Nové laserové 4K projektory BenQ slibují velký a kvalitní HDR obraz

26. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

BenQ představil dva nové laserové 4K projektory s krátkou projekční vzdáleností, modely V6000 a V6050. Cenu mají shodnou 109 990 Kč, případně 3 999 euro, liší se barevným provedením (bílá a černá varinata). 

Projektory BenQ V6000 a BenQ V6050 poskytují obraz ve 4K rozlišení 3840 x 2160 bodů, potěší, že pokrývají barevný prostor DCI-P3 z 98 % a 96% Rec.709. Nechybí ani podpora HDR formátů HDR10 a HLG, o zobrazení se pak stará technologie HDR-PRO. Projektory také využívají technologii Digital Light Processing, kterou vlastní 90 % světových kin, a která získala v roce 2015 ocenění Academy Award of Merit Oscar. 

Klepněte pro větší obrázek

Laserový zdroj světla zajišťuje dlouhou životnost 20 000 hodin, BenQ udává vysoký maximální jas – 3000 ANSI lumenů, obraz může mít velikost v rozmezí 70" až 120" (projekční vzdálenost 7,3 cm až 33,1 cm). V přednastavení najdete celkem devět obrazových režimů, kdy nechybí ani Cinema, do výbavy patří i  automatická korekce barev. Projektory využívají tzv. MEMC, technologie kompenzaci pohybu zajišťující maximálně plynulé video bez rozmazání. Udávaná hlučnost je dle režimu a jasu od 29 dB do 37 dB.

Projektory V6000 a V6050 se dle výrobce odlišují od konkurence také automaticky zatahovatelným krytem, který se zavře, jakmile není projektor využíván, čímž chrání čočku před hromaděním prachu. Jsou vybaveny i pohybovým snímačem sloužícím k detekci pohybu projektorů – jakmile dojde k jeho nadzvednutí, okamžitě se vypne zdroj laserového světla, aby nedošlo k nechtěnému zasažení očí. 

Nechybí základní ozvučení – v projektorech jsou integrovány přední reproduktory 2x 5 W, využívá se firemní zvukový systému treVolo. Pro připojení slouží dva HDMI 2.0b konektory (1x s ARC) a tři USB konektory.

Zdroj: BenQ

Témata článku: 4K TV, Projektory, HDR, BenQ

Určitě si přečtěte

DLNA pro začátečníky – jak doma sdílet videa, fotografie, hudbu

DLNA pro začátečníky – jak doma sdílet videa, fotografie, hudbu

Stále častěji najdete v novém televizoru, přehrávači, rekordéru či AV receiveru připojení sítě a podporu DLNA. Co to pro vás znamená, co DLNA nabízí a jak se dá využít?

35 Martin Buchta

Martin Buchta
Televizory
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

24 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

Vybrali jsme nejlepší soundbary, které nejen vylepší zvuk televizoru, ale přes které si poslechnete i hudbu. Přidáváme také mikrosystémy, multiroom a další audiozařízení pro ozvučení domácnosti.

33 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Soundbary