Nová vlajková loď 7.1.2 soundbar Sony HT-A7000 nabídne Dolby Atmos, DTS:X i HDMI 2.1

21. července 2021
TWEET SDÍLET

Sony představila svůj prémiový soundbar HT-A7000, oficiální cena je 34 990 Kč, prodávat se má od září 2021.

Klepněte pro větší obrázek

7.1.2 kanálů a digitální zesilovač má udávaný výkon 500 W. O prostorový 3D zvuk se starají dekodéry Dolby Atmos a DTS:X, systém také podporuje formáty Dolby TrueHD, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, DTS ES, DTS 96/24, a další.

Potěší dvojice HDMI 2.1 vstupů (tedy s podporou 8K, 4K/120 a Dolby Vision), jeden HDMI výstup s podporou eARC/ARC. Bezdrátový Bluetooth 5.0 podporuje firemní LDAC, a také kodeky AAC a SBC

Hi-Res i ChromeCast

To doplňuje optický digitální vstup, analogový stup, případně USB s podporu přímého přehrávání Hi-Res audiosouborů DSD, Wav, Flac, ALAC, AIFF nebo MP3. O znatelné vylepšení zvuku těch méně kvalitních audiosouborů se stará DSEE Extreme (Digital Sound Enhancement Engine), firemní systém známý z prémiových sluchátek Sony. Samozřejmostí je také podpora formátu 360 Reality Audio.

Nechybí Spotify Connect, integrovaný ChromeCast, kompatibilita s Apple AirPlay 2 a samozřejmě také podpora hlasových asistentů Google Assistant a Amazon Alexa.

Klepněte pro větší obrázek

Co se osazení týče, tak soundbar je osazen pěti předními měniči, dva měniče směřují nahoru pro zvuk seshora, o basy se stará vestavěný dvojitý subwoofer, dva výškové měniče pak směřují do stran a pomocí odrazů o stěny se starají o prostorový zvuk. Virtuální prostorový zvuk také vytváří firemní technologie Vertical Surround Engine a S-Force PRO Front Surround. O optimalizaci zvuku se starají vestavěné mikrofony, funkce zvukového pole dle Sony inteligentně změří výšku a šířku místnosti a přizpůsobí zvuk podmínkám.

Dva volitelné subwoofery a zadní reproduktory

S soundbaru lze dokoupit samozřejmě i bezdrátový subwoofer. Na výběr je zde dvou variant. Subwoofer SA-SW5 má výkon 300 W a je osazen 180mm měničem a pasivním zářičem, cena má být €800. Méně výkonná a především kompaktnější varianta je pak subwoofer SA-SW3 s 200W výkonem a 160mm měničem, oficiální cena je €500. 

A v neposlední řadě lze volitelně přidat bezdrátové zadní reproduktory SA-RS3S s celkovým výkonem 100 W a možností montáže na zeď, cena pro EU má být 500 Euro.

Zdroj: Sony

Témata článku: Soundbary, Reproduktory, DTS:X, Dolby Atmos, LDAC, eARC, Sony, HDMI 2.1, 360 Reality Audio, Soundbary na Heureka.cz