Netflix láká na akční film Vyproštění 2. Chris Hemsworth si opět zahraje špičkového žoldáka

Netflix láká na akční film Vyproštění 2. Chris Hemsworth si opět zahraje špičkového žoldáka

Když Netflix v roce 2020 vydal Vyproštění, tak vyletěl na vrchol žebříčku sledovanosti a překvapivě také dobře zabodoval u kritiky. Akční film přitom spadá do typické ekonomické produkce Netflixu, která vezme známé jméno, méně známého režiséra a pokusí se natočit hit. Což se zde překvapivě povedlo. 

Velký podíl na úspěchu měl hlavně režisér Sam Hargrave, který je zároveň herec, a kaskadér. Zároveň si udělal jméno při spolupráci s bratry Russovými na Avengers: Endame. Právě Joe Russo napsal scénář k prvnímu Vyproštění, což byla pro Sama Hargravea právě režijní prvotina. Film se proslavil především dlouhými akčními sekvencemi bez viditelného střihu, kdy kameru během nebezpečného natáčení vedl sám režisér. 

I když na konci „jedničky“ hlavní hrdina na první pohled umírá a padá do řeky, tak se tvůrci drží oblíbeného hesla „když neukážeš mrtvolu, tak postava není mrtvá“. Dvojka byla oficiálně oznámená v září 2021, kdy Netflix ukázal krátkou upoutávku, z větší části sestříhanou ze závěrečných momentů prvního filmu. Nyní vypustil lákadlo v podobě ukázek z natáčení.

Pro nás je zajímavé, že se velká část filmu natáčela v Čechách. Pro zajímavost Netflix tady během 75 natáčecích dní utratil 2,5 miliardy korun. Natáčelo se ale také v Rakousku a Austrálii. 

Co o filmu víme? V hlavní roli žoldáka Tylera Rakea se samozřejmě vrací Chris Hemsworth, takže od hlavního hrdiny můžete opět čekat drsné bojové scény, film bude opět postaven akčních scénách, přičemž tvůrci chtějí jít ještě dále, než u jedničky. 

V čele bude opět kaskadér a režisér Sam Hargrave, takže s opět dočkáme nestříhaných brutálních soubojů. O scénář postaral Joe Russo, nicméně nechal se slyšet, že nechce točit stejný film jako předtím, takže se dočkáme „“upgradu“. Kameru dostal na starost tentokrát málo zkušený Greg Baldi, takže přepokládám, že o to důležité se opat postará sám režisér. Podobně jako u prvního filmu kromě Chrise Hemswortha jsou ve vedlejších rolích samí neznámí herci.

Kdy bude mít Vyproštění 2 premiéru zatím není známo, nicméně počítá se zhruba s polovinou příštího roku, navíc vzhledem k popularitě prvního filmu se možná dočkáme i omezeného uvedení v kinech.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud