Netflix na víkend: Kyberpunkové sci-fi, dokument o Formuli 1 a nesmrtelná japonská princezna

6. března 2020
TWEET SDÍLET

Ve spolupráci s webem Filmtoro vybíráme filmy, seriály a dokumenty, které se objevily na Netflixu nebo jiných streamovacích službách a mají české titulky nebo dabing. Zaujaly nás a a myslíme si, že by mohly zaujmout i čtenáře Živě.

Půjčovna masa (Altered Carbon)

V budoucnosti bude možné svoji mysl stáhnout do počítače a překopírovat ji do nového jedince. Propuštěný trestanec v novém těle začíná odhalovat záhadnou vraždu. V nové řadě získává hlavní hrdina novou tvář, místo Joela Kinnamana ho hraje Anthony Mackie (Falcon z filmů od Marvelu).

  • Hodnocení IMDb: 81 %
  • Sci-fi seriál • 20 dílů (10 nových od 27. 2. 2020) • CZ titulky i dabing

Castlevania 

Lovec upírů Trevor Belmont, který patří do slavného rodu zabijáků, se vydává zabít nejslavnějšího vampýra všech dob – Draculu. Během své cesty však musí nejprve nalézt sám sebe a spojit síly s Draculovým synem Alucardem a kouzelnicí Syphou. Jen s jejich pomocí dokáže zastavit Draculovu hordu nohsledů, kteří mají s lidstvem krvavé plány. Třetí řada skvělého japonského anime seriálů patří mezi to nejlepší na Netflixu. 

  • Hodnocení IMDb: 81 %
  • Anime seriál • 22 dílů (10 nových od 5. 3. 2020) • CZ titulky

Formule 1: Touha po vítězství (Formula 1: Drive to Survive)

Neobyčejný pohled do zákulisí kolotoče jménem Formule 1. Řidiči, manažeři, majitelé stájí – všechno uvidíte v pohledu za kulisy jedné závodní sezóny. V druhé řadě dokumentárního seriálu se podíváme za sezónou 2019 a nahlédneme i do stájí Mercedes či Ferrari, které Netflixu v předešlé sezóně nepovolily natáčet.

  • Hodnocení IMDb: 86 %
  • Dokumentární seriál • 20 dílů (10 nových od 28. 2. 2020) • CZ titulky i dabing

Spravedlnost podle Spensera (Spenser Confidential)

Bývalý policista Spenser (Mark Wahlberg) je vtažen do kriminálního podsvětí Bostonu, když odhalí pravdu o jedné ohromující vraždě a podivné konspiraci, kterou je obestřená.

Bez ohledu na opakované výhrůžky vezme Spenser spravedlnost do svých rukou, aby dokázal, že nikdo nestojí nad zákonem. Další spolupráce režiséra Petra Berga a Marka Wahlberga (22. míle, Den Patriotů, Deepwater Horizon).

  • Krimi film • 6. 3. 2020 • CZ titulky

Princezna Mononoke (Princess Mononoke)

Za dávných časů začíná v divokých hvozdech Japonska mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně – princezny Mononoke – a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou – prince Ashitaky.

Netflix pokračuje v uvádění dalších klasik od japonského animovaného studia Ghibli. Od března najdete v jeho nabídce také Naušiku z větrného údolí, Království koček nebo Naši sousedé Jamadovi.

  • Hodnocení IMDb: 84 %
  • Fantasy film • 1997 • CZ titulky

Další zajímavé tituly z poslední doby na Netflixu

I Am Not Okay with This – Sydney se protlouká životem na střední škole a prožívá všechny slasti a nástrahy puberty. Pak ale objeví, že má zvláštní superschopnosti. (80 %).

Zámek a klíč (Locke & Key) – Trojice sourozenců se po smrti otce stěhuje do starého rodinného sídla. Zjišťuje, že se zde nachází magické klíče, po nichž touží temné síly. Je v jejich moci se jim postavit? (77 %)

Narcos: Mexiko – Drogový obchod v Mexiku v 80. letech minulého století ovládá mocný kartel Guadalajara. Americký agent DEA se pouští do odvážného boje. Nové díly od 13. 2. 2020. (87 %)

Volejte Saulovi (Better Call Saul) – Co předcházelo příběhu právníka Saula, než potkal Waltera Whitea ze seriálu Breaking Bad? Poznejte jeho skromné začátky i start slibné kariéry. Nové díly od 23. 2. 2020. (87 %)

Unabomber: Jak to vidí on sám (Unabomber: In His Own Words) – Pravdivý příběh Teda Kaczynského se soustředí hlavně na jeho spolupráci s CIA. Poznejte jeho kariéru dvojitého agenta a podívejte se i na veškerá doznání. (73 %)

Témata článku: Netflix, Filmy on-line, Seriály

Určitě si přečtěte

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

Jedním z vedlejších efektů současné koronavirové krize je i to, že takřka ustal nebo dostává jinou podobu společenský život, mezi nějž patří i návštěvy kina. Ta jsou zavřená a vy se tak mnohem více než jindy obracíte k nabídce televizního vysílání, streamovacích platforem nebo k obsahu vaší domácí videotéky.

10 Marek Čech

V síti: past na sexuální predátory, kteří v online prostoru útočí na nezletilé dívky [recenze filmu]

V síti: past na sexuální predátory, kteří v online prostoru útočí na nezletilé dívky [recenze filmu]

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Psychosociální experiment, který naléhavým způsobem otevírá téma zneužívání dětí na internetu.

31 Marek Čech

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Přechod na nový systém DVB-T2 (s nutností podporovat kodek H.265/HEVC) při příjmu digitálního pozemního vysílání je v plném proudu a my přinášíme test samostatného set-top boxu, který by leckomu mohl padnout do oka.

25 Alexandr Bray

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk