8
Fotogalerie

Nové miniLED LCD televizory TCL X925 nabídnou 8K, Google TV a soundbar Onkyo

Společnost TCL dnes oficiálně představila svoji letošní novinku  prémiové televizory Mini LED roku 2021 s rozlišením 8K. Nejnovějších televizory řady X, nesou označení X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti 85 palců, řada X92 pak v 65 a 75 palcích.

Televizor X92 Pro OD Zero Mini LED má diody LED 700krát menší ve srovnání se svým předchůdcem TCL X915 8K QLED. To umožňuje vyrobit nejen tenký panel s ultra tenkým profilem, ale také vylepšit podání černé a zvýšit počet zón pro lokální řízení jasu. TCL počet zón nespecifikovalo, ale u 85" verze jich mají být „tisíce“, u 65" a 75" varianty „stovky“. Pokrytí barevného prostoru DCI/P3 je 100 %. 

tcl8kevent_2_large.jpg

Nové televizory s displejem displeji 8K/120 Hz získaly certifikaci asociace 8K, přičemž řada X má samozřejmě také 8K upscaling, pro přepočet nižšího rozlišení na 8K. Podporovány jsou HDR formáty HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision IQ.

Soundbar a Dolby Atmos

Pro maximální zvukový zážitek je řada X92 Pro má být vybavena  audio systémem 5. 1. 2 s celkem 25 reproduktory: Udávaný hudebním výkon má dosahovat 160 wattů a TCL slibuje kvalitu „pódiového zvuku“. Řada X92 má audio systém 2.1 s výkonem 60 wattů.

Obě řady, X92 a X92 Pro využívají hardware Onkyo a další technologie včetně Dolby Atmos. Řada X92 Pro pak využívá také akustické řešení s odrazovými plochami, takže Dolby Atmos nebude pouze virtuální, ale reálné zvukové kanály mířící odrazem na diváka shora, nemají chybět ani boční reproduktory.

8K HDR PREMIUM 1000.jpg

Řada X má integrovaný režim Game Master Pro, což zahrnuje rozhraní HDMI 2.1 a bezdrátové připojení Wifi 6. Nové televizory využívají tak nabídnou režim 4K120P, VRR (Variable Refresh Rate) včetně AMD FreeSync, ALLM (Auto Low Latency Mode) a samozřejmostí je také eARC.

Google TV

Obě řady, X92 Pro a X92 budou mít systém Google TV, nemá chybět ani kamera Magic.

TCL X92_Camera.jpg

Obě řady mají předinstalovanou aplikaci Google-Duo, která umožňuje okamžité video hovory s rodinou či přáteli. Televizory jsou předprogramovány s řadou povelů pro ovládání pomocí gest, ale také pomocí hlasového ovládání, samozřejmostí je i dálkový ovladač.

TCL a televizory Mini LED

TCL prosazuje Mini LED technologii u své řady X již od roku 2018, kdy tato technologie byla představena poprvé u televizních displejů. Model X10 byl prvním masově vyráběným televizorem na světě s technologií Mini LED, následovaly modely řady 8 pro trhy Severní Ameriky. TCL úspěšně implementovala Mini LED technologii na skleněný nosič, když uvedla v roce 2020 technologii Vidrian Mini LED. 

Nejnovější technologie TCL OD Zero Mini LED minimalizuje vzdálenost mezi Mini LED vrstvou podsvícení a LCD displejem na 0 mm. Výsledkem je ultra tenký profil doposud nevídaný u LED LCD televizorů. Tato nová technologie bude brzy nasazena i u dalších televizorů TCL, a to koncem roku.

Cena nových televizorů X92 Pro a X92 zatím není známa.

Zdroj: TCL

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud