Nová True Wireless sluchátka Technics EAH-AZ60 mají LDAC i aktivní potlačení hluku

28. září 2021
TWEET SDÍLET

Japonská společnost Technics představila  dvoje nová True Wireless sluchátka EAH-AZ60 a EAH-AZ40 True Wireless. Zajímavostí je, že kromě tradičního důrazu na kvalitu zvuku se výrobce zaměřil také na maximální srozumitelnost řeči během telefonních hovorů. 

O kvalitní přenos hlasu se má postarat firemní technologie JustMyVoice, navíc je modelu AZ60 k dispozici rovnou 8 integrovaných mikrofonů. Nižší model AZ40 má mikrofonů integrovaných 6.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka Technics EAH-AZ60 nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu jsou čtyři mikrofony na každé straně. Aby byla sluchátka usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, tak k sluchátkům majitel dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Sluchátka jsou zároveň odolná proti vodě dle IPX4. Samozřejmostí je také možnost příposlechu okolních zvuků, a to ve dvou režimech Natural Ambient a Attention Mode. Ten první má nabídnout zvuk okolí stejný, jako byste sluchátka neměli, ten druhý se pak soustředí jen na lidské hlasy. 

Klepněte pro větší obrázek

O zvuk se starají 8mm měniče, pro bezdrátový přenos je zde Bluetooth 5.2, a kromě kodeků AAC a SBC mají sluchátka integrovaný aktuálně nejkvalitnější kodek LDAC, který umí přenášet audio ve vysokém rozlišení až 24 bitů/96 kHz a datovým tokem až 990 kb/s. Potěší Multipoint pro současné připojení například k PC i telefonu. Podpora hlasových asistentů je samozřejmostí. 

Co se výdrže týče, tak je zajímavé, že s aktivním ANC a s kodekem AAC nabídnou sluchátka výdrž 7 hodin, pokud ale přepnete na LDAC, tak výdrž poklesne na 4,5 hodiny. S pouzdrem pak celková výdrž činí výborných 24 hodin, potažmo 16 hodin. 

Klepněte pro větší obrázek
Aby byla sluchátka Technics EAH-AZ60 usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, tak majitel dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců.

Nižší model Technics EAH-AZ40 nemá aktivní potlačení hluku, takže nepotřebuje vnitřní mikrofon pro ANC, pro snímání a přenos hlasu je zde tedy šest mikrofonů. Odolnost proti vodě IPX4 zůstává, stejně jako výdrž 7,5 hodin na jedno nabití a s pouzdrem celkových 25 hodin. Co se kodeků týče, tak AZ40 mají AAC a SBC. Multipoint zde bude také.

Klepněte pro větší obrázek
Nižší model EAH-AZ40 bude v stříbrné, černé a růžově zlaté barvě

TWS sluchátka Technics EAH-AZ60 budou ve stříbrné a černé barvě, cena pro EU je 229 Euro a 5 899 Kč pro ČR. Nižší model EAH-AZ40 bude v stříbrné, černé a růžově zlaté barvě, cena má být 3 799Kč/149 Euro. Oba nové modely se mají začít prodávat během října 2021.

Zdroj: Technics

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Novinky, True Wireless, ANC, Technics, LDAC


Recenze herních sluchátek Steelseries Arctis Prime. Zaostřeno na zvuk

Recenze herních sluchátek Steelseries Arctis Prime. Zaostřeno na zvuk

Pokračujeme v testování nejnovější Prime řady výrobce Steelseries. Po myši jsou na řadě sluchátka.

Michal Maliarov
SteelseriesSluchátkaRecenze
Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak dobře vybrat herní sluchátka. Otázky, na které byste si měli odpovědět

Jak dobře vybrat herní sluchátka. Otázky, na které byste si měli odpovědět

Kvalitní herní sluchátka umí posunout zážitek o pořádný kus nahoru. Při výběru se stačí řídit několika důležitými body podle toho, co potřebujete a jak chcete sluchátka využívat.

Michal Maliarov
SluchátkaTéma
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix