Protože plné vysoké rozlišení používá stále více přístrojů, je potřeba takové zařízení i oficiálně označit a odlišit. Doposud jediným oficiálně uznaným logem, kterým se takové zařízení označovalo bylo logo "HD ready". Pokud jste tedy viděli televizor s nápisem "HD ready", mohl mít televizor jakékoliv HD rozlišení – neboli pro právo používat starší logo postačilo rozlišení televizoru nejméně 1280 × 720 (označované jako 720p). Pokud měl televizor rozlišení lepší, logo bylo dosud oficiálně stále stejné.
Nyní je tomu jinak. Pokud televizor má fyzické rozlišení 1920 × 1080 (1080p) a je schopen signál s tímto rozlišením přijmout a neprokládaně zobrazit, získává právo nosit logo nové, a to "HD ready 1080p".
Podmínkou získání tohoto loga je také přítomnost odpovídajícího vstupu pro signál s vysokým rozlišením. Televizorm musí být schopen mít komponentní vstup (pro analogový signál 720p a 1080i) a HDMI nebo DVI vstup (pro digitální signál 720p/1080i/p). Další podmínkou je také podpora HDCP u digitálního vstupu.
Za možnost používat logo se ovšem platí, tudíž výrobek plné vysoké rozlišení podporovat může, ale logo na něm být nemusí. Nicméně nyní si případný zájemce o Full HD televizor dá asi pozor na přístroj bez loga nebo pouze s logem "HD ready".
Přesto je to krok směrem kupředu. Kupující se takhle bude moct snáze zorientovat, zdali například televizor je "pouze" HD ready, nebo jestli má skutečně plné vysoké rozlišení 1080p.


Kromě pozitivní a inverzní varianty se budete asi setkávat i s dalšími barevnými variacemi