Nová generace procesoru vylepší QLED a Mini-LCD televizory od TCL

Nová generace procesoru vylepší QLED a Mini-LCD televizory od TCL

TCL Electronics představil minulý týden na veletrhu IFA 2020 svůj nejnovější procesor, který slibuje zvýšení kvality obrazu u firemních televizorů s technologiemi TCL QLED a Mini-LED.

Nový procesor TCL AiPQ Engine Gen2 bude automaticky optimalizovat nastavení obrazu podle rozpoznaného typu obsahu a prostředí, jako je krajina, noční scény, animace a pohyb, mění ale také samostatně nastavení pro děj v popředí a na pozadí. Zobrazení bude tak průběžně optimalizováno. AiPQ Engine Gen2 má rozpoznat nejen kvalitu rozlišení obsahu, ale také žánr (například celovečerní film nebo sportovní přenos), a přepočítat zobrazovaný obsah tak, aby dosáhl maximálních možností obrazovky v rozlišení 4K.

TCL AI PQ Engine Gen2.jpg

Engine AiPQ Engine Gen2 zasahuje i do zvuku televizoru. Nejenže ho bude má doladit dle žánru, ale za pomoci pomocí televizního mikrofonu ho má prměžně přizpůsobovat místnosti. Například hlasitost bude automaticky nastavena podle hluku okolního prostředí a zvuků okolí.

Nová technologie použitá u enginu TCL AiPQ Engine Gen2 využívá algoritmy strojového učen. Umožní tak využít plný potenciál velkoformátových televizorů TCL a má zaručit audiovizuální optimalizaci v reálném čase podle různého charakteru a žánrů přehrávaného obsahu a proměnlivých podmínek okolního prostředí.

TCL AiPQ Engine Gen2 optimalizuje barvy, kontrast a ostrost obrazu pro rozlišení 4K HDR. AiPQ Engine Gen2 také samozřejmě bude vylepšovat obsah v rozlišení SD, HD či Full HD, obraz bude přepočítaný na možnosti obrazovky 4K s technologiemi TCL QLED a Mini-LED. Pro dosažení kvality 4K u přepočítaných materiálů v nízkém rozlišení je použita navíc funkce AISR (AI Super Resolution), která má vylepšit digitální obsah s nízkým rozlišením, a to okénko po okénku.

Další oznámenou zajímavostí je, že společnost TCL uzavřela spojenectví se společností JOLED Inc. pro společný vývoj technologie inkjet pro tištěné OLED TV panely.

Zdroj: TCL

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud