Netflix nabídne snadný přenos osobního profilu na jiný účet

18. října 2022
TWEET SDÍLET

Netflix začal letos bojovat proti sdílení rodinného účtu a v některých zemích zavádí poplatky. Nově začíná také nabízet levnější předplatné s reklamou a menším omezením. V rámci boje proti sdílení účtů však Netflix vychází uživatelům vstříc a zavádí funkci přenosu profilu. 

Co k tomu říká Timi Kosztin, produktový manažer produktových inovací společnosti Netflix? "Lidé se stěhují. Rodiny se rozrůstají. Vztahy končí. Ale během těchto životních změn by váš zážitek s Netflixem měl zůstat stejný. Dnes spouštíme funkci Přenos profilu, která umožňuje lidem používajícím váš účet přenést profil – tedy zachovat personalizovaná doporučení, historii sledování, Můj seznam, uložené hry a další nastavení – při založení vlastního členství".

Klepněte pro větší obrázek

Funkce bude během týdne postupně zaváděná a dostupná ve všech zemích, u nás jsme ji zatím nenašli. Uživatelé budou informování prostřednictvím emailu, jakmile bude funkce dostupná. 

Ano, nová funkce je součástí snahy společnosti Netflix zaměřené na boj proti sdílení účtů, ale také může sloužit i k jiným účelům, například k tomu, aby si děti mohly přenést svůj uživatelský profil na samostatný účet, až vyrostou a odstěhují se.

Zdroj: Netflix

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Netflix, Filmy on-line