Netflix spustil Fast Laugh. Z obdoby TikToku se máte smíchy posadit na zadek

S novou funkcí, která má do jisté míry konkurovat TikToku, začal loni na podzim ve své mobilní aplikaci experimentovat Netflix. Řada uživatelů si ji vyzkoušela a nyní streamovací služba novinku nazvanou Fast Laugh oficiálně spustila. Jejím cílem není nic jiného, než upoutat pozornost a rozesmát vás.

Fast Laugh má totiž velmi prostý princip, jde o dlouhý seznam nejrůznějších humorných video útržků z filmů a seriálů na Netflixu. Přítomen má být celý katalog služby, nejen její originální tvorba. Uživatelé mohou krátká videa sdílet, lajkovat nebo si je označit a přidat zobrazený film/seriál do seznamu ke zhlédnutí.  

Aby Neflix lidi nalákal, první dostupná videa pocházejí z jeho komediální tvorby, postupně by však měly přibývat i trochu serióznější snímky. Funkce také obdržela výrazné umístění v aplikaci Netflixu, najdete ji vedle tlačítka informujím o připravované tvorbě.

Videa jsou různě dlouhá, některá mají jen pár sekund, jiná necelou minutu. A jsou vertikální, aby se Fast Laugh svezlo na vlně popularity TikToku. Vlastně jde do jisté míry o okopírovaný nápad. Netflix, ačkoliv tak nepůsobí, si často bere inspiraci od ostatních trendujících technologií či sítí. Už v minulosti se mu podařilo okopírovat i „příběhy“, které nezval Previews, neustále se snaží najít kratší formáty, jak uživatele u jeho aplikací udržet.

Fast Laugh jsou zatím dostupné jen na iOS, Android by měl následovat v následujících měsících. Novinka je také v tuto chvíli omezena pouze na několik zemí, které Netflix v oficiálním prohlášení nespecifikuje. Podle testu to však vypadá, že Česko mezi nimi aktuálně není.

Přehled letošních netflixovských filmů:

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix