Nové miniLED LCD televizory TCL X925 nabídnou 8K, Google TV a soundbar Onkyo

8. září 2021
TWEET SDÍLET

Společnost TCL dnes oficiálně představila svoji letošní novinku  prémiové televizory Mini LED roku 2021 s rozlišením 8K. Nejnovějších televizory řady X, nesou označení X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti 85 palců, řada X92 pak v 65 a 75 palcích.

Televizor X92 Pro OD Zero Mini LED má diody LED 700krát menší ve srovnání se svým předchůdcem TCL X915 8K QLED. To umožňuje vyrobit nejen tenký panel s ultra tenkým profilem, ale také vylepšit podání černé a zvýšit počet zón pro lokální řízení jasu. TCL počet zón nespecifikovalo, ale u 85" verze jich mají být „tisíce“, u 65" a 75" varianty „stovky“. Pokrytí barevného prostoru DCI/P3 je 100 %. 

Klepněte pro větší obrázek

Nové televizory s displejem displeji 8K/120 Hz získaly certifikaci asociace 8K, přičemž řada X má samozřejmě také 8K upscaling, pro přepočet nižšího rozlišení na 8K. Podporovány jsou HDR formáty HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision IQ.

Soundbar a Dolby Atmos

Pro maximální zvukový zážitek je řada X92 Pro má být vybavena  audio systémem 5. 1. 2 s celkem 25 reproduktory: Udávaný hudebním výkon má dosahovat 160 wattů a TCL slibuje kvalitu „pódiového zvuku“. Řada X92 má audio systém 2.1 s výkonem 60 wattů.

Obě řady, X92 a X92 Pro využívají hardware Onkyo a další technologie včetně Dolby Atmos. Řada X92 Pro pak využívá také akustické řešení s odrazovými plochami, takže Dolby Atmos nebude pouze virtuální, ale reálné zvukové kanály mířící odrazem na diváka shora, nemají chybět ani boční reproduktory.

Klepněte pro větší obrázek

Řada X má integrovaný režim Game Master Pro, což zahrnuje rozhraní HDMI 2.1 a bezdrátové připojení Wifi 6. Nové televizory využívají tak nabídnou režim 4K120P, VRR (Variable Refresh Rate) včetně AMD FreeSync, ALLM (Auto Low Latency Mode) a samozřejmostí je také eARC.

Google TV

Obě řady, X92 Pro a X92 budou mít systém Google TV, nemá chybět ani kamera Magic.

Klepněte pro větší obrázek

Obě řady mají předinstalovanou aplikaci Google-Duo, která umožňuje okamžité video hovory s rodinou či přáteli. Televizory jsou předprogramovány s řadou povelů pro ovládání pomocí gest, ale také pomocí hlasového ovládání, samozřejmostí je i dálkový ovladač.

TCL a televizory Mini LED

TCL prosazuje Mini LED technologii u své řady X již od roku 2018, kdy tato technologie byla představena poprvé u televizních displejů. Model X10 byl prvním masově vyráběným televizorem na světě s technologií Mini LED, následovaly modely řady 8 pro trhy Severní Ameriky. TCL úspěšně implementovala Mini LED technologii na skleněný nosič, když uvedla v roce 2020 technologii Vidrian Mini LED. 

Nejnovější technologie TCL OD Zero Mini LED minimalizuje vzdálenost mezi Mini LED vrstvou podsvícení a LCD displejem na 0 mm. Výsledkem je ultra tenký profil doposud nevídaný u LED LCD televizorů. Tato nová technologie bude brzy nasazena i u dalších televizorů TCL, a to koncem roku.

Cena nových televizorů X92 Pro a X92 zatím není známa.

Zdroj: TCL

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, QLED, eARC, Televize, Dolby Vision, HDR10 Plus, TCL, HDMI 2.1, miniLED, 8K TV, Dolby Vision IQ


40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze mobilu OnePlus Nord 2. Inspiroval se u nejlepších

Recenze mobilu OnePlus Nord 2. Inspiroval se u nejlepších

** OnePlus Nord 2 je dalším telefonem se špičkovým poměrem ceny/výbavy ** Má skvělý fotoaparát s optickou stabilizací a rychlé dobíjení ** Počítat můžete i s čistým prostředím a třemi roky podpory

Martin Miksa
Trojitý fotoaparátStřední třídaRecenze
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
Zbraně v Dying Light 2 se budou rozbíjet jako v jedničce. Bude jich téměř 200 druhů

Zbraně v Dying Light 2 se budou rozbíjet jako v jedničce. Bude jich téměř 200 druhů

I když přišel odklad pokračování očekávané zombie akce, vývojáři nepřestávají s přísunem novinek.

Martin Nahodil
Dying Light 2Komentář