Nové kino Sony „BRAVIA“ THEATRE DAV-IS10

6. srpna 2007

Sony „BRAVIA“ THEATRE DAV-IS10

Jednoduchost, elegance a zvuk, který zaplní celý pokoj – to vše přinášejí reproduktory, které se vám vejdou do dlaně

•Šestikanálový systém „domácího kina v krabičce“ s reproduktory velikosti golfového míčku

•Technologie „BRAVIA“ Theatre Sync pro jednoduché ovládání společně s televizory „BRAVIA“ stisknutím jediného tlačítka

•Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a jednoduché automatické nastavení vícekanálového prostorového zvuku

Společnost Sony vynalezla „domácí kino v krabičce“, které vám v jednom cenově dostupném, jednoduše nainstalovatelném a snadno použitelném balíčku poskytne vše, co si od dokonalého domácího zábavního systému můžete přát. DAV-IS10 je nejelegantnější kompaktní domácí kino všech dob: leskle černá povrchová úprava, elegantní skryté ovládací prvky, které se při dotyku rozsvítí, a reproduktory tak malé, že se vám pohodlně vejdou do dlaně.

 Klepněte pro větší obrázek

I přesto tento štíhlý, elegantní systém s příznivou cenou produkuje úžasný zvukovývýkon a díky svým 550 W dokáže zaplnit i velké místnosti úchvatným prostorovým zvukem. Také se umí sám nastavit během cca 30 sekund a díky technologii „BRAVIA“ Theatre Sync bezproblémově spolupracuje s televizory Sony „BRAVIA“, čímž přináší skutečné „jednotlačítkové“ ovládání hlavních funkcí.

Systém se navíc dokáže připojit k vašemu Network WALKMANU®, mobilnímu telefonu nebo domácí síti a umožní vám podělit se o vaši osobní sbírku hudby s přáteli a příbuznými. To vše díky propojení skrze Sony Digital Media Port.

Malé nároky na prostor, velké na zvuk

V moderních domácnostech je prostor často velmi důležitý. Společnost Sony má bohaté zkušenosti s navrhováním zvukových systémů, které mají poskytovat vynikající výkon, a přitom celou místnost nezastavět reproduktory.

Klepněte pro větší obrázek

DAV-IS10 a jeho pět malých reproduktorů velikosti golfového míčku posunují miniaturizaci ještě dál. Reproduktory jsou navrženy tak, aby byly prakticky neviditelné a mohly být ukryty na poličkách, namontovány na zeď pomocí dodaných konzolek nebo umístěny na volitelných štíhlých stojáncích.

„BRAVIA“ Theatre Sync for complete system control

Představte si, že si můžete pustit film jedním tlačítkem, nebo že celý svůj zábavní systém můžete stejně jednoduše vypnout. Umožní vám to použití DAV-IS10 ve spojení s nejnovějšími LCD televizory Sony „BRAVIA“ a dalšími komponenty značky Sony (např. DVD rekordéry) díky technologii Sony „BRAVIA“ Theatre Sync.

Zvukový systém komunikuje s televizorem Sony „BRAVIA“ či jiným zařízením pomocí řídicích signálů předávaných přes rozhraní HDMI. „BRAVIA“ Theatre Sync tak umožňuje opravdové „jednotlačítkové“ ovládání celého systému Sony.

Stiskněte například tlačítko pro přehrávání na dálkovém ovladači DAV-IS10: systém se aktivuje, televizor se zapne, zvolí správný vstup a film se začne přehrávat. Když se dodíváte, stiskněte tlačítko pro vypnutí a celý systém se vypne. Nemusíte se už shánět po správném ovladači, nemusíte mít celou náruč dálkových ovladačů pro všechny součásti systému – stačí vám jediný dálkový ovladač. Snadnější už to ani být nemůže.

Štíhlý, stylový design a snadné používání: ovládací jednotka DAV-IS10

Srdcem celého systému je kompaktní leskle černá ovládací jednotka, která v sobě spojuje DVD/CD/MPS přehrávač s prostorovým zpracováním zvuku a RDS FM/AM tuner. Jednotka o šířce pouhých 21 cm a výšce něco málo přes 10 cm je vybavena štěrbinovou diskovou mechanikou. K čistému a elegantnímu designu přispívají i skryté senzorové ovládací prvky na horním panelu, které jediným dotykem „ožijí“.

Funkce Digital Cinema Auto Calibration

Protože každá místnost má své vlastní akustické vlastnosti, zvukoví nadšenci někdy tráví celé hodiny přemísťováním reproduktorů, nastavováním úrovní a nejrůznějších možných charakteristik, aby dosáhli co nejlepšího prostorového zvuku. DAV-IS10 to všechno provede za vás automaticky – stačí jediné tlačítko a technologie Sony Digital Cinema Auto Calibration, která je uznávaná jako jeden s nejrychlejších a nejpřesnějších systémů svého druhu, vše provede za vás.

Jednoduše k ovládací jednotce DAV-IS10 připojte dodaný mikrofon, umístěte jej tam, kde byste normálně seděli, a stiskněte tlačítko. Systém provede krátkou sérii tesů, analyzuje výsledky a vypočítá ideální hlasitost, prodlevu a frekvenci pro vaše reproduktory. To je vše – během přibližně 30 sekund je systém připraven zaplnit vaši místnost úžasným prostorovým zvukem bez ohledu na její velikost a tvar.

Sony Digital Media Port – připojení přenosných hudebních přehrávačů i počítače

Většina z nás dnes nosí svou oblíbenou hudbu s sebou, ať už v přenosném MP3 přehrávači nebo v podobně vybavených mobilních telefonech, jako je například řada Sony Ericsson WALKMAN. DAV-IS10 dokáže přehrávat hudbu z těchto zařízení, nebo ji dokonce streamovat z vašeho počítače přes bezdrátovou síť.

Systém je vybaven dvěma porty Digital Media kompatibilní s MP3 přehrávači včetně Network WALKMAN. TDM-BT1 přehrává hudbu přes Bluetooth ze zařízení, jako jsou „hudební telefony“ A2DP. TDM-NC1 se připojí do vaší domácí Wi-Fi sítě a přehrává hudbu z notebooků VAIO nebo jiných počítačů.

K dispozici je navíc technologie Portable Audio Enhancer, která sofistikovaným způsobem zpracovává digitální signál a vylepšuje zvuk komprimovaných hudebních souborů z přenosných přehrávačů.

Přehrávání filmů na DVD v nejvyšší možné kvalitě

S rostoucí popularitou HD televizorů a prodejem stále větších obrazovek je třeba zajistit, aby obraz z vašich DVD vypadal stejně dobře jako televizní vysílání ve vysokém rozlišení.

DAV-IS10 dokáže převzorkovat signál ve standardním rozlišení z DVD a přes HDMI jej do televizoru posílat ve vyšší kvalitě. Díky tomu lze filmy na DVD přehrávat na HD televizorech v úžasné obrazové kvalitě.

Domácí zábavní systém, který je kompletní, kompaktní a elegantní

I přes své kompaktní rozměry je DAV-IS10 velmi výkonný domácí zábavní systém. Jeho malé reproduktory, kvalitní zvuk a pokročilé technologie v moderní domácnosti výborně doplní televizory Sony „BRAVIA“.

Sony DAV-IS10 bude k dostání od září 2007.

Témata článku: Tiskové zprávy

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu. Naprostou většinu seriálu nikde jinde než na Netflixu nenajdete.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony pod 10 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony pod 10 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
Fotomobily
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Velký srovnávací test chytrých telefonů do 7 000 Kč. Slušná cena, kde už můžete chtít něco navíc

Velký srovnávací test chytrých telefonů do 7 000 Kč. Slušná cena, kde už můžete chtít něco navíc

Vybrali jsme sedm telefonů s cenou do 7 000 Kč. Jelikož tvoří nižší střední třídu, už od nich lze mít nějaká očekávání. Dají se také chápat jako telefony pro studenty, kteří mohou mít hluboko do kapsy, ale potřebují schopného digitálního parťáka.

Jakub Michlovský
Srovnávací testSmartphone
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Recenze hry Pokémon Scarlet & Violet. Tahle legenda si zaslouží víc, i když míří správným směrem

Recenze hry Pokémon Scarlet & Violet. Tahle legenda si zaslouží víc, i když míří správným směrem

Pokémoni přivítali novou generaci a s ní přišel opravdu otevřený svět, který můžete prozkoumávat ve svém vlastním tempu. Game Freak má před sebou ale ještě dlouhou cestu, aby tento koncept dotáhl k dokonalosti.

Martin Nahodil
Pokémon Scarlet & VioletRecenze
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Hry zadarmo, nebo se slevou: Zlevněné DLC balíky na Xboxu a Saints Row IV: Re-elected zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Zlevněné DLC balíky na Xboxu a Saints Row IV: Re-elected zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce