Niceboy RAZE 2 twins – bezdrátové stereo v kompaktním balení pro blízký poslech (test)

28. března 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • inovativní konstrukce
 • podání prostoru + stereo
 • neutrální projev
 • napájecí kabel 2 v 1

Minusy

 • malý objem limituje výkon
 • absence audiovstupu
 • nechráněné pasivy
7/10
Hodnocení

Společnost Niceboy vypustila na trh první produkty v roce 2016 a primárně se zaměřovala na akční kamery a kamery do auta, které byly o rok později doplněny řadou bezdrátového příslušenství v podobě sluchátek, náramků a reproduktorů.

Jednou z novinek loňského roku je bezdrátový reproduktor RAZE 2 twins, který přišel se sebevědomou konstrukcí v podobě dvojice malých reproduktorů, které snadno propojíte do jednoho kompaktního celku. Jaké to má výhody a nevýhody jsme se podívali v testu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konstrukce a zpracování

Právě konstrukce je tím, co odlišuje RAZE 2 twins od konkurence. Po vybalení by se mohlo zdát, že se jedná o další reproduktor s generickým designem, známým z bezejmenných čínských modelů. Pravda ale nemůže být více vzdálená.

Konstrukčně se totiž nejedná o jeden reproduktor, ale dvojici menších reproduktorů, které jsou spojené jednoduchým bajonetovým zámkem. Ve spojeném stavu jsou pak ještě reproduktory vsunuty do páskového gumového obalu, který zvyšuje odolnost, zabraňuje jejich nechtěnému rozpojení a přidává poutko pro snadnější přenášení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z uživatelského pohledu je toto řešení inovativní a poměrně praktické. Hlavní devizou je zde samozřejmě možnost opravdového sterea při rozpojení reproduktoru na dvě části.

Tovární zpracování je výborné, při spojení bajonetů oba kusy zacvaknou do sebe a velmi dobře drží. Při návrhu byl zvolen design, kdy není rozpojení rovné, ale zešikmené, takže při postavení reproduktorů na stůl budou tyto díky zešikmené základně hrát mírně nahoru, což je ideální pozice pro blízký poslech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dokonce plošky, na kterých reproduktory stojí (vnitřní část bajonetu) jsou pogumované, nebudou tedy tak lehce klouzat ani po lesklé podložce. Jedinou výtku tak mám z konstrukčního hlediska k plastovému provedení bajonetu, kovové provedení by bylo lepší už jen z důvodu delší trvanlivosti a odolnosti.

Použité materiály jsou klasikou – plast, guma, umělá textilie – a není důvod nevěřit jejich trvanlivosti, odolnost je zde certifikována jako IPX7. Gumový návlek je také praktický. Z pohledu odolnosti je třeba mít na paměti, že pasivní zářiče v bočnicích nejsou nijak chráněné proti proražení – pohození reproduktoru do batohu tak není úplně ideální cestou k jejich přenášení.

Klepněte pro větší obrázek

V balení není vedle reproduktorů, gumového obalu a napájecího kabelu nic dalšího. Naštěstí je ale přiložen kabel s klasickým USB konektorem na jednom konci a dvojicí micro-USB na druhém konci, takže můžete nabíjet oba reproduktory zároveň z jednoho adaptéru.

Ovládání 

Po stránce konektorové výbavy je zde pouze micro-USB konektor pro napájení (na každém reproduktoru) ukrytý pod gumovými dvířky, vedle nichž je i hlavní vypínač. Zbývajícími ovládacími prvky jsou kontrastní gumová tlačítka pro změnu hlasitosti na boční straně. V případě, že jsou reproduktory spojené dohromady a vsunuté do gumového obalu, je i na něm vyznačena dvojice výrazných tlačítek plus a minus.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z pohledu ovládání je zde tedy nutní se smířit s jistým kompromisem – vše mimo je v režii trojice tlačítek a kombinace dlouhých a krátkých stisků. U tlačítek plus a mínus je možná změna hlasitosti (krátký stisk) anebo posun mezi skladbami (dlouhý stisk).

Multifunkční tlačítko pak obstarává vedle zapnutí/vypnutí také pozastavení/spuštění přehrávání nebo příjem/ukončení telefonního hovoru. Dvojitý a trojitý stisk pak slouží k ukončení BT připojení, respektive k ukončení režimu spárování obou reproduktorů.

Hned při prvním zapnutí (stisk tlačítka na každém reproduktoru) se automaticky aktivuje propojení obou reproduktorů do stereo režimu TWS (True Wireless Stereo) a následně je aktivní párovací režim, kdy najdete na zdrojovém zařízení reproduktory jako jedno zařízení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V případě potřeby je také možné provozovat každý reproduktor samostatně, a to po ukončení TWS režimu, kdy se každý z reproduktorů přihlásí samostatně. Po jejich vypnutí a opětovném zapnutí se zase automaticky spojí v režimu TWS.

V každém z reproduktorů je vestavěný Li-Ion akumulátor s kapacitou 1500 mAh, který slibuje výdrž až 10 hodin při 70% hlasitosti, při reálném měření jsme se dostali na výdrž 9:45, což je odpovídající, nabíjení trvá cca 3 hodiny.

Vifa Reykjavik – dánský minimalismus se skvělým zvukem (test)

Vifa Reykjavik – dánský minimalismus se skvělým zvukem (test)

Technika ze severských zemí se obvykle vyznačuje minimalistickým designem, velmi dobrým zpracováním a také skvělým zvukovým podáním, jak jej známe například od Bang & Olufsen, jak je na tom méně známá Vifa?

Hudební projev

Výkonově výrobce uvádí 2× 12 W a osazení po jednom měniči a jednom pasivním zářiči. Při provozu spojených reproduktorů je pozitivem snaha o všesměrový projev, jelikož z každého reproduktoru míří měnič na opačnou stranu.

V okamžiku, kdy jsou reproduktory provozovány jako dvojice, dostanete skutečně pěkný přednes stereo prostoru – reproduktory hrají i při větší vzdálenosti od sebe bez jakýchkoli výpadků. vzhledem k tomu, že je v režimu TWS jeden reproduktor hlavní a druhý k němu připojený, pak je ovládání dostupné prostřednictvím toho hlavního.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Celkově jsou reproduktory naladěny spíše neutrálně s vyváženým přednesem ve všech pásmech. Bez problémů si poradí i s filmovými efekty a mluveným slovem. Vše však platí pro relativně nízkou hlasitost do cca 70% výkonu, tedy pro blízký poslech, kdy použijete reproduktory například k ozvučení notebooku na stole.

Accolade Drum: stylový bezdrátový reproduktor [test]

Accolade Drum: stylový bezdrátový reproduktor [test]

Pokud hledáte stylový a solitérní reproduktory, který zvládne ozvučit větší místnost, mohl by být Drum od Accolade Sound tím pravým pro vás. Netypický tvar i osazení však přinášejí kvalitní zvukový projev.

V okamžiku, kdy zvednete hlasitost nad uvedenou hladinu, tak se projeví velmi malý objem ozvučnice (de facto poloviční oproti konkurenčním modelům), reproduktor se uzavře a jde do limitního stavu, kdy se z něj valí nedefinovaná zvuková změť.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Verdikt

Niceboy přišel s inovativním a v praxi funkčním řešením v podobě rozpojitelného reproduktoru, nebo spíše v podobě spojitelné dvojice reproduktorů. Pro stereoefekt, kterého dosáhnete obvykle koupí dvojice bezdrátových reproduktorů vám zde stačí koupit pouze jeden.

Má to však svá negativa i pozitiva. Plusem je zde rozhodně celkové konstrukční provedení, a to včetně detailu v podobě zkosené plochy na níž reproduktor stojí a měnič tak míří mírně vzhůru pro lepší blízký poslech. Ten je silnou stránkou Raze 2 twins společně s neutrálním projevem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na druhou stranu je zde negativem malý objem každého z reproduktorů, který jim neumožňuje dostatečně se rozehrát, zejména při vyšší hlasitosti. Pokud by byl objem reproduktorů alespoň o polovinu větší, předpokládám i lepší hlasitější reprodukci.

Bose Soundlink Revolve: opravdu skvělý 360° zvuk [test BT reproduktoru]

Bose Soundlink Revolve: opravdu skvělý 360° zvuk [test BT reproduktoru]

Bezdrátových reproduktorů je aktuálně na trhu větší než velké množství a každý z výrobců se proto snaží zaujmout něčím nestandardním. Firma Bose tentokrát vyrukovala s všesměrovým zvukem, který se opravdu podařil!

Vzhledem k aktuální ceně cca 1700 Kč se jedná o dobrou koupi a pro toho, kdo požaduje primárně bezdrátový reproduktor k notebooku s možností občasného vycestování mimo domov, je reproduktor ideální.

Pokud však požadujete velký výkon a vysokou hlasitost, která utáhne i větší skupinku osob, tak se raději poohlédněte jinde.

Niceboy RAZE 2 twins

Cena: od 1 699 Kč

 • měniče: 2× širokopásmový + 2× pasivní
 • frekvenční rozsah: 68 – 20 000 Hz
 • výkon: 2× 12 W
 • baterie: 2×1 500 mAh až 10 h přehrávání, nabíjení cca 3 h
 • připojení: Bluetooth 4.2, napájecí konektor micro USB
 • ovládací prvky: trojice tlačítek + stavová dioda
 • odolnost: IPX7
 • rozměry: 210 × 84 × 84 mm
 • hmotnost: 750 gramů 
 • příslušenství: napájecí kabel s dvojicí micro-USB

Témata článku: Testy, Reproduktory, Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Niceboy

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

45 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

16 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

94 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka
30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jednoduché tipy na co se zaměřit a co vybrat, když chcete přehrávat hudbu z mobilu přes vaše autorádio.

35 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Video
25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

8 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

4 Marek Čech

Marek Čech
Filmy on-lineFilmy