Nová úroveň komfortu pro zákazníky Datartu se jmenuje Můj Datart

21. listopadu 2011

Praha, 21. listopadu 2011 - Před nedávnem byl spuštěn projekt Můj Datart, který přináší registrovaným zákazníkům e-shopu www.datart.cz nové komfortní funkce. Projekt realizoval speciální tým Et netera metodikou agilního řízení v úzké kooperaci s klientem, vedené na denní bázi. Novinky jsou k dispozici klientům v Čechách i na Slovensku.

Nově implementované funkce výrazně usnadňují nakupování a přinášejí vysoký uživatelský komfort při správě účtů a realizaci dalších či opakovaných nákupů. Jde zejména o tyto funkcionality:

  • Veškeré i historické objednávky z e-shopu i z kamenných obchodů má registrovaný uživatel na jednom místě.
  • Uživatel vidí všechny produkty, které má zakoupené, včetně: kdy končí záruka, jaké služby má spolu s produkty koupené, může si stáhnout manuály.
  • Je možné si k produktům koupit další služby (např. prodloužit záruku), lze si nastavit i opakovanou automatickou objednávku (třeba ke dříve zakoupenému kávovaru je možnost si nechat každý měsíc posílat kávu, k tiskárně tonery apod.).
  • Součástí uživatelské sekce jsou srozumitelné informace o stavu objednávky a dopravy.
  • K uživatelskému účtu lze doplňovat i starší objednávky vyplněním údajů z účtenky.
  • Systém bude využíván k marketingovým a obchodním pobídkám, ke cross sellingu a up sellingu. Například pokud zákazníkovi končí záruka na pračku, bude mu nabídnut nový model se slevou nebo výhodné prodloužení záruky.
  • Záhy bude spuštěn systém pro uložení údajů z karty, kde následně bude možné platit bez aktivního zásahu uživatele (např. pravidelné platby za dodávání „náplní“).

 

Jedním z hlavních cílů projektu bylo zvýšit počet registrovaných uživatelů a zlepšit znalosti o jejich zákaznickém chování. Díky tomu bude možné lépe cílit konkrétní nabídky a dále zlepšovat komfort nakupování v e-shopu. Pro Et neteru byl celý projekt výzvou zejména díky použité metodice řízení projektu, tzv. agilní vedení. To spočívá zejména v tom, že se na začátku projektu nedělají tak podrobné analýzy jako obvykle, ale naopak se pracuje přímo u klienta na dennodenní bázi a projekt vzniká více živelně a flexibilně, lépe se přizpůsobuje okamžitým požadavkům a změnám.

„Vývoj probíhal od května a díky agilnímu přístupu jsme šli v podstatě rovnou vyvíjet s minimální analýzou. Stále ještě pracujeme na dopracování některých funkcionalit, samotné spuštění projektu jsme ale zvládli v kratším čase, než jsme předpokládali. A to i přesto, že se kvůli požadavku na co nejkratší výpadek provozu e-shopu skládal proces nasazení do provozu z několika desítek kroků“, říká Vladimír Beran, manažer projektu ze společnosti Et netera.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

74 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

14 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

44 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

27 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

93 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka