11
Fotogalerie

Note 20: ukazují nová "tenká" bezdrátová TW sluchátka další trend?

Vzhledem k tvaru lidského ucha a nutnosti dostat do sluchátka elektroniku a baterii, nemají výrobci moc možností, jak zcela bezdrátová (True Wireless) sluchátka budou vypadat. Tedy při zachování rozumné ergonomie. Navíc zde je obecný trend, že značková firma něco vymyslí a ostatní to více, či méně zkopírují (například Apple AirPods a množství "napodobenin"). 

Neznámá firma Yobybo se pokouší prorazit se svým vlastní designem, kdy se snaží co nejvíce zmenšit jak TW sluchátka, tak dobíjecí krabičku. Pod modelu CARD 20 nyní na Indiegogo.com nabízí další novinku, True Wireless sluchátka Note 20.

Opět jde o co nejmenší a nejtenčí model. Sluchátka Note 20 jsou navíc uložená v tenkém dobíjecím otevřeném pouzdře – nikoliv v klasické krabičce, jak je zvykem. Design novinky si již odnesl ocenění reddot Award 2020. Krabička má tloušťku 13,5 mm, sluchátka samotná váží 4,5 gramu, přičemž však nechybí odolnost dle IPX4.

yobybo_card20_5.jpg 
Další variantou malých sluchátek s plochou krabičkou je model CARD 20.

"Špuntům" chybí výraznější vnější část, která by byla vidět – malinké sluchátko se vloží do ucha, pootočením se usadí a zamkne. A je hotovo. Pro ovládání poslouží dotekové plošky, návrh a design má firma prý patentován. Přes minimální rozměry vydrží sluchátka údajně hrát 4 až 4,5 hodiny, dobíjí se jednu hodinu, pouzdro se dobíjí bezdrátově, měnič má průměr 6 mm. V otevřeném dobíjecím pouzdře drží sluchátka silné magnety, takže vypadnutí údajně nehrozí. 

A cena za Yobybo Note 20? Na www.indiegogo.com je lze pořídit za 59 USD, vybrat si můžete ze čtyř barev, konečná cena má být 99 USD.  

Určitě si přečtěte

Články odjinud