Sony WH-1000XM5:  Pátá generace představuje zcela nový model, jak vzhledem, tak konstrukcí. Hlavový most sluchátek už není plochý, ale kulatý, zachováno přitom zůstalo bohaté polstrování. Zmizel občas choulostivý kloub, s novými materiály se zlepšila izolace okolí i odstranilo u některých kusů se objevující jemné zapraskání náušníků.

Sony WH-1000XM5: Pátá generace představuje zcela nový model, jak vzhledem, tak konstrukcí. Hlavový most sluchátek už není plochý, ale kulatý, zachováno přitom zůstalo bohaté polstrování. Zmizel občas choulostivý kloub, s novými materiály se zlepšila izolace okolí i odstranilo u některých kusů se objevující jemné zapraskání náušníků.

 Sony WH-1000XM5:  Velkou změnou je nový   30mm měnič. Menší měnič přinesl ještě rychlejší a čistější basy. Ty jsou perfektně definované, agilní, jdou dolů, ale nemají přitom tendence dunět. Spíš působí, jako když k výborným bednám dáte kvalitní subwoofer, který dokáže konečně zahrát spodky, které bedny už nezvládají.

Sony WH-1000XM5: Velkou změnou je nový 30mm měnič. Menší měnič přinesl ještě rychlejší a čistější basy. Ty jsou perfektně definované, agilní, jdou dolů, ale nemají přitom tendence dunět. Spíš působí, jako když k výborným bednám dáte kvalitní subwoofer, který dokáže konečně zahrát spodky, které bedny už nezvládají.

 Sony WH-1000XM5:  Sluchátka mají Bluetooth 5.2, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC, současné připojení ke dvěma zdrojům zvuku je samozřejmostí. Výdrž je výborných 30 hodin, nabíjí se přes USB-C, nechybí připojení kabelem s konektorem jack 3,5 mm.

Sony WH-1000XM5: Sluchátka mají Bluetooth 5.2, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC, současné připojení ke dvěma zdrojům zvuku je samozřejmostí. Výdrž je výborných 30 hodin, nabíjí se přes USB-C, nechybí připojení kabelem s konektorem jack 3,5 mm.

 Sony WH-1000XM5:  Pátá generace představuje zcela nový model, jak vzhledem, tak konstrukcí. Hlavový most sluchátek už není plochý, ale kulatý, zachováno přitom zůstalo bohaté polstrování. Zmizel občas choulostivý kloub, s novými materiály se zlepšila izolace okolí i odstranilo u některých kusů se objevující jemné zapraskání náušníků.
22
Fotogalerie

Nová sluchátka Sony WH-1000XM5 překvapí jiným designem. Ticho je zas větší, zvuk lepší

S železnou pravidelností japonské Sony inovuje svoji prestiží řadu bezdrátových sluchátek s aktivním potlačením hluku – X1000. První verzi představila už před osmi lety a za tu dobu Sony s menšími změnami zachovala původní vzhled. To se nyní mění. Ostatně – už bylo na čase přijít s něčím novým. 

Japonská společnost oficiálně představila nejnovější prémiová sluchátka s potlačením okolního hluku – Sony WH-1000XM5. Základními novinkami je kompletně přepracovaný design a především hlavový most. A co dalšího? 

Sony WH-1000XM5
Sony WH-1000XM5
nabízí 46 obchodů za ceny od 7 399 Kč
Srovnat ceny

Více mikrofonů, další procesor a nový měnič

Vylepšené je aktivní potlačení hluku. Kromě procesoru QN1 přibyl ještě procesor V1. Místo šesti je nyní integrováno osmi mikrofonů, přibyly dva mikrofony, které podporují beamforming a eliminují tak okolní ruchy. 

Novinkou jaké funkce Auto NC Optimizer, která automaticky optimalizuje potlačení okolního hluku v závislosti na prostředí (kavárna, vlak, letadlo) a tak nastaví potlačení hluku na maximální účinnost. Nová konstrukce přinesla integraci lepšího potlačení větru a kvalitnější izolaci hlasu při hovorech. 

5_WH-1000XM5_swivel_w_case_silver_8000-Large.jpg

Svůj podíl na vylepšení potlačení hluku má mít i nový, speciálně navržený 30mm měnič, který dle Sony dále zlepšuje potlačení hluku. Nový měnič tak nahrazuje starší 40mm, který byl u předchozích modelů. Nový měnič se dle Sony vyznačuje „lehkou, tuhou ozvučnicí a využívá kompozitní materiál z uhlíkových vláken, který zlepšuje citlivost na vysoké frekvence a zajišťuje přirozenější kvalitu zvuku“. Optimalizovány jsou také obvody, Sony uvádí nižší hladinu šumu, což můžeme potvrdit.

Nový design s vyšším komfortem nošení

Ikonický design řady WH-1000X s mění. Sony WH-1000XM5 dle výrobce další krok ve vývoji stylu této řady. Bezhlučný design náušníků je kombinován s novým typem měkké kůže s plynulým posuvníkem (hlavový most už ale není skládací). Nový materiál ze syntetické kůže Soft Fit lépe přiléhá k hlavě, čímž snižuje tlak na uši a blokuje přístupu vnějšího hluku. 

P4098619.JPGP4098623.JPG

Za redakci můžeme potvrdit, že materiál je velmi příjemný a pohodlný, proti předchůdci i u zcela nového kusu nejsou žádné nežádoucí zvuky a občasné zaskřípání kůže. Takže zatím změnu jen chválíme. Spolu s jiným designem přichází samozřejmě i jiné pouzdro – skládací.

Sluchátka se snadným ovládáním

Funkce Adaptive Sound Control zůstává, podobně jako oblíbené dotekové ovládání, novinkou je možnost rychlého spuštění přehrávání Spotify dvěma nebo třemi klepnutími.

Podobně jako o předchůdce je zde výborná funkce Speak-to-Cha, kdy sluchátka automaticky zastaví hudbu a pustí k vám okolní zvuk. Jakmile ukončíte rozhovor, přehrávání hudby se znovu spustí. Senzor nasazení nechybí, jen už není viditelný – sluchátka tak okamžitě přeruší přehrávání, jakmile si sluchátka sundáte. Samozřejmostí je podpora hlasových asistentů Google Assistant a Alexa.

Pro bezdrátové propojení slouží Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde AAC, SBC a samozřejmě vynikající firemní LDAC. Multipoint nechybí – sluchátka můžete spárovat se dvěma zařízeními najednou. Při příchozím hovoru sluchátka poznají, z jakého zařízení volání přichází, a okamžitě vás připojí k tomu správnému. Mezi zařízeními můžete také rychle přepínat stisknutím tlačítka.

Výdrž na jedno nabití zůstává 30 hodin, tedy je stejná, jako u předchozího modelu, pro nabíjení slouží USB-C, rychlé dobití zajistí 3 hodiny poslechu za pouhé 3 minuty dobíjení. Možnost využití dodávaného kabelu, pro klasické analogové propojení se zdrojem zvuku, ta nechybí také. 

P4098627.JPGP4098637.JPG

Sony se chlubí, že podobně jako u dalších svých nových sluchátek, tak i zde je krabička vyrobena z recyklovaných a udržitelných materiálů vyvinutých speciálně pro společnost. Model WH-1000XM5 využívá také recyklované plastové materiály z automobilových dílů.

Nová sluchátka WH-1000XM5 se budou prodávat v černé a platinově stříbrné barvě, oficiální cena je 10 599 Kč, v prodeji budou od konce května 2022.


Nejoblíbenější náhlavní sluchátka Sony

Sony WH-CH720N
Sony WH-CH720N
nabízí 47 obchodů za ceny od 1 739 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-1000XM5
Sony WH-1000XM5
nabízí 45 obchodů za ceny od 7 399 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4
nabízí 49 obchodů za ceny od 4 990 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-CH520
Sony WH-CH520
nabízí 73 obchodů za ceny od 780 Kč
Porovnat ceny
Sony MDR-ZX110
Sony MDR-ZX110
nabízí 88 obchodů za ceny od 293 Kč
Porovnat ceny

Další náhlavní sluchátka Sony


Sluchátka máme už v redakci a čile testujeme, ve videu se můžete podívat na první pohled a základní srovnání s předchůdcem, tradiční podrobný test připravujeme. 

Zdroj: TS, Sony 

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud