Nokia QLED televizory se zvukem od JBL? S Androidem a úhlopříčkou až 70"

26. ledna 2022
TWEET SDÍLET

Drtivá většina lidí má značku Nokia spojenou s telefony. Když Nokia skončila, tak po letech se Nokia objevila znovu, ale už s původním finským výrobcem měla společnou jen značku. Nyní se značka vrací znovu, ale tentokrát nápis NOKIA najdete na televizorech. 

Finská značka se spojila s rakouskou firmou Streamview a pod jménem NOKIA má na trh přijít s novou řadou televizorů. Budou ve velikostech od 43 do 70 palců.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavním lákadlem má být Quantum Dot LCD panel, zkráceně tedy má jít o QLED televizory, které na rozdíl od standardních modelů mají rozšířený barevný prostor a dokážou tak zobrazit více odstínů barev. Má jít o 60Hz VA panely s nativním kontrastem 5000:1, tedy s velmi dobrým podáním černé. Udávaný jas je 400 nitů, půjde tedy spíše o standardní modely a HDR vás neoslní, i když zde má být i Dolby Vision a HDR10. Zajímavostí má být kromě standardních obrazových režimů také Eye Protect Plus režim, který má zajisti menší únavu vašich očí.

Klepněte pro větší obrázek

Budou osazeny třemi porty HDMI 2.0, dvojicí USB portů, nemá chybět WiFi 2,4Ghz/5GHz a Bluetooth. Dle parametrů bude k dispozici 16 GB úložiště, procesor je čtyřjádrový. 

Klepněte pro větší obrázek

Televizory mají mít Android TV 11 , což znamená ChromeCast, přístup k více než 5 000 aplikacím, včetně například Netflix, Disney+, YouTube a Amazon Prime Video. Ale hlasový Google Assistant, nebo podsvícený dálkový ovladač.

Zajímavá bude zvuková část, ta je osezena čtveřicí reproduktorů JBL o výkonu 60 W, přičemž na výběr bude ze šesti různých zvukových profilů, zpracování zvuku má zajistit Harman AudioEFX, podpora Dolby Atmos nemá chybět.

Klepněte pro větší obrázek

LCD televizory Nokia „QLED“ se mají prodávat za přibližně 650 eur (43"), 750 eur (50"), 850 eur (55"), 900 eur (58") a 1600 eur (70").

Zdroj: nokia.streamview.com, flatpanelshd.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, QLED, Dolby Atmos, Dolby Vision, Quantum Dot, Televize na Heureka.cz