Niceboy Hive 3 Prodigy – dobrý zvuk a skvělá výdrž v lehkém balení [test]

14. září 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • nízká hmotnost
 • dlouhá výdrž
 • ovládání
 • dobrá pasivní izolace
 • zábavný, nabasovaný zvuk

Minusy

 • odolnost konstrukce
 • komfort
 • mírně zastřený projev
7/10
Hodnocení

Niceboy patří mezi relativně nové značky a zaměřuje se zejména na audio/video techniku, která má sloužit primárně jako doplněk mobilního telefonu. Řada Hive zahrnuje jak klasické špunty spojené kabelem nebo TWS sluchátka, tak i sluchátka klasické konstrukce s různě velkými měniči a náušníky.

Model Hive 3 Prodigy jsou nejnovějším zástupcem řady, o kterém výrobce tvrdí následující:

Sluchátka Niceboy HIVE 3 Prodigy jsou lehká a pohodlná, která mají krystalicky čistý zvuk díky technologii MaxxBass. Na jedno nabití vydrží až 32 hodin. Přehrávejte přes Bluetooth nebo audio kabel, přijímejte hovory a využijte podpory hlasových asistentů. 

Kolik je na tom pravdy jsme se pokusili zjistit v rámci testování této novinky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konstrukce a zpracování

Z pohledu konstrukce zde nečekejte nic speciálního ani novátorského. Jedná se o supraaurální uzavřený model, se skládacími mušlemi. Sluchátka komunikují prostřednictvím Bluetooth 5 anebo je můžete připojit ke zdroji zvuku kabelem USB-C – Jack 3,5 mm.

Barevná kombinace je zde tradiční, tedy černá + tyrkysová, v níž je vyveden nápis na vnější straně mušlí a také spodní část hlavového mostu. Ten je plastový a dobře ohebný s měkkým polstrováním na vnitřní straně.

Klepněte pro větší obrázek

Samotné mušle jsou pak uchyceny na plastovém kusu, který se vysouvá z hlavového mostu o cca 4 cm na každé straně. Průměr hlavového mostu je spíše větší a ve zcela zasunutém stavu mi sluchátka na hlavě drží velmi volně (obvod hlavy 54 cm), takže dynamičtější pohyb pro mne byl rizikový z hlediska pádu sluchátek.

Samotné zpracování a konstrukce není vzhledem k předpokládané cílové skupině zcela ideální. U mládeže, která by měla primárně sáhnout po barevném designovém modelu, odolném vůči hrubějšímu zacházení, lze totiž předpokládat nepříliš dlouhou výdrž plastových součástí, zejména výsuvů a kloubů.

Klepněte pro větší obrázek

Na druhou stranu je třeba výrobci přiznat snahu o zajímavý a decentní design, což potvrzuje kombinace matných a lesklých plastů, stejně tak materiál, kterým je potažen hlavový most je příjemný a náušníky jsou dostatečně polstrované, i když použitý materiál nemá paměťový efekt.

Pokud tedy předpokládáte častější skládání a převážení sluchátek v zavazadle namísto na uších, pak bych z pohledu odolnosti doporučoval sáhnout po jiném modelu, který má namáhané součásti kovové – kupříkladu starší model Hive. Menší odolnost je zde vyvážená nízkou hmotností a opravdu dlouhou výdrží.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo Niceboy Hive, vpravo Niceboy Hive 3 Prodigy

Tedy jednou větou, zpracování na průměrné úrovni, konstrukce pro spíše vlídnější zacházení. V balení najdete vedle sluchátek také napájecí kabel USB-A – USB-C a již zmíněný (opletený) kabel USB-C – jack 3,5 mm. Transportní obal bohužel chybí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort a ovládání

Od konstrukce a následného továrního zpracování se částečně odvíjí i samotný komfort nošení. Ten je z mého subjektivního pohledu také průměrný, avšak ovlivněný faktem, že uzavřená supraaurální sluchátka si zkrátka nerozumí s brýlemi a dříve nebo později zjistíte, že vnitřní strana ušního boltce je až nepříjemně otlačená stranicemi brýlí, na něž jej tisknou náušníky.

Pomineme-li tedy tento fakt a sami brýle nenosíte, případně s popsaným nemáte problém, pak je možné sluchátka považovat za pohodlná. Negativem je ale příliš tuhý chod ve vertikální ose otáčení. Mušle je možné – vedle složení dovnitř hlavového mostu – také otáčet v rozmezí cca 90° na jednu stranu a cca 25° na druhou stranu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pohyb je však velmi tuhý, takže při pohybu hlavou s nasazenými sluchátky vám tato nebudou kopírovat tvar ucha / tváře, ale zůstanou v pozici, v níž jste si je nasadili. Opět pro někoho nepodstatná věc, z hlediska komfortu však může být zásadní.

Ovládání je zde realizováno trojicí tlačítek na okraji pravé mušle, kde je zároveň i napájecí/signálový USB-C konektor. Tlačítka plus a mínus doplňuje jedno tlačítko multifunkční, s jeho pomocí sluchátka zapnete/vypnete, aktivujete režim párování, přijmete/položíte hovor, zapnete/pozastavíte přehrávání anebo aktivujete hlasového asistenta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Plus a mínus zde tradičně slouží ke změně hlasitosti nebo posunu mezi skladbami. Práce s tlačítky je přesná, stisk je čitelný a bohužel i slyšitelný, takže musíte počítat s cvakáním při stisku. Na druhou stranu ergonomicky jsou tlačítka umístěna dobře na zadní straně, při nasazených sluchátkách a různý tvar zajistí i hmatové odlišení.

Hudební projev

Výrobcem popsaná charakteristika je pravdivá tak na půl. Sluchátka jsou naladěna spíše zábavně, tedy s dominující basovou složkou. Středů je zde relativně málo a s výjimkou mluveného slova nejsou příliš výrazné. Podobně to platí v případě vyšších frekvencí. Těch v projevu nenajdete úplně málo, ovšem o jejich rozsahu by se dalo polemizovat – ty nejvyšší jiskřivé výšky zde nejsou.

Krystalická čistota zvuku je také velmi vágní definice. V případě Hive 3 Prodigy bych nazval zvuk mírně nadprůměrným, ovšem je třeba počítat s mírně zastřeným projevem, který vám nezprostředkuje čistotu celého spektra, vyšší středy a výšky zde zkrátka nemají patřičnou šťávu. Podání prostoru je spíše průměrné. Na druhou stranu při poslechu elektronické hudby s dominantní basovou složkou budete spokojeni.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V okamžiku, kdy připojíte ke sluchátkám audiokabel, deaktivuje se Bluetooth připojení a sluchátka se vypnou. Zároveň se také mírně změní zvuková charakteristika a zvýší se hlasitost. Basy jsou ještě výraznější, středů i výšek je mírně více a projev je „otevřenější“ jako by s širším prostorem. Celkově mi přijde muzikálnost projevu lepší právě při kabelovém připojení.

Verdikt

Na současném trhu, který je do značné míry přesycen velkým množstvím bezdrátových sluchátek různé konstrukce, kvality i zvuku to nebude mít novinka Hive 3 Prodigy zcela jednoduché.

Vzhledem k ceně, která aktuálně činí 1 300 Kč oproti původním 1 999 Kč mají totiž silnou konkurenci co do zvuku i do konstrukce. Jejich zásadní výhodou je opravdu dlouhá (a reálná) výdrž kolem 30 hodin na jedno nabití společně s velmi příjemně nízkou hmotností (155 gramů).

Zvukový projev sluchátek Niceboy Hive 3 Prodigy odpovídá dané cenové kategorii – je typicky zábavnější, charakterizovaný výraznější basovou složkou a mírně potlačeným zbytkem pásma. Před případnou koupí doporučujeme sluchátka vyzkoušet – jednak kvůli zvuku a jednak kvůli komfortu.

Niceboy Hive 3 Prodigy

Cena: 1 299 Kč

 • konstrukce: supraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • napájení: baterie 380 mAh – 2 h nabíjení, cca 32 h přehrávání (při 70% hlasitosti)
 • funkce: ovládání hlasitosti, přehrávače a telefonních hovorů
 • hmotnost: 155 g
 • barva: černá + tyrkysová
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audiokabel 1,2 m

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Niceboy

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

25 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless
Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

95 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů