Nové receivery Sony ES

Dokonalý výkon ve vysokém rozlišení HD

 • Kompatibilita s HD audio a video výstupem z Blu-ray Disku
 • Převzorkování videa a přepínání HDMI™ pro maximální využití všech zdrojů videa
 • Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a jednoduché automatické nastavení vícekanálového prostorového zvuku
 • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému jedním tlačítkem
 • DM Port pro připojení přenosných hudebních přehrávačů a telefonů nebo „streamování“ hudby z vaší sítě

Kvalita receiverů značky Sony ES pro domácí kino patří ke špičce ve svém oboru. Dva nové modely, které Sony představila, staví na dosavadním úspěchu a kladou si v oblasti výkonu ještě vyšší cíle. Modely STR-DA3300ES a STR-DA5300ES spojují vynikající zvukovou a obrazovou kvalitu s flexibilitou, jakou vyžaduje dnešní stále propojenější svět zábavy v rozlišení HD.

STR-DA3300ES_black_front.jpg 


Audio ve vysokém rozlišení – standard od SONY

Nové modely umějí pracovat se všemi audio formáty ve vysokém rozlišení prostřednictvím Linear PCM z kompatibilních přehrávačů Blu-ray Disků™nebo PLAYSTATIONU®3. Proto nabízejí skutečně okouzlující zvuk, ať již sledujete filmy nebo přehráváte hudbu. Model STR-DA5300ES je navíc vybaven dekodérem zvukových stop Dolby True HD a DTS-HD Master Audio používaných na nejnovějších HD video discích, což z něj dělá jeden z nejvšestrannějších receiverů, jaké jsou v současnosti na trhu dostupné.

Přičtete-li vysoce kvalitní zpracování zvuku Sony Digital Cinema Sound, založené na měřeních provedených ve stejných studiích, která mixují a připravují zvuk nejúspěšnějších filmů, dostanete zařízení předurčené k nejdokonalejší možné reprodukci vaší oblíbené zábavy.

STR-DA5300ES_black_front.jpg

Jste připraveni na větší a lepší obraz?

Pro vizuální zážitek domácího kina je samozřejmě nejdůležitější obrazová kvalita. Receivery ES zvládnou i nejnovější prvky technologie Full HD, jako jsou Deep Colour a x.v.Colour (model STR-DA5300ES), které slouží k dokonalejšímu podání barev a detailů. Díky schopnosti přehrávat video ve formátu 1080p/24 snímků dokáží receivery ES pracovat s novými přehrávači Blu-ray Disku™ i televizory BRAVIA TVs. Díky tomu můžete vidět své filmy přesně tak, jak je zamýšleli jejich režiséři.

Díky převzorkování videa na 1080p technologií Faroudja dokáží receivery dostat maximum z vašich stávajících zdrojů ve standardním rozlišení. Tato funkce umožňuje sledovat standardní digitální televizi, DVD disky nebo dokonce i staré videokazety ve výborné kvalitě na nejnovějších obrazovkách BRAVIA Full HD.

Jednoduchost je základ

Oba modely jsou vybaveny systémem Sony Digital Cinema Auto-Calibration, který pomocí kalibračního mikrofonu a krátké sekvence testovacích tónů dokáže nastavit receiver tak, aby se co nejlépe přizpůsobil vašim reproduktorům, vaší místnosti a dokonce i místu, ze kterého posloucháte – rychle, automaticky a jedním tlačítkem.

Ovládání probíhá prostřednictvím jasného a přehledného grafického uživatelského rozhraní zobrazeného na vašem televizoru. Dokonce i úplní nováčci zjistí, že práce s těmito novými modely od Sony je zcela intuitivní.

Úplná kontrola nad celým systémem: BRAVIA Theatre Sync

Další funkcí je BRAVIA Theatre Sync, která umožňuje ovládání kompletního systému Sony propojeného přes STR-DA3300ES nebo STR-DA5300ES. Když na připojeném přehrávači Blu-ray Disků™ nebo DVD stisknete tlačítko „play“, receiver pomocí signálů posílaných přes HDMI™ kabel zvolí správný vstup a zapne televizor. A pokud se vůbec od sledování dokážete odtrhnout, bude vám opět stačit stisknout jediné tlačítko, abyste celý systém vypnuli.

Ať je váš systém jakkoli složitý, stačí vám vždy jen jeden HDMI™ kabel mezi receiverem a televizorem. Díky konverzi a převzorkování videa na vyšší rozlišení a široké nabídky vstupů a výstupů (šest HDMI™ vstupů u modelu STR-DA5300ES!) může být celý váš systém propojen přes jediné centrum a ovládán bez obvyklého množství nepřehledných kabelů.

Sony Digital Media Port – připojení přenosných hudebních přehrávačů i počítače

Většina z nás si své oblíbené skladby nosí s sebou, ať už v přehrávači Network WALKMAN® nebo mobilních telefonech s MP3 jako např. Sony Ericsson WALKMAN®. Nové receivery se dokáží připojit k těmto přenosným zařízením a dokonce hudbu „streamovat“ z vašeho počítače přes bezdrátovou síť díky portu Sony Digital Media Port a řady modulárních doplňků.

K připojení Network WALKMANU slouží adaptér TDM-NW1. Pokud však dáváte přednost bezdrátovému propojení, můžete si vybrat TDM-BT1 pro „stramování“ hudby přes Bluetooth ze zařízení, jako jsou hudební telefony kompatibilní s A2DP, nebo TDM-NC1 pro připojení do své domácí Wi-Fi sítě a „streamování“ hudby z notebooku VAIO nebo jiných počítačů.

Svou hudbu tak můžete pohodlně ovládat prostřednictvím dálkového ovladače receiveru. Systém navíc obsahuje i funkci Portable Audio Enhancer, která důmyslným zpracováním digitálního signálu dokáže rozšířit komprimovaný zvuk z přenosných přehrávačů.

Oba modely - Sony STR-DA3300ES i Sony STR-DA5300ES budou k dostání na českém trhu od října 2007.

Sony STR-DA3300ES – rychlý přehled

 • Výkon 7x105 W (4/8 ohm 1kHz THD 0,7%)
 • Výkon 7x130 W (4/8 ohm 1kHz THD 10%)
 • Vynikající audio díky konstrukci s použitím vybraných ES komponentů
 • Kompatibilita s Full HD audio prostřednictvím Linear PCM, široká nabídka optických/koaxiálních digitální a analogových vstupů
 • Full HD video včetně x.v.Colour a režimu 1080p/24snímků
 • Převzorkování videa na 1080p pro vysokou kvalitu obrazu na HD televizorech
 • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému stisknutím jediného tlačítka
 • Funkce Digital Cinema Auto-Calibration pro rychlé a dokonalé nastavení systému „jedním tlačítkem“
 • Sony Digital Media Port pro připojení Network WALKMANU a přehrávačů iPod, Bluetooth zařízení a domácích Wi-Fi sítí, plus funkce Portable Audio Enhancer
 • FM/AM tuner s 60 pozicemi pro přednastavení

Sony STR-DA5300ES – rychlý přehled

 • Přehled funkcí je stejný jako STR-DA3300ES, navíc však obsahuje:
 • Výkon 7x125 W (4/8 ohm 1kHz THD 0,7%)
 • Výkon 7x150 W (4/8 ohm 1kHz THD 10%)
 • Full HD video včetně Deep Colour, x.v.Colour a režimu 1080p/24snímků
 • Dekodér Dolby True HD/DTS-HD Master Audio

Určitě si přečtěte

Články odjinud