Nové receivery Sony ES

27. září 2007

Dokonalý výkon ve vysokém rozlišení HD

 • Kompatibilita s HD audio a video výstupem z Blu-ray Disku
 • Převzorkování videa a přepínání HDMI™ pro maximální využití všech zdrojů videa
 • Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a jednoduché automatické nastavení vícekanálového prostorového zvuku
 • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému jedním tlačítkem
 • DM Port pro připojení přenosných hudebních přehrávačů a telefonů nebo „streamování“ hudby z vaší sítě

Kvalita receiverů značky Sony ES pro domácí kino patří ke špičce ve svém oboru. Dva nové modely, které Sony představila, staví na dosavadním úspěchu a kladou si v oblasti výkonu ještě vyšší cíle. Modely STR-DA3300ES a STR-DA5300ES spojují vynikající zvukovou a obrazovou kvalitu s flexibilitou, jakou vyžaduje dnešní stále propojenější svět zábavy v rozlišení HD.

Klepněte pro větší obrázek 


Audio ve vysokém rozlišení – standard od SONY

Nové modely umějí pracovat se všemi audio formáty ve vysokém rozlišení prostřednictvím Linear PCM z kompatibilních přehrávačů Blu-ray Disků™nebo PLAYSTATIONU®3. Proto nabízejí skutečně okouzlující zvuk, ať již sledujete filmy nebo přehráváte hudbu. Model STR-DA5300ES je navíc vybaven dekodérem zvukových stop Dolby True HD a DTS-HD Master Audio používaných na nejnovějších HD video discích, což z něj dělá jeden z nejvšestrannějších receiverů, jaké jsou v současnosti na trhu dostupné.

Přičtete-li vysoce kvalitní zpracování zvuku Sony Digital Cinema Sound, založené na měřeních provedených ve stejných studiích, která mixují a připravují zvuk nejúspěšnějších filmů, dostanete zařízení předurčené k nejdokonalejší možné reprodukci vaší oblíbené zábavy.

Klepněte pro větší obrázek

Jste připraveni na větší a lepší obraz?

Pro vizuální zážitek domácího kina je samozřejmě nejdůležitější obrazová kvalita. Receivery ES zvládnou i nejnovější prvky technologie Full HD, jako jsou Deep Colour a x.v.Colour (model STR-DA5300ES), které slouží k dokonalejšímu podání barev a detailů. Díky schopnosti přehrávat video ve formátu 1080p/24 snímků dokáží receivery ES pracovat s novými přehrávači Blu-ray Disku™ i televizory BRAVIA TVs. Díky tomu můžete vidět své filmy přesně tak, jak je zamýšleli jejich režiséři.

Díky převzorkování videa na 1080p technologií Faroudja dokáží receivery dostat maximum z vašich stávajících zdrojů ve standardním rozlišení. Tato funkce umožňuje sledovat standardní digitální televizi, DVD disky nebo dokonce i staré videokazety ve výborné kvalitě na nejnovějších obrazovkách BRAVIA Full HD.

Jednoduchost je základ

Oba modely jsou vybaveny systémem Sony Digital Cinema Auto-Calibration, který pomocí kalibračního mikrofonu a krátké sekvence testovacích tónů dokáže nastavit receiver tak, aby se co nejlépe přizpůsobil vašim reproduktorům, vaší místnosti a dokonce i místu, ze kterého posloucháte – rychle, automaticky a jedním tlačítkem.

Ovládání probíhá prostřednictvím jasného a přehledného grafického uživatelského rozhraní zobrazeného na vašem televizoru. Dokonce i úplní nováčci zjistí, že práce s těmito novými modely od Sony je zcela intuitivní.

Úplná kontrola nad celým systémem: BRAVIA Theatre Sync

Další funkcí je BRAVIA Theatre Sync, která umožňuje ovládání kompletního systému Sony propojeného přes STR-DA3300ES nebo STR-DA5300ES. Když na připojeném přehrávači Blu-ray Disků™ nebo DVD stisknete tlačítko „play“, receiver pomocí signálů posílaných přes HDMI™ kabel zvolí správný vstup a zapne televizor. A pokud se vůbec od sledování dokážete odtrhnout, bude vám opět stačit stisknout jediné tlačítko, abyste celý systém vypnuli.

Ať je váš systém jakkoli složitý, stačí vám vždy jen jeden HDMI™ kabel mezi receiverem a televizorem. Díky konverzi a převzorkování videa na vyšší rozlišení a široké nabídky vstupů a výstupů (šest HDMI™ vstupů u modelu STR-DA5300ES!) může být celý váš systém propojen přes jediné centrum a ovládán bez obvyklého množství nepřehledných kabelů.

Sony Digital Media Port – připojení přenosných hudebních přehrávačů i počítače

Většina z nás si své oblíbené skladby nosí s sebou, ať už v přehrávači Network WALKMAN® nebo mobilních telefonech s MP3 jako např. Sony Ericsson WALKMAN®. Nové receivery se dokáží připojit k těmto přenosným zařízením a dokonce hudbu „streamovat“ z vašeho počítače přes bezdrátovou síť díky portu Sony Digital Media Port a řady modulárních doplňků.

K připojení Network WALKMANU slouží adaptér TDM-NW1. Pokud však dáváte přednost bezdrátovému propojení, můžete si vybrat TDM-BT1 pro „stramování“ hudby přes Bluetooth ze zařízení, jako jsou hudební telefony kompatibilní s A2DP, nebo TDM-NC1 pro připojení do své domácí Wi-Fi sítě a „streamování“ hudby z notebooku VAIO nebo jiných počítačů.

Svou hudbu tak můžete pohodlně ovládat prostřednictvím dálkového ovladače receiveru. Systém navíc obsahuje i funkci Portable Audio Enhancer, která důmyslným zpracováním digitálního signálu dokáže rozšířit komprimovaný zvuk z přenosných přehrávačů.

Oba modely - Sony STR-DA3300ES i Sony STR-DA5300ES budou k dostání na českém trhu od října 2007.

Sony STR-DA3300ES – rychlý přehled

 • Výkon 7x105 W (4/8 ohm 1kHz THD 0,7%)
 • Výkon 7x130 W (4/8 ohm 1kHz THD 10%)
 • Vynikající audio díky konstrukci s použitím vybraných ES komponentů
 • Kompatibilita s Full HD audio prostřednictvím Linear PCM, široká nabídka optických/koaxiálních digitální a analogových vstupů
 • Full HD video včetně x.v.Colour a režimu 1080p/24snímků
 • Převzorkování videa na 1080p pro vysokou kvalitu obrazu na HD televizorech
 • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému stisknutím jediného tlačítka
 • Funkce Digital Cinema Auto-Calibration pro rychlé a dokonalé nastavení systému „jedním tlačítkem“
 • Sony Digital Media Port pro připojení Network WALKMANU a přehrávačů iPod, Bluetooth zařízení a domácích Wi-Fi sítí, plus funkce Portable Audio Enhancer
 • FM/AM tuner s 60 pozicemi pro přednastavení

Sony STR-DA5300ES – rychlý přehled

 • Přehled funkcí je stejný jako STR-DA3300ES, navíc však obsahuje:
 • Výkon 7x125 W (4/8 ohm 1kHz THD 0,7%)
 • Výkon 7x150 W (4/8 ohm 1kHz THD 10%)
 • Full HD video včetně Deep Colour, x.v.Colour a režimu 1080p/24snímků
 • Dekodér Dolby True HD/DTS-HD Master Audio

Témata článku: Tiskové zprávy

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

** Předplatné bylo před lety doménou streamovacích služeb ** Dnes na něj najíždí i vývojáři her a aplikací ** Peníze z vás dostávají po troškách, ale mnohem častěji

Martin Chroust
předplatnéMobilní aplikaceSmartphony
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečná „díla“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět