Netflix se spojil se Sennheiserem. Ze sterea udělají prostorový zvuk

13. července 2022
TWEET SDÍLET

Netflix začal spolupracovat s německými zvukovými mistry ze Sennheiseru. Největší online videopůjčovna díky tomu zlepší zážitek při sledování filmů a seriálů prostřednictvím sluchátek nebo stereo reproduktorů.

Sennheiser totiž Netflixu poskytl technologii Ambeo, která se stará o věrnou simulaci prostorového zvuku i při využití pouze dvou měničů. Zvuk se namixuje z šestikanálového audia tak, aby divák měl pocit, že postavy mluví před ním a efekty se odehrávají okolo něj.

Technologie Ambeo je dostupná u všech tří netflixových tarifů, ale nefunguje u každého titulu. Zatím je k dispozici jen u necelých 30 filmů a seriálů z produkce Netflixu, mj. Stranger Things, Zaklínače, Zámku a klíče nebo nové adaptace Resident Evilu. Podporované tituly lze vyhledat tak, že to příslušného pole zadáte „spatial audio“.

Klepněte pro větší obrázek

U nepodporovaných videí, tedy zatím naprosté většiny, se přehraje obyčejné stereo. Ambeo se neaktivuje ani v případě, že film či seriál nabízí i skutečný prostorový zvuk v Dolby Digital 5.1 nebo Atmosu a k přehrávači je připojena vícekanálová soustava.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Sluchátka, Netflix, Sennheiser, Sluchátka na Heureka.cz