Niceboy Hive 3 Prodigy – dobrý zvuk a skvělá výdrž v lehkém balení [test]

14. září 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • nízká hmotnost
 • dlouhá výdrž
 • ovládání
 • dobrá pasivní izolace
 • zábavný, nabasovaný zvuk

Minusy

 • odolnost konstrukce
 • komfort
 • mírně zastřený projev
7/10
Hodnocení

Niceboy patří mezi relativně nové značky a zaměřuje se zejména na audio/video techniku, která má sloužit primárně jako doplněk mobilního telefonu. Řada Hive zahrnuje jak klasické špunty spojené kabelem nebo TWS sluchátka, tak i sluchátka klasické konstrukce s různě velkými měniči a náušníky.

Model Hive 3 Prodigy jsou nejnovějším zástupcem řady, o kterém výrobce tvrdí následující:

Sluchátka Niceboy HIVE 3 Prodigy jsou lehká a pohodlná, která mají krystalicky čistý zvuk díky technologii MaxxBass. Na jedno nabití vydrží až 32 hodin. Přehrávejte přes Bluetooth nebo audio kabel, přijímejte hovory a využijte podpory hlasových asistentů. 

Kolik je na tom pravdy jsme se pokusili zjistit v rámci testování této novinky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konstrukce a zpracování

Z pohledu konstrukce zde nečekejte nic speciálního ani novátorského. Jedná se o supraaurální uzavřený model, se skládacími mušlemi. Sluchátka komunikují prostřednictvím Bluetooth 5 anebo je můžete připojit ke zdroji zvuku kabelem USB-C – Jack 3,5 mm.

Barevná kombinace je zde tradiční, tedy černá + tyrkysová, v níž je vyveden nápis na vnější straně mušlí a také spodní část hlavového mostu. Ten je plastový a dobře ohebný s měkkým polstrováním na vnitřní straně.

Klepněte pro větší obrázek

Samotné mušle jsou pak uchyceny na plastovém kusu, který se vysouvá z hlavového mostu o cca 4 cm na každé straně. Průměr hlavového mostu je spíše větší a ve zcela zasunutém stavu mi sluchátka na hlavě drží velmi volně (obvod hlavy 54 cm), takže dynamičtější pohyb pro mne byl rizikový z hlediska pádu sluchátek.

Samotné zpracování a konstrukce není vzhledem k předpokládané cílové skupině zcela ideální. U mládeže, která by měla primárně sáhnout po barevném designovém modelu, odolném vůči hrubějšímu zacházení, lze totiž předpokládat nepříliš dlouhou výdrž plastových součástí, zejména výsuvů a kloubů.

Klepněte pro větší obrázek

Na druhou stranu je třeba výrobci přiznat snahu o zajímavý a decentní design, což potvrzuje kombinace matných a lesklých plastů, stejně tak materiál, kterým je potažen hlavový most je příjemný a náušníky jsou dostatečně polstrované, i když použitý materiál nemá paměťový efekt.

Pokud tedy předpokládáte častější skládání a převážení sluchátek v zavazadle namísto na uších, pak bych z pohledu odolnosti doporučoval sáhnout po jiném modelu, který má namáhané součásti kovové – kupříkladu starší model Hive. Menší odolnost je zde vyvážená nízkou hmotností a opravdu dlouhou výdrží.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo Niceboy Hive, vpravo Niceboy Hive 3 Prodigy

Tedy jednou větou, zpracování na průměrné úrovni, konstrukce pro spíše vlídnější zacházení. V balení najdete vedle sluchátek také napájecí kabel USB-A – USB-C a již zmíněný (opletený) kabel USB-C – jack 3,5 mm. Transportní obal bohužel chybí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort a ovládání

Od konstrukce a následného továrního zpracování se částečně odvíjí i samotný komfort nošení. Ten je z mého subjektivního pohledu také průměrný, avšak ovlivněný faktem, že uzavřená supraaurální sluchátka si zkrátka nerozumí s brýlemi a dříve nebo později zjistíte, že vnitřní strana ušního boltce je až nepříjemně otlačená stranicemi brýlí, na něž jej tisknou náušníky.

Pomineme-li tedy tento fakt a sami brýle nenosíte, případně s popsaným nemáte problém, pak je možné sluchátka považovat za pohodlná. Negativem je ale příliš tuhý chod ve vertikální ose otáčení. Mušle je možné – vedle složení dovnitř hlavového mostu – také otáčet v rozmezí cca 90° na jednu stranu a cca 25° na druhou stranu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pohyb je však velmi tuhý, takže při pohybu hlavou s nasazenými sluchátky vám tato nebudou kopírovat tvar ucha / tváře, ale zůstanou v pozici, v níž jste si je nasadili. Opět pro někoho nepodstatná věc, z hlediska komfortu však může být zásadní.

Ovládání je zde realizováno trojicí tlačítek na okraji pravé mušle, kde je zároveň i napájecí/signálový USB-C konektor. Tlačítka plus a mínus doplňuje jedno tlačítko multifunkční, s jeho pomocí sluchátka zapnete/vypnete, aktivujete režim párování, přijmete/položíte hovor, zapnete/pozastavíte přehrávání anebo aktivujete hlasového asistenta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Plus a mínus zde tradičně slouží ke změně hlasitosti nebo posunu mezi skladbami. Práce s tlačítky je přesná, stisk je čitelný a bohužel i slyšitelný, takže musíte počítat s cvakáním při stisku. Na druhou stranu ergonomicky jsou tlačítka umístěna dobře na zadní straně, při nasazených sluchátkách a různý tvar zajistí i hmatové odlišení.

Hudební projev

Výrobcem popsaná charakteristika je pravdivá tak na půl. Sluchátka jsou naladěna spíše zábavně, tedy s dominující basovou složkou. Středů je zde relativně málo a s výjimkou mluveného slova nejsou příliš výrazné. Podobně to platí v případě vyšších frekvencí. Těch v projevu nenajdete úplně málo, ovšem o jejich rozsahu by se dalo polemizovat – ty nejvyšší jiskřivé výšky zde nejsou.

Krystalická čistota zvuku je také velmi vágní definice. V případě Hive 3 Prodigy bych nazval zvuk mírně nadprůměrným, ovšem je třeba počítat s mírně zastřeným projevem, který vám nezprostředkuje čistotu celého spektra, vyšší středy a výšky zde zkrátka nemají patřičnou šťávu. Podání prostoru je spíše průměrné. Na druhou stranu při poslechu elektronické hudby s dominantní basovou složkou budete spokojeni.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V okamžiku, kdy připojíte ke sluchátkám audiokabel, deaktivuje se Bluetooth připojení a sluchátka se vypnou. Zároveň se také mírně změní zvuková charakteristika a zvýší se hlasitost. Basy jsou ještě výraznější, středů i výšek je mírně více a projev je „otevřenější“ jako by s širším prostorem. Celkově mi přijde muzikálnost projevu lepší právě při kabelovém připojení.

Verdikt

Na současném trhu, který je do značné míry přesycen velkým množstvím bezdrátových sluchátek různé konstrukce, kvality i zvuku to nebude mít novinka Hive 3 Prodigy zcela jednoduché.

Vzhledem k ceně, která aktuálně činí 1 300 Kč oproti původním 1 999 Kč mají totiž silnou konkurenci co do zvuku i do konstrukce. Jejich zásadní výhodou je opravdu dlouhá (a reálná) výdrž kolem 30 hodin na jedno nabití společně s velmi příjemně nízkou hmotností (155 gramů).

Zvukový projev sluchátek Niceboy Hive 3 Prodigy odpovídá dané cenové kategorii – je typicky zábavnější, charakterizovaný výraznější basovou složkou a mírně potlačeným zbytkem pásma. Před případnou koupí doporučujeme sluchátka vyzkoušet – jednak kvůli zvuku a jednak kvůli komfortu.

Niceboy Hive 3 Prodigy

Cena: 1 299 Kč

 • konstrukce: supraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • napájení: baterie 380 mAh – 2 h nabíjení, cca 32 h přehrávání (při 70% hlasitosti)
 • funkce: ovládání hlasitosti, přehrávače a telefonních hovorů
 • hmotnost: 155 g
 • barva: černá + tyrkysová
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audiokabel 1,2 m

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Niceboy, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Reportáž z Las Vegas a prapůvodní sestavy Týdne Živě a Týdne mobilně

Reportáž z Las Vegas a prapůvodní sestavy Týdne Živě a Týdne mobilně

Filip KůželJan SedlákJakub ČížekJan Láska
Týden mobilněAmazonTýden Živě
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Třetí Bayonetta po 8 letech vývoje konečně dorazila na Switch a pořád to umí pořádně rozjet. Zároveň opět potvrzuje fakt, že Nintendo nevydává jen rodinné hry.  

Martin Nahodil
Bayonetta 3Nintendo SwitchRecenze
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy

Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy

Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu