Nová generace procesoru vylepší QLED a Mini-LCD televizory od TCL

9. září 2020
TWEET SDÍLET
Nová generace procesoru vylepší QLED a Mini-LCD televizory od TCL

TCL Electronics představil minulý týden na veletrhu IFA 2020 svůj nejnovější procesor, který slibuje zvýšení kvality obrazu u firemních televizorů s technologiemi TCL QLED a Mini-LED.

Nový procesor TCL AiPQ Engine Gen2 bude automaticky optimalizovat nastavení obrazu podle rozpoznaného typu obsahu a prostředí, jako je krajina, noční scény, animace a pohyb, mění ale také samostatně nastavení pro děj v popředí a na pozadí. Zobrazení bude tak průběžně optimalizováno. AiPQ Engine Gen2 má rozpoznat nejen kvalitu rozlišení obsahu, ale také žánr (například celovečerní film nebo sportovní přenos), a přepočítat zobrazovaný obsah tak, aby dosáhl maximálních možností obrazovky v rozlišení 4K.

Klepněte pro větší obrázek

Engine AiPQ Engine Gen2 zasahuje i do zvuku televizoru. Nejenže ho bude má doladit dle žánru, ale za pomoci pomocí televizního mikrofonu ho má prměžně přizpůsobovat místnosti. Například hlasitost bude automaticky nastavena podle hluku okolního prostředí a zvuků okolí.

Nová technologie použitá u enginu TCL AiPQ Engine Gen2 využívá algoritmy strojového učen. Umožní tak využít plný potenciál velkoformátových televizorů TCL a má zaručit audiovizuální optimalizaci v reálném čase podle různého charakteru a žánrů přehrávaného obsahu a proměnlivých podmínek okolního prostředí.

TCL AiPQ Engine Gen2 optimalizuje barvy, kontrast a ostrost obrazu pro rozlišení 4K HDR. AiPQ Engine Gen2 také samozřejmě bude vylepšovat obsah v rozlišení SD, HD či Full HD, obraz bude přepočítaný na možnosti obrazovky 4K s technologiemi TCL QLED a Mini-LED. Pro dosažení kvality 4K u přepočítaných materiálů v nízkém rozlišení je použita navíc funkce AISR (AI Super Resolution), která má vylepšit digitální obsah s nízkým rozlišením, a to okénko po okénku.

Další oznámenou zajímavostí je, že společnost TCL uzavřela spojenectví se společností JOLED Inc. pro společný vývoj technologie inkjet pro tištěné OLED TV panely.

Zdroj: TCL

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, Novinky, QLED, TCL


Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály