Niceboy Hive Pods 3 Pro: recenze dostupných True Wireless sluchátek nejen pro sportovce

20. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Plusy

 • výborně drží v uších
 • výdrž a bezdrátové nabíjení
 • kodeky AAC + aptX
 • dobrý zvuk a spousta basů
 • odolnost proti vodě i prachu

Minusy

 • moc basů pro ty, co je nechtějí
 • nepříliš intuitivní ovládání
9/10
Hodnocení

Česká značka Niceboy je nabídkou svých cenově velmi zajímavých produktů už velmi známá, mezi sluchátky nesmí samozřejmě chybět ani zcela bezdrátové špunty do uší. Model Hive Pods 3 Pro je z nabídky druhý nejdražší s oficiální cenou 1 699 Kč. Nad ním je jen model Hive Pins 2 ANC, a ten má aktivní potlačení hluku. A právě Pods 3 Pro aktivní potlačení hluku nemá, i když by někdo mohl mít pocit, že „Pro“ v názvu znamená automaticky ANC. 

Klepněte pro větší obrázek

Co sluchátka nabízí? Mají Bluetooth 5.2, nabídnou kodeky AAC, aptX a SBC. Plní odolnost dle IP55, takže jsou odolné proti prachu, ale především proti potu a snesou i déšť. Co se výdrže týče, tak výrobce udává 9 hodin na jedno nabití a 33 hodin dohromady s nabíjecím pouzdrem. To se dá nabíjet přes USB-C, ale také bezdrátově. Výčet vypadá skvěle, jaká jsou sluchátka ve skutečnosti?

Vzhled a konstrukce

Sluchátka mají špuntovou konstrukci, takže se vkládají rovnou do ucha. Nejdou ale nijak přehnaně hluboko – pro stabilitu mají pružný háček, který se jemně zapře o ucho. Pokud by ale někomu vadil, v příslušenství je výměnný gumový "pásek", který místo háčku dáte, a máte klid.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Plastová TWS sluchátka jsou velmi lehká, takže i bez háčku drží dobře, s ním je ale stabilita naprosto neprůstřelná. Co se pohodlí v uchu a stability týče, tak jde o jeden z nejlepších modelů, co jsem měl v rukách a Niceboy si zaslouží velkou pochvalu. Chválím ale také velmi dobrou pasivní izolaci okolních hluků, opět patří k silnému nadprůměru. 

Tři velikosti nástavců na výběr jsou samozřejmostí. Modrá/červená stavová dioda slouží k orientaci o stavu, info o stavu baterie sluchátka najdete v stavové liště Androidu.

Párování a ovládání

Párování je rychlé, bezproblémové, současné připojení k více zařízením zde ale není. Pouzdro samotné má příjemný matný povrch, velikostí je přizpůsobena malé kapsičce u kalhot, kam ho vměstnáte. Nabíjení je přes USB-C i bezdrátové, po položení na nabíječku se začnou automaticky sluchátka dobíjet. Informaci o stavu baterie pouzdra mají tři světlé diody. Aplikace v telefonu se nekoná, to ale v této cenové třídě vůbec nevadí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ovládání sluchátek je řešené oblíbenými dotekovými plochami, které mají dobře nastavenou citlivost. Pokud mi něco u sluchátek ale zcela nesedlo, tak logika ovládání, které je obecně u TWS sluchátek oříškem. Přeci jen dotekové plochy, které zde jsou, musí nabídnout více než jen zapnutí a vypnutí přehrávání, či přijetí hovoru jedním dotekem. Takže... hlasitost se řeší dvěma klepnutími na pravou, nebo levou stranu, podle toho co chcete zda zesílit, či ztlumit. A delší, 2 sekundové stisknutí posouvá skladby a odmítá hovory.

A tři klepnutí? Nalevo aktivují hlasového asistenta, napravo tak zapnete herní režim, který má zkrátit odezvu. Abychom si rozuměli – zůstává kodek aptX, ale měla by se zrychlit trochu odezva, na aptX LL se nepřepne. Co se týče reakce sluchátek, tak zpožděním patří k těm dobrý, u filmů a seriálů jsem problémy neměl. On-line hry trochu zpoždění mají, ale je to zcela použitelné.

Klepněte pro větší obrázek

Problém je, že pokud hudbu zastavíte omylem, tak druhé ťuknutí na stejné pravé ucho si sluchátka vyloží tak, že chcete zesílit zvuk. Takže posouvání skladeb delším podržením funguje, ale pro zapnutí skladby po pauze je lepší ťuknout na druhé ucho. A hlasitost řešit přes telefon. Chce to zkrátka trošku praxe, ale pak to funguje spolehlivě bez chyb.

A telefonování? Mikrofon je lehce zapuštěn, a tak s větrem problémy zas tak moc nejsou, ale sluchátka neumí potlačit okolní hluk kolem vás a vytáhnout hlas, a tak v hlučném prostředí vám druhá strana nebude moc rozumět. V klidném prostředí si z druhou stranou pokecáte bez problémů. 

Jak to hraje

Po zvukové stránce mají sluchátka pro tuto třídu typickou a oblíbenou tradiční V charakteristiku. Tedy hutné, energické basy, cinkavé výšky a poněkud potlačenější nižší středy. Zkrátka zvuk je líbivě cinkavý a nabasovaný. Oceňuji ale že středy, i když jsou subtilnější, tak se nemusíte bát dunivých, zastřených hlasů při poslouchání podcastů. Posun charakteru se pozná na houslích a viole, které mají trochu jinou barvu. 

Co se mi líbilo, tak sluchátka nemají tendenci hrát pouze uprostřed hlavy, ale prostor je široký, jak do stran, tak ten předozadní. Vzhledem k ceně bez problému odpustím menší posun charakteru některých přirozených zvuků a jejich méně konkrétní umístění v prostoru. 

Dobře hraje nejen pop a taneční hudba, ale v podstatě vše, co sluchátkům předhodíte. Včetně klasiky. Filmové soundtracky se svým mohutným zvukem občas potkají s mohutnějšími basy sluchátek, a efektů je někdy až moc. Máte-li rádi vysloveně neutrální charakter sluchátek, tak raději hledejte ve vyšších cenových relacích. 

Niceboy Hive Pods 3 Pro Niceboy Hive Pods 3 Pro
nabízí 7 obchodů za ceny od 1 199 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Verdikt

Levná True Wireless sluchátka Niceboy Hive Pods 3 Pro byla pro mne velmi milým překvapením. Velmi dobře se hodí jak pro normální poslech cestou do školy/práce, tak vzhledem k výborné stabilitě v uchu výborné poslouží při běhání či ve fitku, neboť vzhledem k jejich odolnosti o ně nemusíte mít strach. Výdrž je výborná, stabilita připojení bez problému. Po zvukové stránce plní to, co v této třídě očekávám, sluchátka se mi líbila, a tak Hive Pods 3 Pro můžu jen doporučit. 

Niceboy Hive Pods 3 Pro

Cena: 1 699 Kč

Technické parametry

 • Bluetooth: 5.0
 • Podporované profily Bluetooth: HFP, HSP, A2DP, AVRCP
 • Podporované kodeky: AAC, SBC, aptX
 • Stupeň krytí: IP55
 • Dosah přenosu: 10 metrů
 • Frekvence: 20 Hz-20 000 Hz
 • Impedance: 16 Ω
 • Citlivost: 94db ± 3dB
 • Reproduktor: 6 mm
 • Kapacita baterie sluchátek: 2x 50 mAh
 • Kapacita baterie nabíjecího boxu: 470 mAh
 • Doba přehrávání na jedno nabití: 9 hodin
 • Celková doba přehrávání: 33 hodin

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, Recenze, Bluetooth, True Wireless, Niceboy, Sluchátka na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
ROZHOVOR: Specialistka na umělou inteligenci a CEO vznikající školy 42 Prague Daria Hvížďalová

ROZHOVOR: Specialistka na umělou inteligenci a CEO vznikající školy 42 Prague Daria Hvížďalová

V září zahájí v Praze provoz nová škola, určená zejména pro zájemce o studium informatiky a příbuzných oborů. Nenajdete v ní však ani učitele, ani učebnice, navíc je zdarma. Na jakém principu funguje?

Jan Spěšný
ŠkolaRozhovory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak nakupovat na německém Amazonu. Tipy, triky a na co dát pozor

Jak nakupovat na německém Amazonu. Tipy, triky a na co dát pozor

** Amazon.de je tím hlavním, přes který byste měli v ČR nakupovat ** Má ale svá úskalí týkající se češtiny, cen a dopravy ** Prozradíme trky, které se vám budou hodit

Lukáš Václavík
E-shopyAmazonTipy
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět