Niceboy Raze 3 Guru: odolný reproduktor na cesty, na zahradu, chatu i domů [test]

13. července 2020
TWEET SDÍLET
Nový Bluetooth reproduktor kromě velmi odolné konstrukce potěší slušnou výdrží a funkcí powerbanky. Pokud čekáte dunivé, mohutné basy, budete zklamáni, takové vibrace vám nový Guru nenabídne, jeho síla je jinde. Jeho silnou stránkou jsou dva režimy – jeden s čistým a jasným zvukem s výraznými středy, druhý s vyrovnanými středy i basy a hezkými vokály, které oceníte i při tichém domácím poslechu.

Plusy

 • Design a odolná konstrukce s IP67
 • Dva zvukové režimy
 • Jasné a nezbarvené vokály
 • Vyrovnaný zvuk a rychlé basy (MaxxBass)

Minusy

 • Zvuk při zapínání a vypínání
 • Není pro fanoušky mohutných basů a taneční hudby
8/10
Hodnocení

V cenové relaci do dvou tisíc korun najdete Bluetooth reproduktorů mraky. Ostatně Niceboy jich také několik vyrábí. Do své nabídky přidal model Raze 3 Guru. Odolná konstrukce, menší rozměry a poutko naznačuje přenosné provedení, univerzální charakter zvuku ukazuje, že ho můžete poslouchat jak venku, tak doma. 

Vzhled a konstrukce

Co se designu týče, tak reproduktor sází na kompaktní rozměry, černý plast a černou tkaninu. Výsledkem je neutrální až pohledný nízký válec. Na kterou stranu ho postavíte je v podstatě jedno, protože měnič směřuje do strany, nikoliv nahoru, jak bývá u této konstrukce většinou zvykem. Horní stranu ale poznáte jednoduše – nachází se zde kruhové, zapuštěné tlačítko pro přepínání zvukového režimu. Další čtyři výrazná plastová tlačítka máte na boku, ty slouží pro nastavení hlasitosti/posun skladeb, zapnutí/párování a přehrávání/pauzu. Vestavěný mikrofon samozřejmě nechybí také.

Klepněte pro větší obrázek

Pod silným gumovým krytem jsou konektory. USB-C pro dobíjení a AUX vstup (3,5mm jack) jsou samozřejmostí, méně již běžný USB konektor. Ten poslouží nejen pro případné dobití vašeho telefonu, ale také pro připojení USB flash disku s hudbou. Niceboy přehrává soubory (MP3, FLAC, WMA) přímo, takže stačí na flashdisk nasázet oblíbené skladby, pustit a celý večer se nemusíte už starat o hudbu. Jediným záporem bude, že gumový kryt musí být otevřený, což v místnosti nevadí, ale na pláži či někde u vody už moc praktické není, neboť pak můžete zapomenout na odolnost proti vodě a prachu.

Vzhledem k poměrně malým rozměrům překvapí hmotnost přes půl kila, konstrukce celkově působí bytelně a odolně, ostatně plní IP67, což v „překladu“ znamená, že je zcela prachu těsná a zvládne ponoření 30 minut do hloubky 1 metr.

Klepněte pro větší obrázek

Bluetooth je ve verzi 5.0, kodek je SBC, NFC zde není, s párováním pomůže malá modrá indikační dioda. Samotné zapnutí a vypnutí provází krátká melodie, podle mne opravdu zbytečně hlasitá, klasické decentní „pípnutí“ by stačilo – nenápadné zapnutí fakt nehrozí.

Ovládací tlačítka plus/mínus pracují obráceně, než jsem zvyklý – krátkým stiskem posouváte skladby, dlouhým nastavíte hlasitost. V praxi to však překvapivě funguje velmi dobře, protože hlasitost nastavíte jednou a pak už jen přehazujete skladby; když je hlasitost „krátká“ a posun „dlouhý“, tak se často stává, že neodhadnete délku stisku a místo posunu skladby změníte hlasitost.

Klepněte pro větší obrázek

Výkon Niceboy udává 24 W, osazení neuvádí, nicméně odhadem je zde jeden aktivní měnič a jeden pasivní. Což velmi snadno poznáte – stačí boky zakrýt rukou – na jedné straně se nestane téměř nic, na druhé přijdete výšky a střední pásmo. Výdrž výrobce uvádí 10 hodin, seriózně dodává, že při 50 % hlasitosti, takže na nejvyšší hlasitost počítejte s poloviční hodnotou.

Jak to hraje

Přestože Niceboy se chlubí funkcí MaxxBass a slibuje „čistý a velmi hutný zvuk“, tak tento příslib je třeba vnímat v rámci cenové relace a rozměrů. Čistý... ano, velmi hutný... s tím bych byl opatrnější. Předně – podsvícené tlačítko na horní straně přepíná dva režimy: s funkcí MaxxBass a bez. Když svítí, máte MaxxBass, když nesvítí, máte normální zvuk.

V normální režimu je reprodukce jasná s výraznějšími středy a výškami – tento režim je paradoxně o něco hlasitější s lepší srozumitelností hlasů. Je perfektní na podcasty, rozhovory a poslechy běžného rádia – hlasy neduní, srozumitelnost je téměř dokonalá. Zkrátka ideální třeba na zahradu k práci. Hudba v tomto režimu nemá moc basů, vokály jsou občas až moc agresivní. Ale pro to tu máme jiný režim.

Jestliže si chcete poslechnout hudbu, tak zapnete MaxxBass; pak se srovnají výrazné středy a zvýrazní basy. Celek hraje trochu méně hlasitě, ale musím pochválit, že i na nejvyšší hlasitost kontrolovaně, bez dunění a s čistými vokály. A to platí při všech úrovní hlasitosti. Osobně se mi líbil také tichý domácí večerní poslech, kdy čisté středy nabídnou jasné a krásně srozumitelné hlasy a přitom jsou hezky slyšet všechny nástroje. Basy by sice mohly být o chloupek výraznější, ale na rozdíl od drtivé většiny reproduktorů v této cenové relaci Niceboy nabídne opravdu čisté a nijak nezabarvené hlasy zpěváků a zpěvaček.

Klepněte pro větší obrázek

Reproduktoru skvěle sedí běžný pop, komorní věci a folk zahraje také, klasika je už na hraně a filmovou hudbu zvládne při vyšších hlasitostech. Tichou večerní reprodukci soundtracků po něm nechtějte, Statečné srdce je jak po infarktu. Milovníci taneční hudby a výrazných dunivých basů nechť také hledají ve vyšších cenových relacích.

Poznámka: reproduktor nechte opravdu důkladně rozehrát, jednoznačně to zvuku pomůže.

Verdikt

V cenové relaci 1 500 Kč je velmi silná konkurence a od této novinky zázraky nečekejte. Bluetooth reproduktor Niceboy Raze 3 Guru doporučím tam, kde chcete univerzálního, odolného společníka na výlety, na zahradu, ale také domů na poslech internetových rádií a podcastů či hudby ze Spotify. Kromě velmi odolné konstrukce potěší slušnou výdrží a funkcí powerbanky. Někdo může ocenit USB konektor a přímé přehrávání hudby z USB fash disku.

Pokud čekáte dunivé, mohutné basy, budete zklamáni, takové vibrace vám nový Guru nenabídne, jeho síla je jinde. Zvládne ozvučit hezky celý prostor kolem sebe a silnou stránkou jsou dva režimy – jeden s čistým a jasným zvukem s výraznými středy, druhý s vyrovnanými středy i basy a hezkými vokály, které velmi oceníte i při tichém domácím poslechu. Jestli hledáte univerzální, odolný Bluetooth reproduktor, Raze 3 Guru určitě nepřehlédněte.

Niceboy Raze 3 Guru

Cena: 1 499 Kč

Zapůjčil: niceboy.eu

Technické parametry

 • Verze Bluetooth: 5.0
 • Podporované kodeky: SBC, A2DP, AVRCP, HFP
 • Výkon: 24W
 • Impedance: 4 Ohm
 • Citlivost: >83dB
 • Frekvenční rozsah: 65 Hz – 20 kHz
 • Vzdálenost bluetooth přenosu: 10 metrů
 • Podporované datové nosiče: USB flash disk, max. 32GB
 • Baterie: Li-Ion 2500 mAh
 • Výdrž: 10 hodin (při 50% hlasitosti)
 • Vodotěsnost: IP67
 • Rozměry: 90 x 110 x 90 mm
 • Hmotnost: 536 g

Témata článku: Testy, Test, Recenze, Novinky, Bluetooth reproduktor, Bluetooth, Niceboy

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Debut Sama Hargravea se veze na wickovské vlně kaskadérské akční školy.

12 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech