Nové gramofony Lenco mají vestavěné kvalitnější repro i Bluetooth

14. února 2022
TWEET SDÍLET

Levných gramofonů s integrovanými reproduktory je na trhu hodně, pokud ale chcete něco slušnějšího, tak to už tak slavné není. Lenco nyní rozšířilo nabídku gramofonů řady LS400 o modely pro ty, kdo nechtějí něco úplně základního, nicméně nechtějí kupovat zesilovač, či nemají prostor na reprobedny. 

Základem modelu Lenco LS-410 je klasický řemínkový gramofon osazený už kvalitní MM přenoskou Audio-Technica AT3600. Nechybí jednoduché přepínání mezi rychlostmi 33 nebo 45 ot/min. Přes poměrně málo místa je gramofon osazený čtveřicí měničů, dva basové a dva výškové napájí zesilovač o výkonu celkovém výkonu 2x 25 W. Zvuk je samozřejmě stereo.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě toho samozřejmě nechybí klasický výstup pro připojení externího zesilovače, předzesilovač je vestavěný, dá se ale vypnout, pokud máte integrovaný zesilovač s vlastním předzesilovačem. 

Gramofon má ale také analogový vstup a Bluetooth, výrobce tedy počítá s tím, že gramofon poslouží například pro poslech streamované hudby ze smartphonu, či jiného zařízení. Zkrátka že gramofon nabídne základnější, ale už slušnější poslech v prostorově skromnějších podmínkách.

Lenco LS-410 se vyrábí v několika barevných variantách, základní provedení ve dřevě doplňují dvě dražší varianty v imitaci kůže, či potažené látkou. Ceny jsou od 6 500 Kč výše.

Zdroj: Lencowww.gear4music.cz

Témata článku: Gramofony, Audio-Technica, Gramofony na Heureka.cz