Nová True Wireless sluchátka Technics EAH-AZ60 mají LDAC i aktivní potlačení hluku

28. září 2021
TWEET SDÍLET

Japonská společnost Technics představila  dvoje nová True Wireless sluchátka EAH-AZ60 a EAH-AZ40 True Wireless. Zajímavostí je, že kromě tradičního důrazu na kvalitu zvuku se výrobce zaměřil také na maximální srozumitelnost řeči během telefonních hovorů. 

O kvalitní přenos hlasu se má postarat firemní technologie JustMyVoice, navíc je modelu AZ60 k dispozici rovnou 8 integrovaných mikrofonů. Nižší model AZ40 má mikrofonů integrovaných 6.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka Technics EAH-AZ60 nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu jsou čtyři mikrofony na každé straně. Aby byla sluchátka usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, tak k sluchátkům majitel dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Sluchátka jsou zároveň odolná proti vodě dle IPX4. Samozřejmostí je také možnost příposlechu okolních zvuků, a to ve dvou režimech Natural Ambient a Attention Mode. Ten první má nabídnout zvuk okolí stejný, jako byste sluchátka neměli, ten druhý se pak soustředí jen na lidské hlasy. 

Klepněte pro větší obrázek

O zvuk se starají 8mm měniče, pro bezdrátový přenos je zde Bluetooth 5.2, a kromě kodeků AAC a SBC mají sluchátka integrovaný aktuálně nejkvalitnější kodek LDAC, který umí přenášet audio ve vysokém rozlišení až 24 bitů/96 kHz a datovým tokem až 990 kb/s. Potěší Multipoint pro současné připojení například k PC i telefonu. Podpora hlasových asistentů je samozřejmostí. 

Co se výdrže týče, tak je zajímavé, že s aktivním ANC a s kodekem AAC nabídnou sluchátka výdrž 7 hodin, pokud ale přepnete na LDAC, tak výdrž poklesne na 4,5 hodiny. S pouzdrem pak celková výdrž činí výborných 24 hodin, potažmo 16 hodin. 

Klepněte pro větší obrázek
Aby byla sluchátka Technics EAH-AZ60 usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, tak majitel dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců.

Nižší model Technics EAH-AZ40 nemá aktivní potlačení hluku, takže nepotřebuje vnitřní mikrofon pro ANC, pro snímání a přenos hlasu je zde tedy šest mikrofonů. Odolnost proti vodě IPX4 zůstává, stejně jako výdrž 7,5 hodin na jedno nabití a s pouzdrem celkových 25 hodin. Co se kodeků týče, tak AZ40 mají AAC a SBC. Multipoint zde bude také.

Klepněte pro větší obrázek
Nižší model EAH-AZ40 bude v stříbrné, černé a růžově zlaté barvě

TWS sluchátka Technics EAH-AZ60 budou ve stříbrné a černé barvě, cena pro EU je 229 Euro a 5 899 Kč pro ČR. Nižší model EAH-AZ40 bude v stříbrné, černé a růžově zlaté barvě, cena má být 3 799Kč/149 Euro. Oba nové modely se mají začít prodávat během října 2021.

Zdroj: Technics

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Novinky, LDAC, ANC, True Wireless, Technics, Sluchátka na Heureka.cz