Přidat příspěvek  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 | zobrazit bez stromu  | nových příspěvků: 16


01. 12. 2021 17:45

Záleží i na hlasitosti, velikosti místnosti a vzdálenosti poslechu. Pokud mám menší prostor a nepotřebuju velkou hlasitost, tak to ty basy utáhne. Samozřejmě na velkou místnost a hlasitost koncertu to už nebude mít tu potřebnou sílu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
01. 12. 2021 17:46

Tenhle příspěvek patří pod jiné vlákno, ale nejde tu editovat a mazat…

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
trops  |  01. 12. 2021 14:49

7" středobasáček/basáček a prej že ty repro jdou až ke 30 Hz . Ten byl zase jednou dobrej. Kam na tyhle vtipy ti výrobci chodí, to by mě fakt zajímalo.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
01. 12. 2021 15:50

Kdyz jde v dnesni dobe pomoci pasivů a DSP zaridit, aby mala, ani ne pullitrova bedynka s 2" reprakem hrala az k 65hz v tolerancni ose 4db (zmereno), tak tomuhle bych bez problemu veril. Tyhle jejich basaky maj obrovsky zdvih. Regalovky od elacu jsem slysel nekolikrat a bylo dost neskutecne co to dokazalo zahrat z tak male bedny.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
trops  |  01. 12. 2021 17:12

Tak nejdřív 7" a 30Hz a teď už dokonce 2" a 65Hz , no je to čím dál tím lepší . Aby basy šli hluboko je potřeba rozpohybovat dostatečnej objem vzduchu v místnosti a k tomu je holt zkrátka potřeba taky nějaká ta plocha/velikost membrány a chybějící plochu/velikost membrány malej reproduktor ani sebevětším zdvihem nenahoní. Ani kdyby lítal třeba o půl metru. A zbožný přání, víra ani čára na papíře s tím nic nezmůžou.Sám mám u PC regálovky a náhodou zrovna taky Elac (ale mnohem levnější samozřejmě), tak vím jak hrajou a nenamlouvám si, že dokážou nemožný. Mají 6,5" (165mm) středobas a bez subwooferu se neobejdou pokud to má hrát hlubší basy. A to maj taky papírově psáno (i změřeno), že jdou až na 44 Hz (-3 dB), ale jakmile začnou hrát tak je okamžitě jasný, že 44 Hz nezvládnou ani kdyby se zbláznili. Papír snese všechno, ale ralita je pak věc zcela odlišná. Bez subwooferu basy pod nějakých 60 Hz až 65Hz zahrajou už jen s obrovským útlumem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
01. 12. 2021 17:45

Záleží i na hlasitosti, velikosti místnosti a vzdálenosti poslechu. Pokud mám menší prostor a nepotřebuju velkou hlasitost, tak to ty basy utáhne. Samozřejmě na velkou místnost a hlasitost koncertu to už nebude mít tu potřebnou sílu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
trops  |  01. 12. 2021 18:37

To je zas debata.
Aby 2" pidireproduktorek zahrál 65Hz, musel by hrát na nesesitelný hlasitosti aby mohl lítat dopředu dozadu tak o 10 cm na každou stranu a k tomu by musel hrát v "místosti" (nebo tedy spíš spížírně či skříni) o velikosti tak max 1m x 1m .
No tak srandy bylo dost.
Jak si jako myslíš, že by ten dvoupalcáček hrál? Jak si jako myslíš, že by to znělo? No strašně (ať by hrál kdekoli a na jakoukoli hlasitost, tak stejně žádný basy nezahraje ani kdyby ses na uši stavěl), ty basy by stejně byly neposlouchatelný i kdybys na nich snad nějakou čirou náhodou nějak skutečně naměřil 65 Hz .Když chceme na normální poslechový hlasitosti (žádný nesmyslný koncertní hlasitosti) a v takovej standardně/normálně velkej místnosti řekněme tak od 20m² do 30m² slyšet taky basy pod 65 Hz, 60 Hz, tak platí co říkám.
7" středobasy/basáky zkrátka ke 30 Hz bez výraznýho útlumu nepůjdou (ať jde o sloupy nebo regály to v tomhle nehraje významnou roli) ani kdyby ses třeba zbláznil. Že u nějakejch reprosoustav někde nějakým "laboratorním" způsobem z 1m vzdálenosti atp. při vývoji naměřili nějakou hodnotu nemá s tím jak se ty repro budou chovat a jak budou hrát v normální mísnosti a za normálního provozu, společnýho vůbec nic.
Kdybys měl sloupy se zdvojenýma basákama, tak to už by pak byla jiná, ale o tom řeč není.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
01. 12. 2021 21:00

