hudební studia nechtěla

Netflix zveřejnil oficiální trailer k připravovanému seriálu „The Playlist“. Netflix sám říká, že je to "Fiktivní příběh o švédském podnikateli v moderních technologiích, který s partnery vymyslí legální streamovací platformu a převrátí tím hudební průmysl vzhůru nohama." 

Přes slovíčko „fiktivní “ seriál má být adaptací knihy Spotify, kterou napsali švédští investigativní novináři Sven Carlsson a Jonas Leijonhufvud, kteří v ní popisují vzestup společnosti Spotify. Ta vznikla v roce 2006 jako malý švédský start-up a byla reakcí na rostoucí problém pirátství v hudebním průmyslu. Nyní má tato nejpopulárnější služba pro streamování hudby 433 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Playlist se má soustředit na mladého švédského technologického podnikatele Daniela Eka a jeho partnery, kteří způsobili revoluci v celém hudebním průmyslu tím, že nabízejí zdarma a legálně streamovanou hudbu po celém světě. Daniela Eka si zahrál Edvin Endre, který je známý ze  seriálu „Vikingové“. V seriálu se objeví i další lidé ze Spotify, přičemž všech šest epizod režíruje norský režisér Per-Olav Sørensen.

Seriál Playlist má premiéru 13. října na Netflixu.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud