Nové Bose QuietComfort 45 mají výdrž 24 hodin a vylepšené aktivní potlačení hluku

31. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Únik oficiálních fotografií nových prémiových sluchátek s aktivním potlačením hluku (ANC) Bose QuietComfort 45 byl jasným znamením, že oficiální představení se chystá. A je to tu – Bose představil svoji novinku QC 45.

Není překvapením, že se žádná revoluce nekoná. Design zůstává stejný,  klasické tlačítkového ovládání také a Bose nejde cestou sluchátek Bose NC 700. Firma si zjevně vyzkoušela reakce a zůstala u naprosté klasiky. Na první pohled jde o stejná sluchátka a lze jen doufat, že vylepšení budou zjevná. Dle dostupných informací jsou mušle o něco hlubší – mají více tlumit a nabídnou i lepší zvuk. 

O něco se prodloužila výdrž bezdrátového poslechu s ANC – z 20 hodin na 24 hodin. Stále ale Bose zaostává za Sony WH-1000XM4, které to dotáhnou rovnou na 30 hodin Baterie se nabíjí přes USB-C za 2,5 hodiny, nesmí chybět ale rychlé dobití, zda za 15 minut se sluchátka nabijí na 2,5 hodiny poslechu. A jako vždy v této třídě lze sluchátka připojit i odnímatelným kabelem s 3,5 mm jack konektorem.

U QC45 má mít lepší aktivní potlačení hluku. To bylo u QC35 excelentní, jsme tak zvědavi, kam to Bose dokáže posunout. Lepší má být také kvalita hovoru, sluchátka využívají beamforming pro vyšší srozumitelnost. Bose využívá akustickou architekturu TriPort, o příjemný zvuk se stará aktivní ekvalizér závislý na hlasitosti (Active EQ). Bluetooth je ve verzi 5.1., k dispozici je i multipoint, kodeky Bose neuvádí.

Oficiální cena pro Evropu je 349 Euro, k dispozici bude černá a bílá verze. Prodej má začít 30 října 2021.

Zdroj: Bose

Témata článku: , , , , ,