Nové prémiové OLEDy Philips budou v úhlopříčkách 48" až 65", mají zvuk od B&W a dostaly i HDMI 2.1

22. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Philips představil svoji letošní nejvyšší prémiovou řadu OLED televizorů, OLED936. Nese označení OLED+ a Philips tím říká, že tyto modely dostanou nejlepší technologie, které firma nabízí. Tedy špičkové zpracování obrazu novým duálním AI procesorem P5, čtyřstranný Ambilight a také zvuk od výrobce High-End reproduktorů Bowers & Wilkins.

Klepněte pro větší obrázek

V porovnání s loňským modelem dostala novinka také dva HDMI 2.1 konektory s podporou režimů 4K120P, VRR, ALLM, které využívají herní next-gen konzole PS5 a Xbox Series X. Samozřejmostí je eARC. Nabízí i podporu FreeSync Premium.

Co se úhlopříček obrazovek týče, tak ty budou ve velikostech 48", 55" a 65". Všechny dostanou 70W soundbar od Bowers & Wilkins v konfiguraci 3.1.2. Tedy s Dolby Atmos, jak je z počtu kanálů zjevné, nechybí ani dva kanály hrající nahoru. Systém přitom bude kompatibilní s bezdrátovým multiroom systémem DTS Play-Fi s novou funkcí Home Theater, integovaný soundbar lze tedy bezdrátově rozšířit o zadní efektové bedny, nebo o subwoofer. 

Klepněte pro větší obrázek

Co se systému týče, tak Philips zůstává věrný Androidu, zde bude ve verzi 10, nechybí Google Assistant a integovaný Chromecast. Podpora HDR formátů je kompletní, tedy HDR10, HDR10+, HLG a Dolby Vision. Co se natavení barev týče, tak OLED je CalMAN Ready a nabídne i nastavení barev ISF. Letošní model už má také dekodér kodeku AV1.

Ceny zatím nejsou známé.

Zdroj: Philips

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Android TV, Philips, Dolby Atmos, eARC, OLED, HDR, Dolby Vision, HDR10 Plus, Bowers & Wilkins, CalMAN, HDMI 2.1, Ambilight, Dolby Vison, Televize na Heureka.cz