Nové noblesní kompaktní reprobedny Elac Concentro S 503 míří na ty náročnější

30. listopadu 2021
TWEET SDÍLET

Známý výrobce reprosoustav Elac začal nabízet nový model Concentro S 503. Jedná se o první regálovou reprosoustavou stejnojmenné řady tohoto výrobce – ten slibuje precizní provedení a díky použitým technologiím a materiálům má posluchač dostat špičkový zvuk. 

Klepněte pro větší obrázek

Vzhled nového modelu Concentro S 503 je v souladu s řadou reprosoustav Concentro S. Estetika je důležitá, ale reprosoustavy jsou hlavně o zvuku. Tvar skříně ozvučnice ELAC dle svých slov navrhl tak, aby „byl v souladu s potřebami použitých reproduktorů a s vnějším prostředím zároveň. Na ozvučnici nenajdete dvě rovnoběžné stěny, což pomáhá eliminaci vzniku nechtěného stojatého vlnění uvnitř reprosoustavy.“ Dva páry vzadu umístěných masivně pozlacených šroubovacích terminálů nabízí flexibilní připojení buď bi-wire, nebo bi-amp.

Klepněte pro větší obrázek

I když jsou na první pohled patrné jen dva reproduktory, ve skutečnosti se jedná o třípásmovou reprosoustavu. Speciálně pro řadu Concentro S byl navržen a vyroben koaxiální středo-výškový reproduktor. Elac integroval skládaný výškový reproduktor JET doprostřed membrány středotónového měniče. Také basový reproduktor je převzatý od podlahových modelů Concentro S 507/509. Jeho tuhá, a přitom lehká hliníková membrána má zaručit kmitočtový rozsah již od 30 Hz, což je hodnota, kterou nedosahuje většina podlahových reprosoustav s mnohem větším objemem.

Klepněte pro větší obrázek

Výhradně pro model Concentro S 503 nabízí výrobce podlahový stojan LS-300. Pro všechny tři barevné varianty bude k dispozici jednotné provedení v černém klavírním laku a masivními chromovanými hroty v základně.

Reprosoustava Elac Concentro S 503 se prodává v bílém a černém provedení, oficiální cena je 180 000 Kč, luxusní ořechová varianta pak stojí 200 000 Kč.

Zdroj: BaSys

Témata článku: Hi-Fi, Reproduktory, Elac, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz