Nová vlajková loď 7.1.2 soundbar Sony HT-A7000 nabídne Dolby Atmos, DTS:X i HDMI 2.1

21. července 2021
TWEET SDÍLET

Sony představila svůj prémiový soundbar HT-A7000, oficiální cena je 34 990 Kč, prodávat se má od září 2021.

Klepněte pro větší obrázek

7.1.2 kanálů a digitální zesilovač má udávaný výkon 500 W. O prostorový 3D zvuk se starají dekodéry Dolby Atmos a DTS:X, systém také podporuje formáty Dolby TrueHD, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, DTS ES, DTS 96/24, a další.

Potěší dvojice HDMI 2.1 vstupů (tedy s podporou 8K, 4K/120 a Dolby Vision), jeden HDMI výstup s podporou eARC/ARC. Bezdrátový Bluetooth 5.0 podporuje firemní LDAC, a také kodeky AAC a SBC

Hi-Res i ChromeCast

To doplňuje optický digitální vstup, analogový stup, případně USB s podporu přímého přehrávání Hi-Res audiosouborů DSD, Wav, Flac, ALAC, AIFF nebo MP3. O znatelné vylepšení zvuku těch méně kvalitních audiosouborů se stará DSEE Extreme (Digital Sound Enhancement Engine), firemní systém známý z prémiových sluchátek Sony. Samozřejmostí je také podpora formátu 360 Reality Audio.

Nechybí Spotify Connect, integrovaný ChromeCast, kompatibilita s Apple AirPlay 2 a samozřejmě také podpora hlasových asistentů Google Assistant a Amazon Alexa.

Klepněte pro větší obrázek

Co se osazení týče, tak soundbar je osazen pěti předními měniči, dva měniče směřují nahoru pro zvuk seshora, o basy se stará vestavěný dvojitý subwoofer, dva výškové měniče pak směřují do stran a pomocí odrazů o stěny se starají o prostorový zvuk. Virtuální prostorový zvuk také vytváří firemní technologie Vertical Surround Engine a S-Force PRO Front Surround. O optimalizaci zvuku se starají vestavěné mikrofony, funkce zvukového pole dle Sony inteligentně změří výšku a šířku místnosti a přizpůsobí zvuk podmínkám.

Dva volitelné subwoofery a zadní reproduktory

S soundbaru lze dokoupit samozřejmě i bezdrátový subwoofer. Na výběr je zde dvou variant. Subwoofer SA-SW5 má výkon 300 W a je osazen 180mm měničem a pasivním zářičem, cena má být €800. Méně výkonná a především kompaktnější varianta je pak subwoofer SA-SW3 s 200W výkonem a 160mm měničem, oficiální cena je €500. 

A v neposlední řadě lze volitelně přidat bezdrátové zadní reproduktory SA-RS3S s celkovým výkonem 100 W a možností montáže na zeď, cena pro EU má být 500 Euro.

Zdroj: Sony

Témata článku: Reproduktory, Soundbary, Sony, LDAC, HDMI 2.1, Dolby Atmos, DTS:X, eARC, 360 Reality Audio


Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?

Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?

Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Nothing Ear (1) jsou průhledná sluchátka. Mají ANC i sympatickou cenu

Nothing Ear (1) jsou průhledná sluchátka. Mají ANC i sympatickou cenu

Martin Miksa
NothingAktivní potlačení hlukuZcela bezdrátová sluchátka
Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

HDMI 2.1 letos dorazilo v plné síle a už není výsadou několika televizorů. Co přináší hráčům? A co filmovým fanouškům?

Jaromír Puk
Televizory
3D tisk táhne. Rozhovor se zakladatelem firmy Prusa Research a vývojářem 3D tiskáren Josefem Průšou

3D tisk táhne. Rozhovor se zakladatelem firmy Prusa Research a vývojářem 3D tiskáren Josefem Průšou

Otec originálních českých 3D tiskáren Josef Průša nedávno získal titul Podnikatel roku. Stal se nejmladším držitelem tohoto ocenění. Jakým směrem se bude jeho firma dál ubírat? A najde si ještě čas na „bastlení“?

Jan Spěšný
3D tiskRozhovory