Niceboy Raze 3 Guru: odolný reproduktor na cesty, na zahradu, chatu i domů [test]

13. července 2020
TWEET SDÍLET
Nový Bluetooth reproduktor kromě velmi odolné konstrukce potěší slušnou výdrží a funkcí powerbanky. Pokud čekáte dunivé, mohutné basy, budete zklamáni, takové vibrace vám nový Guru nenabídne, jeho síla je jinde. Jeho silnou stránkou jsou dva režimy – jeden s čistým a jasným zvukem s výraznými středy, druhý s vyrovnanými středy i basy a hezkými vokály, které oceníte i při tichém domácím poslechu.

Plusy

 • Design a odolná konstrukce s IP67
 • Dva zvukové režimy
 • Jasné a nezbarvené vokály
 • Vyrovnaný zvuk a rychlé basy (MaxxBass)

Minusy

 • Zvuk při zapínání a vypínání
 • Není pro fanoušky mohutných basů a taneční hudby
8/10
Hodnocení

V cenové relaci do dvou tisíc korun najdete Bluetooth reproduktorů mraky. Ostatně Niceboy jich také několik vyrábí. Do své nabídky přidal model Raze 3 Guru. Odolná konstrukce, menší rozměry a poutko naznačuje přenosné provedení, univerzální charakter zvuku ukazuje, že ho můžete poslouchat jak venku, tak doma. 

Vzhled a konstrukce

Co se designu týče, tak reproduktor sází na kompaktní rozměry, černý plast a černou tkaninu. Výsledkem je neutrální až pohledný nízký válec. Na kterou stranu ho postavíte je v podstatě jedno, protože měnič směřuje do strany, nikoliv nahoru, jak bývá u této konstrukce většinou zvykem. Horní stranu ale poznáte jednoduše – nachází se zde kruhové, zapuštěné tlačítko pro přepínání zvukového režimu. Další čtyři výrazná plastová tlačítka máte na boku, ty slouží pro nastavení hlasitosti/posun skladeb, zapnutí/párování a přehrávání/pauzu. Vestavěný mikrofon samozřejmě nechybí také.

Klepněte pro větší obrázek

Pod silným gumovým krytem jsou konektory. USB-C pro dobíjení a AUX vstup (3,5mm jack) jsou samozřejmostí, méně již běžný USB konektor. Ten poslouží nejen pro případné dobití vašeho telefonu, ale také pro připojení USB flash disku s hudbou. Niceboy přehrává soubory (MP3, FLAC, WMA) přímo, takže stačí na flashdisk nasázet oblíbené skladby, pustit a celý večer se nemusíte už starat o hudbu. Jediným záporem bude, že gumový kryt musí být otevřený, což v místnosti nevadí, ale na pláži či někde u vody už moc praktické není, neboť pak můžete zapomenout na odolnost proti vodě a prachu.

Vzhledem k poměrně malým rozměrům překvapí hmotnost přes půl kila, konstrukce celkově působí bytelně a odolně, ostatně plní IP67, což v „překladu“ znamená, že je zcela prachu těsná a zvládne ponoření 30 minut do hloubky 1 metr.

Klepněte pro větší obrázek

Bluetooth je ve verzi 5.0, kodek je SBC, NFC zde není, s párováním pomůže malá modrá indikační dioda. Samotné zapnutí a vypnutí provází krátká melodie, podle mne opravdu zbytečně hlasitá, klasické decentní „pípnutí“ by stačilo – nenápadné zapnutí fakt nehrozí.

Ovládací tlačítka plus/mínus pracují obráceně, než jsem zvyklý – krátkým stiskem posouváte skladby, dlouhým nastavíte hlasitost. V praxi to však překvapivě funguje velmi dobře, protože hlasitost nastavíte jednou a pak už jen přehazujete skladby; když je hlasitost „krátká“ a posun „dlouhý“, tak se často stává, že neodhadnete délku stisku a místo posunu skladby změníte hlasitost.

Klepněte pro větší obrázek

Výkon Niceboy udává 24 W, osazení neuvádí, nicméně odhadem je zde jeden aktivní měnič a jeden pasivní. Což velmi snadno poznáte – stačí boky zakrýt rukou – na jedné straně se nestane téměř nic, na druhé přijdete výšky a střední pásmo. Výdrž výrobce uvádí 10 hodin, seriózně dodává, že při 50 % hlasitosti, takže na nejvyšší hlasitost počítejte s poloviční hodnotou.

Jak to hraje

Přestože Niceboy se chlubí funkcí MaxxBass a slibuje „čistý a velmi hutný zvuk“, tak tento příslib je třeba vnímat v rámci cenové relace a rozměrů. Čistý... ano, velmi hutný... s tím bych byl opatrnější. Předně – podsvícené tlačítko na horní straně přepíná dva režimy: s funkcí MaxxBass a bez. Když svítí, máte MaxxBass, když nesvítí, máte normální zvuk.

V normální režimu je reprodukce jasná s výraznějšími středy a výškami – tento režim je paradoxně o něco hlasitější s lepší srozumitelností hlasů. Je perfektní na podcasty, rozhovory a poslechy běžného rádia – hlasy neduní, srozumitelnost je téměř dokonalá. Zkrátka ideální třeba na zahradu k práci. Hudba v tomto režimu nemá moc basů, vokály jsou občas až moc agresivní. Ale pro to tu máme jiný režim.

Jestliže si chcete poslechnout hudbu, tak zapnete MaxxBass; pak se srovnají výrazné středy a zvýrazní basy. Celek hraje trochu méně hlasitě, ale musím pochválit, že i na nejvyšší hlasitost kontrolovaně, bez dunění a s čistými vokály. A to platí při všech úrovní hlasitosti. Osobně se mi líbil také tichý domácí večerní poslech, kdy čisté středy nabídnou jasné a krásně srozumitelné hlasy a přitom jsou hezky slyšet všechny nástroje. Basy by sice mohly být o chloupek výraznější, ale na rozdíl od drtivé většiny reproduktorů v této cenové relaci Niceboy nabídne opravdu čisté a nijak nezabarvené hlasy zpěváků a zpěvaček.

Klepněte pro větší obrázek

Reproduktoru skvěle sedí běžný pop, komorní věci a folk zahraje také, klasika je už na hraně a filmovou hudbu zvládne při vyšších hlasitostech. Tichou večerní reprodukci soundtracků po něm nechtějte, Statečné srdce je jak po infarktu. Milovníci taneční hudby a výrazných dunivých basů nechť také hledají ve vyšších cenových relacích.

Poznámka: reproduktor nechte opravdu důkladně rozehrát, jednoznačně to zvuku pomůže.

Verdikt

V cenové relaci 1 500 Kč je velmi silná konkurence a od této novinky zázraky nečekejte. Bluetooth reproduktor Niceboy Raze 3 Guru doporučím tam, kde chcete univerzálního, odolného společníka na výlety, na zahradu, ale také domů na poslech internetových rádií a podcastů či hudby ze Spotify. Kromě velmi odolné konstrukce potěší slušnou výdrží a funkcí powerbanky. Někdo může ocenit USB konektor a přímé přehrávání hudby z USB fash disku.

Pokud čekáte dunivé, mohutné basy, budete zklamáni, takové vibrace vám nový Guru nenabídne, jeho síla je jinde. Zvládne ozvučit hezky celý prostor kolem sebe a silnou stránkou jsou dva režimy – jeden s čistým a jasným zvukem s výraznými středy, druhý s vyrovnanými středy i basy a hezkými vokály, které velmi oceníte i při tichém domácím poslechu. Jestli hledáte univerzální, odolný Bluetooth reproduktor, Raze 3 Guru určitě nepřehlédněte.

Niceboy Raze 3 Guru

Cena: 1 499 Kč

Zapůjčil: niceboy.eu

Technické parametry

 • Verze Bluetooth: 5.0
 • Podporované kodeky: SBC, A2DP, AVRCP, HFP
 • Výkon: 24W
 • Impedance: 4 Ohm
 • Citlivost: >83dB
 • Frekvenční rozsah: 65 Hz – 20 kHz
 • Vzdálenost bluetooth přenosu: 10 metrů
 • Podporované datové nosiče: USB flash disk, max. 32GB
 • Baterie: Li-Ion 2500 mAh
 • Výdrž: 10 hodin (při 50% hlasitosti)
 • Vodotěsnost: IP67
 • Rozměry: 90 x 110 x 90 mm
 • Hmotnost: 536 g

Témata článku: Testy, Reproduktory, Novinky, Bluetooth reproduktor, Recenze, Test, Bluetooth, Niceboy, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz


Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Již v roce 2014 koupil Facebook jeden z nejoblíbenějších komunikátorů WhatsApp a uživatelé se začali oprávněně obávat o soukromí svých dat. Jak na tom jsou ostatní komunikační služby?

Jiří Kuruc
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Poco M4 Pro je přeborník ve střední třídě. Hraje na design a poměr ceny/výbavy

Poco M4 Pro je přeborník ve střední třídě. Hraje na design a poměr ceny/výbavy

** Poco M4 Pro 5G sází opět na špičkovou výbavu za dobré peníze ** Rovněž se jedná o jeden z nejlevnějších 5G telefonů ** Fotoaparátů je zde ale méně, než byste při první pohledu čekali

Martin Miksa
Střední třídaPreviewVideo
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

** Letošní olympiáda může být pro samotné sportovce velkou hrozbou ** Mimo pandemie se musí obávat i o sledování na každém kroku ** Čína monitoruje internetový i mobilní provoz

Martin Chroust
ŠpionážSoukromíČína