Niceboy Hive 3 Prodigy – dobrý zvuk a skvělá výdrž v lehkém balení [test]

14. září 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • nízká hmotnost
 • dlouhá výdrž
 • ovládání
 • dobrá pasivní izolace
 • zábavný, nabasovaný zvuk

Minusy

 • odolnost konstrukce
 • komfort
 • mírně zastřený projev
7/10
Hodnocení

Niceboy patří mezi relativně nové značky a zaměřuje se zejména na audio/video techniku, která má sloužit primárně jako doplněk mobilního telefonu. Řada Hive zahrnuje jak klasické špunty spojené kabelem nebo TWS sluchátka, tak i sluchátka klasické konstrukce s různě velkými měniči a náušníky.

Model Hive 3 Prodigy jsou nejnovějším zástupcem řady, o kterém výrobce tvrdí následující:

Sluchátka Niceboy HIVE 3 Prodigy jsou lehká a pohodlná, která mají krystalicky čistý zvuk díky technologii MaxxBass. Na jedno nabití vydrží až 32 hodin. Přehrávejte přes Bluetooth nebo audio kabel, přijímejte hovory a využijte podpory hlasových asistentů. 

Kolik je na tom pravdy jsme se pokusili zjistit v rámci testování této novinky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konstrukce a zpracování

Z pohledu konstrukce zde nečekejte nic speciálního ani novátorského. Jedná se o supraaurální uzavřený model, se skládacími mušlemi. Sluchátka komunikují prostřednictvím Bluetooth 5 anebo je můžete připojit ke zdroji zvuku kabelem USB-C – Jack 3,5 mm.

Barevná kombinace je zde tradiční, tedy černá + tyrkysová, v níž je vyveden nápis na vnější straně mušlí a také spodní část hlavového mostu. Ten je plastový a dobře ohebný s měkkým polstrováním na vnitřní straně.

Klepněte pro větší obrázek

Samotné mušle jsou pak uchyceny na plastovém kusu, který se vysouvá z hlavového mostu o cca 4 cm na každé straně. Průměr hlavového mostu je spíše větší a ve zcela zasunutém stavu mi sluchátka na hlavě drží velmi volně (obvod hlavy 54 cm), takže dynamičtější pohyb pro mne byl rizikový z hlediska pádu sluchátek.

Samotné zpracování a konstrukce není vzhledem k předpokládané cílové skupině zcela ideální. U mládeže, která by měla primárně sáhnout po barevném designovém modelu, odolném vůči hrubějšímu zacházení, lze totiž předpokládat nepříliš dlouhou výdrž plastových součástí, zejména výsuvů a kloubů.

Klepněte pro větší obrázek

Na druhou stranu je třeba výrobci přiznat snahu o zajímavý a decentní design, což potvrzuje kombinace matných a lesklých plastů, stejně tak materiál, kterým je potažen hlavový most je příjemný a náušníky jsou dostatečně polstrované, i když použitý materiál nemá paměťový efekt.

Pokud tedy předpokládáte častější skládání a převážení sluchátek v zavazadle namísto na uších, pak bych z pohledu odolnosti doporučoval sáhnout po jiném modelu, který má namáhané součásti kovové – kupříkladu starší model Hive. Menší odolnost je zde vyvážená nízkou hmotností a opravdu dlouhou výdrží.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo Niceboy Hive, vpravo Niceboy Hive 3 Prodigy

Tedy jednou větou, zpracování na průměrné úrovni, konstrukce pro spíše vlídnější zacházení. V balení najdete vedle sluchátek také napájecí kabel USB-A – USB-C a již zmíněný (opletený) kabel USB-C – jack 3,5 mm. Transportní obal bohužel chybí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort a ovládání

Od konstrukce a následného továrního zpracování se částečně odvíjí i samotný komfort nošení. Ten je z mého subjektivního pohledu také průměrný, avšak ovlivněný faktem, že uzavřená supraaurální sluchátka si zkrátka nerozumí s brýlemi a dříve nebo později zjistíte, že vnitřní strana ušního boltce je až nepříjemně otlačená stranicemi brýlí, na něž jej tisknou náušníky.

Pomineme-li tedy tento fakt a sami brýle nenosíte, případně s popsaným nemáte problém, pak je možné sluchátka považovat za pohodlná. Negativem je ale příliš tuhý chod ve vertikální ose otáčení. Mušle je možné – vedle složení dovnitř hlavového mostu – také otáčet v rozmezí cca 90° na jednu stranu a cca 25° na druhou stranu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pohyb je však velmi tuhý, takže při pohybu hlavou s nasazenými sluchátky vám tato nebudou kopírovat tvar ucha / tváře, ale zůstanou v pozici, v níž jste si je nasadili. Opět pro někoho nepodstatná věc, z hlediska komfortu však může být zásadní.

Ovládání je zde realizováno trojicí tlačítek na okraji pravé mušle, kde je zároveň i napájecí/signálový USB-C konektor. Tlačítka plus a mínus doplňuje jedno tlačítko multifunkční, s jeho pomocí sluchátka zapnete/vypnete, aktivujete režim párování, přijmete/položíte hovor, zapnete/pozastavíte přehrávání anebo aktivujete hlasového asistenta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Plus a mínus zde tradičně slouží ke změně hlasitosti nebo posunu mezi skladbami. Práce s tlačítky je přesná, stisk je čitelný a bohužel i slyšitelný, takže musíte počítat s cvakáním při stisku. Na druhou stranu ergonomicky jsou tlačítka umístěna dobře na zadní straně, při nasazených sluchátkách a různý tvar zajistí i hmatové odlišení.

Hudební projev

Výrobcem popsaná charakteristika je pravdivá tak na půl. Sluchátka jsou naladěna spíše zábavně, tedy s dominující basovou složkou. Středů je zde relativně málo a s výjimkou mluveného slova nejsou příliš výrazné. Podobně to platí v případě vyšších frekvencí. Těch v projevu nenajdete úplně málo, ovšem o jejich rozsahu by se dalo polemizovat – ty nejvyšší jiskřivé výšky zde nejsou.

Krystalická čistota zvuku je také velmi vágní definice. V případě Hive 3 Prodigy bych nazval zvuk mírně nadprůměrným, ovšem je třeba počítat s mírně zastřeným projevem, který vám nezprostředkuje čistotu celého spektra, vyšší středy a výšky zde zkrátka nemají patřičnou šťávu. Podání prostoru je spíše průměrné. Na druhou stranu při poslechu elektronické hudby s dominantní basovou složkou budete spokojeni.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V okamžiku, kdy připojíte ke sluchátkám audiokabel, deaktivuje se Bluetooth připojení a sluchátka se vypnou. Zároveň se také mírně změní zvuková charakteristika a zvýší se hlasitost. Basy jsou ještě výraznější, středů i výšek je mírně více a projev je „otevřenější“ jako by s širším prostorem. Celkově mi přijde muzikálnost projevu lepší právě při kabelovém připojení.

Verdikt

Na současném trhu, který je do značné míry přesycen velkým množstvím bezdrátových sluchátek různé konstrukce, kvality i zvuku to nebude mít novinka Hive 3 Prodigy zcela jednoduché.

Vzhledem k ceně, která aktuálně činí 1 300 Kč oproti původním 1 999 Kč mají totiž silnou konkurenci co do zvuku i do konstrukce. Jejich zásadní výhodou je opravdu dlouhá (a reálná) výdrž kolem 30 hodin na jedno nabití společně s velmi příjemně nízkou hmotností (155 gramů).

Zvukový projev sluchátek Niceboy Hive 3 Prodigy odpovídá dané cenové kategorii – je typicky zábavnější, charakterizovaný výraznější basovou složkou a mírně potlačeným zbytkem pásma. Před případnou koupí doporučujeme sluchátka vyzkoušet – jednak kvůli zvuku a jednak kvůli komfortu.

Niceboy Hive 3 Prodigy

Cena: 1 299 Kč

 • konstrukce: supraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • napájení: baterie 380 mAh – 2 h nabíjení, cca 32 h přehrávání (při 70% hlasitosti)
 • funkce: ovládání hlasitosti, přehrávače a telefonních hovorů
 • hmotnost: 155 g
 • barva: černá + tyrkysová
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audiokabel 1,2 m

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Niceboy, Hi-Fi systémy na Heureka.cz