Nové receivery Sony ES

27. září 2007

Dokonalý výkon ve vysokém rozlišení HD

 • Kompatibilita s HD audio a video výstupem z Blu-ray Disku
 • Převzorkování videa a přepínání HDMI™ pro maximální využití všech zdrojů videa
 • Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a jednoduché automatické nastavení vícekanálového prostorového zvuku
 • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému jedním tlačítkem
 • DM Port pro připojení přenosných hudebních přehrávačů a telefonů nebo „streamování“ hudby z vaší sítě

Kvalita receiverů značky Sony ES pro domácí kino patří ke špičce ve svém oboru. Dva nové modely, které Sony představila, staví na dosavadním úspěchu a kladou si v oblasti výkonu ještě vyšší cíle. Modely STR-DA3300ES a STR-DA5300ES spojují vynikající zvukovou a obrazovou kvalitu s flexibilitou, jakou vyžaduje dnešní stále propojenější svět zábavy v rozlišení HD.

Klepněte pro větší obrázek 


Audio ve vysokém rozlišení – standard od SONY

Nové modely umějí pracovat se všemi audio formáty ve vysokém rozlišení prostřednictvím Linear PCM z kompatibilních přehrávačů Blu-ray Disků™nebo PLAYSTATIONU®3. Proto nabízejí skutečně okouzlující zvuk, ať již sledujete filmy nebo přehráváte hudbu. Model STR-DA5300ES je navíc vybaven dekodérem zvukových stop Dolby True HD a DTS-HD Master Audio používaných na nejnovějších HD video discích, což z něj dělá jeden z nejvšestrannějších receiverů, jaké jsou v současnosti na trhu dostupné.

Přičtete-li vysoce kvalitní zpracování zvuku Sony Digital Cinema Sound, založené na měřeních provedených ve stejných studiích, která mixují a připravují zvuk nejúspěšnějších filmů, dostanete zařízení předurčené k nejdokonalejší možné reprodukci vaší oblíbené zábavy.

Klepněte pro větší obrázek

Jste připraveni na větší a lepší obraz?

Pro vizuální zážitek domácího kina je samozřejmě nejdůležitější obrazová kvalita. Receivery ES zvládnou i nejnovější prvky technologie Full HD, jako jsou Deep Colour a x.v.Colour (model STR-DA5300ES), které slouží k dokonalejšímu podání barev a detailů. Díky schopnosti přehrávat video ve formátu 1080p/24 snímků dokáží receivery ES pracovat s novými přehrávači Blu-ray Disku™ i televizory BRAVIA TVs. Díky tomu můžete vidět své filmy přesně tak, jak je zamýšleli jejich režiséři.

Díky převzorkování videa na 1080p technologií Faroudja dokáží receivery dostat maximum z vašich stávajících zdrojů ve standardním rozlišení. Tato funkce umožňuje sledovat standardní digitální televizi, DVD disky nebo dokonce i staré videokazety ve výborné kvalitě na nejnovějších obrazovkách BRAVIA Full HD.

Jednoduchost je základ

Oba modely jsou vybaveny systémem Sony Digital Cinema Auto-Calibration, který pomocí kalibračního mikrofonu a krátké sekvence testovacích tónů dokáže nastavit receiver tak, aby se co nejlépe přizpůsobil vašim reproduktorům, vaší místnosti a dokonce i místu, ze kterého posloucháte – rychle, automaticky a jedním tlačítkem.

Ovládání probíhá prostřednictvím jasného a přehledného grafického uživatelského rozhraní zobrazeného na vašem televizoru. Dokonce i úplní nováčci zjistí, že práce s těmito novými modely od Sony je zcela intuitivní.

Úplná kontrola nad celým systémem: BRAVIA Theatre Sync

Další funkcí je BRAVIA Theatre Sync, která umožňuje ovládání kompletního systému Sony propojeného přes STR-DA3300ES nebo STR-DA5300ES. Když na připojeném přehrávači Blu-ray Disků™ nebo DVD stisknete tlačítko „play“, receiver pomocí signálů posílaných přes HDMI™ kabel zvolí správný vstup a zapne televizor. A pokud se vůbec od sledování dokážete odtrhnout, bude vám opět stačit stisknout jediné tlačítko, abyste celý systém vypnuli.

Ať je váš systém jakkoli složitý, stačí vám vždy jen jeden HDMI™ kabel mezi receiverem a televizorem. Díky konverzi a převzorkování videa na vyšší rozlišení a široké nabídky vstupů a výstupů (šest HDMI™ vstupů u modelu STR-DA5300ES!) může být celý váš systém propojen přes jediné centrum a ovládán bez obvyklého množství nepřehledných kabelů.

Sony Digital Media Port – připojení přenosných hudebních přehrávačů i počítače

Většina z nás si své oblíbené skladby nosí s sebou, ať už v přehrávači Network WALKMAN® nebo mobilních telefonech s MP3 jako např. Sony Ericsson WALKMAN®. Nové receivery se dokáží připojit k těmto přenosným zařízením a dokonce hudbu „streamovat“ z vašeho počítače přes bezdrátovou síť díky portu Sony Digital Media Port a řady modulárních doplňků.

K připojení Network WALKMANU slouží adaptér TDM-NW1. Pokud však dáváte přednost bezdrátovému propojení, můžete si vybrat TDM-BT1 pro „stramování“ hudby přes Bluetooth ze zařízení, jako jsou hudební telefony kompatibilní s A2DP, nebo TDM-NC1 pro připojení do své domácí Wi-Fi sítě a „streamování“ hudby z notebooku VAIO nebo jiných počítačů.

Svou hudbu tak můžete pohodlně ovládat prostřednictvím dálkového ovladače receiveru. Systém navíc obsahuje i funkci Portable Audio Enhancer, která důmyslným zpracováním digitálního signálu dokáže rozšířit komprimovaný zvuk z přenosných přehrávačů.

Oba modely - Sony STR-DA3300ES i Sony STR-DA5300ES budou k dostání na českém trhu od října 2007.

Sony STR-DA3300ES – rychlý přehled

 • Výkon 7x105 W (4/8 ohm 1kHz THD 0,7%)
 • Výkon 7x130 W (4/8 ohm 1kHz THD 10%)
 • Vynikající audio díky konstrukci s použitím vybraných ES komponentů
 • Kompatibilita s Full HD audio prostřednictvím Linear PCM, široká nabídka optických/koaxiálních digitální a analogových vstupů
 • Full HD video včetně x.v.Colour a režimu 1080p/24snímků
 • Převzorkování videa na 1080p pro vysokou kvalitu obrazu na HD televizorech
 • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému stisknutím jediného tlačítka
 • Funkce Digital Cinema Auto-Calibration pro rychlé a dokonalé nastavení systému „jedním tlačítkem“
 • Sony Digital Media Port pro připojení Network WALKMANU a přehrávačů iPod, Bluetooth zařízení a domácích Wi-Fi sítí, plus funkce Portable Audio Enhancer
 • FM/AM tuner s 60 pozicemi pro přednastavení

Sony STR-DA5300ES – rychlý přehled

 • Přehled funkcí je stejný jako STR-DA3300ES, navíc však obsahuje:
 • Výkon 7x125 W (4/8 ohm 1kHz THD 0,7%)
 • Výkon 7x150 W (4/8 ohm 1kHz THD 10%)
 • Full HD video včetně Deep Colour, x.v.Colour a režimu 1080p/24snímků
 • Dekodér Dolby True HD/DTS-HD Master Audio

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

59 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

8 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

14 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

44 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory