8
Fotogalerie

Niceboy Hive 3 Aura ANC: nová sluchátka s aktivním potlačením hluku slibují výdrž až 50 hodin

Značka Niceboy se s úspěchem před pár lety vrhla i na dostupnější segment bezdrátových sluchátek, nyní nabídku rozšiřuje o další model – celý název je Niceboy Hive 3 Aura ANC​.

Sluchátka Hive 3 Aura ANC slibují především aktivní potlačení hluku (ANC) za dostupnou cenu (oficiálně 2 499 Kč). Také rovnou uvádí údaj o výdrži až 50 hodin, čímž by totálně převálcovala všechny věhlasné značky. Takže v čem je háček?

Niceboy HIVE 3 Aura ANC_5.jpg

Hodnota 50 hodin se vztahuje k výdrži bez ANC, v položce výdrž s ANC naleznete již daleko realističtějších 24 hodin. Dále Niceboy uvádí výdrž u 50 % hlasitosti, přičemž zpravidla reálná výdrž bývá nižší. Realističtější hodnota tedy bude tak standardních 20 hodin - což je o hodně méně, než marketingová "padesátka".

S tímto výhledem je dobré k novince přistupovat, protože málo kdo si kupuje sluchátka s ANC, aby aktivní potlačení hluku pak nepoužíval. Na druhou stranu nechybí funkce rychlé dobití, kdy za pouhé 4 minuty nabíjení jsou sluchátka schopná hrát celou hodinu (i zde předpokládám, že jde o hodnotu bez ANC). K plnému nabití jsou dle výrobce třeba 2 až 3 hodiny. Nabíjí se přes USB-C.

Co se zvuku týče, o ten se mají starat 40mm měniče, firemní technologie MaxxBass má zajistit potřebný basový základ. O připojení se stará Bluetooth 5.0, kodeky jsou AAC a SBC, nechybí však možnost připojit klasický audio kabel s 3,5 mm jackem. V této kategorii sluchátek je zvykem dodávat cestovní pouzdro a adaptér do letadla, potěší, že nechybí ani zde.

Samozřejmostí je integrovaný mikrofon pro hands-free telefonní hovory, k dispozici je také podpora hlasových asistentů, ovládání je tlačítkové. Sluchátka mají skládací konstrukci, koženkové náušníky a vcelku zajímavý, ale decentní design.

Zdroj: niceboy.cz

Určitě si přečtěte

Články odjinud