A kdyz pujde o malou pracovnu nebo pokoj co ma treba 8m2 a budes sedet u stolu a mit ten reprak 70cm od hlavy..? Tak uz tam slyset bude vsechno v pohode. Doma mam jak vetsi regaly (8") a sub 12", tak na cestovani ruzne 2.0 nebo prenosne repraky od Bose a tech 65hz na nich na blizky poslech dostanu a to celkem ve slusne kvalite. Jak podle ucha, tak podle mereni. A neni tam jen ten 2" ale jeste nekolik pasivu ktere to podpori + DSP. Z tech Elacu je jasne, ze 30hz bude mit velky utlum, ale pokud to dozenu ekvalizaci a budu to mit v male mistnosti, verim tomu ze to bude hrat basy dobre.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
trops  |  01. 12. 2021 23:21

Prej věřím . No tak věř. Jenže pro tvou infomraci víra nestačí, víra a realita jsou dvě zcela rozdílný a neslučitelný věci (naštěstí) .Fyzika je fyzika, můžeš si namlouvat a nalhávat co chceš, věřit třeba až za roh, ale 65Hz z dvoupalcovýho pidireproduktorku nevymlátíš ani kdybys do něj žezal dvoukilovým kladivem hlava nehlava. Ani kdybys to honil třeba 15 různýma DSP naráz. Fyzickou velikost reproduktoru žádnej DSP nenahradí a basy hrát takovej pidireproduktorek zkrátka nebude, ať se ti to líbí nebo ne, ať s tím souhlasíš nebo nebo ne, ale prostě nenahradí a nebude. A ani v místnosti o 8m² a na vzdálenost 70 cm neuslyšíš "všechno v pohodě," ne tak jak by to mělo být správně slyšet. To bude záležet na konkrétních regálech, ale u normálně velkých regálů s dejme tomu 6,5" středobasem/basákem to i v těchhle podmínkách bude pod těmi 65Hz s útlumem tak 5 - 10 dB. A k těm 5 dB se přiblížíš jen když budeš mít hodně velký štěstí (nebo ten zvuk "rozházíš" "rozbiješ a řádně nahoníš nějakým DSP či EQ atp.).
Tak jako tak zkrátka regály nezahrajou basy tak jak je potřeba aby bylo "všechno v pohodě." Ať je umístíš do jakýkoli místnosti a budeš poslouchat z jakýkoli vzdálenosti, tak na správnou (plnohodnotnou řekněme) reprodukci basů až ke 30 Hz prostě potřebuješ reproduktor/y s větší plochou membrány než je jeden 7" (nebo i 8") v každým regálu. A víra ani DSP s tím nic nezmůžou.A všímáš si jak postupně doplňuješ vlastní "informační výroky?" Najednou už to není jen dvoupalcáček, najednou má k sobě i pasivy (a ne jeden, ale několik) . No je to prostě čím dál tím lepší. Teď už to ale holt zpětně nezachráníš, bohužel.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
m1010001p  |  02. 12. 2021 01:41

Muj dvoupalec hraje od 20 hz zcela bez problemu ... rika se tomu sluchatka, zjevne rozumite problematice napul a ta jedna pulka zpusobuje vase pochybeni a ta druha neprimerene velke sebevedomi, michate frekvencne amplitudovou charakteristiku s vykonovou a ignorujete roomgain efekt, a ze prenosove pasmo jde naladit doslova jakkoliv, samozrejme pak za cenu snizene efektivity. moje 6,5 palcove dvacetilitrove (zvenku) regalovky v mistnosti o 50m³ vykazuji pokles amplitudy pod 60 hz, ale kalibrace pomoci dsp zpusobi linearni odezvu od 40hz a hrat s urcitou toleranci zacina od 35, pokud to zvladne levny stary model se slabym motorem pak lze u modernich drahych regalovek cekat jeste sirsi pasmo, fyzikalni zakony se nemění, ale moznosti techniky jak hrubou silou kompenzovat neúčinnost, ci vyssi ucinnosti dosahovat vyssich vykonu, se meni zcela zretelne, a to napric obory.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
trops  |  02. 12. 2021 02:13

Ach jo, další "odborník" vlítnul do diskuse. Jestli jako fakt nechápeš proč sluchátka arepro nejsou to samý a co způsobuje to že sluchátkům stačí i malinkej měnič aby zahrály hluboký basy, tak ti dám jednu malou radu, když něčemu nerozumíš, tak se o tom nesnaž diskutovat.A nechápu proč některejm jedincům nedochází o co tu jde. Pro nechápavce tedy napovím ještě jednou:
Snažit se hrubou silou (kalibrace, DSP, EQ atp.) přebít či obejít fyzický nedostatky reprosoustav, je vždycky špatně (a může si kdo chce prskat jak chce), výsledek nikdy nebude takovej jakej by měl bejt a jakej by byl, kdyby se někteří jedinci nesnažili obcházet fyzikální zákony hrubou silou ve jménu zaslepený víry, že je to tak přece v pohodě a že je to "stejný," protože "moderní zechnika" je všemohoucí (haleluja), místo toho aby se těm fyzikálním zákonům přizpůsobili nebo díky znalosti toho jak fungují je využili ve svůj prospěch.
Klidně si věřte dál kdo chcete čemu chcete, to je každýho věc, ale bylo by dobý si uvědomit, že by bylo vhodný tu svou bludnou víru takhle veřejně nešířit, aby někdo další těm bludů nezačal ještě taky věřit.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
m1010001p  |  02. 12. 2021 02:28

Ten kdo tu nerozumi jste vy, popirate uz existujici funkcni produkty a realne popsane deje, to ze vy nechapete ze kdyz muzou sluchatka hrát hlasite nizke basy v malem prostoru s mikroskopickou plochou membrany a mikroskopickou vychylkou a jeste jakozto sirokopasmoveho menice, coz zjevne rozporuje vami napsane bludy a tedy ze to jde samozrejme i u reprosoustav, skutecne znaci ze se nemame my ostatni o cem bavit s nami, vy se bavit nechcete protoze memuzete, priklad se sluchatky nejste schopen obhajit, davate tvrzeni, zduvodneni nikde, prskani a ega mnoho, na vysvetleni rozporu reagujete ze se nebudete bavit, ten kdo tu siri bludy jste vy.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
02. 12. 2021 08:41

Nevim, proc by melo bejt pouziti DSP,kalibrace nebo EQ vzdycky spatne. To zalezi na preferencich kazdeho. Naopak, je super ze dneska jde ruznymi triky dostat zvuk z malych bedynek, jako by byly 5x tak velke. Jinak zkusenosti s temito malymi repro mam dlouhodobe, vlastnim i merici mikrofon a db meric, a vim, ze v podminkach, pro ktere je to urceno, tj. mala mistnost a velmi blizky poslech, to hraje naprosto OK. A to i vzhledem k tomu, ze jinak jsem zvykly poslouchat na high-end sluchatkach, takze mam predstavu jak maji znit basy v celem slysitelnem pasmu. Takze verit tomu klidne muzu, kdyz u svych repro co vlastnim tyhle veci mam osobne OVERENE, vcetne mereni.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Funai  |  01. 12. 2021 00:25

Tak....už viem, čo kúpim pre svoje služobníctvo... Každému jednému do jeho bytu v mojom 200 izbovom paláci tieto Elacy. Samozrejme nie na Vianoce, to by som bol žgrloš. Na Mikuláša. Má to ale háčik - musia nosiť čižmy také veľké, aby sa tam tieto reproduktory zmestili. Ak sa nezmestia, zatopím nimi v mojom zlato-diamantovom krbe.
Mimochodom, predám autorádio AIWA z konca 90-tych rokov za 10€. Môžem ho ísť poslať aj na dobierku. Moskviča už mám opraveného, sused mi ho opravil za ............. a čo vás do toho!............

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
01. 12. 2021 12:24

nevím co řešíš, očividně tě netrápí problémy nás kupónových zbohatlíků. Třeba Jeden si takhle koupí malou jachtu za 500 mega, interiér v ořechu a pak zjistíš, že do těch pěti malých kajut pro návštěvy žádné slušné repro nevleze. Fakt peklo. Takže tahle nabídka, navíc za pouhý milión, je dar z nebes! A hlavně až dorazí Rittig s Janouškem, nebudu si připadat jako socka ...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Trojta  |  01. 12. 2021 22:16

Jo pěkné regálky, provedení design a tak. Cena trochu pobuřující, tradičně hlavně slovenskou spotřební menšinu, ale nabídka i konkurence podobných repro je dnes taková, že si vybere každej kdo se chce dostat ke kvalitnímu zvuku. Takže jestli na ně nedosáhnu anižbych prodal auto je mi to vlastně fu(c)k.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory